Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Festival v ulicích naplní Porubu pouličním uměním
  • Ostrava podpoří obnovu 11 památek ve městě
  • Použitý motorový olej někdo vyvezl do lesa nad jezero
  • Most na obchvatu Karviné prošel zatěžovacími zkouškami
  • Dny města Bruntálu 2023
  • Malí hokejisté ze tří měst společně v jednom týmu

Festival v ulicích naplní Porubu pouličním uměním

Opět v Porubě, ale pestřejší a větší bude letos Festival v ulicích s podtitulem Art and life. Oproti minulému roku se rozšíří na téměř celou Hlavní třídu. Nebude tak končit na Alšově náměstí, ale až u ulice 17. listopadu.

Porubu opět ovládne Festival v ulicích. Návštěvníci tady zažijí dva dny s výjimečně rozsáhlým a pestrým programem všech žánrů z celého světa. Oproti loňsku nabídne dvě hudební scény.

Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava: “Obrovská mezinárodní účast kapel 1, spousta akrobatů, artistů, komediantů a muzikantů, kteří na ulici vás můžou zaujmout víc než slavná kapela a samozřejmě i divadel se všemi kreativními prvky. Práce s ohněm a samozřejmě i vinný festival.”

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: “Odstartuje to kapela Los Pipos, která nás roztančí latinskými rytmy. Novinkou je mnoho tance na festivalu. Od toho, že budeme mít street battle, street dance, tak budeme i tančit pod širým nebem."

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Ten bulvár Hlavní třídy je prostě něco jedinečného a neopakovatelného a tady i dneska padla celá řada nových věcí, které festival v letošním roce přináší. Unikátní je určitě to, že je zdarma.”

Festival v ulicích bude letos propojen s největším českým showcase festivalem Czech Music Crossroads.

Gavin Poonosamy, producent: “Je to okouzlující festival a já jsem na něj strašně moc těším. Nejen na spoustu kapel a umělců, ale také na to, že potkám spoustu zajímavých lidí."

Celkem se na Hlavní třídě představí umělci z 16 zemí světa, a to 30. června a 1. července.

---

Ostrava podpoří obnovu 11 památek ve městě

Oblíbený dotační titul na obnovu významných městských domů a památek v Ostravě pokračuje i letos. Peníze na opravy a rekonstrukce získá celkem 11 objektů. Většinou jde o sakrální stavby.

Ostrava nepatří k městům, které se mohou chlubit nepřeberným množství nádherných historických budov a proto je dvojnásob důležité, aby se dobře pečovalo o ty, které má. Proto před lety vznikl dotační titul, který majitelům pomáhá s jejich údržbou. Zastupitelstvo rozhodlo, že letos mezi zájemce rozdělí 5 a půl milionu korun.

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: „Finance města pomohou k rekonstrukcím historicky a architektonicky významných staveb, jež mají pro město nezanedbatelný význam nebo spoluvytváří obraz města. Tradiční podpora města napomáhá dlouhodobě vlastníkům cenných staveb k jejich obnově, a v některých případech i k jejich záchraně. Naprosto novou podobu tak i prostřednictvím těchto programů již získala celá řada výjimečných objektů, neboť peníze k jejich obnovám poskytuje město již od roku 2009."

Zájemci mohli předkládat žádosti do 20. února v rámci dvou výzev. Programu na zachování a obnovu kulturních památek a významných městských staveb. K výzvě městské domy a industriální dědictví bylo doručeno 13 žádostí, na výzvu sakrální stavby reagovalo 10 žadatelů.

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: "Po standardním procesu, kdy žádosti zkontroloval z formálního a obsahového hlediska nejprve odbor územního plánování a stavebního řádu, byly žádosti předloženy komisi muzejní, letopisecká, názvoslovné a heraldické k bodovému hodnocení ve stanových kritériích a následným doporučením k jednání rady města."

Město přispívá k záchraně objektů maximálně polovinou nákladů, zbylé peníze hradí majitel. K obnově městských a industriálních staveb mohli zájemci získat od 50 tisíc do 1,5 milionů korun. Na sakrální památky je to od 50 tisíc do půl milionu.

