Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Talentovaní mladí lidé z celého světa se sešli v Ostravě
  • Skipová věž Dolu Lazy se poroučela k zemi, lidé prchali před mrakem prachu
  • V zahradách zámku Kunín se blýskala stovka veteránů
  • Jubilejní kolonii zdobí nová plastika
  • Novojičínská radnice je v péči restaurátorů
  • Zlatý David Pastrňák přivezl pohár do rodného Havířova

Talentovaní mladí lidé z celého světa se sešli v Ostravě

V Ostravě se konalo unikátní setkání talentované mládeže z celého světa. Organizátoři z platformy Moonshot se snaží hledat budoucí lídry a pomáhají jim urychlovat řešení velkých výzev dnešní doby.

Přibližně stovka mladých lidí  z celého světa přijela do Ostravy na Moonshot Young Leaders Camp. Setkání se zaměřuje na rozvoj vůdčích schopností, pomáhá čelit výzvám udržitelného rozvoje a zlepšovat jejich komunity.

Yemi A. D., ředitel Moonshot Platform: „Cílem tohoto setkání je akcelerace. Moonshot Camp je akcelerátor pro inovátory. Přinášíme příležitost najít nové úhly pohledu na řešení těch nejsložitějších problémů současného světa, najít mezi sebou nové přátele a získat podporu mezi 30 C-Suite mentory, které do Česka na akci přivážíme. Mám velkou radost z toho, že do Ostravy přijalo pozvání tolik mezinárodních lídrů, kteří budou v Česku úplně poprvé a doufám, že se sem budou rádi vracet. Věříme, že Ostrava je unikátním místem, které nám pomůže vytvořit nezapomenutelný zážitek a prostor pro růst mladých inovátorů s ambicí měnit svět."

Akce přesně koresponduje se snahou Ostravy, podporovat vzdělávání talentovaných žáků, studenů a lidí, kteří mají snahu a chuť něčeho dosáhnout ve svých oborech.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Tato vzdělávací akce náleží mezi celou řadu projektů, které Ostrava v rámci rozvoje talentu a nadání u dětí a mladých lidí podpořila. Město dlouhodobě a systematicky pracuje na širokém spektru aktivit vzdělávání. Moonshot Young Leaders Camp přivítá město poprvé a jistě poskytne účastníkům nejen kýžené informace, které následně zúročí ve svých životech, ale také nabídne své možnosti pro případné další uplatnění."

Mezi účastníky z více než 30 zemí světa byla i  Jana Hájková z Ostravské univerzity. 

Jana Hájková, předsedkyně studentské komory Akademického senátu OU: "Já jsem vůbec nečekala, že to bude takhle veliké. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a jsem neskutečně vděčná, že mohu reprezentovat nejen Českou republiku, ale i Ostravu a svou univerzitu." 

V současnosti hnutí Moonshot Platform propojuje 7 000 lidí z 93 zemí světa. Mentoři kempu jsou špičkoví odborníci ve svých oborech napříč různými odvětvími.

---

Skipová věž Dolu Lazy se poroučela k zemi, lidé prchali před mrakem prachu

Hornické Karvinsko přišlo o další těžní věž. V sobotu dopoledne se s pomocí trhavin poroučela k zemi nejvyšší věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. Podívat se přišlo několik stovek lidí.

Odstřel skipové věže, kterou se několik desítek let těžilo černé uhlí na povrch, byl naplánován na 10. hodinu. Společnost Diamo v okolí vymezila prostory pro diváky. Byli mezi nimi i bývalí horníci.

Anketa: “Já jsem tady pracoval asi 20 let. Předtím jsem pracoval na Fučíku v Petřvaldě. Ale tady byla nejlepší šachta, která existovala v OKD.”

Anketa: “Tuto věž vidím z Hrabůvky z okna. Bydlím ve 14. poschodí, tak jsem se přijel podívat, jak to bude padat.”

Mezi hosty byl ministr financí Zbyněk Stanjura a hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Ta těžní věž je starší než já. jezdil jsem kolem ní celý život, bydlím kousek odsud, takže je to nostalgická záležitost.”

Při odstřelu bylo použito více než tisíc náloží. Střelmistr poprvé otestoval elektronické rozbušky, které se těsně před odstřelem samy postupně zkontrolovaly.

