Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Psychologové a odborníci řešili v Ostravě domácí násilí v opatrovnických sporech
  • Silničáři opravují zvlněnou dálnici D1 v Ostravě
  • NJ školy ukázaly, proč jít do mezinárodních projektů
  • Primátor Havířova ustanovil školské zastupitelstvo
  • Dobročinný bazar dělal radost i pomáhal

Psychologové a odborníci řešili v Ostravě domácí násilí v opatrovnických sporech

Jak pracovat s rodinami, kde se objeví domácí násilí? Na tuto problematiku se snažila odpovědět velká konference psychologů a odborníků, kteří se sešli v Ostravě. Analyzovali skutečný životní příběh týrané ženy a předávali si zkušenosti.

Zasedací sál zastupitelstva Magistrátu města Ostravy hostil třetí ročník konference Domácí násilí v opatrovnických sporech aneb „(ne)rovný“ boj na rodičovském poli.

Hana Schwarz, ředitelka Centra sociálních služeb Ostrava: "Jsme tady právě proto, abychom si vzájemně předávali možnosti, jak pracovat s rodinou, kde se to domácí násilí objeví. A jak pracovat na tom, aby děti, které v rodinách vyrůstají, aby žily plnohodnotný a šťastný život."

Lenka Honusová Russová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí MMO: "Z našeho pohledu je tato konference nesmírně důležitá, protože domácí násilí jako fenomén řešíme samozřejmě i u dětí, které máme ve své evidenci, ve své péči. A touto problematikou se tedy orgány SPOD zabývají. 
Za rok 2022 jsme řešili 56 dětí, které žily v rodinách postižených právě domácím násilím. Ale to určitě není celkové číslo dětí ohrožených nebo dětí, které jsou v těchto rodinách vychovávány, v těchto rodinách žijí. Bude to jenom vrchol ledovce toho, co orgány SPOD v rámci své činnosti zachytí. A to nejčastěji tak, že spolupracujeme s policí, s orgány činnými v trestním řízení. Anebo s jinými organizacemi. Ať už je to třeba projekt Nechme dětem dětství. Intervenční centrum Bílého kruhu bezpečí a podobně."

O svém příběhu promluvila na konferenci z videa i paní Anna. 3,5 roku žila s partnerem, který ji psychicky, fyzicky i sexuálně týral. Odejít se od něj rozhodla, až když jejich vyděšený malý syn viděl, jak se pohádali.

Anna, oběť domácího násilí: "Ten den jsem měla neuvěřitelný strach, protože jsem se rozhodla, že odejdu z hodiny na hodinu. Bylo to na popud OSPODu, protože policie u nás poslední měsíc u toho domácího násilí zasahovala vícekrát. Šla jsem do toho, že nevím, jestli to zvládnu, ale že proto udělám všechno. Teď už je to rok a je to všechno skvělé. A jsem za to ráda, že jsem odešla."

Centrum sociálních služeb Ostrava představilo také projekt Nechme dětem dětství, které pomáhá řešit opatrovnické a trestní řízení v návaznosti na domácí násilí.

Jitka Podešvová, přednášející z Centra sociálních služeb Ostrava: ""Můj příspěvek je z pohledu sociální služby. Čili z pohledu služby, která s těmi klienty opravdu a napřímo pracuje. Takže s každým členem té rodiny zvlášť. S tím, který páchá násilí, i s tím, na kom je pácháno násilí, včetně dětí. Je to velmi náročné. Je nás tým sedmi pracovníků, kteří jsme pro tuto práci vyškolení a potkáváme se na pravidelných intervizích. Samozřejmě jsou potřeba i supervize."

Konference se zúčastnila na stovka psychologů a odborníků z celé České republiky.

---

Silničáři opravují zvlněnou dálnici D1 v Ostravě

Na dálnici D1 v Ostravě se opravuje další úsek, který byl od samého začátku provozu zvlněný. Zhruba 2 kilometry dlouhý úsek má být opravený do konce října.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Dálnice se opravuje v rámci reklamace a náklady jdou na vrub stavební firmy. Přes celou řadu soudních sporů se nakonec ŘSD a firma na opravě dohodli."

