Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Policisté zahájili dopravně-bezpečnostní akce
  • Rodina z Orlové prosí o pomoc pro nemocnou Amálku
  • Podchod u nového náměstí projde rekonstrukcí
  • Srážky v Novém Jičíně měří téměř 30 let
  • Sochy z landeckých sympozií jsou k vidění v Sochařském parku pod Babí horou v Těrlicku-Hradišti

Policisté zahájili dopravně-bezpečnostní akce

Začínají prázdniny a to znamená každým rokem zvýšený provoz na silnicích a větší pohyb dětí na ulicích. Proto policisté každoročně v tomto období rozjíždějí dopravně bezpečnostní akce a zároveň zintenzivňují i běžný dohled na silnicích. Narazit na ně můžete kdekoliv v celém našem kraji.

Už od pátku 26. června můžete kdekoliv v našem kraji, potkat na silnicích mnohem častěji policejní hlídky, které se zaměřují na bezpečnost silničního provozu. Začíná totiž období, kdy podle statistik přibývá nehod. Souvisí to samozřejmě se začátkem prázdnin a odjezdy lidí na dovolenou.  

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MS kraje: "Tyto akce probíhají každoročně. Lidé vyjíždějí hned první den na začátku prázdnin, takže my vždy očekáváme zvýšený provoz."

Akce "Bezpečně o prázdninách" probíhá po celém území naší země. Jejím cílem je zajistit bezpečnost na komunikacích, policisté se budou snažit ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní.

René Klímek, dopravní policie PČR MS kraje: "Akce má zejména preventivní charakter. Budeme se zaměřovat na kontrolu předepsané rychlosti, věnování se řízení, zákazu telefonování a na alkohol za volantem." 

Řidiči o zvýšené hustotě provozu na začátku prázdnin většinou dobře vědí a jízdu tomu často přizpůsobují. Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některé přestupky. Policisté zapojí také motorky. Buďte tedy opatrní, ať se vyhnete nejen pokutám, ale hlavně nehodám. 

---

Rodina z Orlové prosí o pomoc pro nemocnou Amálku

Tříletá Amálka z Orlové přišla na svět mnohem dříve než měla. Holčička za svůj krátký život už prošla mnohými operacemi. Aby se naučila chodit, potřebuje speciální rehabilitace, které jsou ale finančně náročné. Proto se nyní rodina snaží najít pomoc i u široké veřejnosti.

Když přišla na svět Amálka Ručkayová z Orlově, vážila pouhých 800 gramů a měřila 33 centimetrů. Bohužel hned v prvních dnech dostala infekce a vznikly jí v hlavě cysty. Následovaly těžké operace, a to kvůli nevyvinutému zraku.

Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Čtyři měsíce jsem byla bez ní, což fakt bylo hrozné. Pro matku je to neskutečné odloučení od toho dítěte. Nemohla jsem si ji ani vzít na sebe pomalu dva měsíce, tři měsíce. Tam ty infekce probíhaly, byly tam různé operace očí, potom nastala operace hlavičky. Člověk žije ve strachu, jestli to dítě bude v pořádku."

Amálka má nyní tři roky a na první pohled vypadá jako zdravé, šťastné dítě. Tak to ale není. Holčička nemůže chodit, z hlavy jí až do břicha vede hadička na odvádění mozkomíšního moku. Lékaři tvrdí, že pokud Amálka bude dostatečně odborně cvičit, bude jednou chodit. Rehabilitace jsou ale finančně nákladné a široká rodina už vyčerpala všechny možnosti. Jen pro představu. Deset dní rehabilitace stojí přes dvacet tisíc korun. Babička, která pracuje v Relax centru se rozhodla, za spolupráce Služeb města Orlové, uspořádat pro Amálku sbírku.

