Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Architekt Josef Pleskot postaví most přes Ostravici
  • V krnovské nemocnici zadrželi nebezpečného recidivistu
  • Prachožrout Jeff loni sesbíral 175 tun prachu
  • Zloději si "otevřeli" prodejnu s elektronikou kladivem
  • O plicní ambulanci v Bruntále lidé nepřijdou
  • Titul mistra Evropy vybojoval v Novém Jičíně

Architekt Josef Pleskot postaví most přes Ostravici

Slavný architekt Josef Pleskot ozdobí Ostravu dalším dílem. Tentokrát navrhl se svým týmem most přes Ostravici, který propojí Dolní Vítkovice s cyklostezkou vedoucí do centra města. Ocelová lávka bude mít tvar písmene A a bude viset na ocelových lanech.

Jedna z nejnavštěvovanější atraktivit celé České republiky je Dolní oblast Vítkovice. Lokalitu ale značně handicapuje špatná dostupnost nedalekého centra města. To se  nyní změní, protože vznikne bezpečná a rychlá trasa pro pěší a cyklisty. Jako třešinku na dortu ji ozdobí visutý most přes Ostravici, kterou navrhl Josef Pleskot. 

Josef Pleskot, architekt, autor lávky: „Spojování architekturou je moje životní téma. Prospěšné propojování odlehlých míst pomocí lávek a mostů pokládám za vrchol prozřetelného urbanistického myšlení. Když se spojení opravdu povede a je silné, těží z něho obě místa. Město rozkvétá! Jsem přesvědčený, že spojení Ostravy a Vítkovic právě v tomto místě přinese Ostravě jako celku hodně užitku a přidané hodnoty a vnímavým uživatelům navíc radost z netradičních výhledů. Sofistikovaná, lehká, zavěšená, ocelová konstrukce dá pocit vzdušnosti a rozhodně souzní s ostravským duchem."

Samotná lávka bude mít 160 metrů, pylon bude vysoký 28 metrů. Celá trasa pak bude dlouhá 550 metrů. Pohodlně přivede cyklisty i pěší z cyklostezky na pravém břehu Ostravice až do centra Dolních Vítkovic k Velkému světu techniky. Bude mít asfaltový povrch.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Nové napojení centra města s Dolními Vítkovicemi považujeme za velmi zásadní pro rozvoj Ostravy jako celku. Lávka a stezka pro pěší i cyklisty umožní pohodlné napojení na cyklotrasu na pravém břehu Ostravice, vedoucí takřka z Beskyd až po Landek. Díky novému propojení odstraníme jednu z bariér území a cyklisté mířící z nebo do Dolních Vítkovic se vyhnou problematické jízdě - například po Českobratrské ulici nebo po ulici 28. října."

Stavět se začne příští rok na jaře a do konce roku by mělo být hotovo. Cena lávky i stezky je celkově 60 milionů korun. 

---

V krnovské nemocnici zadrželi nebezpečného recidivistu

Krnovskou nemocnici si za jeden ze svých mnoha cílů vybral pětašedesátiletý recidivista z Přerova. Vnikl do uzavřené části oddělení magnetické rezonance a pokusil se okrást zdravotníky o finance a osobní věci. Zadržen byl díky jejich spolupráci a mimořádné duchapřítomnosti.

Pracovník oddělení magnetické rezonance naštěstí neuvěřil výmluvám neznámého muže, že se ztratil. Ten se snažil utéct a v potyčce ohrožoval zdravotníka i nožem.

Jan Migulski, radiologický asistent: „Já jsem za ním vběhl, dostihl jsem ho v kuchyňce, tam jsme se nějakým způsobem začali prát a kolegyně proběhla kolem nás a běžela pro pomoc. My jsme se dostali za kuchyňku do chodbičky, on prohlásil „Pusť mě nebo tě píchnu“ a vytáhl otevírací nůž. Jak se ho snažil otevřít, tak jsem šel po tom noži, ten nůž jsem vypáčil.“

Michaela Čerová, vedoucí radiologická asistentka: „Já jsem se vrátila, když se zrovna začlo bojovat o ten nůž, ten jsem teda sebrala.“

Ivo Labónek, lékař RDG oddělení: „Muž měl poměrně velkou sílu, i ve dvou osobách jsme měli poměrně dost práce ho zvládnout.“

K zadržení přispěla zásadním způsobem i pracovnice úklidové firmy Ilona Pavlacká, která pachateli postavila do cesty úklidový vozík. Teprve následným prověřováním po příjezdu policie se ukázalo, že muž je rekordmanem v páchání trestné činnosti.