Jan Výmola, střelmistr: “Akorát, jak se to rozvalilo, tak ta stěna se vytočila a lehla do těch kolejí. Ale i ty byly v ohroženém prostoru. My jsme počítali s tím, že to zůstane více pohromadě, ale rozvalilo se to. To je věc, kterou neovlivníte.”

Anketa: “No země se zachvěla a bylo to dole. Byl to dobrý zážitek, nikdy jsem to neviděl.”

Anketa: “Bylo to celkem fakt pěkné. Kluci, ti se málem potento, jak to řachlo, to jsem nečekal takovou dunu, ale šlo to krásně, lehlo si to pěkně. Taky jsem myslel, že to technikům nevyjde, že to poletí na druhou stranu, ale bylo to super. Zážitek pěkný.”

Na demolici čekají také další objekty v areálu.

Jiří Golasowski, náměstek z odštěpného závodu DARKOV: "Rozfázované to máme na zhruba přelom roku 2026/2027, kdy by tady měla vzniknout v podstatě rovina.”

Jako připomínka někdejší šachty zůstane na místě jen jedna ocelová těžní věž.

---

V zahradách zámku Kunín se blýskala stovka veteránů

Více než stovka autoveteránů zaparkovala v zahradách zámku Kunín na Novojičínsku. Přijeli tu v rámci 27. ročníku Beskyd rallye, jejíž druhá etapa, nazvaná zámecká, vedla po historických objektech Moravskoslezského kraje.


Beskyd rallye, pořádaná slovenským Turzovský veteran klubem, zavítala po čase také k zámku Kunín na Novojičínsku. Historická vozidla tu lidé mohli obdivovat během dlouhé tříhodinová zastávky.

V zámeckém parku zaparkovalo na 105 nádherných veteránů, mezi nimi i tato raritka z 30. let minulého století, československý automobil Wikov.

Jakub Dostálek, spoluorganizátor Beskyd rallye: “Máme tu v podstatě průřez celou automobilovou historií, od dvacátých let, až po nejmodernější youngtimery z konce 80. let. V podstatě je tu plejáda všech TOP značek, domácí značka Tatra, také mnoho italských značek Maserati, Alfa Romeo, z anglických značek Jaguár.”

Veteránskou jízdu, která vedla i kolem dalších zámků, třeba Nová Horka nebo Bartošovice, podpořil i Moravskoslezský kraj.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Je to krásné, to, co tady vidíme, je opravdu krásné, a pokud se na to mohou podívat lidé na trase, i na těch zámcích, tak za prvé to podhoří i ty naše zámky, a za druhé to ukazuje, co se tady vyrábělo, spousta aut je z Kopřivnice nebo jsou tady i další česká auta.”

Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín: “Téma historických automobilů a zámku je velice propojené. Už protože poslední majitel zámku, Viktor Bauer, byl velice vášnivý motorista. V našem archivu máme spoustu fotografií našeho vozového parku. Nedávno jsme také našli unikátní záběry z roku 1900, kdy si již předchozí majitelé, rodina Schindlerů, objednal jeden z prvních automobilů značky Tatra.”

Ze zámeckého parku pak spanilá jízda zamířila zpět k česko-slovenským hranicím.

---

Jubilejní kolonii zdobí nová plastika

Nová plastika zdobí od minulého týdne Jubilejní kolonii. Jejím autorem je Petr Vacek z 3. ročníku ostravské, umělecké školy Ave Art a byla zhotovena ke stému výročí od úmrtí Gustava Eiffela. Další dvě kinetické plastiky přibyly také v parku pod Zámkem ve Starém Zábřehu.

Vež v Paříži nebo americká Socha Svobody. Ty jsou nejčastěji spojovány se jménem Gustava Eiffela. Kovová plastika připomínající sté výročí od úmrtí tohoto francouzského architekta a tzv. kouzelníka s ocelí nově zkrášluje prostor před domy v Jubilejní kolonii. Jejím autorem je student třetího ročníku uměleckého kovářství školy Ave Art.

