Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Nádech pro Ostravu pomůže podnikům po rozvolnění
  • V Novém Jičíně lze spatřit slavnou Laudonovu knihovnu
  • Číšník z Ostravy dvakrát zneškodnil zloděje s nožem
  • Prvňáci se v distanční výuce naučili číst i psát
  • ADRA uspořádala desátý ročník Tandemu
  • Historickou kašnu v centru Karviné čeká oprava

Nádech pro Ostravu pomůže podnikům po rozvolnění

Ostrava chce pomoci podnikům a turistickým destinacím, které se po rozvolnění znovu staví na nohy. Společně s Hitrádiem Orion chce motivovat obyvatele, aby vyrazili objevovat místa, kde si užijí volný čas s dětmi a nebo si například zajdou do příjemného podniku. Jde vlastně o jednoduchou hru, kdy lidé sbírají razítka za návštěvy.

Po skončení koronavirové krize se život vrací do normálu pomaleji, než všichni očekávali. Pociťují to zejména majitelé restaurací, kaváren, hospod a dalších podniků, které jsou stále navštěvovány méně, než před vypuknutím pandemie. Proto se Ostrava spojila Hitrádiem Orion a vnikl projekt Nádech pro Ostravu.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Chceme touto iniciativou pomoci se během léta 2021 nadechnout podnikům, které byly postiženy koronavirovými omezeními, nemohly fungovat a dostaly se tak do velkých, někdy i existenčních problémů,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura. „Zejména drobní podnikatelé potřebovali rychlou a efektivní pomoc, kterou jsme jim i my za město nabídli loni i letos v programech přímé finanční podpory, slevách na nájemném nebo prominutím některých místních poplatků. Za tento proaktivní přístup byla mimochodem Ostrava vyhodnocena Městem pro byznys v našem regionu za rok 2020. Nádechem pro Ostravu chceme motivovat naše obyvatele, aby si vzpomněli na svůj aktivní život před krizí a zase vyrazili za zábavou a za kulturou našeho města."

Princip soutěže spočívá v tom, že návštěvníci do soutěže zapojených restaurací, kaváren a atraktivit města sbírají razítka za jejich návštěvy na hrací karty. Ty jsou slosovatelné a jejich majitelé za ně mohou získat některou ze zajímavých zážitkových cen nebo také třeba elektrokoloběžku.

Michal Merenda, programový ředitel Hitrádia Orion: „My víme, že po téměř roce uzavřených provozoven podnikatelé pomoc opravdu potřebují. Naše rádio vysílá z Ostravy, jsme Ostraváci a máme mezi zasaženými mnoho kamarádů a známých. Chceme jim pomoci, obrazně řečeno, zase volně dýchat. Není to ale jen o pomoci těmto podnikům, chceme také lidem ukázat množství skrytých krásných míst našeho města. V naší soutěži máme pěkné výhry, nicméně hlavní odměnou pro Ostraváky je právě to, že tato místa objeví – a pomohou je zachovat.“

Do projektu se mohou všechny podniky a oblíbené turistické cíle Ostravy registrovat zdarma na webu nadechproostravu.cz. Soutěžící pak na stejné internetové adrese zjistí, kam pro razítko do své hrací karty mohou vyrazit.

---

V Novém Jičíně lze spatřit slavnou Laudonovu knihovnu

V Novém Jičíně lze spatřit vzácnou Laudonovu knihovnu. Více než tisíc svazků, které patřily slavnému generálovi, je součástí expozice v Návštěvnickém centru. Do Nového Jičína ji dlouhodobě zapůjčilo Národní muzeum.

Přes tisíc svazků v kožených vazbách, mnohé s erbem Ernsta Gideona Laudona, vystavuje od června novojičínské Návštěvnické centrum, které sídlí na Masarykově náměstí v domě, kde v roce 1790 polní maršál zemřel.

Petr Mašek, Národní muzeum, oddělení zámeckých knihoven: “Původně měl tuto knihovnu pravděpodobně na svém zámku v Bečvárech, posléze tuto knihovnu zdědili jeho synovci a prasynovci, kteří ji odstěhovali do svého zámku v Bystřici pod Hostýnem.”