René Černohorský, mluvčí PČR Ostrava: „Jedná se o letitého recidivistu, který byl v minulosti 26x soudně trestán hlavně pro majetkovou trestnou činnost.“

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Já jsem moc rád, že to takhle dobře dopadlo, my se snažíme, abychom nemocnici co nejvíce ochránili, protože nemocnice je opravdu měkký cíl.“

Petr Franěc, zástupce ředitele Územního odboru PČR Bruntál: „Všichni pracovníci nemocnice si zaslouží velké poděkování za jejich zákrok proti pachateli.“

Všichni odvážní pracovníci byli oceněni vedením nemocnice i policie ČR. Pachatel na své ocenění čeká v ostravské vazební věznici.

---

Prachožrout Jeff loni sesbíral 175 tun prachu

Už rok jezdí po Porubě Jeff. Speciální vozidlo na čištění ulic od prachu si radnice pořídila, aby zlepšila životní prostředí v obvodu. A zvládlo toho hodně. Za sebou má dva tisíce ujetých kilometrů a sesbíraných 175 tun prachu.

Lidem v Ostravě-Porubě se daleko lépe dýchá. Zásluhu má na tom tak zvaný prachožrout Jeff, který celý loňský rok zbavoval ulice prachu. Malé univerzální vozidlo, které si lidé sami pojmenovali v anketě, vyjíždí několikrát za měsíc.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Prioritně jezdí ty hlavní tahy ten náš Jeffík. To znamená hlavně Hlavní třídu a všude tam, kde skutečně je velká migrace lidí.” 

Jeff sesbírá více než kubík prachu denně. Na podzim, kdy se práší více, jsou to až 3 kubíky.

Pavel Janků, vedoucí odboru technických služeb a zeleně: “Pokud jezdí celý den a pokud čistí ulice, které nebyly zametené. Když bysme to přepočítali k šířce záběru čistícího stroje, tak to dělá nějakých dva a půl milionů metrů čtverečních za rok."

Martin Kopřiva, řidič, Technické služby Ostrava-Poruba: “Opatrně se s tím musí, protože musíte hlídat, co naberete. Jako jestli to jsou kameny a někde i stříkačky bývají a takové věci."

A protože se Jeff osvědčil, radnice zvažuje, že si pořídí ještě jeden takový stroj..

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Abychom byli schopni právě uklízet ulice od prachových částic po celé Porubě, a to celoročně. V zimě zase tyto stroje nám jsou schopny odklízet i sníh."

Prvního prachožrouta porubská radnice pořídila za bezmála 3 miliony korun s tím, že 80 procent nákladů hradil ostravský magistrát z Fondu životního prostředí.

---

Zloději si "otevřeli" prodejnu s elektronikou kladivem

V následující reportáži vám ukážeme dvě drzé krádeže elektroniky, které zloději zvládli neuvěřitelně rychle. Kriminalistům nechali zloději jen velmi málo stop, ale přesto se je podařilo dopadnout. Ukázalo se, že do Ostravy jezdili loupit dva Slováci.

Nejprve se můžete podívat na vloupání do prodejny s elektronikou v Ostravě Hrabůvce, kde zloději vypáčili dveře a pak jako ve filmu následovala blesková akce. Přesně věděli, kde co je a zaměřili se na drahé zboží. Rozbíjeli výlohy a brali mobily, tablety nebo hodinky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Aby zjistili, jak prodejny uvnitř vypadají, měli si muži nejprve objednat zboží přes internet, které si následně vyzvedli. O několik hodin později se do obou obchodů měli vloupat."