Petr Vacek, autor plastiky: „Má to připomenout pana Eifella hlavně ve spojitosti s mosty, kterým se věnoval většinu svého života a používal tam tyhle velké nýty, šrouby a zkonstruoval jsem to tak, aby ta lanka, kterých je 91, což je věk, kterého se Eiffel dožil, odrážela tento symbolismus trochu.“

Společně s Eiffelovým pomníkem byly odkryty ještě další 2 sochy, avšak v parku pod zámkem ve Starém Zábřehu. Jedná se o kinetické plastiky s názvy Pyramida a Kresba v Prostoru.

Jaroslav Prokop, ředitel školy AVE ART: „Jsem rád že dnes předáváme další do veřejného prostoru a věřím, že tyto naše práce budou kultivovat občany.“

Úterním odhalením tří nových plastik samozřejmě spolupráce školy s obvodem nekončí. Už v srpnu se nedaleko zábřežského zámku v ulici V Troskách bude instalovat další socha z dílny Ave Artu.

---

Novojičínská radnice je v péči restaurátorů

Novojičínská radnice prochází částečnou renovací. Na budově z 16. století restaurátoři opraví kamenné prvky. Téměř půl milionem korun podpoří tyto práce dotace z Ministerstva kultury.

První novodobé úpravy historické budovy novojičínské radnice, která je nemovitou kulturní památkou, proběhly v roce 2019. Tehdy se práce dotkly třeba schodiště ve vestibulu, kamenného obrazu a pískovcových portálů na věži. O rok později došlo k výměně kamenné dlažby ve vstupní části. Letos práce pokračují renovací dalších prvků.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My každoročně získáváme finance od Ministerstva kultury na regeneraci městské památkové rezervace, obvykle je to něco mezi 500 tisíci a milionem korun. Letos se podařilo poměrně vysoká částka 920 000 korun a tuto částku jsme rozdělili částečně na restaurování těch kamenných prvků na radnici, a částečně potom ještě na další rekonstrukce radnice, které budou probíhat v další fázi.”

V červenci začali restaurátoři pracovat na římse balkonu a jeho konzolách, na kamenných prvcích ve spodních částech budovy a také v loubí.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: ”Jedná se o části, které byly hodně zničené, tyto práce budou trošku složitější a bude to i déle trvat. Termín předání je do 4. září. Přece jen tyto kamenné prvky jsou více napadené a musí se lépe zpracovat.”

Další záchovné práce na této budově, která pochází z 16. stolní, by pak měly začít ještě na podzim, a to opět v oblasti soklových částí, navázat by na ně měla oprava fasády.

---

Zlatý David Pastrňák přivezl pohár do rodného Havířova

Strůjce rozhodujícího vítězného gólu mistrovství světa v ledním hokeji David Pastrňák přijel do rodného Havířova s pohárem i zlatou medailí. Na náměstí ho čekaly stovky nadšených fanoušků.

S pohárem nad hlavou a zlatou medailí na krku se přivítal David Pastrňák s fanoušky v rodném městě Havířově a neskrýval dojetí.

David Pastrňák, hokejista: "Musím vám říct, že i mně se rozklepaly kolena tady, takže ještě jednou moc děkuji, že pro mě uděláte takový krásný návrat zpátky domů po deseti letech.”

Město pro Davida připravilo několik překvapení. Jedním z nich bylo setkání s hercem Štěpánem Kozubem, kterého si hokejista přál poznat. David mu dokonce půjčil svou zlatou medaili. Společně pak koučovali jeden ze zápasů, do kterého se zapojily děti z hokejové školy, veřejnost a také nejlepší hráči z letošního ročníku soutěže Hokej na dvorcích.

anketa: “S Davidem to bylo fakt skvělé se setkat. Byl to vždy můj sen a byla to velká paráda si tady užít s Davidem Pastrňákem. Moc děkuji.”

anketa: “Já jsem také dlouho čekal, kdy si sáhnu na ten pohár. Je to fakt zážitek a doufám, že se s ním setkám v NHL.”

Z rukou vedení radnice si David převzal také nejvyšší ocenění města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Davide, je mi velkou ctí, že vám mohu předat čestné občanství Statutárního města Havířova. Věřte, že jsme na vás všichni a právem hrdí.”