Zasedli jsme ke stolu a dohodli jsme se rychleji efektivněji a hlavně pro řidiče účinněji, než jsme toho dokázali dosáhnout v rámci soudních pří.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: “Byla vytvořena dohoda, na které jsem se dohodli, že Eurovia kompletně vymění tu obrusnou vrstvu tady v tomto úseku těch jízdních pruhů tak, aby došlo k odstranění těch poruch, trhlin a nerovností."

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “V této chvíli se na těchto více než dvou kilometrech daří tu ostudu odstranit. Měníme kompletně celý povrch. To, co vyměňujeme, předpokládáme že bude mít minimálně desetiletou budoucnost před sebou komfortní, bezpečné jízdy."

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Pokud jde o to omezení tady kolem 360. kilometru, tak to bude trvat do konce října maximálně. Samozřejmě pracujeme na povrchu a rozhoduje počasí. Kdyby moc a moc pršelo, tak se budeme protahovat."

Po opravě dálnice ve směru na Polsko budou silničáři pokračovat na druhé polovině ve směru na Prahu.

---

Krátké zprávy 18. 10. 2023 17.00 - 1

Ostravští zastupitelé ve středu odsouhlasili koncepci přeměny ulice 28. října. Změní se v městský bulvár a bude mít na rozdíl od nynějšího vzhledu, jednotný ráz. Úsek dlouhý 12 km je rozdělen do několika etap.

 Hana Tichánková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: "Koncepce městské třídy 28. října–Opavská přináší odpověď na otázku, jakým způsobem se může z této v současnosti hlavně dopravní tepny stát reprezentativní, příjemná a živá ulice."

---


NJ školy ukázaly, proč jít do mezinárodních projektů

Mendelova střední škola pořádala na novojičínském náměstí Erasmus days. Akce se konala v rámci celoevropské kampaně, která slouží k prezentaci projektů realizovaných v rámci programu Erasmus+.

Erasmus Days jsou celoevropskou akcí sloužící k prezentaci projektů Erasmus+. Svou letitou praxi a zkušenosti s těmito projekty prezentovala na novojičínském náměstí Mendelova střední škola spolu s dalšími partnery.

Petr Zapletal, koordinátor mezinárodních projektů, Mendelova SŠ Nový Jičín: “Pozvali jsme i další školy, které na území města mají projekty Erasmus+, které tu formou různých her, prezentací, aktivit, nástěnek se snaží komunikovat o čem, tyto projekty jsou a co je možné v nich všechno zažít.”

Šárka Nedělová, zástupkyně ředitele, SOŠ Educa Nový Jičín: “Proč Erasmus+? Protože chceme cestovat a podporovat mladé lidi v odborném vzdělávání. Máme dlouholeté zkušenosti, my jsme v Erasmu už od roku 2005.”

Alexandra Habdasová, zástupkyně ředitelky, ZŠ Komenského 66 Nový Jičín: “Naše škola už organizuje čtvrtý Erasmus projekt. Myslím, že jsme poměrně úspěšní, za jeden program Erasmus jsme právě získali cenu, a to za náš projekt Written in stone.”

Hlavní pořádající Mendelova střední škola už několik let nabízí studentům možnost třítýdenní praxe v zahraničí, letos to bude v šesti zemích Evropské unie.

Lukáš Hasal, student Mendelovy SŠ Nový Jičín: “Já jsem vycestoval do Francie, byli tam ještě žáci z Rakouska a Norska. Komunikovat s nimi a získávat nové zkušenosti, moc mě to bavilo a doufám, že se tam znovu podívám.”

Natálie Blažková, studentka Mendelova SŠ Nový Jičín: “Já jsem měla možnost vycestovat do Budapešti. Ostatní spolužáci z našich společenských projektů měli možnost vycestovat i na Island, do Španělska a Polska.”

Kromě těchto stáží má Mendelova škola aktuálně rozjety čtyři partnerské projekty, ve kterých spolupracuje se školami i mimo Evropskou unii.

---

Primátor Havířova ustanovil školské zastupitelstvo

Poradní orgán v podobě školského zastupitelstva města. To je nový projekt primátora Havířova, který chce přizvat ke svému strategickému rozhodování právě mladé lidi. Ti to vítají.

