Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Dětský domov v Havířově má obavy z parkování na chodníku
  • Luční trávníky se v centru Ostravy osvědčily
  • Zámek v Raduni patřil klientům Charity Opava
  • Pustevny zdobí ohrožená zvířata z písku
  • Fotbalový klub Hlučín oslavil 100 let

Dětský domov v Havířově má obavy z parkování na chodníku

Radnice v Havířově stále hledá způsoby, jak ve městě navýšit počet parkovacích míst. V ulici Čelakovského vznikla nová stání na úkor chodníku. To se ale nelíbí dětskému domovu, který stojí přímo u dané komunikace.

Vychovatelé v havířovském dětském domově vštěpují dětem do hlavy, aby vždy, když opouští domov, chodily po chodníku a nevstupovaly na cestu. Nyní ale nemají jinou možnost.

Ladislava Hilberová, ředitelka Dětského domova Sluníčko: "Chybí parkovací místa, tomu rozumím, ale už se nedomyslelo, že tady jsou popelnice, že nám tady zkrátili místo na zásobování a asi nikdo nedomyslel, jak to bude metrově vycházet a auta, která se tady míjí, ať nákladní, nebo větší, tak je to velký problém. Máme takový pocit, že ten prostor na obytnou zónu, je tady malý na to, aby to bylo pro děti bezpečné.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: "Byl bych rád, aby se to změnilo, aby se nemuselo řešit, že tady někoho zajede auto.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: "Už se stalo, že na nás troubila auta, když jsme chodili po cestě."

Radnice ale tvrdí, že bezpečnost je zachována.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Vznikne tam obytná zóna, kde je povolena maximální rychlost 20 km za hodinu, kde v obytné zóně je absolutní přednost chodců, děti si mohou hrát v uvozovkách na komunikaci a abychom zabránili i případnému úrazu, tak doplňková tabulka bude řidiče informovat, že mají nacouvávat, aby při výjezdu nedocházelo k problémům."

Radnice přislíbila, že případné problémy v dané lokalitě bude s vedením domova řešit.

---

Luční trávníky se v centru Ostravy osvědčily

Luční trávníky se v Moravské Ostravě a Přívozu osvědčily. Ukázaly to jejich kontroly. Zatímco v roce 2019, kdy se s loukami začalo, nebyl v obvodu téměř žádný hmyz, dnes v nich najdeme i vzácné druhy.

Entomologové jásají. Do centra Ostravy se vrací pestrá paleta hmyzu včetně vzácných druhů. Je to zejména tím, že v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz každým rokem zvyšují počet lučních trávníků.

Petr Kuś (ANO), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Luční trávníky jsme v obvodě začali udržovat v roce 2019, kdy jsme vysadili kokrhel, který potlačuje růst plevelů a tím podporuje přirozený růst lučních bylin. Rostou tady sedmikrásky, kopretiny, vlčí máky a další byliny.”

Čím pestřejší je bylinná skladba, tím je více hmyzu a tím pádem i ptáků, ovoce i obojživelníků.

Petr Kočárek, entomolog, OU: “Tady na tom trávníku, na kterém opravdu nebylo téměř nic předtím, tak před chviličkou jsme tady měli chráněné zlatohlávky tmavé, měli jsme tady několik druhů čmeláků, létají tady modrásci jehlicoví teď v tuhle chvíli, několik druhů okáčů, slunéčka sedmitečná ještě naše domácí původní a řada druhů brouků, takže je to docela pestré.”

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Luční trávníky jsou koseny jednou, max. 2x do roka a teď při té kontrole jsme zjistili, že opravdu ten proces, který byl nastartován v roce 2019, tak má kýžený efekt.”

Luční trávníky budou v obvodu dál přibývat. Zlepšují totiž nejen biodiverzitu, ale také klimatické podmínky.

---

Krátké zprávy, 26. 6.2023 17 h - 1

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje kontroluje kvalitu vody v přírodních nádržích, které lidé využívají ke koupání. V minulém týdnu odebrali pracovníci vzorky na 10 koupacích místech. Kromě brušperské nádrže na FM, kde je zhoršená jakost vody s mírně zvýšenou pravděpodobnosti vzniku zdravotních problémů, je voda v přírodních nádržích vhodná ke koupání.

Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajské metropoli, do konce loňského roku instalovaly téměř 2000 nových úsporných svítidel. Podobnou cestu úspor elektrické energie hledají i další města v MS kraji a postupně pořizují úsporná LED svítidla.

---

Zámek v Raduni patřil klientům Charity Opava

Zámek v Raduni se stal místem už tradičního Dne Charity Opava. Jeho součástí byla také vernisáž fotografií 15. ročníku fotosouteže Můj svět, která probíhala v hojně navštěvované zámecké oranžerii.

Na 5 desítek klientů Charity Opava se sjely za zámek v Raduni, který pro ně jednou ročně pořádá komentované prohlídky a dostanou se tak i do míst, kam by se běžně nedostali. . Všichni si to užívají a vždy se na ně moc těší.

Ivo Mludek, zástupce předsedkyně Rady Charity Opava: “Za nás za Charitu Opava se účastní klienti ze 4 středisek. Je to Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené, klienti sociálně terapeutické dílny Radost, pak jsou tady chráněného a podporovaného bydlení a klienti denního stacionáře pro kombinované postižení Mraveneček."

Pro každou skupinu je připravena komentovaná prohlídka šitá na míru jejich hendikepu.

Markéta Kouřilová, kastelánka, zámek Raduň: “Prohlídky uzpůsobujeme skutečně klientům. Kolegyně má program pro osoby na vozíčku. Je to venkovní program, který je seznámí s našim zámkem tak trošku jinak. Já budu provázet osoby slabozraké a nevidomé. Je tam možnost i na některé věci si sáhnout, přiblížit jim je, protože máme rady spoustu substitutů na zámku, které si opravdu mohou vyzkoušet, no a kolega bude provázet osoby s mentálním postižením.”

Prohlídky probíhají vždy v pondělí, kdy je zámek pro návštěvy uzavřený, aby se mohli klientům plně věnovat.

anketa: klienti Charity Opava: “Je to perfektní, výborně.”

“My jsme tady poznávali bylinky a převlékli jsme se tady za princezny.”

Na zámku v Raduni mohou návštěvníci obdivovat i výstavu fotografií Můj svět, která prezentuje nejlepší tvorbu nejen zaměstnanců charit z celé ČR, ale i jejich klientů a dobrovolníků. Loni ji vidělo 3 a půl tisíce lidí.

---

Pustevny zdobí ohrožená zvířata z písku

Beskydské Pustevny mají pro turisty další zajímavou atrakci. Umělci tam opět vytvořili velké sochy z písku. Letos to jsou zvířata ze světového seznamu ohrožených druhů.

Sochy z písku jsou k vidění na tradičním místě poblíž horní stanice lanovky. Lidé si je mohou prohlédnout zdarma, nějakou korunou ale mohou přispět dobrovolně.

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Už čtvrtým rokem tady na Pustevnách stavíme obrovské sochy z písku, které jsou pod širým nebem. Stalo se to už takovou tradicí, takže jsme opět navázali na ten koncept, který už tady před pár lety začal a stavíme teď sochy, které mají trošičku jiný podtext. Každým rokem jsme se věnovali ohroženým zvířatům a druhům tady v Beskydech nebo v českých lesích. Začali jsme třeba problematikou kůrovce, pokračovali jsme šelmami a letos jsme se rozhodli, že se trošičku odkloníme od tohoto tématu a letos tady na Pustevnách vznikají sochy, které jsou na červeném seznamu Mezinárodního fondu ohrožených zvířat. Návštěvníci tedy letos uvidí třeba obří gorilu, pandu, tučňáky nebo slony.”

Největší sochou je rodinka slonů, kterou vytvořil sochař a umělecký řezbář Radek Mikuš.

Radek Mikuš, sochař: “U toho písku je specifické, že nemůžeme dělat nějaké převisy. Musíme dělat pyramidální tvar, že u spodu musí být ta základna širší. Tak už člověk nad tím musí přemýšlet.”