Zuzana Ručkayová, babička Amálky: "Amálka je velká bojovnice. Je to velké sluníčko naše a věřím v to, že jednou chodit bude. Ale jelikož to chce opravdu ty rehabilitace, proto jsme se obrátili touto cestou pro podporu lidí, jestli nám pomohou finančně, jelikož na to člověk nemá. A chtěla bych poděkovat kolektivu Relax centra, děvčatům a panu mistrovi, který to takto zorganizoval. Jsem za to vděčná a tím pádem může Amálka více cvičit a věřím, že ji na ty nožičky dostaneme.”

Veronika Nogová, marketingová pracovnice SMO: “My jsme velice hrdí na to, že máme v řadách zaměstnankyni takového charakteru, která bojuje za budoucnost své vnučky a jediné nejmenší, co můžeme udělat, je pomoc medializací, aby se dostala informace o žádost o pomoc do co největšího okruhu lidí. Je to velice šikovná holčička, je to sluníčko, má pozitivní energii a myslím si, že díky pomoci, o kterou se snažíme, budou lidé solidární a pomohou.”

Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Strašně bych chtěla poděkovat k této medializaci a všem lidem, kteří nám přispějí. Nesmírně si toho vážíme, protože je to fakt velká pomoc a ze srdce vám všem moc, moc děkuji.”

---

Podchod u nového náměstí projde rekonstrukcí

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů. Chystá se kromě jiného také oprava podchodu u Benziny pod Místeckou ulicí a co nevidět začne i rekonstrukce podchodu u nového náměstí Ostrava-Jih. Práce by měly začít do 3 měsíců a vyžádají si zhruba 25 milionů korun.

Nevzhledný podchod, který vede od Hlubiňáku na nové náměstí Ostrava Jih. se změní k nepoznání. Už za tři měsíce začne jeho rekonstrukce. Tedy bezprostředně poté, co se nainstalují náhradní ostrůvky pro tramvajovou dopravu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V minulém týdnu byla s firmou Stavostav a.s. podepsaná smlouva na rekonstrukci tohoto nevzhledného podchodu. Celá rekonstrukce by měla trvat 5 měsíců a bude stát 25 milionů korun a doufáme teda, že se nám to podaří ještě v letošním roce všechno dokončit.

Podchod se změní nejen vzhledově, ale bude i mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde osazeny nové kamery tak, aby tento podchod nebyl místem nějakých kriminálních událostí. Celý prostor bude dostatečně osvětlený, bude zcela prosvětlen a bude působit bezpečnějším dojmem. V současné době tady není žádný bezbariérový přístup a celý podchod bude osazen čtyřmi plošinami.

Rekonstrukcí projde nejen podchod, ale také zbývající části zastávek. V současné době jsou opraveny jen ty části, které patří dopravnímu podniku. Podchod po rekonstrukci už nebude dělat ostudu nově opravenému náměstí, na které navazuje a vše se tak krásně sladí. Součástí nového náměstí je i nové Infocentrum, kde se postupně doplňují propagační materiály nejen Ostravy-Jihu. A lidé o něj mají zájem.

Pavla Malkovská, zaměstnanec, Infocentrum Ostrava-Jih: “Hodně chodí starší lidi i teda rodiny s dětmi samozřejmě na hračky, na knížky teda hodně. Mají největší zájem o tu knížku z 2. světové války, nebo v časech 2. světové války. Máme toho docela jakoby dost, akorát by teda měla být ve výrobě pohlednice přímo Ostrava-Jih, jakoby té části a také magnetka a vizitka.

Vizitky si lidé lepí do turistických deníků, které jsou v současné době hitem.

---

Srážky v Novém Jičíně měří téměř 30 let

Novojičíňák Pavel Wessely už bezmála třicet let měří množství srážek, které ve městě spadnou v průběhu měsíce. Za tu dobu zaznamenal tři extrémy. První v roce 1997, druhý před 11 lety a ten poslední před týdnem.

Pavel Wessely je bývalým starostou Nového Jičína, čestným občanem města a aktivním členem Klubu rodáků a přátel. O místě, kde žije, toho ví mnoho, třeba i to, kolik zde za posledních bezmála 30 let spadlo srážek. První jednoduché měřící zařízení umístil na svou zahradu v roce 1992.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Napadlo mě dělat si o tom záznamy a ty záznamy vedu téměř třicet let a dokonce posloužily právě před jedenácti lety, kdy nás zasáhla tak zvaná blesková povodeň. Poprvé jsme tehdy také slyšeli výraz “bouřkový vláček”, kdy jde několik bouřek za sebou,v jednom místě se zdrcnou a spustí tu vodu.”