---

Použitý motorový olej někdo vyvezl do lesa nad jezero

K ekologické havárii se schylovalo u jezera poblíž Dolu Lazy v Orlové. Někdo se tam zbavil odhadem necelých 500 litrů starého motorového oleje. Černou skládku s nebezpečným odpadem teď musí zlikvidovat správce lesa.

Tři barely s motorovým olejem odvezl neznámý pachatel místo k odborné ekologické likvidaci do lesa v odlehlé části Orlové, kde je ponechal svému osudu. K ekologické havárii nedošlo jen díky včasnému nahlášení a řešení. Z jednoho sudu už olej prosakoval, uniklé množství však bylo velmi malé.

Martin Kania, velitel MP Orlová: “Městská policie Orlová přijala oznámení o uložení nebezpečného odpadu na lesním pozemku v Orlové-Lazích v blízkosti vodní plochy Liberďok. Jednalo se o kovové sudy s obsahem nějakých olejových látek. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která vše zadokumentovala ve spolupráci se zaměstnanci odboru životního prostředí městského úřadu a věc jim byla následně postoupena.”

Úředníci orlovské radnice o nebezpečném odpadu informovali správce lesa, který bude muset na své náklady odpad zlikvidovat.

Lenka Brzyszkowská (ANO), starostka Orlové: “O tomto problému víme, řešila to městská policie ve spolupráci s naším životním prostředím. Ti kontaktovali vlastníka pozemku a ten přislíbil odstranění těchto sudů v co nejbližší možné době.”

Rychlé řešení v tomto případě zabránilo případnému úniku ropných produktů do nedalekého jezera a úhynu ryb.

---

Most na obchvatu Karviné prošel zatěžovacími zkouškami

Nový most na obchvatu Karviné prošel celkem čtyřikrát zatěžovací zkouškou. V jednu chvíli na most najelo osm plně naložených nákladních aut. Technici pak při plném zatížení měřili poklesy konstrukce.

Už za necelý měsíc bude spuštěn nový tříkilometrový obchvat Karviné, při jehož výstavbě bylo nutné postavit i nový most přes řeku Olši. Po jeho dokončení přišly na řadu zatěžovací zkoušky.

Michal Hrutkai, oblastní manažer společnosti Skanska v oblasti Mosty: "Zátěžová zkouška se provádí na každém novém mostě. Ověřuje, jestli most odpovídá návrhovým parametrům. Podle typu mostu může probíhat několik zatěžovacích stavů, na tomto konkrétně máme čtyři zatěžovací stavy."

Projektant pro zatěžovací zkoušku navrhl počet a hmotnost vozidel i jejich rozmístění. Celkem na most najelo osm plně naložených nákladních aut, každý o hmotnosti přibližně 34 tun. Rozmístění aut se pak při každé zkoušce měnilo.

Michal Hrutkai, oblastní manažer společnosti Skanska v oblasti Mosty: ”Jsou tady osazeny měřící body a měří se poklesy konstrukce. Měří svislý průhyb toho mostu. Na základě poklesů vyhodnotí, zda se ten výpočetní model ověřil a konstrukce je v pořádku nebo vykazuje nějaké anomálie."

Vzhledem k tomu, že se most nachází na poddolovaném území, byla tato skutečnost zohledněna v návrhu mostu.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Výstavba nosné ocelové konstrukce mostu si vyžádala dočasné zasypání téměř poloviny šířky koryta Olše. I přes toto omezení průtoku nedošlo během výstavby nosné konstrukce mostu k vylití řeky z jejího koryta."

Část obchvatu směrem na Stonavu je již v provozu několik měsíců, slavnostní otevření a spuštění celého obchvatu je plánováno na polovinu července.

---

Dny města Bruntálu 2023

Letošní Dny města Bruntálu se nesly ve znamení 810. výročí města a přinesly kulturní i sportovní program pro všechny věkové kategorie. Konaly se nejen na centrálním náměstí, ale také na zámku, v zámeckých zahradách, na stadionu a dalších místech.