Na druhý obchod v Mariánských Horách si přinesli kladivo. Jeden z mužů rozbil spodní část výlohy a pak kladivo odhodil. Nechali projet několik aut a pak otvorem prolezli dovnitř. Tentokrát byli ještě rychlejší. Měli štěstí, že v prodejna byla vybavena zbožím na vánoční nápor. 

vedoucí prodejny: "Ukradli to tak rychle, protože jsme měli špatně naskladněné věci. Samozřejmě teď už to tak není. V podstatě by se dalo říct, že tady byly krabice plné mobilů. Měli vlastně štěstí."

Kriminalisté nakonec vypátrali dva Slováky, kteří jezdili do naší země auty z půjčovny a hned po činu se vraceli domů prodat zboží. Nakradli elektroniku za 800 tisíc korun. Jsou ve vazbě a hrozí jim 5 let vězení. Je možné, že toho mají na svědomí více. 

---

O plicní ambulanci v Bruntále lidé nepřijdou

Krnovská nemocnice působí i v dalších městech. Aktuálně převzala pod svá křídla plicní ambulanci v Bruntále, pro kterou už zakoupila nový rentgen a v budoucnu by v budově na Smetanově ulici chtěla zřídit i zubní ordinaci.

Lidé se nemusí bát. Plicní ambulance v Bruntále zůstane zachována. Její provoz bude nově zajišťovat krnovská nemocnice. Pokud by zanikla, pacienti ze spádových oblastí by museli dojíždět desítky kilometrů daleko.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Co jsme opravili, tak byly drobnosti, ale hlavně jsme zakoupili tady tento nový rentgenový přístroj, plně digitalizovaný, který stál nějakých 3 a půl milionů korun.“

V evidenci plicní ambulance už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

Blanka Vachová, lékařka: „Naše spádová oblast je poměrně rozsáhlá. Je to celé Bruntálsko, Vrbensko, Rýmařovsko a Hornobenešovsko.“

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já jsem strašně rád, že nemocnice pod sebe v podstatě bere ambulance, které nějakým způsobem by měly zaniknout, protože pomůže tomu regionu a zároveň ti pacienti potom končí v těch našich zdravotnických zařízeních.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Určitě to je pro město významný krok, protože kdyby byla plícní ambulance zrušena, nebo přerušena její činnost, došlo by k omezení lékařské péče, což by nebylo příjemné pro kohokoli z Bruntálu.“

Krnovská nemocnice chce rozšířit i péči pro postcovidové pacienty, kteří mají dechové potíže. V areálu krnovské nemocnice pak chce nově vybudovat respírium.

---

Titul mistra Evropy vybojoval v Novém Jičíně

Systémem online se dá v dnešní době zvládnout mnoho věcí, mimo jiné také vybojovat titul mistra Evropy. Čerstvou zkušenost má Michal Toman z Nového Jičína. Na dálku získal zlato v bojovém umění capoeira.

Michal Toman je absolventem moderního tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Své první taneční kroky udělal v Novém Jičíně v základní umělecké škole, a stejně tak tu v 8 letech začal trénovat capoeiru. Nyní se v tomto afro-brazilském bojovém umění stal mistrem Evropy. Šampionát se konal v dubnu - kvůli covidu na 300 různých místech, tedy on-line.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Bylo to o hodně složitější, protože capoeira je určitě o velkém sdílení energie, společného prostoru a nálady a atmosféry, ale nějak jsme to zvládli. I v capoeiře je filozofie, že správný capoeirista se umí přizpůsobit.”

Na dálku probíhala i příprava s trenérem, který je v Německu. V čase zadaném v rámci konání mistrovství pak v prázdném prostoru na výzvu moderátora Michal Toman zapnul kameru a soustředil se na svůj výkon.

Sám si pak počkal také na vyhlášení výsledků. Přes netradiční formu si okamžik náležitě vychutnal.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Jsme zvyklí na to, že se vyhlásí nějaké jméno, pořadí, následuje potlesk, lidé řvou, lítají vlajky a podobně. Teď vlastně vyhlásili mé jméno, můj stát, a bylo vlastně úplné ticho, jenom já jsem tam běhal s vlajkou v jedné místnosti.”