Tehdy 24. června 2009 spadlo během dvou hodin 140 milimetrů srážek, což byl více než dvojnásobek měsíčního průměru. Ten se v Novém Jičíně dlouhodobě pohybuje na hodnotách 60 až 62 mm. Vůbec největší množství naměřil v roce 1997. Za pět dní spadlo 400 milimetrů srážek.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “To bylo opravdu velké množství vody a spustilo tu první velkou povodeň, kterou registruji za posledních padesát let.”

Další rekordní hodnoty pak přinesly deště, které tu spadly před týdnem, místní toky se dostaly na nejvyšší stupeň povodňové aktivity.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Množství vody zhruba kolem 40 milimetrů tu bylo v průběhu minulého týdne hned třikrát.”

V červnu už Pavel Wessely eviduje v více než 200 milimetrů srážek. Za celý duben napršely pouhé tři milimetry.

---

Sochy z landeckých sympozií jsou k vidění v Sochařském parku pod Babí horou v Těrlicku-Hradišti

Sochařský park pod Babí horu v Těrlicku-Hradišti sice leží stranou známých turistických tras, lidé však přesto postupně přicházejí na to, jaké skvosty v něm jsou k vidění. Mnohé sochy vznikly v ostravském Landeku. V Těrlicku si je může prohlédnout každý.

Martin Kuchař, sochař: “Sochařský park má historii, která se začala psát v roce 2002, kdy jsem pozval pod bájný vrch Landek v areálu Hornického muzea v Ostravě, kde jsem tehdy působil, šest sochařů z různých koutů světa a pak se co dva roky opakovala bienále sochařských sympozií až do roku 2010.”


Materiál, ze kterého umělci svá díla tvořili, pochází z celého světa.

Martin Kuchař, sochař: “Jak se mi podařilo sehnat nějaký slušný blok kamene nebo pěkný tvar kamene, tak sochaři měli možnost z něho tesat, ale přesto se tu objevuje božanovský pískovec, maletínský pískovec, máme tady slezskou žulu a další.”

Park navštěvují navštěvují jednotlivci i organizované skupiny výletníků. Například v pátek přijela skupina milovníků umění.

Karel Bogar, předseda spolku: "My jsme z Frýdku-Místku a jsou tady teda i lidé z Ostravy a z Rožnova dokonce. Máme spolek, jmenuje se to Pobeskydský spolek přátel výtvarného umění a vznikli jsme v roce 1968, takže jsme jedním z nejstarších takových spolků.”

Prohlídkou socha a výhledem na Beskydy je možné strávit i několik hodin. K vidění jsou díla sochařů z celého světa. Vystavené sochy jsou volně přístupné a nejsou na prodej.

Martin Kuchař, sochař: “My se snažíme dodržovat ten klíč těch původních sympozií, takže se sochami se neobchoduje. Autoři vlastně, kteří přijeli, dostali zaplacený pobyt, cestu, kámen a nějaké stipendium, nějaký malý honorář a za to nám věnovali to své dílo a my jsme se zaručili jako spolek, že ta díla se stanou součástí veřejného prostoru a budou přístupná veřejnosti kdykoliv.”

Dobrou zprávou je, že se park bude rozšiřovat o další sochy.

Martin Kuchař, sochař: “Nám se podařilo po devíti letech, což už jsem teda ani nedoufal, obnovit loni další ročník, takže bylo to takové volné pokračování těch landeckých sympozií.Ale protože jsme na území obce Těrlicko a obec se o svůj sochařský park vzorně stará, tak jsme se dohodli s vedením radnice, že uděláme pokračování. Udělali jsme 6. ročník sympozia Landek Těrlicko, kdy vzniklo 8 nových soch. Byli tady autoři z Chile, Íránu, Ruska, Slovinska, Itálie a samozřejmě Česka a jejich sochy vlastně sochařský park rozšířily.”