Až na malou výjimku přálo Dnům města také počasí.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Je tady významný svátek města Bruntálu a já bych popřál všem bruntalákům, aby si tyhle dva dny, krásné, plné pohody, užívali zde na náměstí, ale nejenom na náměstí, ale třeba také na zámku v Bruntále.“

Ladislav Václavec (ANO), senátor: „Já přejí Bruntálu a všem jeho obyvatelům k tomuto výročí hodně štěstí, přeji lidem a chtěl bych, aby byli hrdí na to, že tady bydlí.“

Hlavním pořadatelem Dnů města Bruntálu bylo Oddělení kultury města ve spolupráci s Komisí pro kulturu.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Tak já jsem překvapený, že náměstí je plné. Počasí nám vyšlo a tím, že je plné náměstí, tak pro mě je to opět důkazem, že kultura odvedla opět velmi dobrou práci.“

Vzácnými hosty oslav byly delegace zahraničních účastníků z Polska, Německa, Itálie a Litvy.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já bych rád přivítal všechny delegace partnerských a přátelských měst, které nás navštívily a přišly a s námi společně oslavit 810. výročí založení města Bruntálu.“

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: "Takže tady přivítáme naše kolegy z Büdingenu, z Castelerana, z Prudniku, s Gaszowic, ze Štůrova a z Opole.“

Malgorzata Stelnicka, místostarostka Opole: „Srdečně pozdravuji obyvatele Bruntálu, zdraví Opole.“

Náročný kulturní program byl zahájen již v pátek dopoledne v zámecké zahradě a v režii Střediska volného času byl věnován byl především dětem a mladým.

Jiří Šebesta, výrobce her: „Tady jsou hry, které vyrábím, jmenuje se to Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty. Přišel jsem na to asi před 11 lety,kdy jsem ještě dělal takové malé deskové hry, byly složitější na uvažování i na pravidla a teď už dělám takové větší pro rodiny s dětmi, pro malé děti."

Poté následoval mix vystoupení na bruntálském náměstí, končící až diskotékou v nočních hodinách.  Druhý den oslav zahájila série koncertů a vystoupení pro dříve narozené, kterou vystřídaly profesionální kapely.  Celý dvoudenní maraton uzavřela zpěvačka Lenny a havířovská kapela Nebe.

---

Malí hokejisté ze tří měst společně v jednom týmu

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

Malí hokejisté ročníku 2014 ze tří měst se sešli ve Frýdku-Místku, aby strávili odpoledne plné pohybu. To jim sice trochu zhatilo počasí, ale i tak zvládli absolvovat plno různých venkovních aktivit.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Akce se nazývá Společně v jednom týmu. Jsme mladí trenéři, kteří si řekli, že by bylo fajn spojit více klubů dohromady v oblasti ledního hokeje. Nechceme se dívat jenom na sebe. Chtěli jsme to nějak spojit a vytvořit přátelství na všech úrovních mezi kluby."

Na akci se potkalo 45 dětí z klubů HC Frýdek-Místek, HC Oceláři Třinec a HC Kopřivnice.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Podařilo se nám to zorganizovat tak, že jsme měli nejdříve rozlosování, kde nehledě na tým, ze kterého přišli, jsme je namíchali mezi sebe. Tak, aby museli spolupracovat napříč kluby. A následně jsme je vyslali na stanoviště, kterých je 10 a jsou různých druhů."

Hráči se mezi sebou museli dohodnout na společném názvu týmu a vytvořili si i vlastní loga.

Anketa: 1.) Co znamená to Mistři? – "Tak, víme, že Třinec vyhrál pohár, tak jsme se snažili to zkopírovat." 2.) "Běželi jsme kolem celého toho pole. Teďka jsme běželi překážkovou dráhu. A teďka poběžíme přes les. A to potom už nevím." - Jaké to tady dneska je? – "Dobré."

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Plní od klasické opičí dráhy, před různá motorická cvičení, první pomoc. Všechno možné." – V čem je to důležité? Nebo k čemu je to dobré? – "Naším primárním cílem bylo zajistit nebo vytvořit nová přátelství. Jak mezi těmi kluby, tak hlavně mezi hráči. Do budoucna hodně hráčů může přestoupit do jiného klubu nebo se mohou potkat například na různých výběrech, takže budou mít přátelství. Nejenom ve svém klubu."

