Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Ostrava uvidí nejlepší parahokejisty světa
  • ZŠ realizují vítězné projekty participativního rozpočtu
  • MS kraj se snaží zajistit energetickou bezpečnost
  • Herbert Dreiseitl s týmem na pracovní návštěvě Bruntálu
  • Hřbitov v Butovicích lemuje místo drátů kamenná zeď
  • Hokejový klub Karviná zprovoznil na zimním stadionu tělocvičnu pro děti

Ostrava uvidí nejlepší parahokejisty světa

Kombinace Ostrava a parahokej se stává fenoménem a tak není divu, že zde vznikla tradice světového poháru, který se koná v letech, kdy není mistrovství světa. O víkendu začíná v porubské Torax Aréně 2. ročník.

V sobotu 24. září začíná v Ostravské RT Torax Aréně světový parahokejový turnaj, kterého se zúčastní nejlepší týmy světa. Česká reprezentace už ale celý týden v Ostravě trénuje společně s Američany a učí se tak opravdu od těch nejlepších.

Jakub Novotný, trenér reprezentace ČR: "Ukázali nám nějaká cvičení. Mají ty tréninky jsou hodně založené na hře." 

Turnaje se účastní také hráči Kanady a Norsko, Slovensko a Německo vytvoří společný družstvo. Týmy se pak všechny mezi sebou utkají-

Irena Šašková, manažerka turnaje: "Po základní skupině následuje semifinále. Podle výsledků se týmy rozdělí a pak budou následovat zápasy o 3. místo a o titul." 

Jiří Šindler, předseda parahokejového svazu: "Je to turnaj mezinárodního významu. Přijely nejlepší týmy světa. Dají se očekávat hodně kvalitní utkání."

International Para Hockey Cup začne zápasem USA a spojeného týmu v sobotu 24. září v 16:00. Česká reprezentace se tentýž den utká od 19:00 s parahokejisty Kanady.   

---

ZŠ realizují vítězné projekty participativního rozpočtu

Zrcadla na dívčích toaletách, jiné zvonění, relaxační koutek s knihovničkou. To jsou jen některé z vítězných projektů, které se aktuálně realizují v rámci 1. ročníku školního participativního rozpočtu centrálního obvodu Ostravy.

Do prvního ročníku školního participativního rozpočtu v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se zapojilo celkem 7 základních škol. Na realizaci vítězných projektů každá z nich dostala od radnice 40 tisíc korun. Celkem školáci podali 80 různorodých projektů. Ty vítězné se už realizují.

Kateřina Chromčáková, žákyně ZŠ Gen. Píky: “Nápadů bylo celkově hodně, kolem 19 a vybrali se dva, aby to bylo do těch 40 tisíc. Bavilo nás to hodně, každý si mohl vybrat a mohl volit sám za sebe. Jeden je tady ty polepy na schody. Jedny jsou třeba pádové otázky, vyjmenovaná slova nebo anglická nepravidelná slovesa, nebo matematické.”

Ondřej Kubatý, žák ZŠ Gen. Píky: “Druhým vítězným projektem byly lavičky sloužící k relaxu, sloužící ke střídačce rychlé k pingpongovému stolu. Lavičky jsou celkem dvě. Jedny jsou v tomto patře, druhé jsou o patro výš. Využívané jsou každou přestávku. Prostě zazvoní, děcka vezmou pingpongové pálky, jdou si zahrát a často to slouží ke střídání.”

V Základní škole Ostrčilova školáci podali celkem 14 projektů.

Jakub Mezírka, učitel ZŠ Ostrčilova: "Čtyři postoupily do užšího výběru a realizovaly se dva stolní fotbálky, které vidíte za námi. Druhým vítězným projektem byla kolárna na úschovu kol, koloběžek a skateboardů a ta je v řešení."

Kolárna bude v těchto místech ohrazena zhruba v polovině.

Žáci neodhadli finanční náročnost kolárny. Hledá se tak cesta, jak společně s financemi ze školy tento projekt realizovat.