Tito zástupci základních a středních škol poprvé usedli v sále KD Radost, kde zasedají havířovští zastupitelé. Těmi se nyní stanou i oni tak, aby i mladá generace mohla sdělovat své názory a rozhodovat o dění ve městě.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já bych byl rád, aby z toho byly konkrétní výstupy. Chceme tomu vzdechnout atmosféru velkého zastupitelstva, ale tím, že tomuto orgánu budu předsedat já, tak z toho mohou vzniknout konkrétní návrhy, které já budu schopen přenést ať už na jednání rady, nebo zastupitelstva. Takže tento orgán bude mít poradní možnost a budou schopni reálně život v našem krásném městě ovlivnit, a to je ten smysl.”

Školské zastupitelstvo se bude scházet co tři měsíce. 

Tadeáš, ZŠ Frýdecká, člen školského zastupitelstva: "Asi první, co by bylo je, že docela škoda byl ten orloj, co se bude bořit. Tam spíš bych ho opravil, než zbořil. To je jedna asi taková věc.” Myslíš kyvadlo? “Ano kyvadlo.”

Matěj, ZŠ 1. Máje, člen školského zastupitelstva: “Když budu mít nějaký návrh, tak to nejdříve prodiskutuji se svými spolužáky a pak ho přednesu." 

Zástupci školského zastupitelstva budou moci navštěvovat a účastnit se i zasedání komisí rady města a výborů zastupitelstva.

---

Krátké zprávy 18. 10. 2023 17.00 - 2

V Karviné odchytávali na české poměry obřího pavouka. Strážníky přivolali obyvatelé domu v ulici Kosmonautů s tím, že mají před vchodem velkého pavouka. Hlídka ho s klidem odchytila síťkou, a pavouka pak převezla do Stanice mladých přírodovědců.

Policisté napříč Moravskoslezským krajem stále častěji řeší oznámení o podvodných jednáních a kyber útocích. Aktuální případ z Ostravy měl díky pohotovému zásahu policistů šťastný konec…Žena si sjednala úvěr ve výši 680 tisíc korun. Peníze dle instrukcí podvodníků měla vložit do vkladomatu. Policisté rozrušenou ženu doprovodili do banky, kde jí pomohli se zrušením úvěru a vrácením peněz.

---

Dobročinný bazar dělal radost i pomáhal

V Opavě opět po roce proběhl dobročinný Fashion cafe music bazar. Předcházela mu sbírka čistého dámského, pánského a dětského oblečení, módních doplňků, hraček, knih a dalších věcí, které už lidé nepotřebovali, ale ostatním by udělaly radost.

Nevyužívaný prostor Slezanky se proměnil v dobročinný bazar, který už posedmé uspořádal spolek Kapradí. Lidé se díky němu mohli zbavit nepotřebných věcí a zároveň pomoci druhým. Co se neprodalo, putovalo neziskovým organizacím.

Lenka Pietraszková, spoluzakladatelka spolku Kapradí: “My jsme vyhlásili sbírku, oslovili jsme také prostřednictvím města občany města a lidé nám opravdu nosili celý týden své dary, staré oblečení, nepoužívané potřeby do domácností, knihy, hračky, sportovní potřeby. My jsme to poctivě roztřídili, měli jsme tady asi 150 dobrovolníků.”

Lidé přinesli tuny všelijakých věcí. Bylo jich tolik, že některé musel spolek odmítat. Výtěžek z prodeje vynesl bezmála 290 tisíc korun.

Lenka Pietraszková, spoluzakladatelka spolku Kapradí: "Z výtěžku financujeme naše aktivity. Jsou to enviromentální nebo krajinotvorné projekty spolku Kapradí. Nám tady přibližně 10 tun materiálu zbylo. My jsme se už předem domluvili s organizacemi, kterým tyto dary dále putují."

Fashion bazar tak pomohl mimo jiné lidem bez domova, Dětské psychiatrické klinice ostravské fakultní nemocnice, dobročinným obchodům Moment, nebo pěstounským rodinám.

Denisa Kokrdová, přechodná pěstounka: “Věci odvážíme do pěstounských skladů do Krnova, pěstounský sklad Dubánek. Včera jsme už odvezli oblečení, zimní věci, fusaky, zimní boty do pěstounského skladu do Ostravy a tady tyto věci potom půjdou dál pěstounům. Takže je to úžasné.”