Dlouhodobé zapůjčení tisků umožnilo Novému Jičínu Národní muzeum, které je vlastníkem knihovny. Ta čítá celkem asi 15 tisíc svazků. Téměř 20 let byly ukryty v Muzeu Novojičínska a nyní se jejich podstatná část přesunula do depozitáře v Terezíně.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tuto dohodu považuji za obrovský úspěch, jednak proto, že se podařilo ty sbírky zachovat přímo v Novém Jičíně, a také je to zkvalitnění těch výstavních prostor, které tady máme.”

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín: “Připravujeme příští rok digitalizaci určitých vytipovaných knih. Pokud vyjdou evropské fondy nebo dotace z ministerstva kultury, jsme připraveni pořídit multimediální kiosek."

Většinu Laudonovy knihovny tvoří tisky s vojenskou, historická nebo i floristickou tématikou.

---

Číšník z Ostravy dvakrát zneškodnil zloděje s nožem

Velkou dávku odvahy projevil číšník z ostravské hospody. Dvakrát totiž zneškodnil zloděje, který kolem sebe mával nožem. Nejprve ho doběhl, když mu utíkal z ukradeným flekem a pak ho zpacifikoval znovu, když v hospodě čekali na příjezd policejní hlídky. To už hrozilo nebezpečí i dítěti, které zrovna bylo v restauraci.

Směna vrchního z hospody v Ostravě -Přívoze nezačala vůbec dobře. Nejprve ho čekal sprinterský souboj se sfetovaným mužem, který mu v hospodě ukradl číšnický flek. Jak vidíte na videu, zloděj byl poměrně rychlý, ale vrchní mu nadběhl a chytl ho.

číšník: "Chtěl jsem sebrat ze země prázdný flek ze země a jak jsem se sehnul, vytáhl nůž. Řekl jsme mu, že to vyřešíme v klidu v restauraci."

Zloděj se nakonec z číšníkem vrátil do hospody, ale jak začal personál volat policii, znovu vyskočil, popadl nůž a začal jím šermovat před chlapcem, který v restauraci seděl. Číšník neváhal a znovu ho zneškodnil.

číšník: "Oběhnul celý výčep, tam vlastně zvedl ten nůž a s tím nožem začal ohrožovat toho malého, který tam seděl u dveří. Říkal, že ho dopíchá a dořeže." 

Tentokrát už muže držel až do příjezdu strážníků, kteří pak předali lupiče státní policii

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání proti 27letému muži a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání a z přečinu krádeže. Vyšetřování probíhá na svobodě a v případě prokázání viny hrozí muži až 8 let za mřížemi."

Ukázalo se, že lupič má 27 let a je známá firma. V trestním rejstříků má 14 záznamů, většinou krádeží. I když číšník zaslouží uznání, policisté podobný postup nedoporučují. Pokud je pachatel ozbrojen, raději ihned volejte linku 158. 

Rozhovor s číšníkem

---

Prvňáci se v distanční výuce naučili číst i psát

Distanční výuka a nemožnost učit se ve školách kvůli covidu byla náročná pro všechny. Zvlášť těžkou úlohu měli učitelé a rodiče prvňáčků, kteří se v tomto roce učili číst a psát. Natáčeli jsme v Karviné.

Tohle jsou prvňáčci ze Základní školy Borovského. Letos si, stejně jako jejich vrstevníci, ještě nestačili pořádně zvyknout na běžný školní režim kvůli zavedené distanční výuce, nepoznali blíže své nové spolužáky a hlavně, museli se učit naučit poznat všechna písmenka a správně držet tužku za pomocí svých rodičů.

Lenka Jelínková, třídní učitelka: “Na to, že učím hodně let v první třídě, tak to mi dalo asi nejvíce zabrat, protože učit číst přes počítač a hlavně učit psát přes počítač, nebylo vůbec jednoduché."

anketa: prvňáci: "Já už umím všechna písmenka a přečetla jsem Sněhurku. "Umím číst Červenou Karkulku."

