Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Opava se dočkala západní části severního obchvatu
  • MS kraj podpoří dobrovolné i profesionální hasiče
  • Za úklid města dostanou bezdomovci stravenky
  • Z bývalého koupaliště v Radvanicích vznikl dětský ráj
  • V Novém Jičíně byl odhalen Kámen zmizelých
  • Kámen zmizelých byl umístěn i v Novém Jičíně
  • Ostrava má největší lezecké centrum ve střední Evropě

Opava se dočkala západní části severního obchvatu

V Opavě slavnostně otevřeli dlouho očekávaný západní úsek severního obchvatu města. Urychlí dopravu z Ostravy na Krnov a dále do Jeseníků a opačným směrem. Zároveň uleví dopravou přetíženému centru Opavy.

Desítky tisíc aut denně včetně stovek kamionů už nemusí zajíždět do Opavy. Po letech příprav a samotné stavby byla zprovozněna západní část severního obchvatu města, který je tak kompletní.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Stavba nebyla úplně jednoduchá, tady to podloží bylo velmi problematické, zvodnělé, takže jsme museli sanovat poměrně náročné práce hned na a začátku stavby a diskutovat úpravy samotného projektu. Naštěstí se všechno povedlo včas vyřešit. Stavba je zprovozněná v původním termínu jak se předpokládalo, to znamená 36 měsíců od jejího zahájení.”

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: “Jsme za to nesmírně rádi. Obrovsky ulehčí Opavě nejenom z centra, to znamená ulehčí ulici Těšínské, ale také z naší rekreační oblasti, u Sádráku na ulici Rolnické, kde dneska jezdila těžká tranzitní doprava. To všechno bude odkloněno na tento obchvat, takže pro Opavu se stáváme klidovou zónou.”

Jedná se o silnici I/11 o délce 5 a půl km. Součástí stavby je 8 mostů, ten nejdelší má zhruba 350 metrů a vede přes řeku Opavu.

Miroslav Šenk, vedoucí projektu: Šest je přímo v trase, dva jsou na nájezdových rampách, jedná se dále o jednu protihlukovou stěnu plus dvě zárubné stěny o délce 280 metrů a jedné mimoúrovňové křižovatky. a dvou okružních křižovatek.”

Západní část severního obchvatu vede od okružní křižovatky na silnici I/11 mezi Opavou a Vlaštovičkami až k napojení na už fungující východní část severního obchvatu.

---

MS kraj podpoří dobrovolné i profesionální hasiče

Kraj patří dlouhodobě mezi významné podporovatele hasičů a to jak dobrovolných, tak profesionálních. Nyní zastupitelé schválili 35 milionů korun, za které budou nakoupeny nové cisterny i moderní technika. Peníze půjdou i na opravy zbrojnic.

Hasiči z našeho kraje patří mezi nejlépe vybavené v rámci celé naší země a to i díky MS kraji. Ten nyní nakoupil profesionálním hasičům moderní techniku za téměř šest milionů korun. Jde o  zařízení, která pomohou hasičům v efektivitě zásahu a navíc zvýší i jejich bezpečnost. 

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: „Díky novým termovizním kamerám, speciálním filtrům a spektometrům budou zásahy našich profesionálních hasičů efektivnější i bezpečnější. S krajským hasičským záchranným sborem spolupracuje Moravskoslezský kraj dlouhodobě, tentokrát jsme jim na potřebné technické vybavení přispěli celkem 5,8 milionu korun. Jejich práce si nesmírně vážíme."

Kraj také podpoří jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí na území Moravskoslezského kraje. Dva a půl milionu rozdělili krajští zastupitelé mezi 11 obcí na pořízení dopravního automobilu nebo požárního přívěsu, dalších 12 milionů korun využije 6 obcí na cisternové stříkačky.

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "Dobrovolní hasiči mají mnohdy zastaralou techniku a tam jsem velmi rád, že jsme je podpořili částkou 29 milionů korun."

Aleš Boháč, náměstek starosty SDH Ostrava-Radvanice: "Jsem rád, že kraj dobrovolných hasičům přispívá, tak aby mohli pomáhat účelně." 


14 a půl milionu půjde z krajského rozpočtu na stavby nebo rekonstrukce požárních zbrojnic. Tento příspěvek získá 7 obcí.