Neprodané dary tak pomohly 10 neziskovým organizacím.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
18. října 2023, 17:00

Psychologové a odborníci řešili v Ostravě domácí násilí v opatrovnických sporech

Jak pracovat s rodinami, kde se objeví domácí násilí? Na tuto problematiku se snažila odpovědět velká konference psychologů a odborníků, kteří se sešli v Ostravě. Analyzovali skutečný životní příběh týrané ženy a předávali si zkušenosti.

Zasedací sál zastupitelstva Magistrátu města Ostravy hostil třetí ročník konference Domácí násilí v opatrovnických sporech aneb „(ne)rovný“ boj na rodičovském poli.

Hana Schwarz, ředitelka Centra sociálních služeb Ostrava: "Jsme tady právě proto, abychom si vzájemně předávali možnosti, jak pracovat s rodinou, kde se to domácí násilí objeví. A jak pracovat na tom, aby děti, které v rodinách vyrůstají, aby žily plnohodnotný a šťastný život."

Lenka Honusová Russová, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí MMO: "Z našeho pohledu je tato konference nesmírně důležitá, protože domácí násilí jako fenomén řešíme samozřejmě i u dětí, které máme ve své evidenci, ve své péči. A touto problematikou se tedy orgány SPOD zabývají. 
Za rok 2022 jsme řešili 56 dětí, které žily v rodinách postižených právě domácím násilím. Ale to určitě není celkové číslo dětí ohrožených nebo dětí, které jsou v těchto rodinách vychovávány, v těchto rodinách žijí. Bude to jenom vrchol ledovce toho, co orgány SPOD v rámci své činnosti zachytí. A to nejčastěji tak, že spolupracujeme s policí, s orgány činnými v trestním řízení. Anebo s jinými organizacemi. Ať už je to třeba projekt Nechme dětem dětství. Intervenční centrum Bílého kruhu bezpečí a podobně."

O svém příběhu promluvila na konferenci z videa i paní Anna. 3,5 roku žila s partnerem, který ji psychicky, fyzicky i sexuálně týral. Odejít se od něj rozhodla, až když jejich vyděšený malý syn viděl, jak se pohádali.

Anna, oběť domácího násilí: "Ten den jsem měla neuvěřitelný strach, protože jsem se rozhodla, že odejdu z hodiny na hodinu. Bylo to na popud OSPODu, protože policie u nás poslední měsíc u toho domácího násilí zasahovala vícekrát. Šla jsem do toho, že nevím, jestli to zvládnu, ale že proto udělám všechno. Teď už je to rok a je to všechno skvělé. A jsem za to ráda, že jsem odešla."

Centrum sociálních služeb Ostrava představilo také projekt Nechme dětem dětství, které pomáhá řešit opatrovnické a trestní řízení v návaznosti na domácí násilí.

Jitka Podešvová, přednášející z Centra sociálních služeb Ostrava: ""Můj příspěvek je z pohledu sociální služby. Čili z pohledu služby, která s těmi klienty opravdu a napřímo pracuje. Takže s každým členem té rodiny zvlášť. S tím, který páchá násilí, i s tím, na kom je pácháno násilí, včetně dětí. Je to velmi náročné. Je nás tým sedmi pracovníků, kteří jsme pro tuto práci vyškolení a potkáváme se na pravidelných intervizích. Samozřejmě jsou potřeba i supervize."

Konference se zúčastnila na stovka psychologů a odborníků z celé České republiky.

---

Silničáři opravují zvlněnou dálnici D1 v Ostravě

Na dálnici D1 v Ostravě se opravuje další úsek, který byl od samého začátku provozu zvlněný. Zhruba 2 kilometry dlouhý úsek má být opravený do konce října.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Dálnice se opravuje v rámci reklamace a náklady jdou na vrub stavební firmy. Přes celou řadu soudních sporů se nakonec ŘSD a firma na opravě dohodli."

Zasedli jsme ke stolu a dohodli jsme se rychleji efektivněji a hlavně pro řidiče účinněji, než jsme toho dokázali dosáhnout v rámci soudních pří.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: “Byla vytvořena dohoda, na které jsem se dohodli, že Eurovia kompletně vymění tu obrusnou vrstvu tady v tomto úseku těch jízdních pruhů tak, aby došlo k odstranění těch poruch, trhlin a nerovností."

