Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Koupaliště v Opavě hlásí rekordní návštěvnost!
  • Moment už daroval neziskovkám přes 7 milionů
  • Místo ukončení těžby horníci pokračují v dobývání uhlí
  • Školy už neudrží ceny za obědy a musí zdražovat
  • Nová sportovní hala v Třebovicích už má střechu
  • Fotbalový turnaj Bruntálské bodlo

Koupaliště v Opavě hlásí rekordní návštěvnost!

Rekordní návštěvnost letos hlásí opavské koupaliště. Během letošní prozatím dva měsíce trvající sezóny jej navštívilo 30 000 lidí. Tolik návštěvníků přišlo v době před koronavirem mnohdy za celou sezonu, která trvá od června do začátku září. Návštěvníky sem kromě slunečného počasí letos lákají také nové atrakce pro děti.

Městské koupaliště v Opavě nabírá po dvou kovidových sezónách dech a návštěvníci sem míří mnohem častěji než dřív. Nyní se už totiž nemusí prokazovat dokladem o bezinfekčností nebo nosit v areálu roušku, jako v předchozích letech.

Karin Hašová, pokladní, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je letos pěkná. Měli jsme za den i 2 700 návštěvníků, což dlouho nepamatujeme.“

Letošní léto koupání opravdu přeje. od červnového otevření se osvěžit do rozlehlého areálu přišlo na 30 000 lidí, což bylo v minulosti mnohdy číslo za celou sezonu. A ta ještě nekončí. Areál bude otevřený do začátku září.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je v letošní sezoně oproti minulým letům, i včetně těch kovidových, mimořádně dobrá. Můžu říci, že to za posledních několik let nepamatuji.“

K návštěvě nelákají jen slunečné dny.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Máme tady plno nových atrakcí pro děti, které jsou zdarma. Myslím, že to je mimořádné lákadlo.“

Do rozhlehlého areálu koupaliště s prvorepublikovou atmosférou přibyly nejrůznější skákadla, jako třeba vzduchové trampolíny. U dětského bazénu vznikl plácek s průlezkami a osvěžující vodní mlhou. A samozřejmě nechybí ani dětské hřiště nebo tobogány.

návštěvnice koupaliště: „Je tady skvělé vyžití pro děti, moc se nám tady líbí.“

Dospělí mají k dispozici nové posezení v altánku u velkého, sto metrů dlouhého, bazénu. Nově jsou na travnaté ploše umístěna lehátka. Zájemci je mohou využít zdarma.

Vodních radovánek na opavském koupališti si budou moci návštěvníci užívat ještě asi měsíc. Přesné datum pro ukončení sezony prozatím není stanoveno. Podle aktuálního počasí koupaliště zavře své brány na začátku září.




---

Moment už daroval neziskovkám přes 7 milionů

Pokud máte zachovalé oblečení, které už nenosíte, můžete ho darovat neziskové organizaci Moment. Věci můžete nosit nejen přímo do obchodů, ale je můžete odkudkoliv a zcela zdarma zaslat přes Zásilkovnu.

Už od roku 2012 fungují v Ostravě a Praze dobročinné second handy neziskové organizace Moment. Všechny darované věci nejdříve putují do skladu na sídlišti Bělský les v Ostravě-Jihu, kde se poctivě třídí.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: !My jsme teď u nás na skladě, kde je asi na 300 metrech čtverečních tisíce pytlů uskladněného oblečení.((( Je to veškerá sezóna. Léto, podzim, zima)))) a to zboží je tříděno podle různých kategorií, protože v současné chvíli provozujeme 8 obchodů a ty obchody dělíme na prémiové, výběrové a slevové.”

Měsíčně se ve skladu vytřídí zhruba 8 tun oblečení. Důraz se klade hlavně na kvalitu. Děravé a poničené věci totiž nikdo nechce a tím pádem se musí nechat ekologicky zlikvidovat, což stojí nemalé peníze.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: “V tuhle chvíli je to tak 50 na 50. Ta realita je taková, že i lidé, kteří jsou v největší nouzi, tak oni nechtějí si vzít potrhané tepláky a demonstrovat tu svoji nouzi na ulici tím, že budou chodit v děravých a potrhaných teplácích."