Akce dala zároveň úplně nový náboj tréninkům mimo ledovou plochu.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
23. června 2023, 17:00

Festival v ulicích naplní Porubu pouličním uměním

Opět v Porubě, ale pestřejší a větší bude letos Festival v ulicích s podtitulem Art and life. Oproti minulému roku se rozšíří na téměř celou Hlavní třídu. Nebude tak končit na Alšově náměstí, ale až u ulice 17. listopadu.

Porubu opět ovládne Festival v ulicích. Návštěvníci tady zažijí dva dny s výjimečně rozsáhlým a pestrým programem všech žánrů z celého světa. Oproti loňsku nabídne dvě hudební scény.

Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava: “Obrovská mezinárodní účast kapel 1, spousta akrobatů, artistů, komediantů a muzikantů, kteří na ulici vás můžou zaujmout víc než slavná kapela a samozřejmě i divadel se všemi kreativními prvky. Práce s ohněm a samozřejmě i vinný festival.”

Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích: “Odstartuje to kapela Los Pipos, která nás roztančí latinskými rytmy. Novinkou je mnoho tance na festivalu. Od toho, že budeme mít street battle, street dance, tak budeme i tančit pod širým nebem."

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Ten bulvár Hlavní třídy je prostě něco jedinečného a neopakovatelného a tady i dneska padla celá řada nových věcí, které festival v letošním roce přináší. Unikátní je určitě to, že je zdarma.”

Festival v ulicích bude letos propojen s největším českým showcase festivalem Czech Music Crossroads.

Gavin Poonosamy, producent: “Je to okouzlující festival a já jsem na něj strašně moc těším. Nejen na spoustu kapel a umělců, ale také na to, že potkám spoustu zajímavých lidí."

Celkem se na Hlavní třídě představí umělci z 16 zemí světa, a to 30. června a 1. července.

---

Ostrava podpoří obnovu 11 památek ve městě

Oblíbený dotační titul na obnovu významných městských domů a památek v Ostravě pokračuje i letos. Peníze na opravy a rekonstrukce získá celkem 11 objektů. Většinou jde o sakrální stavby.

Ostrava nepatří k městům, které se mohou chlubit nepřeberným množství nádherných historických budov a proto je dvojnásob důležité, aby se dobře pečovalo o ty, které má. Proto před lety vznikl dotační titul, který majitelům pomáhá s jejich údržbou. Zastupitelstvo rozhodlo, že letos mezi zájemce rozdělí 5 a půl milionu korun.

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: „Finance města pomohou k rekonstrukcím historicky a architektonicky významných staveb, jež mají pro město nezanedbatelný význam nebo spoluvytváří obraz města. Tradiční podpora města napomáhá dlouhodobě vlastníkům cenných staveb k jejich obnově, a v některých případech i k jejich záchraně. Naprosto novou podobu tak i prostřednictvím těchto programů již získala celá řada výjimečných objektů, neboť peníze k jejich obnovám poskytuje město již od roku 2009."

Zájemci mohli předkládat žádosti do 20. února v rámci dvou výzev. Programu na zachování a obnovu kulturních památek a významných městských staveb. K výzvě městské domy a industriální dědictví bylo doručeno 13 žádostí, na výzvu sakrální stavby reagovalo 10 žadatelů.

Hana Tichánková, náměstkyně primátora Ostravy: "Po standardním procesu, kdy žádosti zkontroloval z formálního a obsahového hlediska nejprve odbor územního plánování a stavebního řádu, byly žádosti předloženy komisi muzejní, letopisecká, názvoslovné a heraldické k bodovému hodnocení ve stanových kritériích a následným doporučením k jednání rady města."

Město přispívá k záchraně objektů maximálně polovinou nákladů, zbylé peníze hradí majitel. K obnově městských a industriálních staveb mohli zájemci získat od 50 tisíc do 1,5 milionů korun. Na sakrální památky je to od 50 tisíc do půl milionu.

---

Použitý motorový olej někdo vyvezl do lesa nad jezero

K ekologické havárii se schylovalo u jezera poblíž Dolu Lazy v Orlové. Někdo se tam zbavil odhadem necelých 500 litrů starého motorového oleje. Černou skládku s nebezpečným odpadem teď musí zlikvidovat správce lesa.