Reprezentantem České republiky v capoeiře je Michal Toman od 15 let, kdy se stal juniorským mistrem střední Evropy. Na svém kontě má také 11. místo z mistrovství světa v Brazílii. 

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
18. dubna 2021, 14:00

Architekt Josef Pleskot postaví most přes Ostravici

Slavný architekt Josef Pleskot ozdobí Ostravu dalším dílem. Tentokrát navrhl se svým týmem most přes Ostravici, který propojí Dolní Vítkovice s cyklostezkou vedoucí do centra města. Ocelová lávka bude mít tvar písmene A a bude viset na ocelových lanech.

Jedna z nejnavštěvovanější atraktivit celé České republiky je Dolní oblast Vítkovice. Lokalitu ale značně handicapuje špatná dostupnost nedalekého centra města. To se  nyní změní, protože vznikne bezpečná a rychlá trasa pro pěší a cyklisty. Jako třešinku na dortu ji ozdobí visutý most přes Ostravici, kterou navrhl Josef Pleskot. 

Josef Pleskot, architekt, autor lávky: „Spojování architekturou je moje životní téma. Prospěšné propojování odlehlých míst pomocí lávek a mostů pokládám za vrchol prozřetelného urbanistického myšlení. Když se spojení opravdu povede a je silné, těží z něho obě místa. Město rozkvétá! Jsem přesvědčený, že spojení Ostravy a Vítkovic právě v tomto místě přinese Ostravě jako celku hodně užitku a přidané hodnoty a vnímavým uživatelům navíc radost z netradičních výhledů. Sofistikovaná, lehká, zavěšená, ocelová konstrukce dá pocit vzdušnosti a rozhodně souzní s ostravským duchem."

Samotná lávka bude mít 160 metrů, pylon bude vysoký 28 metrů. Celá trasa pak bude dlouhá 550 metrů. Pohodlně přivede cyklisty i pěší z cyklostezky na pravém břehu Ostravice až do centra Dolních Vítkovic k Velkému světu techniky. Bude mít asfaltový povrch.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Nové napojení centra města s Dolními Vítkovicemi považujeme za velmi zásadní pro rozvoj Ostravy jako celku. Lávka a stezka pro pěší i cyklisty umožní pohodlné napojení na cyklotrasu na pravém břehu Ostravice, vedoucí takřka z Beskyd až po Landek. Díky novému propojení odstraníme jednu z bariér území a cyklisté mířící z nebo do Dolních Vítkovic se vyhnou problematické jízdě - například po Českobratrské ulici nebo po ulici 28. října."

Stavět se začne příští rok na jaře a do konce roku by mělo být hotovo. Cena lávky i stezky je celkově 60 milionů korun. 

---

V krnovské nemocnici zadrželi nebezpečného recidivistu

Krnovskou nemocnici si za jeden ze svých mnoha cílů vybral pětašedesátiletý recidivista z Přerova. Vnikl do uzavřené části oddělení magnetické rezonance a pokusil se okrást zdravotníky o finance a osobní věci. Zadržen byl díky jejich spolupráci a mimořádné duchapřítomnosti.

Pracovník oddělení magnetické rezonance naštěstí neuvěřil výmluvám neznámého muže, že se ztratil. Ten se snažil utéct a v potyčce ohrožoval zdravotníka i nožem.

Jan Migulski, radiologický asistent: „Já jsem za ním vběhl, dostihl jsem ho v kuchyňce, tam jsme se nějakým způsobem začali prát a kolegyně proběhla kolem nás a běžela pro pomoc. My jsme se dostali za kuchyňku do chodbičky, on prohlásil „Pusť mě nebo tě píchnu“ a vytáhl otevírací nůž. Jak se ho snažil otevřít, tak jsem šel po tom noži, ten nůž jsem vypáčil.“

Michaela Čerová, vedoucí radiologická asistentka: „Já jsem se vrátila, když se zrovna začlo bojovat o ten nůž, ten jsem teda sebrala.“

Ivo Labónek, lékař RDG oddělení: „Muž měl poměrně velkou sílu, i ve dvou osobách jsme měli poměrně dost práce ho zvládnout.“

K zadržení přispěla zásadním způsobem i pracovnice úklidové firmy Ilona Pavlacká, která pachateli postavila do cesty úklidový vozík. Teprve následným prověřováním po příjezdu policie se ukázalo, že muž je rekordmanem v páchání trestné činnosti.