---

MS kraj se snaží zajistit energetickou bezpečnost

Moravskoslezský kraj se snaží řešit problémy se zdražováním energií a to hned několika způsoby, protože mix zdrojů je nejlepší. Chystá se masivní výroba elektřiny ze slunce a kraj chce také prosadit prodloužení těžby uhlí v našem regionu.

Moravskoslezský kraj hledá možnosti, kde ušetřit za energie a jednou z možností je výroba elektřiny ze slunce. Úřad má v majetku stovky budov, na jejichž střechách byly mohly být nainstalovány fotovoltaické elektrárny. pilotně se připravuje projekt na dvou školách ve Frýdku-Místku a Bruntále.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: "Pokud budeme instalovat fotovoltaiku, tak ušetříme nějaké procento sami, ale předpokládáme, že ten hlavní přínos bude, že tu elektřinu prodáme nebo vyměníme s někým, kdo tu elektřinu potřebuje v době, kdy třeba škola elektřinu vyrábí, ale nespotřebovává." 

Důležitá je také energetická bezpečnost a proto kraj vyvolal jednání o dalším využití uhlí, protože například Třebovická elektrárna, která Ostravu z velké části vytápí a vyrábí i elektřinu, uhlí spaluje. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jsem rád, že vláda vyslyšela naše přání svolat Radu pro energetickou a surovinovou politiku, takže máme setkání s panem ministrem. Budou tam hejtmani za Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj a budeme se bavit jak dál s uhlím, protože jedna věc je ekonomická výhodnost  a druhá věc je energetická bezpečnost."

Jednání hejtmanů s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou se uskuteční 27. září. 

---

Herbert Dreiseitl s týmem na pracovní návštěvě Bruntálu

Bridging The Gap - přemostění mezery je názvem i mottem projektu architekta a krajináře Herberta Dreiseitla. Ten má ve městě své kořeny po rodičích o prarodičích a projektem Vize 2070 chce pomoci městu v hledání a plánování budoucího rozvoje.

Třídenní pracovní návštěvě a workshopům předcházela veřejná anketa pro občany města v médiích.

Magdaléna Kokešová, realizační tým Herberta Dreiseitla: „Byli jsme mile překvapeni všemi odpověďmi. Byly konstruktivní a velmi osobité. Velmi nám pomohly v koncipaci tohoto workshopu i celého dalšího projektování tohoto projektu. Většina z účastníků byla mladá, bylo to půl na půl muži, ženy a zúčastnilo se více než 700 lidí, což je úžasné číslo pro Bruntál v této velikosti.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Jsem velmi pozitivně překvapen, že ve čtvrtek do kina, v pátek do společenského domu, i v sobotu do společenského domu přišlo mnoho občanů města. My jsme ve čtvrtek měli úvodní prezentaci práce Herberta Dreiseitla a představení projektu Bridging The Gap – Vize města Bruntálu 2070, pokračovali jsme v pátek pracovním setkáním, workshopem pro stávající zastupitele a kandidáty do zastupitelstva Bruntálu a dneska jsme se tady potkali s občany, s návštěvníky města a opětovně se tvoří vize, plány, co by se ve městě mohlo rozvinout a zlepšit.“

Termín workshopu byl stanoven ještě před známostí termínu komunálních voleb. Proto byli na první workshop pozvání stávající i potencionální zastupitelé města. Druhý byl pak určen široké veřejnosti. Vyhlídky města shrnul architekt do pěti okruhů.

Herbert Dreiseitl, architekt a krajinář: „Myslím, že velmi velká šance je to, že historické centrum Bruntálu je situováno na kopci a lemováno koridory potoků. Dokážeme-li tyto vodní toky udělat silnější, viditelnější, přinášející více zeleně, bude to velmi dobré pro kvalitu ovzduší, vodní management a pro spojení lidí se zelenými částmi města.

Za druhé si myslím, že centrum města má enormní potenciál, aby mělo více aktivit. Jako více hotelů, restaurací, víkendových míst. Pokud dokážeme reaktivovat centrum města k více aktivitám, bude to velký pokrok pro město.

