Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Městská policie Ostrava se zaměřuje na prevenci
  • Malý brouk jako prostředník záchrany biotopu v Poodří
  • Janáčkova filharmonie Ostrava slaví 70 let
  • Hokejista Kurovský navštívil svou základní školu
  • Soutěž Mladý záchranář ověřila znalosti první pomoci

Městská policie Ostrava se zaměřuje na prevenci

Snahou Městské policie Ostrava je nejen dostatek strážníků v ulicích, kde mohou pomáhat lidem přímo, ale také působit na občany preventivně. Každá prevence je totiž samozřejmě lepší, než následná represe. V Ostravě proto funguje celý preventivní úsek.

Bezpečnost patří v každém městě k prioritám a i Ostrava klade velký důraz na to, aby se obyvatelé cítili bezpečně. I proto má také druhou nejpočetnější městskou policii v zemi. Její nedílnou součástí je i útvar prevence, protože lepší je kriminalitě předcházet, než ji potom potírat a řešit následky. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "My často musíme vysvětlovat, že městská policie není od toho, aby pokutovala špatně zaparkovaná auta. Já jsem rád za každou preventivní akci, která v Ostravě probíhá." 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "My se prevenci věnujeme dlouhodobě. Oddíl prevence a dohledu vznikl už v roce 1996. Aktuálně je v něm zařazeno 13 strážníků a 12 asistentů prevence kriminality." 

Prevence cílí především na nejzranitelnější skupiny obyvatel, což jsou jistě děti a potom také senioři.

Michaela Michnová, vedoucí Útvaru prevence MP Ostrava: "Aktuálně se zaměřujeme na besedy na školách, jak základních tak středních, protože je teď zvýšená míra kriminality v rámci kybernetického prostředí, takže děláme hodně besed a projektových dní na toto téma."

Důležitou součástí preventivních programů MP Ostrava je také doprava, kde se strážníci zaměřují především na děti. Využívají k tomu také dopravní hřiště, kde se školáci učí bezpečný pohyb v ulicích. 

---

Malý brouk jako prostředník záchrany biotopu v Poodří

Zámek Nová Horka u Studénky na Novojičínsku byl místem konání semináře, který zrekapituloval pětiletý projekt týkající se záchrany brouka páchníka v Poodří. V rámci projektu se podařilo vysadit dva tisíce stromů, které mu poskytují domov.

Seminář s názvem “ V Poodří to žije” v zámku Nová Horka na Novojičínsku v podstatě uzavřel pětiletý projekt LIFE Osmoderma - aneb Ochrana biotopu brouka páchníka hnědého v evropsky významné lokalitě Poodří.

Marcela Klemensová, manažerka projektu, Arnika: “Hlavním cílem projektu bylo zlepšit biotopy, to znamená místa, kde může přežívat brouk páchník v Poodří. Tradičně se jednalo o dvě věci, zlepšení stávajících biotopů, to jde zejména o hlavacení starých vrb, což prodlouží jejich životnost, a také o zlepšování okolí starých dubisek. A, to je typické pro Moravskoslezský kraj, lípy a invaze jmelí. Takže ve spolupráci s odbornými arboristy jsme osekávali jmelí na těch perspektivních stromech.”

Na realizaci projektu se podílela řada státních institucí, spolků i dobrovolníků.

Petr Libosvár, koordinátor projektu, ČSOP Studénka: “Našim úkolem bylo, abychom ten projekt naplnili, takže nějakým způsobem ošetřit přes 950 stromů a vysadit do Poodří přes dva tisíce stromů. Sázeli jsme hlavně vrby, duby, topoly, hrušně, protože v nich žije Páchník.”

Marcela Klemensová, manažerka projektu, Arnika: “Brouk Páchník je taková ikona toho projektu a je pravdou, že to je živočich, který je chráněný nejen naší národní, ale i evropskou legislativou. Ale my vlastně tím, co děláme, tak jakoby podporujeme biodiverzitu v krajině obecně a připravujeme to, aby v té krajině v Poodří mohly přežívat stovky dalších jiných živočichů.”

Tento projekt podpořila Evropská unie, Ministerstvo životního prostředí i Moravskoslezský kraj.