Věra Hübnerová, provozní ředitelka, nezisková organizace Moment: “Jsme organizace, která se snaží být soběstačná, takže nepobíráme žádné dotace a žádné finanční podpory. Veškeré peníze, které vyděláme, jdou zpátky do provozu.” 

Peníze, které zůstanou, Moment rozděluje mezi další neziskové organizace. Podporuje například mobilní hospic Ondrášek, Společnost pro ranou péči Ostrava, nebo denní stacionář Žebřík. Za 10 let fungování už organizace neziskovkám darovala více než 7 milionů korun.

---

Místo ukončení těžby horníci pokračují v dobývání uhlí

Energetická krize a nejistota v dodávkách plynu donutila český stát, aby prodloužil těžbu černého uhlí. Ta měla v Moravskoslezském kraji skončit příští rok. Jak se ale ukazuje, těžbu bude prodloužena minimálně o jeden rok a dá se předpokládat i delší prodloužení.

Jediným dolem, který v kraji v současné době těží uhlí, je Důl ČSM ve Stonavě. Místo příprav na ukončení těžby teď havíři razí nové štoly k dalším zásobám. Uhlí totiž potřebují nejen menší odběratelé, ale především velké hutě a teplárny.

Roman Sikora, předseda představenstva OKD: “Společnost OKD pokračuje v těžbě minimálně do konce roku 2023, pravděpodobně s přesahem do roku 2024 tak, jak nám přirozeným způsobem budou dobíhat jednotlivé poruby, které budou v té době v provozu. Chystáme se vytěžit zhruba 1,3 milionu tun uhlí v letošním roce a přibližně stejný objem předpokládáme, že bude vytěžen i v roce 2023.”

S prodloužením těžby souvisí i potřeba dostatečného počtu zaměstnanců.

Radomír Štix, personální ředitel OKD: “Aktuálně máme 2600 vlastních zaměstnanců a zhruba 730 zaměstnanců dodavatelských firem. A zhruba se stejným počtem zaměstnanců počítáme i do příštího roku 2023. Po avizovaném prodloužení těžby počítám s tím, že se stejným počtem zaměstnanců si vystačíme i v příštím roce s tím, že budeme muset průběžně nahrazovat odcházející zaměstnance. Budeme se zaměřovat primárně na zaměstnance s důlní praxí a s kvalifikační třídou 5. stupeň s tím, že se bude primárně jednat o zaměstnance do příprav a rubání.

David Hájek, ředitel provozu OKD: “museli jsme naplánovat přípravy porubů tak, abychom využili lidi, které máme. Protože to, že bychom dokázali najmout v České republice další kolektivy příprav je naprosto nemožné. Momentálně jsou v provozu tři poruby a další dva jsou těsně před zprovozněním, takže už během měsíce září pojede pět porubů najednou a taková situace bude až do konce prvního kvartálu roku 2023, kdy zase těch porubů postupně maličko ubude a další budou nabíhat postupně, jak se dokončí jejich příprava.

Uhlí v podzemí na Karvinsku je na několik let. Opakované prodlužování těžby však závisí na potřebách státu a politickém rozhodnutí vlády.

---

Školy už neudrží ceny za obědy a musí zdražovat

Rodiče školáků se musí připravit na to, že budou v příštím školním roce platit více za obědy. Ceny potravin raketově rostou a ředitelé už nemají kde ušetřit.

Základní škola Na Nábřeží v Havířově vaří obědy nejen pro sebe, ale také pro jiná školská zařízení. Po kalkulaci nákladů ředitel rozhodl, že ceny už neudrží ve stávající výši a musí je navýšit.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ a MŠ Na Nábřeží Havířov: “Snažili jsme se držet ceny do konce prázdnin ještě staré. Od září budeme zvedat cenu za potraviny o pět korun. Takže například žáci druhého stupně, což je asi největší počet strávníků, tak platili za oběd 29 korun a teď budou platit 34.”

Škola F. Hrubína obědy zvedne o tři koruny. Ředitel šetří náklady, kde se jen dá.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: "Teď jsme se například rozhodli, že budeme šetřit tím, že jsme nechali odvézt automaty na nápoje a mléko do škol, protože ty poplatky, které jsme chtěli po těch firmách, aby nám to vycházelo šul nul, tak ty firmy nebyly ochotné akceptovat. Abychom na to nedopláceli, museli jsme ty smlouvy ukončit.”

anketa: "Já si myslím, že vzhledem k tomu, jaká je ekonomika a jak všechny ceny rostou, tak pochopitelně musí být vyšší ceny i v těch školkách. Bohužel to musíme akceptovat.”

anketa: "Je to nepříjemné. Právě jdeme do první třídy a vím, že to bude stát hodně peněz, i ty obědy.”