René Černohorský, mluvčí PČR Ostrava: „Jedná se o letitého recidivistu, který byl v minulosti 26x soudně trestán hlavně pro majetkovou trestnou činnost.“

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Já jsem moc rád, že to takhle dobře dopadlo, my se snažíme, abychom nemocnici co nejvíce ochránili, protože nemocnice je opravdu měkký cíl.“

Petr Franěc, zástupce ředitele Územního odboru PČR Bruntál: „Všichni pracovníci nemocnice si zaslouží velké poděkování za jejich zákrok proti pachateli.“

Všichni odvážní pracovníci byli oceněni vedením nemocnice i policie ČR. Pachatel na své ocenění čeká v ostravské vazební věznici.

---

Prachožrout Jeff loni sesbíral 175 tun prachu

Už rok jezdí po Porubě Jeff. Speciální vozidlo na čištění ulic od prachu si radnice pořídila, aby zlepšila životní prostředí v obvodu. A zvládlo toho hodně. Za sebou má dva tisíce ujetých kilometrů a sesbíraných 175 tun prachu.

Lidem v Ostravě-Porubě se daleko lépe dýchá. Zásluhu má na tom tak zvaný prachožrout Jeff, který celý loňský rok zbavoval ulice prachu. Malé univerzální vozidlo, které si lidé sami pojmenovali v anketě, vyjíždí několikrát za měsíc.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Prioritně jezdí ty hlavní tahy ten náš Jeffík. To znamená hlavně Hlavní třídu a všude tam, kde skutečně je velká migrace lidí.” 

Jeff sesbírá více než kubík prachu denně. Na podzim, kdy se práší více, jsou to až 3 kubíky.

Pavel Janků, vedoucí odboru technických služeb a zeleně: “Pokud jezdí celý den a pokud čistí ulice, které nebyly zametené. Když bysme to přepočítali k šířce záběru čistícího stroje, tak to dělá nějakých dva a půl milionů metrů čtverečních za rok."

Martin Kopřiva, řidič, Technické služby Ostrava-Poruba: “Opatrně se s tím musí, protože musíte hlídat, co naberete. Jako jestli to jsou kameny a někde i stříkačky bývají a takové věci."

A protože se Jeff osvědčil, radnice zvažuje, že si pořídí ještě jeden takový stroj..

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Abychom byli schopni právě uklízet ulice od prachových částic po celé Porubě, a to celoročně. V zimě zase tyto stroje nám jsou schopny odklízet i sníh."

Prvního prachožrouta porubská radnice pořídila za bezmála 3 miliony korun s tím, že 80 procent nákladů hradil ostravský magistrát z Fondu životního prostředí.

---

Zloději si "otevřeli" prodejnu s elektronikou kladivem

V následující reportáži vám ukážeme dvě drzé krádeže elektroniky, které zloději zvládli neuvěřitelně rychle. Kriminalistům nechali zloději jen velmi málo stop, ale přesto se je podařilo dopadnout. Ukázalo se, že do Ostravy jezdili loupit dva Slováci.

Nejprve se můžete podívat na vloupání do prodejny s elektronikou v Ostravě Hrabůvce, kde zloději vypáčili dveře a pak jako ve filmu následovala blesková akce. Přesně věděli, kde co je a zaměřili se na drahé zboží. Rozbíjeli výlohy a brali mobily, tablety nebo hodinky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Aby zjistili, jak prodejny uvnitř vypadají, měli si muži nejprve objednat zboží přes internet, které si následně vyzvedli. O několik hodin později se do obou obchodů měli vloupat."

Na druhý obchod v Mariánských Horách si přinesli kladivo. Jeden z mužů rozbil spodní část výlohy a pak kladivo odhodil. Nechali projet několik aut a pak otvorem prolezli dovnitř. Tentokrát byli ještě rychlejší. Měli štěstí, že v prodejna byla vybavena zbožím na vánoční nápor. 

vedoucí prodejny: "Ukradli to tak rychle, protože jsme měli špatně naskladněné věci. Samozřejmě teď už to tak není. V podstatě by se dalo říct, že tady byly krabice plné mobilů. Měli vlastně štěstí."