Tři barely s motorovým olejem odvezl neznámý pachatel místo k odborné ekologické likvidaci do lesa v odlehlé části Orlové, kde je ponechal svému osudu. K ekologické havárii nedošlo jen díky včasnému nahlášení a řešení. Z jednoho sudu už olej prosakoval, uniklé množství však bylo velmi malé.

Martin Kania, velitel MP Orlová: “Městská policie Orlová přijala oznámení o uložení nebezpečného odpadu na lesním pozemku v Orlové-Lazích v blízkosti vodní plochy Liberďok. Jednalo se o kovové sudy s obsahem nějakých olejových látek. Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která vše zadokumentovala ve spolupráci se zaměstnanci odboru životního prostředí městského úřadu a věc jim byla následně postoupena.”

Úředníci orlovské radnice o nebezpečném odpadu informovali správce lesa, který bude muset na své náklady odpad zlikvidovat.

Lenka Brzyszkowská (ANO), starostka Orlové: “O tomto problému víme, řešila to městská policie ve spolupráci s naším životním prostředím. Ti kontaktovali vlastníka pozemku a ten přislíbil odstranění těchto sudů v co nejbližší možné době.”

Rychlé řešení v tomto případě zabránilo případnému úniku ropných produktů do nedalekého jezera a úhynu ryb.

---

Most na obchvatu Karviné prošel zatěžovacími zkouškami

Nový most na obchvatu Karviné prošel celkem čtyřikrát zatěžovací zkouškou. V jednu chvíli na most najelo osm plně naložených nákladních aut. Technici pak při plném zatížení měřili poklesy konstrukce.

Už za necelý měsíc bude spuštěn nový tříkilometrový obchvat Karviné, při jehož výstavbě bylo nutné postavit i nový most přes řeku Olši. Po jeho dokončení přišly na řadu zatěžovací zkoušky.

Michal Hrutkai, oblastní manažer společnosti Skanska v oblasti Mosty: "Zátěžová zkouška se provádí na každém novém mostě. Ověřuje, jestli most odpovídá návrhovým parametrům. Podle typu mostu může probíhat několik zatěžovacích stavů, na tomto konkrétně máme čtyři zatěžovací stavy."

Projektant pro zatěžovací zkoušku navrhl počet a hmotnost vozidel i jejich rozmístění. Celkem na most najelo osm plně naložených nákladních aut, každý o hmotnosti přibližně 34 tun. Rozmístění aut se pak při každé zkoušce měnilo.

Michal Hrutkai, oblastní manažer společnosti Skanska v oblasti Mosty: ”Jsou tady osazeny měřící body a měří se poklesy konstrukce. Měří svislý průhyb toho mostu. Na základě poklesů vyhodnotí, zda se ten výpočetní model ověřil a konstrukce je v pořádku nebo vykazuje nějaké anomálie."

Vzhledem k tomu, že se most nachází na poddolovaném území, byla tato skutečnost zohledněna v návrhu mostu.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Výstavba nosné ocelové konstrukce mostu si vyžádala dočasné zasypání téměř poloviny šířky koryta Olše. I přes toto omezení průtoku nedošlo během výstavby nosné konstrukce mostu k vylití řeky z jejího koryta."

Část obchvatu směrem na Stonavu je již v provozu několik měsíců, slavnostní otevření a spuštění celého obchvatu je plánováno na polovinu července.

---

Dny města Bruntálu 2023

Letošní Dny města Bruntálu se nesly ve znamení 810. výročí města a přinesly kulturní i sportovní program pro všechny věkové kategorie. Konaly se nejen na centrálním náměstí, ale také na zámku, v zámeckých zahradách, na stadionu a dalších místech.