Za třetí – myslím si, že doprava je problém ve městě. Je tu mnoho nákladních aut, doprava je nebezpečná, přináší znečištění a hluk. Pokud bychom dostali velkou dopravu ven do okolí města, a udělali město s vnitřní dopravou mnohem systematičtější a životaschopnější, přátelštější k lidem, aby lidé mohli chodit z místa A do místa B bezpečněji, byl by to velký pokrok.

Za čtvrté – myslím si, že hlavní náměstí by mohlo také být zajímavější a historicky zdobnější, myslím si, že je to obývací pokoj společnosti. Hlavní náměstí je velice zajímavé, mohlo by být ještě lepší designově.

A na konec – soukromý sektor, soukromí investoři do staveb a renovací mohou skutečně pozvednout kvalitu, aby se město dostalo na vyšší úroveň. Máte velký sortiment lidí a společenských skupin, které mohou udělat město opravdu atraktivní.

Těchto pět témat by mohlo opravdu pozvednout město."

Již v říjnu navštíví město desítky studentů německých i českých vysokých škol. Ti budou rozvíjet výsledky workshopů a pracovat na jejich realizacích pro budoucnost.

---

Hřbitov v Butovicích lemuje místo drátů kamenná zeď

Hřbitov v Butovicích, místní části Studénky, obepíná ze dvou stran nová kamenná zeď. Nahradila staré, místy už rozbité pletivo. Stavbu zděného plotu kolem pohřebního místa si ale vyžádali i občané.

Původně lemoval hřbitov v Butovicích drátěný plot. Zub času už v něm na několika místech vytvořil trhliny a stejně jej pracovníci museli svěsit kvůli provedení plánované údržby zeleně. Posledním argumentem pro jeho výměnu za kamenný pak bylo přání obyvatel.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Řekněme, že souběžně v tu chvíli probíhalo jednání o participativním rozpočtu, kdy jeden z těch návrhů občanů byl, aby se ten plot udělal nový a aby byl kamenný nebo zděný tak, aby to působilo celkově více tím pietním dojmem.”

Se hřbitovem sousedí pozemek, který jeho vlastníci používají k zemědělské činnosti, včetně chovu koní a ovcí. Vedení radnice pak rozhodlo, že postaví plot ne z participativního, ale ze standardního rozpočtu.

Gabriela Dlábková, správkyně hřbitova: “Je to tady veliká změna, já myslím, že ten plot tomu dodal takovou atmosféru. V neposlední řadě si myslím, že alespoň babičky nemají strach, že jim někdo ukrade jejich dušičkovou výzdobu.”

Nový plot ale zatím není v zadní části hřbitova. Důvodem jsou plány města na rozšíření pohřebního místa.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Pozemek za tím plotem vzadu už je vykoupený, zpracováváme projekt.”

Ten teprve vyřeší, zda nový hřbitov bude součástí toho stávajícího nebo bude samostatně oplocený.

---

Hokejový klub Karviná zprovoznil na zimním stadionu tělocvičnu pro děti

Na zimním stadionu v Karviné otevřel místní hokejový klub novou tělocvičnu pro děti. Nové zázemí pro jejich fyzickou přípravu vzniklo z původního prostoru bufetu.

Malí hokejisté místního Hokejového klubu Karviná mají k dispozici nové zázemí pro zlepšování fyzické kondice. Výstavbu tělocvičny si klub určil jako další cíl rozvoje Karvinského hokeje.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Primárně to je zaměřené na hluboký stabilizační systém, máme tady závěsné systémy, kde starší děti budou moci trénovat, medicinbaly, bossy na stabilizační systém takzvaný CORE, to je dnes alfa a omega sportu a hokeje jako takového."

Příprava mimo ledovou plochu k hokeji patří.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "My musíme ty děti rozvíjet tak, jak jsme byli rozvíjeni my. Dnes nemají ty děti skrz tu dobu být venku, hrát si s kamarády, tak musíme suplovat školu a nahradit jim ten pohyb tady v tělocvičně."

anketa: hráči HK Karviná: “20 Těším se moc na tréninky a tělocvična se mi moc líbí.” "Jsme tady poprvé a vypadá to dobře."