---

Za úklid města dostanou bezdomovci stravenky

Lidé bez domova dostanou možnost se zapojit do úklidu ve Frýdku-Místku. Za odvedenou práci následně dostanou odměnu v podobě stravenek. Město tím chce podpořit zapojení osob bez přístřeší do pracovního procesu a získání pracovních návyků.

Ve Frýdku-Místku chtějí od října rozjet pilotní projekt Stravenka F-M. Ta bude určena pro lidi bez domova, kteří se zapojí do úklidu města.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Inspiraci jsme získali z okolních měst. Z Ostravy, Českého Těšína, Třince, kde tento projekt již funguje. Jedná se o zapojení osob bez domova do pracovního procesu, kdy budou pomáhat s úklidem města a takto získají stravenku. Do projektu bude zapojena Slezská Diakonie, pracovníci azylového domu Bethel, kteří již nyní podporují osoby bez domova. Úklid budou provádět v koordinaci s Technickými službami Frýdek-Místek, kdy technické služby budou vytipovávat místa k úklidu."

V Českém Těšíně běží projekt od letošního roku. A už se do něj zapojilo na 24 lidí.

Tomasz Gierczuszkiewicz; Slezská diakonie, vedoucí střediska Bethel Český Těšín: "Naše zkušenost je zatím hodně pozitivní, protože už na začátku toho projektu jsme měli mnoho zájemců ze stran našich klientů. My to máme určeno tak, že každé úterý se mohou zapojit čtyři lidé bez domova. Už od počátku jsme měli třeba 8 zájemců na jeden den. Nebo i více. Takže jsme museli je podle nějakého klíče vybrat, ty klienty, kteří se zapojí. Někteří šli jenom jednou a někteří šli opakovaně. Třeba jedna paní byla asi jedenáctkrát."

Podobně to má fungovat i ve Frýdku-Místku. Uklízet se bude vždy jeden den v týdnu maximálně dvě hodiny.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Za hodinu práce získají stokorunovou stravenku, za kterou si budou moci nakoupit potraviny. Hlavně nám jde o to, aby lidé bez domova se zkusili znovu zapojit do pracovního procesu a získali pracovní návyky. Může jim to pomoci nastartovat nový život."

Tomasz Gierczuszkiewicz; Slezská diakonie, vedoucí střediska Bethel Český Těšín: "Má to asi více rovin. Jednak je to rovina těch osob bez domova, že oni mají možnost trochu jinak strávit ten den. Smysluplně, s nějakým výsledkem, který je za nimi vidět. Může to být pro ně i nějaká motivace. Další věc je, že z toho mají stravenku. Tím, že to jsou stravenky, tak primárně by měly sloužit k nákupu jídla nebo těch základních věcí, dejme tomu i doplatky na léky se tím dají platit."

Město na pilotní projekt Stravenka F-M vyčlení 50 tisíc korun.

---

Z bývalého koupaliště v Radvanicích vznikl dětský ráj

Nyní by měli zpozornět zejména rodiče, protože v Radvanicích bylo otevřeno hřiště, které je doslova dětským rájem. Vzniklo z bývalého koupaliště a užijí si na něm děti každého věku. Zasportovat si mohou ale i dospělí a v areálu tzv. KouParku je i spousta míst k relaxaci.

Velkolepé koupaliště v Ostravě Radvanicích bylo otevřeno už v roce 1971 a stalo rychle vyhledávaným místem. Bylo ale velmi nekvalitně postaveno a v roce 1984 byl provoz ukončen. Pak už bohužel jen chátralo a stala se z něj skládka. Nové uplatnění bylo nalezeno až po téměř 40 letech a bývalé dno nyní tvoří obrovské dětské hřiště - KouPark. 

Aleš Boháč, starosta Ostravy Radvanic a Bartovic: "Pro městský obvod byla revitalizace zastaralé plochy výzvou. Po bývalém koupališti zůstalo bezmála 80 000 metrů čtverečních plochy, která chátrala byla neudržovaná." 

KouPark byl financován převážně z dotací. Přispělo například Ministerstvo životního prostředí, financí, ale i magistrát města. První návštěvníci jsou nadšeni.

anketa, návštěvníci KouParku: "Jsem nadšená, něco takového tady chybělo."

"Je to super." 