Až na malou výjimku přálo Dnům města také počasí.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Je tady významný svátek města Bruntálu a já bych popřál všem bruntalákům, aby si tyhle dva dny, krásné, plné pohody, užívali zde na náměstí, ale nejenom na náměstí, ale třeba také na zámku v Bruntále.“

Ladislav Václavec (ANO), senátor: „Já přejí Bruntálu a všem jeho obyvatelům k tomuto výročí hodně štěstí, přeji lidem a chtěl bych, aby byli hrdí na to, že tady bydlí.“

Hlavním pořadatelem Dnů města Bruntálu bylo Oddělení kultury města ve spolupráci s Komisí pro kulturu.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Tak já jsem překvapený, že náměstí je plné. Počasí nám vyšlo a tím, že je plné náměstí, tak pro mě je to opět důkazem, že kultura odvedla opět velmi dobrou práci.“

Vzácnými hosty oslav byly delegace zahraničních účastníků z Polska, Německa, Itálie a Litvy.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já bych rád přivítal všechny delegace partnerských a přátelských měst, které nás navštívily a přišly a s námi společně oslavit 810. výročí založení města Bruntálu.“

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: "Takže tady přivítáme naše kolegy z Büdingenu, z Castelerana, z Prudniku, s Gaszowic, ze Štůrova a z Opole.“

Malgorzata Stelnicka, místostarostka Opole: „Srdečně pozdravuji obyvatele Bruntálu, zdraví Opole.“

Náročný kulturní program byl zahájen již v pátek dopoledne v zámecké zahradě a v režii Střediska volného času byl věnován byl především dětem a mladým.

Jiří Šebesta, výrobce her: „Tady jsou hry, které vyrábím, jmenuje se to Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty. Přišel jsem na to asi před 11 lety,kdy jsem ještě dělal takové malé deskové hry, byly složitější na uvažování i na pravidla a teď už dělám takové větší pro rodiny s dětmi, pro malé děti."

Poté následoval mix vystoupení na bruntálském náměstí, končící až diskotékou v nočních hodinách.  Druhý den oslav zahájila série koncertů a vystoupení pro dříve narozené, kterou vystřídaly profesionální kapely.  Celý dvoudenní maraton uzavřela zpěvačka Lenny a havířovská kapela Nebe.

---

Malí hokejisté ze tří měst společně v jednom týmu

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

Malí hokejisté ročníku 2014 ze tří měst se sešli ve Frýdku-Místku, aby strávili odpoledne plné pohybu. To jim sice trochu zhatilo počasí, ale i tak zvládli absolvovat plno různých venkovních aktivit.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Akce se nazývá Společně v jednom týmu. Jsme mladí trenéři, kteří si řekli, že by bylo fajn spojit více klubů dohromady v oblasti ledního hokeje. Nechceme se dívat jenom na sebe. Chtěli jsme to nějak spojit a vytvořit přátelství na všech úrovních mezi kluby."

Na akci se potkalo 45 dětí z klubů HC Frýdek-Místek, HC Oceláři Třinec a HC Kopřivnice.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Podařilo se nám to zorganizovat tak, že jsme měli nejdříve rozlosování, kde nehledě na tým, ze kterého přišli, jsme je namíchali mezi sebe. Tak, aby museli spolupracovat napříč kluby. A následně jsme je vyslali na stanoviště, kterých je 10 a jsou různých druhů."

Hráči se mezi sebou museli dohodnout na společném názvu týmu a vytvořili si i vlastní loga.

Anketa: 1.) Co znamená to Mistři? – "Tak, víme, že Třinec vyhrál pohár, tak jsme se snažili to zkopírovat." 2.) "Běželi jsme kolem celého toho pole. Teďka jsme běželi překážkovou dráhu. A teďka poběžíme přes les. A to potom už nevím." - Jaké to tady dneska je? – "Dobré."

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Plní od klasické opičí dráhy, před různá motorická cvičení, první pomoc. Všechno možné." – V čem je to důležité? Nebo k čemu je to dobré? – "Naším primárním cílem bylo zajistit nebo vytvořit nová přátelství. Jak mezi těmi kluby, tak hlavně mezi hráči. Do budoucna hodně hráčů může přestoupit do jiného klubu nebo se mohou potkat například na různých výběrech, takže budou mít přátelství. Nejenom ve svém klubu."

Akce dala zároveň úplně nový náboj tréninkům mimo ledovou plochu.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-23-06-2023-17-00