Martin Kalman, sochař: “Já jsem se tady ocitl, jak říkám, náhodou. Zavolal mi kolega, jestli bych nepřišel pomoct. Takže mám premiéru, ještě jsem pískový panic, protože většinou vyřezávám sochy ze dřeva. Ale je to pro mě výzva, zvířata jsou má doména, tak uvidím, jak to půjde z písku. Budu dělat pandy.”

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Nejtěžší je ta práce na začátku, kdy se musí sochy ubednit a připravit, aby na ně mohli vlítnout sochaři a ti potom pracují tři až čtyři dny, aby všechny sochy dali do kupy. Písek jako každým rokem přivážíme z Vápenky Vitošov. Je to speciální písek cyklon, který je vhodný ke stavění soch. Ten proces je takový, že se musí sochy ubednit, musí se tam dát hodně vody a těžkou technikou udusat a až poté mohou sochaři tvořit.”

Sochy z písku by na Pustevnách měly vydržet až do podzimu.

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Samozřejmě záleží velice na počasí. Podle toho, jestli prší nebo jestli sluníčko, ale také velkým problémem jsou návštěvníci, kteří někdy nerespektují to, že by na sochy neměli sahat. Žádáme proto návštěvníky, aby na sochy nesahali na nelezli.”

---

Krátké zprávy, 26. 6.2023 17 h - 2

Ostrava prostřednictvím dotačního titulu Loterie podporuje rozvoj sociálních služeb. Mezi 29 projektů tak bude rozdělena částka 5,5 milionů korun. Finance budou použity například na rekonstrukce a opravy objektů, pořízení automobilů k zajištění sociálních služeb nebo kompenzačních pomůcek. Na území Ostravy je provozování výherních automatů zakázáno od roku 2019, i nadále náleží městu podle rozpočtového určení daní podíl z celostátního hrubého výnosu daně z hazardních her. Letos by to mělo být 70 milionů korun.

Osoblažská úzkokolejka je v České republice jedinou tratí tohoto typu s denním provozem. Patří do Technotrasy MS kraje a svou délkou přes 20 kilometrů a sto dvěma oblouky je stálým lákadlem mnoha turistů. Parní vlak už na ní zahájil letní sezonu.

---

Fotbalový klub Hlučín oslavil 100 let

Významné jubileum slaví fotbalový klub v Hlučíně. Fotbal v tomto městě se začal hrát organizovaně v roce 1923. Proto klub o víkendu uspořádal velkolepou oslavu svých stých narozenin.

O tom, že se klub nemusí bát o svou budoucnost se mohli diváci přesvědčit už dopoledne, kdy se uskutečnil turnaj těch nejmenších. Domácí Hlučín si to rozdal s Baníkem Ostrava, Opavou nebo polskou Ratiboří. Poté se předvedly také hlučínské dívky a vše vygradovalo zápasem osobností proti hlučínským legendám. Tým osobností sestavoval nejslavnější odchovanec hlučínského klubu, Verner Lička.

Verner Lička, fotbalová legenda, olympijský vítěz: „Ty vzpomínky jsou živé a jsou úžasné a kde ten Hlučín to potom dotáhl v budoucnosti tak klobouk dolů."

Na hřišti se objevila taková slavná jména jako Marek Jankulovski, Petr Drozd, René Bolf nebo dva současní reprezentanti a odchovanci Patrizio Stronati a brankář Jiří Pavlenka.

Jiří Pavlenka, reprezentant ČR: „Popřál bych klubu jen to nejlepší, aby vychoval spoustu nových hráčů pro český fotbal, který to potřebuje.“

Patrizio Stronati, reprezentant ČR: „Vzpomínám na to hezky, taková menší nostalgie, vzpomínky jsou, vlastně Hlučín mě vychoval, začínal jsem tu ve čtyřech letech hrát fotbal.“

Fotbalovému klubu se v letošní sezóně velmi dařilo a jen o vlásek mu unikl postup do druhé ligy.

Dušan Kašický, výkonný ředitel FC Hlučín: „Velký úspěch druhé místo ve třetí nejvyšší soutěži, taktéž se dařilo mládežnickým týmům. Čtyři kategorie nám postoupily do finálových turnajů poháru mládeže.“

Závěr oslav patřil několikanásobné zlaté slavici Lucii Bílé s kapelou Petra Maláska a populárnímu raperovi Rytmusovi. 