"Nejvíce se mi líbily ty stříkačky." 

Aleš Boháč, starosta Ostravy Radvanic a Bartovic: "Je tady nespočet skluzavek, nejdelší má 11 metrů, je tady několik trampolín, 3D prvky, prolézačky, houpačky, až po speciální gumové koule a své si zde najdou i dospělí."

KouPark nemá obdoby v celé naší zemi a unikátní hřiště bylo projektováno v Německu. Náklady dosáhly asi 70 milionů korun. 

---

Kámen zmizelých byl umístěn i v Novém Jičíně

V Novém Jičíně byl odhalen první Kámen zmizelých. Tyto mosazné dlaždice vsazené do chodníku připomínají osudy lidí, kteří byli nacisty zavražděni v koncentračních táborech.

První Kámen zmizelých byl v Novém Jičíně odhalen na ulici Msgr. Šrámka. Mosazná kostka vsazená do chodníku připomíná osudy lidí, zpravidla židovského původu, kteří byli nacisty zavražděni v koncentračních táborech. Akce se uskutečnila z podnětu Pavla Svobody, bývalého učitele zdejšího gymnázia, jehož děda Otto Holzer byl v Novém Jičíně spoluzakladatelem několika tělovýchovných spolků. Zahynul v roce 1944 v Osvětimi. Kámen s jeho jménem byl uložen v místě, kde stával dům, ve kterém žil.

Pavel Svoboda, vnuk Otto Holzera: “Tak jsem si říkal, že pro svého dědu, kterého jsem vlastně nepoznal, ale maminka o něm vždycky mluvila hrozně pěkně, to byl tatínek od moji maminky, takže jsem si říkal, něco pro něj musím udělat, protože nemá nikde hrob.”

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nejprve jsem si nechali od archivu zpracovat nějakou rešerši, abychom získali podrobnější informace o panu Holzerovi a potvrdilo se to, co pan Svoboda popisoval, a tím pádem nic nestála v cestě tomu, abychom dali zelenou vytvoření tohoto pietního místo. Pan Svoboda si zaplatil vyrobení té dlaždice a město zajistilo umístění dlaždice do chodníku.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem nesmírně rád jako představitel tohoto města, že i Nový Jičín vstoupil do té dlouhé řady evropských měst, kde jsou tyto kameny umístěny. Nejbližší kámen je v Příboře a ve Valašském Meziříčí, a zjistil jsem, že těch kamenů už je zhruba kolem 80 tisíc rozeseto po celé Evropě.”

V tomto městě žilo před druhou světovou válkou asi 300 lidí židovského původu, po válce údajně už jen osm.

---

Ostrava má největší lezecké centrum ve střední Evropě

V Ostravě-Porubě slavnostně otevřeli nové lezecké centrum Hangar. Jde o největší sportoviště ve střední Evropě zaměřené na disciplínu bouldering, tedy lezení bez lana.

Poruba se pyšní unikátním boulderingovým centrem. Moderní areál o rozloze 1300 metrů čtverečních vyrostl v zóně nad Porubkou a na návrzích a designu lezeckých stěn se podílel i český olympionik Adam Ondra, který na slavnostní otevření připravil exhibiční závod.

Adam Ondra, český olympionik: “Já myslím, že se akce povedla. Když jsem včera poprvé přišel a viděl jsem to naživo, kdy už to stojí, profily, myslím, že se to povedlo a lidé si to užívají, lezou, koukají, myslím, že je to dobrá akce.”

Pete Whittaker, lezec, Wide Boyz: “Pozval mě sem Adam Ondra a jsem rád, že jsem přijel. Je tady skvělá atmosféra a ta exhibice se vydařila, Doufám, že se tady budeme vídat.”

Součástí Hangaru je také fyzioterapie, outdoorový obchod, dětský pohybový park, posilovna a také velký moderní bar a kavárna s posezením.

anketa: návštěvníci lezeckého centra Hangar: “Líbí se mi to tady jako prostředí, atmosféra je super mezi lidmi. Doprovodné programy, co tady jsou, jsou super.”

“Super. Těžké bouldery. Kůže dostala docela zabrat, takže jo, užila jsem si to.”

“Po dlouhé době máme konečně kvalitní boulder u nás v Ostravě.”