Tělocvična vznikla za 80 dní intenzivních prací, kdy byly nutné bourací práce, vyrovnání podlahy, položení koberce pod tatami, kompletní výmalba prostoru a následné vybavení potřebnými pomůckami a cvičebním nářadím. Finance na přestavbu poskytla klubu Nadace OKD a také město Karviná.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
22. září 2022, 17:00

Ostrava uvidí nejlepší parahokejisty světa

Kombinace Ostrava a parahokej se stává fenoménem a tak není divu, že zde vznikla tradice světového poháru, který se koná v letech, kdy není mistrovství světa. O víkendu začíná v porubské Torax Aréně 2. ročník.

V sobotu 24. září začíná v Ostravské RT Torax Aréně světový parahokejový turnaj, kterého se zúčastní nejlepší týmy světa. Česká reprezentace už ale celý týden v Ostravě trénuje společně s Američany a učí se tak opravdu od těch nejlepších.

Jakub Novotný, trenér reprezentace ČR: "Ukázali nám nějaká cvičení. Mají ty tréninky jsou hodně založené na hře." 

Turnaje se účastní také hráči Kanady a Norsko, Slovensko a Německo vytvoří společný družstvo. Týmy se pak všechny mezi sebou utkají-

Irena Šašková, manažerka turnaje: "Po základní skupině následuje semifinále. Podle výsledků se týmy rozdělí a pak budou následovat zápasy o 3. místo a o titul." 

Jiří Šindler, předseda parahokejového svazu: "Je to turnaj mezinárodního významu. Přijely nejlepší týmy světa. Dají se očekávat hodně kvalitní utkání."

International Para Hockey Cup začne zápasem USA a spojeného týmu v sobotu 24. září v 16:00. Česká reprezentace se tentýž den utká od 19:00 s parahokejisty Kanady.   

---

ZŠ realizují vítězné projekty participativního rozpočtu

Zrcadla na dívčích toaletách, jiné zvonění, relaxační koutek s knihovničkou. To jsou jen některé z vítězných projektů, které se aktuálně realizují v rámci 1. ročníku školního participativního rozpočtu centrálního obvodu Ostravy.

Do prvního ročníku školního participativního rozpočtu v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se zapojilo celkem 7 základních škol. Na realizaci vítězných projektů každá z nich dostala od radnice 40 tisíc korun. Celkem školáci podali 80 různorodých projektů. Ty vítězné se už realizují.

Kateřina Chromčáková, žákyně ZŠ Gen. Píky: “Nápadů bylo celkově hodně, kolem 19 a vybrali se dva, aby to bylo do těch 40 tisíc. Bavilo nás to hodně, každý si mohl vybrat a mohl volit sám za sebe. Jeden je tady ty polepy na schody. Jedny jsou třeba pádové otázky, vyjmenovaná slova nebo anglická nepravidelná slovesa, nebo matematické.”

Ondřej Kubatý, žák ZŠ Gen. Píky: “Druhým vítězným projektem byly lavičky sloužící k relaxu, sloužící ke střídačce rychlé k pingpongovému stolu. Lavičky jsou celkem dvě. Jedny jsou v tomto patře, druhé jsou o patro výš. Využívané jsou každou přestávku. Prostě zazvoní, děcka vezmou pingpongové pálky, jdou si zahrát a často to slouží ke střídání.”

V Základní škole Ostrčilova školáci podali celkem 14 projektů.

Jakub Mezírka, učitel ZŠ Ostrčilova: "Čtyři postoupily do užšího výběru a realizovaly se dva stolní fotbálky, které vidíte za námi. Druhým vítězným projektem byla kolárna na úschovu kol, koloběžek a skateboardů a ta je v řešení."

Kolárna bude v těchto místech ohrazena zhruba v polovině.

Žáci neodhadli finanční náročnost kolárny. Hledá se tak cesta, jak společně s financemi ze školy tento projekt realizovat.

---

MS kraj se snaží zajistit energetickou bezpečnost

Moravskoslezský kraj se snaží řešit problémy se zdražováním energií a to hned několika způsoby, protože mix zdrojů je nejlepší. Chystá se masivní výroba elektřiny ze slunce a kraj chce také prosadit prodloužení těžby uhlí v našem regionu.