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
26. června 2023, 17:00

Dětský domov v Havířově má obavy z parkování na chodníku

Radnice v Havířově stále hledá způsoby, jak ve městě navýšit počet parkovacích míst. V ulici Čelakovského vznikla nová stání na úkor chodníku. To se ale nelíbí dětskému domovu, který stojí přímo u dané komunikace.

Vychovatelé v havířovském dětském domově vštěpují dětem do hlavy, aby vždy, když opouští domov, chodily po chodníku a nevstupovaly na cestu. Nyní ale nemají jinou možnost.

Ladislava Hilberová, ředitelka Dětského domova Sluníčko: "Chybí parkovací místa, tomu rozumím, ale už se nedomyslelo, že tady jsou popelnice, že nám tady zkrátili místo na zásobování a asi nikdo nedomyslel, jak to bude metrově vycházet a auta, která se tady míjí, ať nákladní, nebo větší, tak je to velký problém. Máme takový pocit, že ten prostor na obytnou zónu, je tady malý na to, aby to bylo pro děti bezpečné.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: "Byl bych rád, aby se to změnilo, aby se nemuselo řešit, že tady někoho zajede auto.”

anketa, děti z Dětského domova Sluníčko: "Už se stalo, že na nás troubila auta, když jsme chodili po cestě."

Radnice ale tvrdí, že bezpečnost je zachována.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Vznikne tam obytná zóna, kde je povolena maximální rychlost 20 km za hodinu, kde v obytné zóně je absolutní přednost chodců, děti si mohou hrát v uvozovkách na komunikaci a abychom zabránili i případnému úrazu, tak doplňková tabulka bude řidiče informovat, že mají nacouvávat, aby při výjezdu nedocházelo k problémům."

Radnice přislíbila, že případné problémy v dané lokalitě bude s vedením domova řešit.

---

Luční trávníky se v centru Ostravy osvědčily

Luční trávníky se v Moravské Ostravě a Přívozu osvědčily. Ukázaly to jejich kontroly. Zatímco v roce 2019, kdy se s loukami začalo, nebyl v obvodu téměř žádný hmyz, dnes v nich najdeme i vzácné druhy.

Entomologové jásají. Do centra Ostravy se vrací pestrá paleta hmyzu včetně vzácných druhů. Je to zejména tím, že v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz každým rokem zvyšují počet lučních trávníků.

Petr Kuś (ANO), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Luční trávníky jsme v obvodě začali udržovat v roce 2019, kdy jsme vysadili kokrhel, který potlačuje růst plevelů a tím podporuje přirozený růst lučních bylin. Rostou tady sedmikrásky, kopretiny, vlčí máky a další byliny.”

Čím pestřejší je bylinná skladba, tím je více hmyzu a tím pádem i ptáků, ovoce i obojživelníků.

Petr Kočárek, entomolog, OU: “Tady na tom trávníku, na kterém opravdu nebylo téměř nic předtím, tak před chviličkou jsme tady měli chráněné zlatohlávky tmavé, měli jsme tady několik druhů čmeláků, létají tady modrásci jehlicoví teď v tuhle chvíli, několik druhů okáčů, slunéčka sedmitečná ještě naše domácí původní a řada druhů brouků, takže je to docela pestré.”

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Luční trávníky jsou koseny jednou, max. 2x do roka a teď při té kontrole jsme zjistili, že opravdu ten proces, který byl nastartován v roce 2019, tak má kýžený efekt.”

Luční trávníky budou v obvodu dál přibývat. Zlepšují totiž nejen biodiverzitu, ale také klimatické podmínky.

---

Krátké zprávy, 26. 6.2023 17 h - 1

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje kontroluje kvalitu vody v přírodních nádržích, které lidé využívají ke koupání. V minulém týdnu odebrali pracovníci vzorky na 10 koupacích místech. Kromě brušperské nádrže na FM, kde je zhoršená jakost vody s mírně zvýšenou pravděpodobnosti vzniku zdravotních problémů, je voda v přírodních nádržích vhodná ke koupání.