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “V této chvíli se na těchto více než dvou kilometrech daří tu ostudu odstranit. Měníme kompletně celý povrch. To, co vyměňujeme, předpokládáme že bude mít minimálně desetiletou budoucnost před sebou komfortní, bezpečné jízdy."

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Pokud jde o to omezení tady kolem 360. kilometru, tak to bude trvat do konce října maximálně. Samozřejmě pracujeme na povrchu a rozhoduje počasí. Kdyby moc a moc pršelo, tak se budeme protahovat."

Po opravě dálnice ve směru na Polsko budou silničáři pokračovat na druhé polovině ve směru na Prahu.

---

Krátké zprávy 18. 10. 2023 17.00 - 1

Ostravští zastupitelé ve středu odsouhlasili koncepci přeměny ulice 28. října. Změní se v městský bulvár a bude mít na rozdíl od nynějšího vzhledu, jednotný ráz. Úsek dlouhý 12 km je rozdělen do několika etap.

 Hana Tichánková (ANO), náměstkyně ostravského primátora: "Koncepce městské třídy 28. října–Opavská přináší odpověď na otázku, jakým způsobem se může z této v současnosti hlavně dopravní tepny stát reprezentativní, příjemná a živá ulice."

---


NJ školy ukázaly, proč jít do mezinárodních projektů

Mendelova střední škola pořádala na novojičínském náměstí Erasmus days. Akce se konala v rámci celoevropské kampaně, která slouží k prezentaci projektů realizovaných v rámci programu Erasmus+.

Erasmus Days jsou celoevropskou akcí sloužící k prezentaci projektů Erasmus+. Svou letitou praxi a zkušenosti s těmito projekty prezentovala na novojičínském náměstí Mendelova střední škola spolu s dalšími partnery.

Petr Zapletal, koordinátor mezinárodních projektů, Mendelova SŠ Nový Jičín: “Pozvali jsme i další školy, které na území města mají projekty Erasmus+, které tu formou různých her, prezentací, aktivit, nástěnek se snaží komunikovat o čem, tyto projekty jsou a co je možné v nich všechno zažít.”

Šárka Nedělová, zástupkyně ředitele, SOŠ Educa Nový Jičín: “Proč Erasmus+? Protože chceme cestovat a podporovat mladé lidi v odborném vzdělávání. Máme dlouholeté zkušenosti, my jsme v Erasmu už od roku 2005.”

Alexandra Habdasová, zástupkyně ředitelky, ZŠ Komenského 66 Nový Jičín: “Naše škola už organizuje čtvrtý Erasmus projekt. Myslím, že jsme poměrně úspěšní, za jeden program Erasmus jsme právě získali cenu, a to za náš projekt Written in stone.”

Hlavní pořádající Mendelova střední škola už několik let nabízí studentům možnost třítýdenní praxe v zahraničí, letos to bude v šesti zemích Evropské unie.

Lukáš Hasal, student Mendelovy SŠ Nový Jičín: “Já jsem vycestoval do Francie, byli tam ještě žáci z Rakouska a Norska. Komunikovat s nimi a získávat nové zkušenosti, moc mě to bavilo a doufám, že se tam znovu podívám.”

Natálie Blažková, studentka Mendelova SŠ Nový Jičín: “Já jsem měla možnost vycestovat do Budapešti. Ostatní spolužáci z našich společenských projektů měli možnost vycestovat i na Island, do Španělska a Polska.”

Kromě těchto stáží má Mendelova škola aktuálně rozjety čtyři partnerské projekty, ve kterých spolupracuje se školami i mimo Evropskou unii.

---

Primátor Havířova ustanovil školské zastupitelstvo

Poradní orgán v podobě školského zastupitelstva města. To je nový projekt primátora Havířova, který chce přizvat ke svému strategickému rozhodování právě mladé lidi. Ti to vítají.