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: “Je to skvělý počin v Ostravě, největším našem městě MS kraje vznikla taková hala pro horolezce. Myslím, že to tady chybělo.”

Lezecké centrum Hangar bude otevřeno denně od 9 do 22 hodin.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
16. září 2023, 14:00

Opava se dočkala západní části severního obchvatu

V Opavě slavnostně otevřeli dlouho očekávaný západní úsek severního obchvatu města. Urychlí dopravu z Ostravy na Krnov a dále do Jeseníků a opačným směrem. Zároveň uleví dopravou přetíženému centru Opavy.

Desítky tisíc aut denně včetně stovek kamionů už nemusí zajíždět do Opavy. Po letech příprav a samotné stavby byla zprovozněna západní část severního obchvatu města, který je tak kompletní.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: “Stavba nebyla úplně jednoduchá, tady to podloží bylo velmi problematické, zvodnělé, takže jsme museli sanovat poměrně náročné práce hned na a začátku stavby a diskutovat úpravy samotného projektu. Naštěstí se všechno povedlo včas vyřešit. Stavba je zprovozněná v původním termínu jak se předpokládalo, to znamená 36 měsíců od jejího zahájení.”

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: “Jsme za to nesmírně rádi. Obrovsky ulehčí Opavě nejenom z centra, to znamená ulehčí ulici Těšínské, ale také z naší rekreační oblasti, u Sádráku na ulici Rolnické, kde dneska jezdila těžká tranzitní doprava. To všechno bude odkloněno na tento obchvat, takže pro Opavu se stáváme klidovou zónou.”

Jedná se o silnici I/11 o délce 5 a půl km. Součástí stavby je 8 mostů, ten nejdelší má zhruba 350 metrů a vede přes řeku Opavu.

Miroslav Šenk, vedoucí projektu: Šest je přímo v trase, dva jsou na nájezdových rampách, jedná se dále o jednu protihlukovou stěnu plus dvě zárubné stěny o délce 280 metrů a jedné mimoúrovňové křižovatky. a dvou okružních křižovatek.”

Západní část severního obchvatu vede od okružní křižovatky na silnici I/11 mezi Opavou a Vlaštovičkami až k napojení na už fungující východní část severního obchvatu.

---

MS kraj podpoří dobrovolné i profesionální hasiče

Kraj patří dlouhodobě mezi významné podporovatele hasičů a to jak dobrovolných, tak profesionálních. Nyní zastupitelé schválili 35 milionů korun, za které budou nakoupeny nové cisterny i moderní technika. Peníze půjdou i na opravy zbrojnic.

Hasiči z našeho kraje patří mezi nejlépe vybavené v rámci celé naší země a to i díky MS kraji. Ten nyní nakoupil profesionálním hasičům moderní techniku za téměř šest milionů korun. Jde o  zařízení, která pomohou hasičům v efektivitě zásahu a navíc zvýší i jejich bezpečnost. 

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: „Díky novým termovizním kamerám, speciálním filtrům a spektometrům budou zásahy našich profesionálních hasičů efektivnější i bezpečnější. S krajským hasičským záchranným sborem spolupracuje Moravskoslezský kraj dlouhodobě, tentokrát jsme jim na potřebné technické vybavení přispěli celkem 5,8 milionu korun. Jejich práce si nesmírně vážíme."

Kraj také podpoří jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí na území Moravskoslezského kraje. Dva a půl milionu rozdělili krajští zastupitelé mezi 11 obcí na pořízení dopravního automobilu nebo požárního přívěsu, dalších 12 milionů korun využije 6 obcí na cisternové stříkačky.

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: "Dobrovolní hasiči mají mnohdy zastaralou techniku a tam jsem velmi rád, že jsme je podpořili částkou 29 milionů korun."

Aleš Boháč, náměstek starosty SDH Ostrava-Radvanice: "Jsem rád, že kraj dobrovolných hasičům přispívá, tak aby mohli pomáhat účelně." 


14 a půl milionu půjde z krajského rozpočtu na stavby nebo rekonstrukce požárních zbrojnic. Tento příspěvek získá 7 obcí.

---

Za úklid města dostanou bezdomovci stravenky

Lidé bez domova dostanou možnost se zapojit do úklidu ve Frýdku-Místku. Za odvedenou práci následně dostanou odměnu v podobě stravenek. Město tím chce podpořit zapojení osob bez přístřeší do pracovního procesu a získání pracovních návyků.