---

Krátké zprávy, 22. 5. 2023 16 h - 1

Už jen týden, tedy zřejmě do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky.

V MS kraji by do konce roku mělo začít fungovat pět telemedpointů, které zajistí vzdálený monitoring tělesných funkcí pacientů v odlehlých oblastech regionu. Do rozvoje telemedicíny a digitalizace zdravotnictví Moravskoslezský kraj od roku 2017 vložil přes 200 milionů korun.

---

Janáčkova filharmonie Ostrava slaví 70 let

Janáčkova filharmonie Ostrava letos slaví významné jubileum. Na scéně vážné hudby už funguje 70 let a za tu dobu se vypracovala do špičkových parametrů. Dnes už jednoznačně patří k nejlepším hudebním tělesům v naší zemi.

Začal předprodej vstupenek na novou sezonu Janáčkovy filharmonie Ostrava, což je vždy znamením, že nová koncertní sezóna se rychle blíží. Letos to bude sezona speciální. Janáčkova filharmonie totiž slaví 70 let od svého vzniku.

Jan Žemla, ředitel JFO: „Připravili jsme sezónu, která se bude vymykat. Ve všech našich koncertních cyklech uslyší návštěvníci světové umělce, zažijí dirigentské debuty, stanou se součástí světových i českých premiér, budou mít možnost v ještě větší míře navštěvovat interaktivní workshopy a účastnit se edukačních aktivit a přednášek zaměřených na všechny generace."

Domovskou scénou se od léta 2022 stalo kino Vesmír, protože ostravský kulturní dům se letos začíná opravovat. Součástí rekonstrukce je také přístavba koncertního sálu světových parametrů. 

Jan Žemla, ředitel JFO: "Dělají se už zemní práce, dělají se demoliční práce a je vypsáno výběrové řízení na zhotovitele druhé fáze. Samozřejmě paralelně s tím je velmi důležité zajišťovat zdroje financování." 

Prodej vstupenek už byl zahájen. V Ostravě hraje filharmonie ročně přes 50 koncertů.

Veronika Foltýnková, prodej vstupenek, Janáček Point: "Nejvýhodnější je zakoupit si abonmá a potom ještě nabízíme takové vstupenkové abonmá. Jde o 30 procentní slevu a podmínkou je zakoupit vstupenku na 6 koncertů."  

Pokud se chystáte k nákupu vstupenek neváhejte, bývalé kino Vesmír má asi jen poloviční kapacitu, než kulturní dům.

---

Hokejista Kurovský navštívil svou základní školu

Extraligový hokejista Daniel Kurovský navštívil svou bývalou Základní školu Prameny. A nepřišel s prázdnou, školákům přinesl i pohár T.G. Masaryka, který společně s mistrovským titulem čerstvě vybojovali třinečtí Oceláři.

Daniel Kurovský, trojnásobný vítěz hokejové extraligy s třineckými Oceláři se na chvíli vrátil do své Základní školy Prameny, aby v tělocvičně, kde na něho čekali školáci, prozradil vše co je zajímalo.
Všetečných otázek bylo připraveno opravdu hodně.

Na základní školu vzpomíná extraligový hokejista velmi rád, i právě tady piloval první základy práce s hokejkou a účastnil se i florbalového turnaje ČEZ Street hokej. To v roce 2011, kdy jsme reportáž natáčeli, ještě nikdo nevěděl, že ho čeká hvězdná hokejová kariéra.

Daniel Kurovský, extraligový hokejista HC Oceláři Třinec: "Vrací se mi vzpomínky do hlavy, potkal jsem spoustu učitelů, kteří mě učili a vypadají pořád stejně dobře, nic se tady nezměnilo."

Na závěr setkání hokejisty s dětmi proběhla i autogramiáda a společné focení.

---

Krátké zprávy, 22. 5. 2023 16 h - 2

Bronzovou medaili přivezli z Chorvatska čeští reprezentanti v Adventure race. Tým Black Hill | Salomon ve složení Tomáš Petreček, Tereza Rudolfová, Jaroslav Krajník a Pavel Kurz strávil v terénu 63 hodin – kdy prakticky bez přestávky střídali jízdu na horském kole, náročné treky a běh, jízdu na kajaku a lezení. Po většinu závodu navíc na zádech nesli batohy s povinnou výbavou.