David Pastrňák, hokejista: "Jsem rád, že jsem se mohl zpátky vrátit do rodného města, protože nikdy nesmíte zapomenout, odkud přicházíte. Bylo to krásné a je to tady pořád krásné, jak si to pamatuji a ještě jednou moc děkuji, že jste přišli a moc jsem si to užil.”

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
29. července 2024, 17:00

Talentovaní mladí lidé z celého světa se sešli v Ostravě

V Ostravě se konalo unikátní setkání talentované mládeže z celého světa. Organizátoři z platformy Moonshot se snaží hledat budoucí lídry a pomáhají jim urychlovat řešení velkých výzev dnešní doby.

Přibližně stovka mladých lidí  z celého světa přijela do Ostravy na Moonshot Young Leaders Camp. Setkání se zaměřuje na rozvoj vůdčích schopností, pomáhá čelit výzvám udržitelného rozvoje a zlepšovat jejich komunity.

Yemi A. D., ředitel Moonshot Platform: „Cílem tohoto setkání je akcelerace. Moonshot Camp je akcelerátor pro inovátory. Přinášíme příležitost najít nové úhly pohledu na řešení těch nejsložitějších problémů současného světa, najít mezi sebou nové přátele a získat podporu mezi 30 C-Suite mentory, které do Česka na akci přivážíme. Mám velkou radost z toho, že do Ostravy přijalo pozvání tolik mezinárodních lídrů, kteří budou v Česku úplně poprvé a doufám, že se sem budou rádi vracet. Věříme, že Ostrava je unikátním místem, které nám pomůže vytvořit nezapomenutelný zážitek a prostor pro růst mladých inovátorů s ambicí měnit svět."

Akce přesně koresponduje se snahou Ostravy, podporovat vzdělávání talentovaných žáků, studenů a lidí, kteří mají snahu a chuť něčeho dosáhnout ve svých oborech.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Tato vzdělávací akce náleží mezi celou řadu projektů, které Ostrava v rámci rozvoje talentu a nadání u dětí a mladých lidí podpořila. Město dlouhodobě a systematicky pracuje na širokém spektru aktivit vzdělávání. Moonshot Young Leaders Camp přivítá město poprvé a jistě poskytne účastníkům nejen kýžené informace, které následně zúročí ve svých životech, ale také nabídne své možnosti pro případné další uplatnění."

Mezi účastníky z více než 30 zemí světa byla i  Jana Hájková z Ostravské univerzity. 

Jana Hájková, předsedkyně studentské komory Akademického senátu OU: "Já jsem vůbec nečekala, že to bude takhle veliké. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a jsem neskutečně vděčná, že mohu reprezentovat nejen Českou republiku, ale i Ostravu a svou univerzitu." 

V současnosti hnutí Moonshot Platform propojuje 7 000 lidí z 93 zemí světa. Mentoři kempu jsou špičkoví odborníci ve svých oborech napříč různými odvětvími.

---

Skipová věž Dolu Lazy se poroučela k zemi, lidé prchali před mrakem prachu

Hornické Karvinsko přišlo o další těžní věž. V sobotu dopoledne se s pomocí trhavin poroučela k zemi nejvyšší věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. Podívat se přišlo několik stovek lidí.

Odstřel skipové věže, kterou se několik desítek let těžilo černé uhlí na povrch, byl naplánován na 10. hodinu. Společnost Diamo v okolí vymezila prostory pro diváky. Byli mezi nimi i bývalí horníci.

Anketa: “Já jsem tady pracoval asi 20 let. Předtím jsem pracoval na Fučíku v Petřvaldě. Ale tady byla nejlepší šachta, která existovala v OKD.”

Anketa: “Tuto věž vidím z Hrabůvky z okna. Bydlím ve 14. poschodí, tak jsem se přijel podívat, jak to bude padat.”

Mezi hosty byl ministr financí Zbyněk Stanjura a hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Ta těžní věž je starší než já. jezdil jsem kolem ní celý život, bydlím kousek odsud, takže je to nostalgická záležitost.”

Při odstřelu bylo použito více než tisíc náloží. Střelmistr poprvé otestoval elektronické rozbušky, které se těsně před odstřelem samy postupně zkontrolovaly.

Jan Výmola, střelmistr: “Akorát, jak se to rozvalilo, tak ta stěna se vytočila a lehla do těch kolejí. Ale i ty byly v ohroženém prostoru. My jsme počítali s tím, že to zůstane více pohromadě, ale rozvalilo se to. To je věc, kterou neovlivníte.”