Ostravské komunikace, které mají na starosti provoz veřejného osvětlení v krajské metropoli, do konce loňského roku instalovaly téměř 2000 nových úsporných svítidel. Podobnou cestu úspor elektrické energie hledají i další města v MS kraji a postupně pořizují úsporná LED svítidla.

---

Zámek v Raduni patřil klientům Charity Opava

Zámek v Raduni se stal místem už tradičního Dne Charity Opava. Jeho součástí byla také vernisáž fotografií 15. ročníku fotosouteže Můj svět, která probíhala v hojně navštěvované zámecké oranžerii.

Na 5 desítek klientů Charity Opava se sjely za zámek v Raduni, který pro ně jednou ročně pořádá komentované prohlídky a dostanou se tak i do míst, kam by se běžně nedostali. . Všichni si to užívají a vždy se na ně moc těší.

Ivo Mludek, zástupce předsedkyně Rady Charity Opava: “Za nás za Charitu Opava se účastní klienti ze 4 středisek. Je to Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené, klienti sociálně terapeutické dílny Radost, pak jsou tady chráněného a podporovaného bydlení a klienti denního stacionáře pro kombinované postižení Mraveneček."

Pro každou skupinu je připravena komentovaná prohlídka šitá na míru jejich hendikepu.

Markéta Kouřilová, kastelánka, zámek Raduň: “Prohlídky uzpůsobujeme skutečně klientům. Kolegyně má program pro osoby na vozíčku. Je to venkovní program, který je seznámí s našim zámkem tak trošku jinak. Já budu provázet osoby slabozraké a nevidomé. Je tam možnost i na některé věci si sáhnout, přiblížit jim je, protože máme rady spoustu substitutů na zámku, které si opravdu mohou vyzkoušet, no a kolega bude provázet osoby s mentálním postižením.”

Prohlídky probíhají vždy v pondělí, kdy je zámek pro návštěvy uzavřený, aby se mohli klientům plně věnovat.

anketa: klienti Charity Opava: “Je to perfektní, výborně.”

“My jsme tady poznávali bylinky a převlékli jsme se tady za princezny.”

Na zámku v Raduni mohou návštěvníci obdivovat i výstavu fotografií Můj svět, která prezentuje nejlepší tvorbu nejen zaměstnanců charit z celé ČR, ale i jejich klientů a dobrovolníků. Loni ji vidělo 3 a půl tisíce lidí.

---

Pustevny zdobí ohrožená zvířata z písku

Beskydské Pustevny mají pro turisty další zajímavou atrakci. Umělci tam opět vytvořili velké sochy z písku. Letos to jsou zvířata ze světového seznamu ohrožených druhů.

Sochy z písku jsou k vidění na tradičním místě poblíž horní stanice lanovky. Lidé si je mohou prohlédnout zdarma, nějakou korunou ale mohou přispět dobrovolně.

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Už čtvrtým rokem tady na Pustevnách stavíme obrovské sochy z písku, které jsou pod širým nebem. Stalo se to už takovou tradicí, takže jsme opět navázali na ten koncept, který už tady před pár lety začal a stavíme teď sochy, které mají trošičku jiný podtext. Každým rokem jsme se věnovali ohroženým zvířatům a druhům tady v Beskydech nebo v českých lesích. Začali jsme třeba problematikou kůrovce, pokračovali jsme šelmami a letos jsme se rozhodli, že se trošičku odkloníme od tohoto tématu a letos tady na Pustevnách vznikají sochy, které jsou na červeném seznamu Mezinárodního fondu ohrožených zvířat. Návštěvníci tedy letos uvidí třeba obří gorilu, pandu, tučňáky nebo slony.”

Největší sochou je rodinka slonů, kterou vytvořil sochař a umělecký řezbář Radek Mikuš.

Radek Mikuš, sochař: “U toho písku je specifické, že nemůžeme dělat nějaké převisy. Musíme dělat pyramidální tvar, že u spodu musí být ta základna širší. Tak už člověk nad tím musí přemýšlet.”

Martin Kalman, sochař: “Já jsem se tady ocitl, jak říkám, náhodou. Zavolal mi kolega, jestli bych nepřišel pomoct. Takže mám premiéru, ještě jsem pískový panic, protože většinou vyřezávám sochy ze dřeva. Ale je to pro mě výzva, zvířata jsou má doména, tak uvidím, jak to půjde z písku. Budu dělat pandy.”