Školy doufají, že nebudou muset jít během roku s cenou ještě více nahoru. Vyloučit to však nemohou.

---

Nová sportovní hala v Třebovicích už má střechu

Ostrava chce, aby její obyvatelé co nejvíce sportovali a proto se snaží vytvořit co nejlepší podmínky dotacemi do infrastruktury. V poměrně krátké době tak vyrůstá už čtvrtá sportovní hala tentokrát v Třebovicích. I přes problémy se stavebním materiálem jede projekt podle plánu.

V Ostravě-Třebovicích u fotbalového hřiště vyrůstá moderní sportovní hala. Už má hotové obvodové zdi i střechu a začíná se dělat podlaha. Stavba pokračuje podle plánu a zatím ji ani výrazněji nezatěžuje zdražování materiálů. Stavební firma zakázku vysoutěžila za asi 82 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Stavební firma postupně řeší problémy, které nastanou. Docházelo tam k nějakým obměnám stavebních materiálů, změně technologií, nicméně jde to až hladce, protože se vše daří řešit." 

Projekt je prý unikátní a pracuje s neotřelými variantami a materiály. Konstrukce, která bývá u podobných staveb většinou z kovu, je dřevěná a tento materiál zdobí i mnoha dalších míst. Zdivo a opláštění budovy by mělo zůstat v surovém stavu bez omítky.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Nosníková střešní konstrukce je tvořena trámy z rakouského smrku, které jsou 28 metrů dlouhé. Byly z Rakouska přivezeny v jednom kuse a je to velmi zajímavá architektonická struktura. Třeba se stane novým architektonickým sportovním skvostem v Ostravě." 

Hala bude sloužit především volejbalu, provozovat ji bude klub Blue Volley, který má řadu dětských i mládežnických týmů. Sportovat v ní ale budou i děti z místní školy a třebovické spolky. Kromě magistrátu a Třebovic se má na financování podílet i Národní sportovní agentura, která ale zatím nic neposlala. 

---

Fotbalový turnaj Bruntálské bodlo

Dvakrát ročně, vždy v zimě a v létě, se koná tradiční fotbalový turnaj Bruntálské bodlo. V zimě halový, v létě na travnatém hřišti. Na tom, v sousedním Moravsloslezském Kočově, proběhl právě již desátý ročník.

Mezinárodní punc dodává turnaji pravidelná účast slovenských týmů, které si ho velmi oblíbily.

Marek Nágl, ředitel turnaje: „Je to tady dobré, zázemí skvělé. Je tady původně 10 týmů, jeden tým se dneska nesložil, ale jinak sem jezdí pravidelně týmy ze Slovenska, dneska přijeli Belasí Bratislava a přijeli Hurikáni Svätý Júr.“

Tomáš, Belasí Bratislava: „My jsme přijeli z Bratislavy, jezdíme sem pravidelně každý rok. Zatím se nám daří, jeden zápas jsme vyhráli, jeden prohráli, uvidíme, jak to bude dál.“

Filip Wolf, Belasí Bratislava: „Doufám, že vyhrajeme dnes. Přijeli jsme sem proto, abychom něco hráli.“

Malá kopaná klade velký důraz na techniku, orientaci a pohotovost hráčů.

Marek Nágl, ředitel turnaje: „Hraje se na dvě skupiny, první 4 postupují do play off a pak se hraje vyřazovacím způsobem. V každé skupině je 5 týmů a poslední týmy, které skončí na pátých místech, pak hrají zápas útěchy o 9. a 10. místo.“

I přes zahraniční účast patřily k favoritům turnaje zkušené týmy z celého Bruntálska.

Antonín Chudý, Velká Štáhle: „My jsme z Velké Štáhle, konečně jsme vyhráli nějaký zápas a doufám, že další výhru zopakujeme. Je to tady boží.“

Přání týmu se nakonec vyplnilo. Velká Štáhle zvítězila před dvěma bruntálskými týmy. Zahraniční hosté se umístili na 5. a 7. místě.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
14. srpna 2022, 14:00

Koupaliště v Opavě hlásí rekordní návštěvnost!