Tito zástupci základních a středních škol poprvé usedli v sále KD Radost, kde zasedají havířovští zastupitelé. Těmi se nyní stanou i oni tak, aby i mladá generace mohla sdělovat své názory a rozhodovat o dění ve městě.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já bych byl rád, aby z toho byly konkrétní výstupy. Chceme tomu vzdechnout atmosféru velkého zastupitelstva, ale tím, že tomuto orgánu budu předsedat já, tak z toho mohou vzniknout konkrétní návrhy, které já budu schopen přenést ať už na jednání rady, nebo zastupitelstva. Takže tento orgán bude mít poradní možnost a budou schopni reálně život v našem krásném městě ovlivnit, a to je ten smysl.”

Školské zastupitelstvo se bude scházet co tři měsíce. 

Tadeáš, ZŠ Frýdecká, člen školského zastupitelstva: "Asi první, co by bylo je, že docela škoda byl ten orloj, co se bude bořit. Tam spíš bych ho opravil, než zbořil. To je jedna asi taková věc.” Myslíš kyvadlo? “Ano kyvadlo.”

Matěj, ZŠ 1. Máje, člen školského zastupitelstva: “Když budu mít nějaký návrh, tak to nejdříve prodiskutuji se svými spolužáky a pak ho přednesu." 

Zástupci školského zastupitelstva budou moci navštěvovat a účastnit se i zasedání komisí rady města a výborů zastupitelstva.

---

Krátké zprávy 18. 10. 2023 17.00 - 2

V Karviné odchytávali na české poměry obřího pavouka. Strážníky přivolali obyvatelé domu v ulici Kosmonautů s tím, že mají před vchodem velkého pavouka. Hlídka ho s klidem odchytila síťkou, a pavouka pak převezla do Stanice mladých přírodovědců.

Policisté napříč Moravskoslezským krajem stále častěji řeší oznámení o podvodných jednáních a kyber útocích. Aktuální případ z Ostravy měl díky pohotovému zásahu policistů šťastný konec…Žena si sjednala úvěr ve výši 680 tisíc korun. Peníze dle instrukcí podvodníků měla vložit do vkladomatu. Policisté rozrušenou ženu doprovodili do banky, kde jí pomohli se zrušením úvěru a vrácením peněz.

---

Dobročinný bazar dělal radost i pomáhal

V Opavě opět po roce proběhl dobročinný Fashion cafe music bazar. Předcházela mu sbírka čistého dámského, pánského a dětského oblečení, módních doplňků, hraček, knih a dalších věcí, které už lidé nepotřebovali, ale ostatním by udělaly radost.

Nevyužívaný prostor Slezanky se proměnil v dobročinný bazar, který už posedmé uspořádal spolek Kapradí. Lidé se díky němu mohli zbavit nepotřebných věcí a zároveň pomoci druhým. Co se neprodalo, putovalo neziskovým organizacím.

Lenka Pietraszková, spoluzakladatelka spolku Kapradí: “My jsme vyhlásili sbírku, oslovili jsme také prostřednictvím města občany města a lidé nám opravdu nosili celý týden své dary, staré oblečení, nepoužívané potřeby do domácností, knihy, hračky, sportovní potřeby. My jsme to poctivě roztřídili, měli jsme tady asi 150 dobrovolníků.”

Lidé přinesli tuny všelijakých věcí. Bylo jich tolik, že některé musel spolek odmítat. Výtěžek z prodeje vynesl bezmála 290 tisíc korun.

Lenka Pietraszková, spoluzakladatelka spolku Kapradí: "Z výtěžku financujeme naše aktivity. Jsou to enviromentální nebo krajinotvorné projekty spolku Kapradí. Nám tady přibližně 10 tun materiálu zbylo. My jsme se už předem domluvili s organizacemi, kterým tyto dary dále putují."

Fashion bazar tak pomohl mimo jiné lidem bez domova, Dětské psychiatrické klinice ostravské fakultní nemocnice, dobročinným obchodům Moment, nebo pěstounským rodinám.

Denisa Kokrdová, přechodná pěstounka: “Věci odvážíme do pěstounských skladů do Krnova, pěstounský sklad Dubánek. Včera jsme už odvezli oblečení, zimní věci, fusaky, zimní boty do pěstounského skladu do Ostravy a tady tyto věci potom půjdou dál pěstounům. Takže je to úžasné.”

Neprodané dary tak pomohly 10 neziskovým organizacím.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-18-10-2023-17-00