Ve Frýdku-Místku chtějí od října rozjet pilotní projekt Stravenka F-M. Ta bude určena pro lidi bez domova, kteří se zapojí do úklidu města.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Inspiraci jsme získali z okolních měst. Z Ostravy, Českého Těšína, Třince, kde tento projekt již funguje. Jedná se o zapojení osob bez domova do pracovního procesu, kdy budou pomáhat s úklidem města a takto získají stravenku. Do projektu bude zapojena Slezská Diakonie, pracovníci azylového domu Bethel, kteří již nyní podporují osoby bez domova. Úklid budou provádět v koordinaci s Technickými službami Frýdek-Místek, kdy technické služby budou vytipovávat místa k úklidu."

V Českém Těšíně běží projekt od letošního roku. A už se do něj zapojilo na 24 lidí.

Tomasz Gierczuszkiewicz; Slezská diakonie, vedoucí střediska Bethel Český Těšín: "Naše zkušenost je zatím hodně pozitivní, protože už na začátku toho projektu jsme měli mnoho zájemců ze stran našich klientů. My to máme určeno tak, že každé úterý se mohou zapojit čtyři lidé bez domova. Už od počátku jsme měli třeba 8 zájemců na jeden den. Nebo i více. Takže jsme museli je podle nějakého klíče vybrat, ty klienty, kteří se zapojí. Někteří šli jenom jednou a někteří šli opakovaně. Třeba jedna paní byla asi jedenáctkrát."

Podobně to má fungovat i ve Frýdku-Místku. Uklízet se bude vždy jeden den v týdnu maximálně dvě hodiny.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Za hodinu práce získají stokorunovou stravenku, za kterou si budou moci nakoupit potraviny. Hlavně nám jde o to, aby lidé bez domova se zkusili znovu zapojit do pracovního procesu a získali pracovní návyky. Může jim to pomoci nastartovat nový život."

Tomasz Gierczuszkiewicz; Slezská diakonie, vedoucí střediska Bethel Český Těšín: "Má to asi více rovin. Jednak je to rovina těch osob bez domova, že oni mají možnost trochu jinak strávit ten den. Smysluplně, s nějakým výsledkem, který je za nimi vidět. Může to být pro ně i nějaká motivace. Další věc je, že z toho mají stravenku. Tím, že to jsou stravenky, tak primárně by měly sloužit k nákupu jídla nebo těch základních věcí, dejme tomu i doplatky na léky se tím dají platit."

Město na pilotní projekt Stravenka F-M vyčlení 50 tisíc korun.

---

Z bývalého koupaliště v Radvanicích vznikl dětský ráj

Nyní by měli zpozornět zejména rodiče, protože v Radvanicích bylo otevřeno hřiště, které je doslova dětským rájem. Vzniklo z bývalého koupaliště a užijí si na něm děti každého věku. Zasportovat si mohou ale i dospělí a v areálu tzv. KouParku je i spousta míst k relaxaci.

Velkolepé koupaliště v Ostravě Radvanicích bylo otevřeno už v roce 1971 a stalo rychle vyhledávaným místem. Bylo ale velmi nekvalitně postaveno a v roce 1984 byl provoz ukončen. Pak už bohužel jen chátralo a stala se z něj skládka. Nové uplatnění bylo nalezeno až po téměř 40 letech a bývalé dno nyní tvoří obrovské dětské hřiště - KouPark. 

Aleš Boháč, starosta Ostravy Radvanic a Bartovic: "Pro městský obvod byla revitalizace zastaralé plochy výzvou. Po bývalém koupališti zůstalo bezmála 80 000 metrů čtverečních plochy, která chátrala byla neudržovaná." 

KouPark byl financován převážně z dotací. Přispělo například Ministerstvo životního prostředí, financí, ale i magistrát města. První návštěvníci jsou nadšeni.

anketa, návštěvníci KouParku: "Jsem nadšená, něco takového tady chybělo."

"Je to super." 

"Nejvíce se mi líbily ty stříkačky." 

Aleš Boháč, starosta Ostravy Radvanic a Bartovic: "Je tady nespočet skluzavek, nejdelší má 11 metrů, je tady několik trampolín, 3D prvky, prolézačky, houpačky, až po speciální gumové koule a své si zde najdou i dospělí."