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
26. června 2020, 17:00

Policisté zahájili dopravně-bezpečnostní akce

Začínají prázdniny a to znamená každým rokem zvýšený provoz na silnicích a větší pohyb dětí na ulicích. Proto policisté každoročně v tomto období rozjíždějí dopravně bezpečnostní akce a zároveň zintenzivňují i běžný dohled na silnicích. Narazit na ně můžete kdekoliv v celém našem kraji.

Už od pátku 26. června můžete kdekoliv v našem kraji, potkat na silnicích mnohem častěji policejní hlídky, které se zaměřují na bezpečnost silničního provozu. Začíná totiž období, kdy podle statistik přibývá nehod. Souvisí to samozřejmě se začátkem prázdnin a odjezdy lidí na dovolenou.  

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MS kraje: "Tyto akce probíhají každoročně. Lidé vyjíždějí hned první den na začátku prázdnin, takže my vždy očekáváme zvýšený provoz."

Akce "Bezpečně o prázdninách" probíhá po celém území naší země. Jejím cílem je zajistit bezpečnost na komunikacích, policisté se budou snažit ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní.

René Klímek, dopravní policie PČR MS kraje: "Akce má zejména preventivní charakter. Budeme se zaměřovat na kontrolu předepsané rychlosti, věnování se řízení, zákazu telefonování a na alkohol za volantem." 

Řidiči o zvýšené hustotě provozu na začátku prázdnin většinou dobře vědí a jízdu tomu často přizpůsobují. Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některé přestupky. Policisté zapojí také motorky. Buďte tedy opatrní, ať se vyhnete nejen pokutám, ale hlavně nehodám. 

---

Rodina z Orlové prosí o pomoc pro nemocnou Amálku

Tříletá Amálka z Orlové přišla na svět mnohem dříve než měla. Holčička za svůj krátký život už prošla mnohými operacemi. Aby se naučila chodit, potřebuje speciální rehabilitace, které jsou ale finančně náročné. Proto se nyní rodina snaží najít pomoc i u široké veřejnosti.

Když přišla na svět Amálka Ručkayová z Orlově, vážila pouhých 800 gramů a měřila 33 centimetrů. Bohužel hned v prvních dnech dostala infekce a vznikly jí v hlavě cysty. Následovaly těžké operace, a to kvůli nevyvinutému zraku.

Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Čtyři měsíce jsem byla bez ní, což fakt bylo hrozné. Pro matku je to neskutečné odloučení od toho dítěte. Nemohla jsem si ji ani vzít na sebe pomalu dva měsíce, tři měsíce. Tam ty infekce probíhaly, byly tam různé operace očí, potom nastala operace hlavičky. Člověk žije ve strachu, jestli to dítě bude v pořádku."

Amálka má nyní tři roky a na první pohled vypadá jako zdravé, šťastné dítě. Tak to ale není. Holčička nemůže chodit, z hlavy jí až do břicha vede hadička na odvádění mozkomíšního moku. Lékaři tvrdí, že pokud Amálka bude dostatečně odborně cvičit, bude jednou chodit. Rehabilitace jsou ale finančně nákladné a široká rodina už vyčerpala všechny možnosti. Jen pro představu. Deset dní rehabilitace stojí přes dvacet tisíc korun. Babička, která pracuje v Relax centru se rozhodla, za spolupráce Služeb města Orlové, uspořádat pro Amálku sbírku.

Zuzana Ručkayová, babička Amálky: "Amálka je velká bojovnice. Je to velké sluníčko naše a věřím v to, že jednou chodit bude. Ale jelikož to chce opravdu ty rehabilitace, proto jsme se obrátili touto cestou pro podporu lidí, jestli nám pomohou finančně, jelikož na to člověk nemá. A chtěla bych poděkovat kolektivu Relax centra, děvčatům a panu mistrovi, který to takto zorganizoval. Jsem za to vděčná a tím pádem může Amálka více cvičit a věřím, že ji na ty nožičky dostaneme.”