Anketa: “No země se zachvěla a bylo to dole. Byl to dobrý zážitek, nikdy jsem to neviděl.”

Anketa: “Bylo to celkem fakt pěkné. Kluci, ti se málem potento, jak to řachlo, to jsem nečekal takovou dunu, ale šlo to krásně, lehlo si to pěkně. Taky jsem myslel, že to technikům nevyjde, že to poletí na druhou stranu, ale bylo to super. Zážitek pěkný.”

Na demolici čekají také další objekty v areálu.

Jiří Golasowski, náměstek z odštěpného závodu DARKOV: "Rozfázované to máme na zhruba přelom roku 2026/2027, kdy by tady měla vzniknout v podstatě rovina.”

Jako připomínka někdejší šachty zůstane na místě jen jedna ocelová těžní věž.

---

V zahradách zámku Kunín se blýskala stovka veteránů

Více než stovka autoveteránů zaparkovala v zahradách zámku Kunín na Novojičínsku. Přijeli tu v rámci 27. ročníku Beskyd rallye, jejíž druhá etapa, nazvaná zámecká, vedla po historických objektech Moravskoslezského kraje.


Beskyd rallye, pořádaná slovenským Turzovský veteran klubem, zavítala po čase také k zámku Kunín na Novojičínsku. Historická vozidla tu lidé mohli obdivovat během dlouhé tříhodinová zastávky.

V zámeckém parku zaparkovalo na 105 nádherných veteránů, mezi nimi i tato raritka z 30. let minulého století, československý automobil Wikov.

Jakub Dostálek, spoluorganizátor Beskyd rallye: “Máme tu v podstatě průřez celou automobilovou historií, od dvacátých let, až po nejmodernější youngtimery z konce 80. let. V podstatě je tu plejáda všech TOP značek, domácí značka Tatra, také mnoho italských značek Maserati, Alfa Romeo, z anglických značek Jaguár.”

Veteránskou jízdu, která vedla i kolem dalších zámků, třeba Nová Horka nebo Bartošovice, podpořil i Moravskoslezský kraj.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Je to krásné, to, co tady vidíme, je opravdu krásné, a pokud se na to mohou podívat lidé na trase, i na těch zámcích, tak za prvé to podhoří i ty naše zámky, a za druhé to ukazuje, co se tady vyrábělo, spousta aut je z Kopřivnice nebo jsou tady i další česká auta.”

Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín: “Téma historických automobilů a zámku je velice propojené. Už protože poslední majitel zámku, Viktor Bauer, byl velice vášnivý motorista. V našem archivu máme spoustu fotografií našeho vozového parku. Nedávno jsme také našli unikátní záběry z roku 1900, kdy si již předchozí majitelé, rodina Schindlerů, objednal jeden z prvních automobilů značky Tatra.”

Ze zámeckého parku pak spanilá jízda zamířila zpět k česko-slovenským hranicím.

---

Jubilejní kolonii zdobí nová plastika

Nová plastika zdobí od minulého týdne Jubilejní kolonii. Jejím autorem je Petr Vacek z 3. ročníku ostravské, umělecké školy Ave Art a byla zhotovena ke stému výročí od úmrtí Gustava Eiffela. Další dvě kinetické plastiky přibyly také v parku pod Zámkem ve Starém Zábřehu.

Vež v Paříži nebo americká Socha Svobody. Ty jsou nejčastěji spojovány se jménem Gustava Eiffela. Kovová plastika připomínající sté výročí od úmrtí tohoto francouzského architekta a tzv. kouzelníka s ocelí nově zkrášluje prostor před domy v Jubilejní kolonii. Jejím autorem je student třetího ročníku uměleckého kovářství školy Ave Art.

Petr Vacek, autor plastiky: „Má to připomenout pana Eifella hlavně ve spojitosti s mosty, kterým se věnoval většinu svého života a používal tam tyhle velké nýty, šrouby a zkonstruoval jsem to tak, aby ta lanka, kterých je 91, což je věk, kterého se Eiffel dožil, odrážela tento symbolismus trochu.“

Společně s Eiffelovým pomníkem byly odkryty ještě další 2 sochy, avšak v parku pod zámkem ve Starém Zábřehu. Jedná se o kinetické plastiky s názvy Pyramida a Kresba v Prostoru.