KouPark nemá obdoby v celé naší zemi a unikátní hřiště bylo projektováno v Německu. Náklady dosáhly asi 70 milionů korun. 

---

Kámen zmizelých byl umístěn i v Novém Jičíně

V Novém Jičíně byl odhalen první Kámen zmizelých. Tyto mosazné dlaždice vsazené do chodníku připomínají osudy lidí, kteří byli nacisty zavražděni v koncentračních táborech.

První Kámen zmizelých byl v Novém Jičíně odhalen na ulici Msgr. Šrámka. Mosazná kostka vsazená do chodníku připomíná osudy lidí, zpravidla židovského původu, kteří byli nacisty zavražděni v koncentračních táborech. Akce se uskutečnila z podnětu Pavla Svobody, bývalého učitele zdejšího gymnázia, jehož děda Otto Holzer byl v Novém Jičíně spoluzakladatelem několika tělovýchovných spolků. Zahynul v roce 1944 v Osvětimi. Kámen s jeho jménem byl uložen v místě, kde stával dům, ve kterém žil.

Pavel Svoboda, vnuk Otto Holzera: “Tak jsem si říkal, že pro svého dědu, kterého jsem vlastně nepoznal, ale maminka o něm vždycky mluvila hrozně pěkně, to byl tatínek od moji maminky, takže jsem si říkal, něco pro něj musím udělat, protože nemá nikde hrob.”

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nejprve jsem si nechali od archivu zpracovat nějakou rešerši, abychom získali podrobnější informace o panu Holzerovi a potvrdilo se to, co pan Svoboda popisoval, a tím pádem nic nestála v cestě tomu, abychom dali zelenou vytvoření tohoto pietního místo. Pan Svoboda si zaplatil vyrobení té dlaždice a město zajistilo umístění dlaždice do chodníku.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem nesmírně rád jako představitel tohoto města, že i Nový Jičín vstoupil do té dlouhé řady evropských měst, kde jsou tyto kameny umístěny. Nejbližší kámen je v Příboře a ve Valašském Meziříčí, a zjistil jsem, že těch kamenů už je zhruba kolem 80 tisíc rozeseto po celé Evropě.”

V tomto městě žilo před druhou světovou válkou asi 300 lidí židovského původu, po válce údajně už jen osm.

---

Ostrava má největší lezecké centrum ve střední Evropě

V Ostravě-Porubě slavnostně otevřeli nové lezecké centrum Hangar. Jde o největší sportoviště ve střední Evropě zaměřené na disciplínu bouldering, tedy lezení bez lana.

Poruba se pyšní unikátním boulderingovým centrem. Moderní areál o rozloze 1300 metrů čtverečních vyrostl v zóně nad Porubkou a na návrzích a designu lezeckých stěn se podílel i český olympionik Adam Ondra, který na slavnostní otevření připravil exhibiční závod.

Adam Ondra, český olympionik: “Já myslím, že se akce povedla. Když jsem včera poprvé přišel a viděl jsem to naživo, kdy už to stojí, profily, myslím, že se to povedlo a lidé si to užívají, lezou, koukají, myslím, že je to dobrá akce.”

Pete Whittaker, lezec, Wide Boyz: “Pozval mě sem Adam Ondra a jsem rád, že jsem přijel. Je tady skvělá atmosféra a ta exhibice se vydařila, Doufám, že se tady budeme vídat.”

Součástí Hangaru je také fyzioterapie, outdoorový obchod, dětský pohybový park, posilovna a také velký moderní bar a kavárna s posezením.

anketa: návštěvníci lezeckého centra Hangar: “Líbí se mi to tady jako prostředí, atmosféra je super mezi lidmi. Doprovodné programy, co tady jsou, jsou super.”

“Super. Těžké bouldery. Kůže dostala docela zabrat, takže jo, užila jsem si to.”

“Po dlouhé době máme konečně kvalitní boulder u nás v Ostravě.”

Jan Krkoška, hejtman MS kraje: “Je to skvělý počin v Ostravě, největším našem městě MS kraje vznikla taková hala pro horolezce. Myslím, že to tady chybělo.”

Lezecké centrum Hangar bude otevřeno denně od 9 do 22 hodin.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-16-09-2023-14-00