Opavu a Krnov tento týden navštíví tři princezny a dva princové z Lichtenštejnska. Přijedou se podívat na zahájení výstavy ve Slezském zemském muzeu. Ta mapuje 400 let působení tohoto šlechtického rodu na Opavsku a Krnovsku. Toto území se majetkem rodu stalo v roce 1623.

---

Soutěž Mladý záchranář ověřila znalosti první pomoci

Jsou ještě na základních školách, ale už by dokázali podat první pomoc. Žáci čtvrtých a osmých tříd se zapojili do soutěže Mladý záchranář, kde si ověřili znalosti získané na kurzech první pomoci v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Tématy bylo ošetřování různých zranění a stavů i resuscitace.

Sportovní halu 6. základní školy ve Frýdku-Místku zaplnily týmy žáků ze základních škol, aby v rámci soutěže Mladý záchranář poměřily své znalosti z kurzů první pomoci.

Veronika Šigutová, koordinátor kurzů první pomoci a resuscitace: "Máme přihlášených 21 týmů ze čtvrtých tříd, 23 týmů z osmých tříd. Zúčastňují se všechny základní školy z Frýdku-Místku, které navštěvovaly naše kurzy KPR v Nemocnici ve Frýdku-Místku."

Anketa: 1.) "Mým úkolem je udělat resuscitaci. Aby mohl dýchat pán." – A jakým způsobem se to dělá? – "Jednu ruku ráme takhle, druhou ruku takhle a snažíme se o co největší úder. A pak zase znovu. A budeme si zpívat rolničky." 2.) "Dneska v té soutěži je pro mě velká pocta být. A jako všichni chceme vyhrát. Jsem z 1. základní školy, jmenuju se Tomáš Formánek a jsem ze 4.C." 3.) "Já jsem ze 7. základní školy a asi bude mým úkolem resuscitování. A docela se na to těším, hodně jsme se připravovali." – Jaké byly ty kurzy? Co jste se naučili? – "Různě, oživovali jsme, řešili jsme uštknutí nebo infarkt myokardu."

Soutěž pořádá nemocnice ve spolupráci s městem od roku 2018. Dva ročníky se kvůli covidu neuskutečnily.

Jarmila Dostálová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Smyslem je naučit ty děti pomáhat. Nebýt nevšímavý. Viděli jste tady dneska i praktickou ukázku, že to, že si všimnu, že někomu se udělá špatně, že někdo zbledne, někdo upadne, že ho neobejdu, že se alespoň zeptám, zjistím, jak mu je. Tak to si myslím, že je jeden z hlavních cílů, ty děti naučit všímat si lidí, všímat si toho, co se děje kolem mě. A samozřejmě tím, že ze školních osnov byla první pomoc vypuštěna, tak se snažíme alespoň trošičku dělat osvětu."

Veronika Šigutová, koordinátor kurzů první pomoci a resuscitace: "Soutěž je rozdělena na tři části. V té první části děti píšou písemný test, kde prokáží své teoretické znalosti, druhou částí je, že si vylosují ty akutní stavy, kde ošetřují jednotlivá zranění, které si vyzkoušely v našich kurzech. Ta třetí část se skládá z té resuscitace, kde děti musí projevit znalosti první pomoci u lidí, kteří nedýchají, jsou v bezvědomí a potřebují tu kardiopulmonální resuscitaci."

Impulsem ke vzniku soutěže byl případ, kdy žákyně základní školy poskytovala první pomoc u akutní události.

Jarmila Dostálová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Nemusí se to stát v obchodním domě, nemusí se to stát na ulici. Může se to stát tatínkovi, babičce, tetě, komukoliv."

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Jsem ráda, že žáci základních škol mají zájem o kurz první pomoci. Jelikož v životě každého z nás může nastat situace, kdy budou potřebovat někomu ze svého okolí poskytnout první pomoc. A díky znalostem z kurzu první pomoci budou vědět, jak se zachovat."