Moravskoslezský kraj hledá možnosti, kde ušetřit za energie a jednou z možností je výroba elektřiny ze slunce. Úřad má v majetku stovky budov, na jejichž střechách byly mohly být nainstalovány fotovoltaické elektrárny. pilotně se připravuje projekt na dvou školách ve Frýdku-Místku a Bruntále.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: "Pokud budeme instalovat fotovoltaiku, tak ušetříme nějaké procento sami, ale předpokládáme, že ten hlavní přínos bude, že tu elektřinu prodáme nebo vyměníme s někým, kdo tu elektřinu potřebuje v době, kdy třeba škola elektřinu vyrábí, ale nespotřebovává." 

Důležitá je také energetická bezpečnost a proto kraj vyvolal jednání o dalším využití uhlí, protože například Třebovická elektrárna, která Ostravu z velké části vytápí a vyrábí i elektřinu, uhlí spaluje. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Jsem rád, že vláda vyslyšela naše přání svolat Radu pro energetickou a surovinovou politiku, takže máme setkání s panem ministrem. Budou tam hejtmani za Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj a budeme se bavit jak dál s uhlím, protože jedna věc je ekonomická výhodnost  a druhá věc je energetická bezpečnost."

Jednání hejtmanů s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou se uskuteční 27. září. 

---

Herbert Dreiseitl s týmem na pracovní návštěvě Bruntálu

Bridging The Gap - přemostění mezery je názvem i mottem projektu architekta a krajináře Herberta Dreiseitla. Ten má ve městě své kořeny po rodičích o prarodičích a projektem Vize 2070 chce pomoci městu v hledání a plánování budoucího rozvoje.

Třídenní pracovní návštěvě a workshopům předcházela veřejná anketa pro občany města v médiích.

Magdaléna Kokešová, realizační tým Herberta Dreiseitla: „Byli jsme mile překvapeni všemi odpověďmi. Byly konstruktivní a velmi osobité. Velmi nám pomohly v koncipaci tohoto workshopu i celého dalšího projektování tohoto projektu. Většina z účastníků byla mladá, bylo to půl na půl muži, ženy a zúčastnilo se více než 700 lidí, což je úžasné číslo pro Bruntál v této velikosti.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Jsem velmi pozitivně překvapen, že ve čtvrtek do kina, v pátek do společenského domu, i v sobotu do společenského domu přišlo mnoho občanů města. My jsme ve čtvrtek měli úvodní prezentaci práce Herberta Dreiseitla a představení projektu Bridging The Gap – Vize města Bruntálu 2070, pokračovali jsme v pátek pracovním setkáním, workshopem pro stávající zastupitele a kandidáty do zastupitelstva Bruntálu a dneska jsme se tady potkali s občany, s návštěvníky města a opětovně se tvoří vize, plány, co by se ve městě mohlo rozvinout a zlepšit.“

Termín workshopu byl stanoven ještě před známostí termínu komunálních voleb. Proto byli na první workshop pozvání stávající i potencionální zastupitelé města. Druhý byl pak určen široké veřejnosti. Vyhlídky města shrnul architekt do pěti okruhů.

Herbert Dreiseitl, architekt a krajinář: „Myslím, že velmi velká šance je to, že historické centrum Bruntálu je situováno na kopci a lemováno koridory potoků. Dokážeme-li tyto vodní toky udělat silnější, viditelnější, přinášející více zeleně, bude to velmi dobré pro kvalitu ovzduší, vodní management a pro spojení lidí se zelenými částmi města.

Za druhé si myslím, že centrum města má enormní potenciál, aby mělo více aktivit. Jako více hotelů, restaurací, víkendových míst. Pokud dokážeme reaktivovat centrum města k více aktivitám, bude to velký pokrok pro město.

Za třetí – myslím si, že doprava je problém ve městě. Je tu mnoho nákladních aut, doprava je nebezpečná, přináší znečištění a hluk. Pokud bychom dostali velkou dopravu ven do okolí města, a udělali město s vnitřní dopravou mnohem systematičtější a životaschopnější, přátelštější k lidem, aby lidé mohli chodit z místa A do místa B bezpečněji, byl by to velký pokrok.