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Nejtěžší je ta práce na začátku, kdy se musí sochy ubednit a připravit, aby na ně mohli vlítnout sochaři a ti potom pracují tři až čtyři dny, aby všechny sochy dali do kupy. Písek jako každým rokem přivážíme z Vápenky Vitošov. Je to speciální písek cyklon, který je vhodný ke stavění soch. Ten proces je takový, že se musí sochy ubednit, musí se tam dát hodně vody a těžkou technikou udusat a až poté mohou sochaři tvořit.”

Sochy z písku by na Pustevnách měly vydržet až do podzimu.

Dita Korčák Hrtusová, organizátorka: “Samozřejmě záleží velice na počasí. Podle toho, jestli prší nebo jestli sluníčko, ale také velkým problémem jsou návštěvníci, kteří někdy nerespektují to, že by na sochy neměli sahat. Žádáme proto návštěvníky, aby na sochy nesahali na nelezli.”

---

Krátké zprávy, 26. 6.2023 17 h - 2

Ostrava prostřednictvím dotačního titulu Loterie podporuje rozvoj sociálních služeb. Mezi 29 projektů tak bude rozdělena částka 5,5 milionů korun. Finance budou použity například na rekonstrukce a opravy objektů, pořízení automobilů k zajištění sociálních služeb nebo kompenzačních pomůcek. Na území Ostravy je provozování výherních automatů zakázáno od roku 2019, i nadále náleží městu podle rozpočtového určení daní podíl z celostátního hrubého výnosu daně z hazardních her. Letos by to mělo být 70 milionů korun.

Osoblažská úzkokolejka je v České republice jedinou tratí tohoto typu s denním provozem. Patří do Technotrasy MS kraje a svou délkou přes 20 kilometrů a sto dvěma oblouky je stálým lákadlem mnoha turistů. Parní vlak už na ní zahájil letní sezonu.

---

Fotbalový klub Hlučín oslavil 100 let

Významné jubileum slaví fotbalový klub v Hlučíně. Fotbal v tomto městě se začal hrát organizovaně v roce 1923. Proto klub o víkendu uspořádal velkolepou oslavu svých stých narozenin.

O tom, že se klub nemusí bát o svou budoucnost se mohli diváci přesvědčit už dopoledne, kdy se uskutečnil turnaj těch nejmenších. Domácí Hlučín si to rozdal s Baníkem Ostrava, Opavou nebo polskou Ratiboří. Poté se předvedly také hlučínské dívky a vše vygradovalo zápasem osobností proti hlučínským legendám. Tým osobností sestavoval nejslavnější odchovanec hlučínského klubu, Verner Lička.

Verner Lička, fotbalová legenda, olympijský vítěz: „Ty vzpomínky jsou živé a jsou úžasné a kde ten Hlučín to potom dotáhl v budoucnosti tak klobouk dolů."

Na hřišti se objevila taková slavná jména jako Marek Jankulovski, Petr Drozd, René Bolf nebo dva současní reprezentanti a odchovanci Patrizio Stronati a brankář Jiří Pavlenka.

Jiří Pavlenka, reprezentant ČR: „Popřál bych klubu jen to nejlepší, aby vychoval spoustu nových hráčů pro český fotbal, který to potřebuje.“

Patrizio Stronati, reprezentant ČR: „Vzpomínám na to hezky, taková menší nostalgie, vzpomínky jsou, vlastně Hlučín mě vychoval, začínal jsem tu ve čtyřech letech hrát fotbal.“

Fotbalovému klubu se v letošní sezóně velmi dařilo a jen o vlásek mu unikl postup do druhé ligy.

Dušan Kašický, výkonný ředitel FC Hlučín: „Velký úspěch druhé místo ve třetí nejvyšší soutěži, taktéž se dařilo mládežnickým týmům. Čtyři kategorie nám postoupily do finálových turnajů poháru mládeže.“

Závěr oslav patřil několikanásobné zlaté slavici Lucii Bílé s kapelou Petra Maláska a populárnímu raperovi Rytmusovi. 

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-26-06-2023-17-00