První místa v soutěži nakonec získal tým čtvrťáků ze základní školy v Lískovci a osmáci z druhé základní školy.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
22. května 2023, 16:00

Městská policie Ostrava se zaměřuje na prevenci

Snahou Městské policie Ostrava je nejen dostatek strážníků v ulicích, kde mohou pomáhat lidem přímo, ale také působit na občany preventivně. Každá prevence je totiž samozřejmě lepší, než následná represe. V Ostravě proto funguje celý preventivní úsek.

Bezpečnost patří v každém městě k prioritám a i Ostrava klade velký důraz na to, aby se obyvatelé cítili bezpečně. I proto má také druhou nejpočetnější městskou policii v zemi. Její nedílnou součástí je i útvar prevence, protože lepší je kriminalitě předcházet, než ji potom potírat a řešit následky. 

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "My často musíme vysvětlovat, že městská policie není od toho, aby pokutovala špatně zaparkovaná auta. Já jsem rád za každou preventivní akci, která v Ostravě probíhá." 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "My se prevenci věnujeme dlouhodobě. Oddíl prevence a dohledu vznikl už v roce 1996. Aktuálně je v něm zařazeno 13 strážníků a 12 asistentů prevence kriminality." 

Prevence cílí především na nejzranitelnější skupiny obyvatel, což jsou jistě děti a potom také senioři.

Michaela Michnová, vedoucí Útvaru prevence MP Ostrava: "Aktuálně se zaměřujeme na besedy na školách, jak základních tak středních, protože je teď zvýšená míra kriminality v rámci kybernetického prostředí, takže děláme hodně besed a projektových dní na toto téma."

Důležitou součástí preventivních programů MP Ostrava je také doprava, kde se strážníci zaměřují především na děti. Využívají k tomu také dopravní hřiště, kde se školáci učí bezpečný pohyb v ulicích. 

---

Malý brouk jako prostředník záchrany biotopu v Poodří

Zámek Nová Horka u Studénky na Novojičínsku byl místem konání semináře, který zrekapituloval pětiletý projekt týkající se záchrany brouka páchníka v Poodří. V rámci projektu se podařilo vysadit dva tisíce stromů, které mu poskytují domov.

Seminář s názvem “ V Poodří to žije” v zámku Nová Horka na Novojičínsku v podstatě uzavřel pětiletý projekt LIFE Osmoderma - aneb Ochrana biotopu brouka páchníka hnědého v evropsky významné lokalitě Poodří.

Marcela Klemensová, manažerka projektu, Arnika: “Hlavním cílem projektu bylo zlepšit biotopy, to znamená místa, kde může přežívat brouk páchník v Poodří. Tradičně se jednalo o dvě věci, zlepšení stávajících biotopů, to jde zejména o hlavacení starých vrb, což prodlouží jejich životnost, a také o zlepšování okolí starých dubisek. A, to je typické pro Moravskoslezský kraj, lípy a invaze jmelí. Takže ve spolupráci s odbornými arboristy jsme osekávali jmelí na těch perspektivních stromech.”

Na realizaci projektu se podílela řada státních institucí, spolků i dobrovolníků.

Petr Libosvár, koordinátor projektu, ČSOP Studénka: “Našim úkolem bylo, abychom ten projekt naplnili, takže nějakým způsobem ošetřit přes 950 stromů a vysadit do Poodří přes dva tisíce stromů. Sázeli jsme hlavně vrby, duby, topoly, hrušně, protože v nich žije Páchník.”

Marcela Klemensová, manažerka projektu, Arnika: “Brouk Páchník je taková ikona toho projektu a je pravdou, že to je živočich, který je chráněný nejen naší národní, ale i evropskou legislativou. Ale my vlastně tím, co děláme, tak jakoby podporujeme biodiverzitu v krajině obecně a připravujeme to, aby v té krajině v Poodří mohly přežívat stovky dalších jiných živočichů.”

Tento projekt podpořila Evropská unie, Ministerstvo životního prostředí i Moravskoslezský kraj.

---

Krátké zprávy, 22. 5. 2023 16 h - 1

Už jen týden, tedy zřejmě do 29. května by se měli řidiči připravit na omezení provozu v okolí ulic 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma v Ostravě-Porubě. V místech, kde se nachází kruhový objezd propojující obě ulice u prodejny Albert, bude společnost Ostravské komunikace opravovat povrch vozovky.