Ve chvíli, kdy se zpátky do lavic vrátili, začali učitelé pracovat třeba i na tom, aby děti rozuměli tomu, co čtou.

Práce s textem probíhá různě, tady třeba na tabuli si měly děti zapamatovat všechna slova na písmeno Ž a napsat je na papír. A mnoho dalších.

Lenka Jelínková, třídní učitelka: "Vyber hlavní postavy, to píšou teď za mnou."

A protože jim čtení šlo opravdu dobře, rozhodl se ředitel školy neporušit dlouholetou tradici ve škole a pasoval je na čtenáře.

---

ADRA uspořádala desátý ročník Tandemu

Každý rodič, který má doma dítě s mentálním postižením potřebuje, aby mělo kontakt se svými vrstevníky. Díky příznivé epidemické situaci mohla ADRA konečně uspořádat desátý ročník víkendového pobytu s názvem Tandem.

Neskrývanou radost projevili při odjezdu do obce Hlubočky na Olomoucku mladí lidé s mentálním postižením z Havířova. Díky ADŘE a projektu Tandem mohli konečně odjet na víkendový pobyt plný zážitků.

Veronika Šutová, vedoucí Tandemu, ADRA: "Pro ty klienty i pro nás je to jedinečný zážitek. Můžeme vyjet všichni společně na celý víkend. Ten program je opravdu bohatý, máme skvělé sponzory, takže si můžeme dovolit spoustu zážitků a samozřejmě i rodiče těch klientů, které bereme společně, uvítají i ten čas pro sebe, že si mohou i odpočinout, takže je to oboustranné.”

Lidia Kubíček, rodič: "Chci říct, co to pro nás znamená. To, že chvilku jsme sami a moc chci poděkovat, že mohou naše děti cestovat, že mohou na chvilku být v přírodě.”

Každý účastník výletu má svého dobrovolníka, kterého dobře zná.

Žaneta, dobrovolnice: "Já se těším z toho, že budou mít radost, že Klárka bude mít radost i ostatní taky. Že spolu strávíme krásné chvíle."

anketa: "Těším se na ubytování, na hotel a hlavně, aby jsme se měli krásně. Na bazén půjdeme, bobovat, je tam lanové centrum.”

anketa: “Já jedu poprvé na ten pobyt. Takže nevím, co to obnáší a tím pádem jsem natěšená. Jsem ráda, že můžu jet a odsud vypadnout, někam do přírody se podívat.”

Desátý ročník Tandemu si nakonec všichni užili. ADRA věří, že v naplánování dalšího už nebude nic bránit. 

---

Historickou kašnu v centru Karviné čeká oprava

Historickou kašnu v centru Karviné čeká kompletní oprava. Práce práce probíhají na etapy a v souladu s památkáři. Jako první se opravila dlažba, nyní restaurátor odmontoval horní díl kvůli obnově nátěru a zlacení.

Dominanta Masarykova náměstí v centru Karviné, historická kašna, prochází v těchto dnech velkou opravou. Jde o památku, která zdobí náměstí více jak sto let.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Tato litinová kašna byla vyrobena v roce 1900 vídeňskou firmou, to znamená, že kašně je nějakých 121 let. Poslední oprava kašny proběhla v roce 1999."

Oprava kašny probíhá na etapy. Jako první se opravilo okolí kašny, dlažba a schůdky.
Nyní následuje další etapa, u které už nesmí chybět restaurátor kulturních památek. Jak se harmonogram podaří splnit, záleží na technologických pauzách a počasí.

Ondřej Šimek, restaurátor uměleckořemeslných děl v kovu: "Dnešní den byla připravena demontáž té vrchní části, kde bylo pět prvků, z toho tři byly zlacené. To zlacení bude probíhat v dílně, je tam zaručena vyšší kvalita. To zlacení byla nejvíce ohrožené, protože tam stéká voda."

Stékající voda se také podepsala i na opotřebení mís, obnova proběhla metodou tryskání a odstraněn byl i vodní kámen.

Martin Rebro, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: "V poslední etapě, kterou budeme dělat v průběhu srpna, se dokončí úprava vnitřního bazénu, vodových pískovců včetně výměny svítidel, to by mělo trvat zhruba týden."