Rekordní návštěvnost letos hlásí opavské koupaliště. Během letošní prozatím dva měsíce trvající sezóny jej navštívilo 30 000 lidí. Tolik návštěvníků přišlo v době před koronavirem mnohdy za celou sezonu, která trvá od června do začátku září. Návštěvníky sem kromě slunečného počasí letos lákají také nové atrakce pro děti.

Městské koupaliště v Opavě nabírá po dvou kovidových sezónách dech a návštěvníci sem míří mnohem častěji než dřív. Nyní se už totiž nemusí prokazovat dokladem o bezinfekčností nebo nosit v areálu roušku, jako v předchozích letech.

Karin Hašová, pokladní, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je letos pěkná. Měli jsme za den i 2 700 návštěvníků, což dlouho nepamatujeme.“

Letošní léto koupání opravdu přeje. od červnového otevření se osvěžit do rozlehlého areálu přišlo na 30 000 lidí, což bylo v minulosti mnohdy číslo za celou sezonu. A ta ještě nekončí. Areál bude otevřený do začátku září.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je v letošní sezoně oproti minulým letům, i včetně těch kovidových, mimořádně dobrá. Můžu říci, že to za posledních několik let nepamatuji.“

K návštěvě nelákají jen slunečné dny.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Máme tady plno nových atrakcí pro děti, které jsou zdarma. Myslím, že to je mimořádné lákadlo.“

Do rozhlehlého areálu koupaliště s prvorepublikovou atmosférou přibyly nejrůznější skákadla, jako třeba vzduchové trampolíny. U dětského bazénu vznikl plácek s průlezkami a osvěžující vodní mlhou. A samozřejmě nechybí ani dětské hřiště nebo tobogány.

návštěvnice koupaliště: „Je tady skvělé vyžití pro děti, moc se nám tady líbí.“

Dospělí mají k dispozici nové posezení v altánku u velkého, sto metrů dlouhého, bazénu. Nově jsou na travnaté ploše umístěna lehátka. Zájemci je mohou využít zdarma.

Vodních radovánek na opavském koupališti si budou moci návštěvníci užívat ještě asi měsíc. Přesné datum pro ukončení sezony prozatím není stanoveno. Podle aktuálního počasí koupaliště zavře své brány na začátku září.




---

Moment už daroval neziskovkám přes 7 milionů

Pokud máte zachovalé oblečení, které už nenosíte, můžete ho darovat neziskové organizaci Moment. Věci můžete nosit nejen přímo do obchodů, ale je můžete odkudkoliv a zcela zdarma zaslat přes Zásilkovnu.

Už od roku 2012 fungují v Ostravě a Praze dobročinné second handy neziskové organizace Moment. Všechny darované věci nejdříve putují do skladu na sídlišti Bělský les v Ostravě-Jihu, kde se poctivě třídí.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: !My jsme teď u nás na skladě, kde je asi na 300 metrech čtverečních tisíce pytlů uskladněného oblečení.((( Je to veškerá sezóna. Léto, podzim, zima)))) a to zboží je tříděno podle různých kategorií, protože v současné chvíli provozujeme 8 obchodů a ty obchody dělíme na prémiové, výběrové a slevové.”

Měsíčně se ve skladu vytřídí zhruba 8 tun oblečení. Důraz se klade hlavně na kvalitu. Děravé a poničené věci totiž nikdo nechce a tím pádem se musí nechat ekologicky zlikvidovat, což stojí nemalé peníze.

Markéta Soukupová, ředitelka, nezisková organizace Moment: “V tuhle chvíli je to tak 50 na 50. Ta realita je taková, že i lidé, kteří jsou v největší nouzi, tak oni nechtějí si vzít potrhané tepláky a demonstrovat tu svoji nouzi na ulici tím, že budou chodit v děravých a potrhaných teplácích."

Věra Hübnerová, provozní ředitelka, nezisková organizace Moment: “Jsme organizace, která se snaží být soběstačná, takže nepobíráme žádné dotace a žádné finanční podpory. Veškeré peníze, které vyděláme, jdou zpátky do provozu.” 