V MS kraji by do konce roku mělo začít fungovat pět telemedpointů, které zajistí vzdálený monitoring tělesných funkcí pacientů v odlehlých oblastech regionu. Do rozvoje telemedicíny a digitalizace zdravotnictví Moravskoslezský kraj od roku 2017 vložil přes 200 milionů korun.

---

Janáčkova filharmonie Ostrava slaví 70 let

Janáčkova filharmonie Ostrava letos slaví významné jubileum. Na scéně vážné hudby už funguje 70 let a za tu dobu se vypracovala do špičkových parametrů. Dnes už jednoznačně patří k nejlepším hudebním tělesům v naší zemi.

Začal předprodej vstupenek na novou sezonu Janáčkovy filharmonie Ostrava, což je vždy znamením, že nová koncertní sezóna se rychle blíží. Letos to bude sezona speciální. Janáčkova filharmonie totiž slaví 70 let od svého vzniku.

Jan Žemla, ředitel JFO: „Připravili jsme sezónu, která se bude vymykat. Ve všech našich koncertních cyklech uslyší návštěvníci světové umělce, zažijí dirigentské debuty, stanou se součástí světových i českých premiér, budou mít možnost v ještě větší míře navštěvovat interaktivní workshopy a účastnit se edukačních aktivit a přednášek zaměřených na všechny generace."

Domovskou scénou se od léta 2022 stalo kino Vesmír, protože ostravský kulturní dům se letos začíná opravovat. Součástí rekonstrukce je také přístavba koncertního sálu světových parametrů. 

Jan Žemla, ředitel JFO: "Dělají se už zemní práce, dělají se demoliční práce a je vypsáno výběrové řízení na zhotovitele druhé fáze. Samozřejmě paralelně s tím je velmi důležité zajišťovat zdroje financování." 

Prodej vstupenek už byl zahájen. V Ostravě hraje filharmonie ročně přes 50 koncertů.

Veronika Foltýnková, prodej vstupenek, Janáček Point: "Nejvýhodnější je zakoupit si abonmá a potom ještě nabízíme takové vstupenkové abonmá. Jde o 30 procentní slevu a podmínkou je zakoupit vstupenku na 6 koncertů."  

Pokud se chystáte k nákupu vstupenek neváhejte, bývalé kino Vesmír má asi jen poloviční kapacitu, než kulturní dům.

---

Hokejista Kurovský navštívil svou základní školu

Extraligový hokejista Daniel Kurovský navštívil svou bývalou Základní školu Prameny. A nepřišel s prázdnou, školákům přinesl i pohár T.G. Masaryka, který společně s mistrovským titulem čerstvě vybojovali třinečtí Oceláři.

Daniel Kurovský, trojnásobný vítěz hokejové extraligy s třineckými Oceláři se na chvíli vrátil do své Základní školy Prameny, aby v tělocvičně, kde na něho čekali školáci, prozradil vše co je zajímalo.
Všetečných otázek bylo připraveno opravdu hodně.

Na základní školu vzpomíná extraligový hokejista velmi rád, i právě tady piloval první základy práce s hokejkou a účastnil se i florbalového turnaje ČEZ Street hokej. To v roce 2011, kdy jsme reportáž natáčeli, ještě nikdo nevěděl, že ho čeká hvězdná hokejová kariéra.

Daniel Kurovský, extraligový hokejista HC Oceláři Třinec: "Vrací se mi vzpomínky do hlavy, potkal jsem spoustu učitelů, kteří mě učili a vypadají pořád stejně dobře, nic se tady nezměnilo."

Na závěr setkání hokejisty s dětmi proběhla i autogramiáda a společné focení.

---

Krátké zprávy, 22. 5. 2023 16 h - 2

Bronzovou medaili přivezli z Chorvatska čeští reprezentanti v Adventure race. Tým Black Hill | Salomon ve složení Tomáš Petreček, Tereza Rudolfová, Jaroslav Krajník a Pavel Kurz strávil v terénu 63 hodin – kdy prakticky bez přestávky střídali jízdu na horském kole, náročné treky a běh, jízdu na kajaku a lezení. Po většinu závodu navíc na zádech nesli batohy s povinnou výbavou.