Oprava probíhá v souladu s památkáři. Město na financování opravy podalo i žádost na dotační titul z Ministerstva kultury ČR.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
21. června 2021, 17:00

Nádech pro Ostravu pomůže podnikům po rozvolnění

Ostrava chce pomoci podnikům a turistickým destinacím, které se po rozvolnění znovu staví na nohy. Společně s Hitrádiem Orion chce motivovat obyvatele, aby vyrazili objevovat místa, kde si užijí volný čas s dětmi a nebo si například zajdou do příjemného podniku. Jde vlastně o jednoduchou hru, kdy lidé sbírají razítka za návštěvy.

Po skončení koronavirové krize se život vrací do normálu pomaleji, než všichni očekávali. Pociťují to zejména majitelé restaurací, kaváren, hospod a dalších podniků, které jsou stále navštěvovány méně, než před vypuknutím pandemie. Proto se Ostrava spojila Hitrádiem Orion a vnikl projekt Nádech pro Ostravu.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Chceme touto iniciativou pomoci se během léta 2021 nadechnout podnikům, které byly postiženy koronavirovými omezeními, nemohly fungovat a dostaly se tak do velkých, někdy i existenčních problémů,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura. „Zejména drobní podnikatelé potřebovali rychlou a efektivní pomoc, kterou jsme jim i my za město nabídli loni i letos v programech přímé finanční podpory, slevách na nájemném nebo prominutím některých místních poplatků. Za tento proaktivní přístup byla mimochodem Ostrava vyhodnocena Městem pro byznys v našem regionu za rok 2020. Nádechem pro Ostravu chceme motivovat naše obyvatele, aby si vzpomněli na svůj aktivní život před krizí a zase vyrazili za zábavou a za kulturou našeho města."

Princip soutěže spočívá v tom, že návštěvníci do soutěže zapojených restaurací, kaváren a atraktivit města sbírají razítka za jejich návštěvy na hrací karty. Ty jsou slosovatelné a jejich majitelé za ně mohou získat některou ze zajímavých zážitkových cen nebo také třeba elektrokoloběžku.

Michal Merenda, programový ředitel Hitrádia Orion: „My víme, že po téměř roce uzavřených provozoven podnikatelé pomoc opravdu potřebují. Naše rádio vysílá z Ostravy, jsme Ostraváci a máme mezi zasaženými mnoho kamarádů a známých. Chceme jim pomoci, obrazně řečeno, zase volně dýchat. Není to ale jen o pomoci těmto podnikům, chceme také lidem ukázat množství skrytých krásných míst našeho města. V naší soutěži máme pěkné výhry, nicméně hlavní odměnou pro Ostraváky je právě to, že tato místa objeví – a pomohou je zachovat.“

Do projektu se mohou všechny podniky a oblíbené turistické cíle Ostravy registrovat zdarma na webu nadechproostravu.cz. Soutěžící pak na stejné internetové adrese zjistí, kam pro razítko do své hrací karty mohou vyrazit.

---

V Novém Jičíně lze spatřit slavnou Laudonovu knihovnu

V Novém Jičíně lze spatřit vzácnou Laudonovu knihovnu. Více než tisíc svazků, které patřily slavnému generálovi, je součástí expozice v Návštěvnickém centru. Do Nového Jičína ji dlouhodobě zapůjčilo Národní muzeum.

Přes tisíc svazků v kožených vazbách, mnohé s erbem Ernsta Gideona Laudona, vystavuje od června novojičínské Návštěvnické centrum, které sídlí na Masarykově náměstí v domě, kde v roce 1790 polní maršál zemřel.

Petr Mašek, Národní muzeum, oddělení zámeckých knihoven: “Původně měl tuto knihovnu pravděpodobně na svém zámku v Bečvárech, posléze tuto knihovnu zdědili jeho synovci a prasynovci, kteří ji odstěhovali do svého zámku v Bystřici pod Hostýnem.”