Jaroslav Prokop, ředitel školy AVE ART: „Jsem rád že dnes předáváme další do veřejného prostoru a věřím, že tyto naše práce budou kultivovat občany.“

Úterním odhalením tří nových plastik samozřejmě spolupráce školy s obvodem nekončí. Už v srpnu se nedaleko zábřežského zámku v ulici V Troskách bude instalovat další socha z dílny Ave Artu.

---

Novojičínská radnice je v péči restaurátorů

Novojičínská radnice prochází částečnou renovací. Na budově z 16. století restaurátoři opraví kamenné prvky. Téměř půl milionem korun podpoří tyto práce dotace z Ministerstva kultury.

První novodobé úpravy historické budovy novojičínské radnice, která je nemovitou kulturní památkou, proběhly v roce 2019. Tehdy se práce dotkly třeba schodiště ve vestibulu, kamenného obrazu a pískovcových portálů na věži. O rok později došlo k výměně kamenné dlažby ve vstupní části. Letos práce pokračují renovací dalších prvků.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My každoročně získáváme finance od Ministerstva kultury na regeneraci městské památkové rezervace, obvykle je to něco mezi 500 tisíci a milionem korun. Letos se podařilo poměrně vysoká částka 920 000 korun a tuto částku jsme rozdělili částečně na restaurování těch kamenných prvků na radnici, a částečně potom ještě na další rekonstrukce radnice, které budou probíhat v další fázi.”

V červenci začali restaurátoři pracovat na římse balkonu a jeho konzolách, na kamenných prvcích ve spodních částech budovy a také v loubí.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: ”Jedná se o části, které byly hodně zničené, tyto práce budou trošku složitější a bude to i déle trvat. Termín předání je do 4. září. Přece jen tyto kamenné prvky jsou více napadené a musí se lépe zpracovat.”

Další záchovné práce na této budově, která pochází z 16. stolní, by pak měly začít ještě na podzim, a to opět v oblasti soklových částí, navázat by na ně měla oprava fasády.

---

Zlatý David Pastrňák přivezl pohár do rodného Havířova

Strůjce rozhodujícího vítězného gólu mistrovství světa v ledním hokeji David Pastrňák přijel do rodného Havířova s pohárem i zlatou medailí. Na náměstí ho čekaly stovky nadšených fanoušků.

S pohárem nad hlavou a zlatou medailí na krku se přivítal David Pastrňák s fanoušky v rodném městě Havířově a neskrýval dojetí.

David Pastrňák, hokejista: "Musím vám říct, že i mně se rozklepaly kolena tady, takže ještě jednou moc děkuji, že pro mě uděláte takový krásný návrat zpátky domů po deseti letech.”

Město pro Davida připravilo několik překvapení. Jedním z nich bylo setkání s hercem Štěpánem Kozubem, kterého si hokejista přál poznat. David mu dokonce půjčil svou zlatou medaili. Společně pak koučovali jeden ze zápasů, do kterého se zapojily děti z hokejové školy, veřejnost a také nejlepší hráči z letošního ročníku soutěže Hokej na dvorcích.

anketa: “S Davidem to bylo fakt skvělé se setkat. Byl to vždy můj sen a byla to velká paráda si tady užít s Davidem Pastrňákem. Moc děkuji.”

anketa: “Já jsem také dlouho čekal, kdy si sáhnu na ten pohár. Je to fakt zážitek a doufám, že se s ním setkám v NHL.”

Z rukou vedení radnice si David převzal také nejvyšší ocenění města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Davide, je mi velkou ctí, že vám mohu předat čestné občanství Statutárního města Havířova. Věřte, že jsme na vás všichni a právem hrdí.”

David Pastrňák, hokejista: "Jsem rád, že jsem se mohl zpátky vrátit do rodného města, protože nikdy nesmíte zapomenout, odkud přicházíte. Bylo to krásné a je to tady pořád krásné, jak si to pamatuji a ještě jednou moc děkuji, že jste přišli a moc jsem si to užil.”

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-29-07-2024-17-00