Veronika Nogová, marketingová pracovnice SMO: “My jsme velice hrdí na to, že máme v řadách zaměstnankyni takového charakteru, která bojuje za budoucnost své vnučky a jediné nejmenší, co můžeme udělat, je pomoc medializací, aby se dostala informace o žádost o pomoc do co největšího okruhu lidí. Je to velice šikovná holčička, je to sluníčko, má pozitivní energii a myslím si, že díky pomoci, o kterou se snažíme, budou lidé solidární a pomohou.”

Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Strašně bych chtěla poděkovat k této medializaci a všem lidem, kteří nám přispějí. Nesmírně si toho vážíme, protože je to fakt velká pomoc a ze srdce vám všem moc, moc děkuji.”

---

Podchod u nového náměstí projde rekonstrukcí

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů. Chystá se kromě jiného také oprava podchodu u Benziny pod Místeckou ulicí a co nevidět začne i rekonstrukce podchodu u nového náměstí Ostrava-Jih. Práce by měly začít do 3 měsíců a vyžádají si zhruba 25 milionů korun.

Nevzhledný podchod, který vede od Hlubiňáku na nové náměstí Ostrava Jih. se změní k nepoznání. Už za tři měsíce začne jeho rekonstrukce. Tedy bezprostředně poté, co se nainstalují náhradní ostrůvky pro tramvajovou dopravu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V minulém týdnu byla s firmou Stavostav a.s. podepsaná smlouva na rekonstrukci tohoto nevzhledného podchodu. Celá rekonstrukce by měla trvat 5 měsíců a bude stát 25 milionů korun a doufáme teda, že se nám to podaří ještě v letošním roce všechno dokončit.

Podchod se změní nejen vzhledově, ale bude i mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde osazeny nové kamery tak, aby tento podchod nebyl místem nějakých kriminálních událostí. Celý prostor bude dostatečně osvětlený, bude zcela prosvětlen a bude působit bezpečnějším dojmem. V současné době tady není žádný bezbariérový přístup a celý podchod bude osazen čtyřmi plošinami.

Rekonstrukcí projde nejen podchod, ale také zbývající části zastávek. V současné době jsou opraveny jen ty části, které patří dopravnímu podniku. Podchod po rekonstrukci už nebude dělat ostudu nově opravenému náměstí, na které navazuje a vše se tak krásně sladí. Součástí nového náměstí je i nové Infocentrum, kde se postupně doplňují propagační materiály nejen Ostravy-Jihu. A lidé o něj mají zájem.

Pavla Malkovská, zaměstnanec, Infocentrum Ostrava-Jih: “Hodně chodí starší lidi i teda rodiny s dětmi samozřejmě na hračky, na knížky teda hodně. Mají největší zájem o tu knížku z 2. světové války, nebo v časech 2. světové války. Máme toho docela jakoby dost, akorát by teda měla být ve výrobě pohlednice přímo Ostrava-Jih, jakoby té části a také magnetka a vizitka.

Vizitky si lidé lepí do turistických deníků, které jsou v současné době hitem.

---

Srážky v Novém Jičíně měří téměř 30 let

Novojičíňák Pavel Wessely už bezmála třicet let měří množství srážek, které ve městě spadnou v průběhu měsíce. Za tu dobu zaznamenal tři extrémy. První v roce 1997, druhý před 11 lety a ten poslední před týdnem.

Pavel Wessely je bývalým starostou Nového Jičína, čestným občanem města a aktivním členem Klubu rodáků a přátel. O místě, kde žije, toho ví mnoho, třeba i to, kolik zde za posledních bezmála 30 let spadlo srážek. První jednoduché měřící zařízení umístil na svou zahradu v roce 1992.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Napadlo mě dělat si o tom záznamy a ty záznamy vedu téměř třicet let a dokonce posloužily právě před jedenácti lety, kdy nás zasáhla tak zvaná blesková povodeň. Poprvé jsme tehdy také slyšeli výraz “bouřkový vláček”, kdy jde několik bouřek za sebou,v jednom místě se zdrcnou a spustí tu vodu.”