Dlouhodobé zapůjčení tisků umožnilo Novému Jičínu Národní muzeum, které je vlastníkem knihovny. Ta čítá celkem asi 15 tisíc svazků. Téměř 20 let byly ukryty v Muzeu Novojičínska a nyní se jejich podstatná část přesunula do depozitáře v Terezíně.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tuto dohodu považuji za obrovský úspěch, jednak proto, že se podařilo ty sbírky zachovat přímo v Novém Jičíně, a také je to zkvalitnění těch výstavních prostor, které tady máme.”

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín: “Připravujeme příští rok digitalizaci určitých vytipovaných knih. Pokud vyjdou evropské fondy nebo dotace z ministerstva kultury, jsme připraveni pořídit multimediální kiosek."

Většinu Laudonovy knihovny tvoří tisky s vojenskou, historická nebo i floristickou tématikou.

---

Číšník z Ostravy dvakrát zneškodnil zloděje s nožem

Velkou dávku odvahy projevil číšník z ostravské hospody. Dvakrát totiž zneškodnil zloděje, který kolem sebe mával nožem. Nejprve ho doběhl, když mu utíkal z ukradeným flekem a pak ho zpacifikoval znovu, když v hospodě čekali na příjezd policejní hlídky. To už hrozilo nebezpečí i dítěti, které zrovna bylo v restauraci.

Směna vrchního z hospody v Ostravě -Přívoze nezačala vůbec dobře. Nejprve ho čekal sprinterský souboj se sfetovaným mužem, který mu v hospodě ukradl číšnický flek. Jak vidíte na videu, zloděj byl poměrně rychlý, ale vrchní mu nadběhl a chytl ho.

číšník: "Chtěl jsem sebrat ze země prázdný flek ze země a jak jsem se sehnul, vytáhl nůž. Řekl jsme mu, že to vyřešíme v klidu v restauraci."

Zloděj se nakonec z číšníkem vrátil do hospody, ale jak začal personál volat policii, znovu vyskočil, popadl nůž a začal jím šermovat před chlapcem, který v restauraci seděl. Číšník neváhal a znovu ho zneškodnil.

číšník: "Oběhnul celý výčep, tam vlastně zvedl ten nůž a s tím nožem začal ohrožovat toho malého, který tam seděl u dveří. Říkal, že ho dopíchá a dořeže." 

Tentokrát už muže držel až do příjezdu strážníků, kteří pak předali lupiče státní policii

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil trestní stíhání proti 27letému muži a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání a z přečinu krádeže. Vyšetřování probíhá na svobodě a v případě prokázání viny hrozí muži až 8 let za mřížemi."

Ukázalo se, že lupič má 27 let a je známá firma. V trestním rejstříků má 14 záznamů, většinou krádeží. I když číšník zaslouží uznání, policisté podobný postup nedoporučují. Pokud je pachatel ozbrojen, raději ihned volejte linku 158. 

Rozhovor s číšníkem

---

Prvňáci se v distanční výuce naučili číst i psát

Distanční výuka a nemožnost učit se ve školách kvůli covidu byla náročná pro všechny. Zvlášť těžkou úlohu měli učitelé a rodiče prvňáčků, kteří se v tomto roce učili číst a psát. Natáčeli jsme v Karviné.

Tohle jsou prvňáčci ze Základní školy Borovského. Letos si, stejně jako jejich vrstevníci, ještě nestačili pořádně zvyknout na běžný školní režim kvůli zavedené distanční výuce, nepoznali blíže své nové spolužáky a hlavně, museli se učit naučit poznat všechna písmenka a správně držet tužku za pomocí svých rodičů.

Lenka Jelínková, třídní učitelka: “Na to, že učím hodně let v první třídě, tak to mi dalo asi nejvíce zabrat, protože učit číst přes počítač a hlavně učit psát přes počítač, nebylo vůbec jednoduché."

anketa: prvňáci: "Já už umím všechna písmenka a přečetla jsem Sněhurku. "Umím číst Červenou Karkulku."

Ve chvíli, kdy se zpátky do lavic vrátili, začali učitelé pracovat třeba i na tom, aby děti rozuměli tomu, co čtou.

Práce s textem probíhá různě, tady třeba na tabuli si měly děti zapamatovat všechna slova na písmeno Ž a napsat je na papír. A mnoho dalších.