Kriminalisté nakonec vypátrali dva Slováky, kteří jezdili do naší země auty z půjčovny a hned po činu se vraceli domů prodat zboží. Nakradli elektroniku za 800 tisíc korun. Jsou ve vazbě a hrozí jim 5 let vězení. Je možné, že toho mají na svědomí více. 

---

O plicní ambulanci v Bruntále lidé nepřijdou

Krnovská nemocnice působí i v dalších městech. Aktuálně převzala pod svá křídla plicní ambulanci v Bruntále, pro kterou už zakoupila nový rentgen a v budoucnu by v budově na Smetanově ulici chtěla zřídit i zubní ordinaci.

Lidé se nemusí bát. Plicní ambulance v Bruntále zůstane zachována. Její provoz bude nově zajišťovat krnovská nemocnice. Pokud by zanikla, pacienti ze spádových oblastí by museli dojíždět desítky kilometrů daleko.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: „Co jsme opravili, tak byly drobnosti, ale hlavně jsme zakoupili tady tento nový rentgenový přístroj, plně digitalizovaný, který stál nějakých 3 a půl milionů korun.“

V evidenci plicní ambulance už je asi 5 tisíc pacientů a stále přibývají další.

Blanka Vachová, lékařka: „Naše spádová oblast je poměrně rozsáhlá. Je to celé Bruntálsko, Vrbensko, Rýmařovsko a Hornobenešovsko.“

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Já jsem strašně rád, že nemocnice pod sebe v podstatě bere ambulance, které nějakým způsobem by měly zaniknout, protože pomůže tomu regionu a zároveň ti pacienti potom končí v těch našich zdravotnických zařízeních.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Určitě to je pro město významný krok, protože kdyby byla plícní ambulance zrušena, nebo přerušena její činnost, došlo by k omezení lékařské péče, což by nebylo příjemné pro kohokoli z Bruntálu.“

Krnovská nemocnice chce rozšířit i péči pro postcovidové pacienty, kteří mají dechové potíže. V areálu krnovské nemocnice pak chce nově vybudovat respírium.

---

Titul mistra Evropy vybojoval v Novém Jičíně

Systémem online se dá v dnešní době zvládnout mnoho věcí, mimo jiné také vybojovat titul mistra Evropy. Čerstvou zkušenost má Michal Toman z Nového Jičína. Na dálku získal zlato v bojovém umění capoeira.

Michal Toman je absolventem moderního tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Své první taneční kroky udělal v Novém Jičíně v základní umělecké škole, a stejně tak tu v 8 letech začal trénovat capoeiru. Nyní se v tomto afro-brazilském bojovém umění stal mistrem Evropy. Šampionát se konal v dubnu - kvůli covidu na 300 různých místech, tedy on-line.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Bylo to o hodně složitější, protože capoeira je určitě o velkém sdílení energie, společného prostoru a nálady a atmosféry, ale nějak jsme to zvládli. I v capoeiře je filozofie, že správný capoeirista se umí přizpůsobit.”

Na dálku probíhala i příprava s trenérem, který je v Německu. V čase zadaném v rámci konání mistrovství pak v prázdném prostoru na výzvu moderátora Michal Toman zapnul kameru a soustředil se na svůj výkon.

Sám si pak počkal také na vyhlášení výsledků. Přes netradiční formu si okamžik náležitě vychutnal.

Michal Toman, mistr Evropy v capoeiře: “Jsme zvyklí na to, že se vyhlásí nějaké jméno, pořadí, následuje potlesk, lidé řvou, lítají vlajky a podobně. Teď vlastně vyhlásili mé jméno, můj stát, a bylo vlastně úplné ticho, jenom já jsem tam běhal s vlajkou v jedné místnosti.”

Reprezentantem České republiky v capoeiře je Michal Toman od 15 let, kdy se stal juniorským mistrem střední Evropy. Na svém kontě má také 11. místo z mistrovství světa v Brazílii. 

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-18-04-2021-14-00