Tehdy 24. června 2009 spadlo během dvou hodin 140 milimetrů srážek, což byl více než dvojnásobek měsíčního průměru. Ten se v Novém Jičíně dlouhodobě pohybuje na hodnotách 60 až 62 mm. Vůbec největší množství naměřil v roce 1997. Za pět dní spadlo 400 milimetrů srážek.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “To bylo opravdu velké množství vody a spustilo tu první velkou povodeň, kterou registruji za posledních padesát let.”

Další rekordní hodnoty pak přinesly deště, které tu spadly před týdnem, místní toky se dostaly na nejvyšší stupeň povodňové aktivity.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Množství vody zhruba kolem 40 milimetrů tu bylo v průběhu minulého týdne hned třikrát.”

V červnu už Pavel Wessely eviduje v více než 200 milimetrů srážek. Za celý duben napršely pouhé tři milimetry.

---

Sochy z landeckých sympozií jsou k vidění v Sochařském parku pod Babí horou v Těrlicku-Hradišti

Sochařský park pod Babí horu v Těrlicku-Hradišti sice leží stranou známých turistických tras, lidé však přesto postupně přicházejí na to, jaké skvosty v něm jsou k vidění. Mnohé sochy vznikly v ostravském Landeku. V Těrlicku si je může prohlédnout každý.

Martin Kuchař, sochař: “Sochařský park má historii, která se začala psát v roce 2002, kdy jsem pozval pod bájný vrch Landek v areálu Hornického muzea v Ostravě, kde jsem tehdy působil, šest sochařů z různých koutů světa a pak se co dva roky opakovala bienále sochařských sympozií až do roku 2010.”


Materiál, ze kterého umělci svá díla tvořili, pochází z celého světa.

Martin Kuchař, sochař: “Jak se mi podařilo sehnat nějaký slušný blok kamene nebo pěkný tvar kamene, tak sochaři měli možnost z něho tesat, ale přesto se tu objevuje božanovský pískovec, maletínský pískovec, máme tady slezskou žulu a další.”

Park navštěvují navštěvují jednotlivci i organizované skupiny výletníků. Například v pátek přijela skupina milovníků umění.

Karel Bogar, předseda spolku: "My jsme z Frýdku-Místku a jsou tady teda i lidé z Ostravy a z Rožnova dokonce. Máme spolek, jmenuje se to Pobeskydský spolek přátel výtvarného umění a vznikli jsme v roce 1968, takže jsme jedním z nejstarších takových spolků.”

Prohlídkou socha a výhledem na Beskydy je možné strávit i několik hodin. K vidění jsou díla sochařů z celého světa. Vystavené sochy jsou volně přístupné a nejsou na prodej.

Martin Kuchař, sochař: “My se snažíme dodržovat ten klíč těch původních sympozií, takže se sochami se neobchoduje. Autoři vlastně, kteří přijeli, dostali zaplacený pobyt, cestu, kámen a nějaké stipendium, nějaký malý honorář a za to nám věnovali to své dílo a my jsme se zaručili jako spolek, že ta díla se stanou součástí veřejného prostoru a budou přístupná veřejnosti kdykoliv.”

Dobrou zprávou je, že se park bude rozšiřovat o další sochy.

Martin Kuchař, sochař: “Nám se podařilo po devíti letech, což už jsem teda ani nedoufal, obnovit loni další ročník, takže bylo to takové volné pokračování těch landeckých sympozií.Ale protože jsme na území obce Těrlicko a obec se o svůj sochařský park vzorně stará, tak jsme se dohodli s vedením radnice, že uděláme pokračování. Udělali jsme 6. ročník sympozia Landek Těrlicko, kdy vzniklo 8 nových soch. Byli tady autoři z Chile, Íránu, Ruska, Slovinska, Itálie a samozřejmě Česka a jejich sochy vlastně sochařský park rozšířily.”

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-26-06-2020-17-00