Lenka Jelínková, třídní učitelka: "Vyber hlavní postavy, to píšou teď za mnou."

A protože jim čtení šlo opravdu dobře, rozhodl se ředitel školy neporušit dlouholetou tradici ve škole a pasoval je na čtenáře.

---

ADRA uspořádala desátý ročník Tandemu

Každý rodič, který má doma dítě s mentálním postižením potřebuje, aby mělo kontakt se svými vrstevníky. Díky příznivé epidemické situaci mohla ADRA konečně uspořádat desátý ročník víkendového pobytu s názvem Tandem.

Neskrývanou radost projevili při odjezdu do obce Hlubočky na Olomoucku mladí lidé s mentálním postižením z Havířova. Díky ADŘE a projektu Tandem mohli konečně odjet na víkendový pobyt plný zážitků.

Veronika Šutová, vedoucí Tandemu, ADRA: "Pro ty klienty i pro nás je to jedinečný zážitek. Můžeme vyjet všichni společně na celý víkend. Ten program je opravdu bohatý, máme skvělé sponzory, takže si můžeme dovolit spoustu zážitků a samozřejmě i rodiče těch klientů, které bereme společně, uvítají i ten čas pro sebe, že si mohou i odpočinout, takže je to oboustranné.”

Lidia Kubíček, rodič: "Chci říct, co to pro nás znamená. To, že chvilku jsme sami a moc chci poděkovat, že mohou naše děti cestovat, že mohou na chvilku být v přírodě.”

Každý účastník výletu má svého dobrovolníka, kterého dobře zná.

Žaneta, dobrovolnice: "Já se těším z toho, že budou mít radost, že Klárka bude mít radost i ostatní taky. Že spolu strávíme krásné chvíle."

anketa: "Těším se na ubytování, na hotel a hlavně, aby jsme se měli krásně. Na bazén půjdeme, bobovat, je tam lanové centrum.”

anketa: “Já jedu poprvé na ten pobyt. Takže nevím, co to obnáší a tím pádem jsem natěšená. Jsem ráda, že můžu jet a odsud vypadnout, někam do přírody se podívat.”

Desátý ročník Tandemu si nakonec všichni užili. ADRA věří, že v naplánování dalšího už nebude nic bránit. 

---

Historickou kašnu v centru Karviné čeká oprava

Historickou kašnu v centru Karviné čeká kompletní oprava. Práce práce probíhají na etapy a v souladu s památkáři. Jako první se opravila dlažba, nyní restaurátor odmontoval horní díl kvůli obnově nátěru a zlacení.

Dominanta Masarykova náměstí v centru Karviné, historická kašna, prochází v těchto dnech velkou opravou. Jde o památku, která zdobí náměstí více jak sto let.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Tato litinová kašna byla vyrobena v roce 1900 vídeňskou firmou, to znamená, že kašně je nějakých 121 let. Poslední oprava kašny proběhla v roce 1999."

Oprava kašny probíhá na etapy. Jako první se opravilo okolí kašny, dlažba a schůdky.
Nyní následuje další etapa, u které už nesmí chybět restaurátor kulturních památek. Jak se harmonogram podaří splnit, záleží na technologických pauzách a počasí.

Ondřej Šimek, restaurátor uměleckořemeslných děl v kovu: "Dnešní den byla připravena demontáž té vrchní části, kde bylo pět prvků, z toho tři byly zlacené. To zlacení bude probíhat v dílně, je tam zaručena vyšší kvalita. To zlacení byla nejvíce ohrožené, protože tam stéká voda."

Stékající voda se také podepsala i na opotřebení mís, obnova proběhla metodou tryskání a odstraněn byl i vodní kámen.

Martin Rebro, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: "V poslední etapě, kterou budeme dělat v průběhu srpna, se dokončí úprava vnitřního bazénu, vodových pískovců včetně výměny svítidel, to by mělo trvat zhruba týden."

Oprava probíhá v souladu s památkáři. Město na financování opravy podalo i žádost na dotační titul z Ministerstva kultury ČR.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-21-06-2021-17-00