Opavu a Krnov tento týden navštíví tři princezny a dva princové z Lichtenštejnska. Přijedou se podívat na zahájení výstavy ve Slezském zemském muzeu. Ta mapuje 400 let působení tohoto šlechtického rodu na Opavsku a Krnovsku. Toto území se majetkem rodu stalo v roce 1623.

---

Soutěž Mladý záchranář ověřila znalosti první pomoci

Jsou ještě na základních školách, ale už by dokázali podat první pomoc. Žáci čtvrtých a osmých tříd se zapojili do soutěže Mladý záchranář, kde si ověřili znalosti získané na kurzech první pomoci v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Tématy bylo ošetřování různých zranění a stavů i resuscitace.

Sportovní halu 6. základní školy ve Frýdku-Místku zaplnily týmy žáků ze základních škol, aby v rámci soutěže Mladý záchranář poměřily své znalosti z kurzů první pomoci.

Veronika Šigutová, koordinátor kurzů první pomoci a resuscitace: "Máme přihlášených 21 týmů ze čtvrtých tříd, 23 týmů z osmých tříd. Zúčastňují se všechny základní školy z Frýdku-Místku, které navštěvovaly naše kurzy KPR v Nemocnici ve Frýdku-Místku."

Anketa: 1.) "Mým úkolem je udělat resuscitaci. Aby mohl dýchat pán." – A jakým způsobem se to dělá? – "Jednu ruku ráme takhle, druhou ruku takhle a snažíme se o co největší úder. A pak zase znovu. A budeme si zpívat rolničky." 2.) "Dneska v té soutěži je pro mě velká pocta být. A jako všichni chceme vyhrát. Jsem z 1. základní školy, jmenuju se Tomáš Formánek a jsem ze 4.C." 3.) "Já jsem ze 7. základní školy a asi bude mým úkolem resuscitování. A docela se na to těším, hodně jsme se připravovali." – Jaké byly ty kurzy? Co jste se naučili? – "Různě, oživovali jsme, řešili jsme uštknutí nebo infarkt myokardu."

Soutěž pořádá nemocnice ve spolupráci s městem od roku 2018. Dva ročníky se kvůli covidu neuskutečnily.

Jarmila Dostálová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Smyslem je naučit ty děti pomáhat. Nebýt nevšímavý. Viděli jste tady dneska i praktickou ukázku, že to, že si všimnu, že někomu se udělá špatně, že někdo zbledne, někdo upadne, že ho neobejdu, že se alespoň zeptám, zjistím, jak mu je. Tak to si myslím, že je jeden z hlavních cílů, ty děti naučit všímat si lidí, všímat si toho, co se děje kolem mě. A samozřejmě tím, že ze školních osnov byla první pomoc vypuštěna, tak se snažíme alespoň trošičku dělat osvětu."

Veronika Šigutová, koordinátor kurzů první pomoci a resuscitace: "Soutěž je rozdělena na tři části. V té první části děti píšou písemný test, kde prokáží své teoretické znalosti, druhou částí je, že si vylosují ty akutní stavy, kde ošetřují jednotlivá zranění, které si vyzkoušely v našich kurzech. Ta třetí část se skládá z té resuscitace, kde děti musí projevit znalosti první pomoci u lidí, kteří nedýchají, jsou v bezvědomí a potřebují tu kardiopulmonální resuscitaci."

Impulsem ke vzniku soutěže byl případ, kdy žákyně základní školy poskytovala první pomoc u akutní události.

Jarmila Dostálová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Nemusí se to stát v obchodním domě, nemusí se to stát na ulici. Může se to stát tatínkovi, babičce, tetě, komukoliv."

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Jsem ráda, že žáci základních škol mají zájem o kurz první pomoci. Jelikož v životě každého z nás může nastat situace, kdy budou potřebovat někomu ze svého okolí poskytnout první pomoc. A díky znalostem z kurzu první pomoci budou vědět, jak se zachovat."

První místa v soutěži nakonec získal tým čtvrťáků ze základní školy v Lískovci a osmáci z druhé základní školy.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-22-05-2023-16-00