Peníze, které zůstanou, Moment rozděluje mezi další neziskové organizace. Podporuje například mobilní hospic Ondrášek, Společnost pro ranou péči Ostrava, nebo denní stacionář Žebřík. Za 10 let fungování už organizace neziskovkám darovala více než 7 milionů korun.

---

Místo ukončení těžby horníci pokračují v dobývání uhlí

Energetická krize a nejistota v dodávkách plynu donutila český stát, aby prodloužil těžbu černého uhlí. Ta měla v Moravskoslezském kraji skončit příští rok. Jak se ale ukazuje, těžbu bude prodloužena minimálně o jeden rok a dá se předpokládat i delší prodloužení.

Jediným dolem, který v kraji v současné době těží uhlí, je Důl ČSM ve Stonavě. Místo příprav na ukončení těžby teď havíři razí nové štoly k dalším zásobám. Uhlí totiž potřebují nejen menší odběratelé, ale především velké hutě a teplárny.

Roman Sikora, předseda představenstva OKD: “Společnost OKD pokračuje v těžbě minimálně do konce roku 2023, pravděpodobně s přesahem do roku 2024 tak, jak nám přirozeným způsobem budou dobíhat jednotlivé poruby, které budou v té době v provozu. Chystáme se vytěžit zhruba 1,3 milionu tun uhlí v letošním roce a přibližně stejný objem předpokládáme, že bude vytěžen i v roce 2023.”

S prodloužením těžby souvisí i potřeba dostatečného počtu zaměstnanců.

Radomír Štix, personální ředitel OKD: “Aktuálně máme 2600 vlastních zaměstnanců a zhruba 730 zaměstnanců dodavatelských firem. A zhruba se stejným počtem zaměstnanců počítáme i do příštího roku 2023. Po avizovaném prodloužení těžby počítám s tím, že se stejným počtem zaměstnanců si vystačíme i v příštím roce s tím, že budeme muset průběžně nahrazovat odcházející zaměstnance. Budeme se zaměřovat primárně na zaměstnance s důlní praxí a s kvalifikační třídou 5. stupeň s tím, že se bude primárně jednat o zaměstnance do příprav a rubání.

David Hájek, ředitel provozu OKD: “museli jsme naplánovat přípravy porubů tak, abychom využili lidi, které máme. Protože to, že bychom dokázali najmout v České republice další kolektivy příprav je naprosto nemožné. Momentálně jsou v provozu tři poruby a další dva jsou těsně před zprovozněním, takže už během měsíce září pojede pět porubů najednou a taková situace bude až do konce prvního kvartálu roku 2023, kdy zase těch porubů postupně maličko ubude a další budou nabíhat postupně, jak se dokončí jejich příprava.

Uhlí v podzemí na Karvinsku je na několik let. Opakované prodlužování těžby však závisí na potřebách státu a politickém rozhodnutí vlády.

---

Školy už neudrží ceny za obědy a musí zdražovat

Rodiče školáků se musí připravit na to, že budou v příštím školním roce platit více za obědy. Ceny potravin raketově rostou a ředitelé už nemají kde ušetřit.

Základní škola Na Nábřeží v Havířově vaří obědy nejen pro sebe, ale také pro jiná školská zařízení. Po kalkulaci nákladů ředitel rozhodl, že ceny už neudrží ve stávající výši a musí je navýšit.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ a MŠ Na Nábřeží Havířov: “Snažili jsme se držet ceny do konce prázdnin ještě staré. Od září budeme zvedat cenu za potraviny o pět korun. Takže například žáci druhého stupně, což je asi největší počet strávníků, tak platili za oběd 29 korun a teď budou platit 34.”

Škola F. Hrubína obědy zvedne o tři koruny. Ředitel šetří náklady, kde se jen dá.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: "Teď jsme se například rozhodli, že budeme šetřit tím, že jsme nechali odvézt automaty na nápoje a mléko do škol, protože ty poplatky, které jsme chtěli po těch firmách, aby nám to vycházelo šul nul, tak ty firmy nebyly ochotné akceptovat. Abychom na to nedopláceli, museli jsme ty smlouvy ukončit.”

anketa: "Já si myslím, že vzhledem k tomu, jaká je ekonomika a jak všechny ceny rostou, tak pochopitelně musí být vyšší ceny i v těch školkách. Bohužel to musíme akceptovat.”

anketa: "Je to nepříjemné. Právě jdeme do první třídy a vím, že to bude stát hodně peněz, i ty obědy.”