Za čtvrté – myslím si, že hlavní náměstí by mohlo také být zajímavější a historicky zdobnější, myslím si, že je to obývací pokoj společnosti. Hlavní náměstí je velice zajímavé, mohlo by být ještě lepší designově.

A na konec – soukromý sektor, soukromí investoři do staveb a renovací mohou skutečně pozvednout kvalitu, aby se město dostalo na vyšší úroveň. Máte velký sortiment lidí a společenských skupin, které mohou udělat město opravdu atraktivní.

Těchto pět témat by mohlo opravdu pozvednout město."

Již v říjnu navštíví město desítky studentů německých i českých vysokých škol. Ti budou rozvíjet výsledky workshopů a pracovat na jejich realizacích pro budoucnost.

---

Hřbitov v Butovicích lemuje místo drátů kamenná zeď

Hřbitov v Butovicích, místní části Studénky, obepíná ze dvou stran nová kamenná zeď. Nahradila staré, místy už rozbité pletivo. Stavbu zděného plotu kolem pohřebního místa si ale vyžádali i občané.

Původně lemoval hřbitov v Butovicích drátěný plot. Zub času už v něm na několika místech vytvořil trhliny a stejně jej pracovníci museli svěsit kvůli provedení plánované údržby zeleně. Posledním argumentem pro jeho výměnu za kamenný pak bylo přání obyvatel.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Řekněme, že souběžně v tu chvíli probíhalo jednání o participativním rozpočtu, kdy jeden z těch návrhů občanů byl, aby se ten plot udělal nový a aby byl kamenný nebo zděný tak, aby to působilo celkově více tím pietním dojmem.”

Se hřbitovem sousedí pozemek, který jeho vlastníci používají k zemědělské činnosti, včetně chovu koní a ovcí. Vedení radnice pak rozhodlo, že postaví plot ne z participativního, ale ze standardního rozpočtu.

Gabriela Dlábková, správkyně hřbitova: “Je to tady veliká změna, já myslím, že ten plot tomu dodal takovou atmosféru. V neposlední řadě si myslím, že alespoň babičky nemají strach, že jim někdo ukrade jejich dušičkovou výzdobu.”

Nový plot ale zatím není v zadní části hřbitova. Důvodem jsou plány města na rozšíření pohřebního místa.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Pozemek za tím plotem vzadu už je vykoupený, zpracováváme projekt.”

Ten teprve vyřeší, zda nový hřbitov bude součástí toho stávajícího nebo bude samostatně oplocený.

---

Hokejový klub Karviná zprovoznil na zimním stadionu tělocvičnu pro děti

Na zimním stadionu v Karviné otevřel místní hokejový klub novou tělocvičnu pro děti. Nové zázemí pro jejich fyzickou přípravu vzniklo z původního prostoru bufetu.

Malí hokejisté místního Hokejového klubu Karviná mají k dispozici nové zázemí pro zlepšování fyzické kondice. Výstavbu tělocvičny si klub určil jako další cíl rozvoje Karvinského hokeje.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "Primárně to je zaměřené na hluboký stabilizační systém, máme tady závěsné systémy, kde starší děti budou moci trénovat, medicinbaly, bossy na stabilizační systém takzvaný CORE, to je dnes alfa a omega sportu a hokeje jako takového."

Příprava mimo ledovou plochu k hokeji patří.

Martin Kytka, předseda HK Karviná, trenér: "My musíme ty děti rozvíjet tak, jak jsme byli rozvíjeni my. Dnes nemají ty děti skrz tu dobu být venku, hrát si s kamarády, tak musíme suplovat školu a nahradit jim ten pohyb tady v tělocvičně."

anketa: hráči HK Karviná: “20 Těším se moc na tréninky a tělocvična se mi moc líbí.” "Jsme tady poprvé a vypadá to dobře."

Tělocvična vznikla za 80 dní intenzivních prací, kdy byly nutné bourací práce, vyrovnání podlahy, položení koberce pod tatami, kompletní výmalba prostoru a následné vybavení potřebnými pomůckami a cvičebním nářadím. Finance na přestavbu poskytla klubu Nadace OKD a také město Karviná.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-22-09-2022-17-00