Školy doufají, že nebudou muset jít během roku s cenou ještě více nahoru. Vyloučit to však nemohou.

---

Nová sportovní hala v Třebovicích už má střechu

Ostrava chce, aby její obyvatelé co nejvíce sportovali a proto se snaží vytvořit co nejlepší podmínky dotacemi do infrastruktury. V poměrně krátké době tak vyrůstá už čtvrtá sportovní hala tentokrát v Třebovicích. I přes problémy se stavebním materiálem jede projekt podle plánu.

V Ostravě-Třebovicích u fotbalového hřiště vyrůstá moderní sportovní hala. Už má hotové obvodové zdi i střechu a začíná se dělat podlaha. Stavba pokračuje podle plánu a zatím ji ani výrazněji nezatěžuje zdražování materiálů. Stavební firma zakázku vysoutěžila za asi 82 milionů korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Stavební firma postupně řeší problémy, které nastanou. Docházelo tam k nějakým obměnám stavebních materiálů, změně technologií, nicméně jde to až hladce, protože se vše daří řešit." 

Projekt je prý unikátní a pracuje s neotřelými variantami a materiály. Konstrukce, která bývá u podobných staveb většinou z kovu, je dřevěná a tento materiál zdobí i mnoha dalších míst. Zdivo a opláštění budovy by mělo zůstat v surovém stavu bez omítky.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Nosníková střešní konstrukce je tvořena trámy z rakouského smrku, které jsou 28 metrů dlouhé. Byly z Rakouska přivezeny v jednom kuse a je to velmi zajímavá architektonická struktura. Třeba se stane novým architektonickým sportovním skvostem v Ostravě." 

Hala bude sloužit především volejbalu, provozovat ji bude klub Blue Volley, který má řadu dětských i mládežnických týmů. Sportovat v ní ale budou i děti z místní školy a třebovické spolky. Kromě magistrátu a Třebovic se má na financování podílet i Národní sportovní agentura, která ale zatím nic neposlala. 

---

Fotbalový turnaj Bruntálské bodlo

Dvakrát ročně, vždy v zimě a v létě, se koná tradiční fotbalový turnaj Bruntálské bodlo. V zimě halový, v létě na travnatém hřišti. Na tom, v sousedním Moravsloslezském Kočově, proběhl právě již desátý ročník.

Mezinárodní punc dodává turnaji pravidelná účast slovenských týmů, které si ho velmi oblíbily.

Marek Nágl, ředitel turnaje: „Je to tady dobré, zázemí skvělé. Je tady původně 10 týmů, jeden tým se dneska nesložil, ale jinak sem jezdí pravidelně týmy ze Slovenska, dneska přijeli Belasí Bratislava a přijeli Hurikáni Svätý Júr.“

Tomáš, Belasí Bratislava: „My jsme přijeli z Bratislavy, jezdíme sem pravidelně každý rok. Zatím se nám daří, jeden zápas jsme vyhráli, jeden prohráli, uvidíme, jak to bude dál.“

Filip Wolf, Belasí Bratislava: „Doufám, že vyhrajeme dnes. Přijeli jsme sem proto, abychom něco hráli.“

Malá kopaná klade velký důraz na techniku, orientaci a pohotovost hráčů.

Marek Nágl, ředitel turnaje: „Hraje se na dvě skupiny, první 4 postupují do play off a pak se hraje vyřazovacím způsobem. V každé skupině je 5 týmů a poslední týmy, které skončí na pátých místech, pak hrají zápas útěchy o 9. a 10. místo.“

I přes zahraniční účast patřily k favoritům turnaje zkušené týmy z celého Bruntálska.

Antonín Chudý, Velká Štáhle: „My jsme z Velké Štáhle, konečně jsme vyhráli nějaký zápas a doufám, že další výhru zopakujeme. Je to tady boží.“

Přání týmu se nakonec vyplnilo. Velká Štáhle zvítězila před dvěma bruntálskými týmy. Zahraniční hosté se umístili na 5. a 7. místě.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-14-08-2022-14-00