Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy VÍKEND

  • Výběr hlavních událostí týdne
  • Tuny betonu jako tečka za těžbou uhlí v Dole 9. květen
  • Do pálenic se začínají sjíždět milovníci pálenek
  • V Suchdole n. O. vybudovali nadšenci trail pro horská kola
  • Bezpečnost v Jablunkově hlídají další tři kamery
  • VŠB-TUO hledá jméno pro zbrusu nový superpočítač
  • Ukaž koule! Sbírku pro boccisty podpořilo mnoho lidí

Tuny betonu jako tečka za těžbou uhlí v Dole 9. květen

Přibližně 18 tisíc kubických metrů cementopopílkové směsi a 90 tun armovaného betonu uzavřelo poslední těžní jámu bývalého Dolu 9. květen ve Stonavě. Za několik dnů už se bude z podzemí těžit jen důlní plyn. Metanu je v hlubině několik milionů kubíků. Využívat se bude k výrobě elektřiny nebo tepla.

Z horizontu Ostravsko-karvinského černouhelného revíru zmizely další těžní věže. Tentokrát se k zemi poroučely věže Dolu 9. květen ve Stonavě. Šachta ukončila provoz po 56 letech v roce 2016. Jedna ze tří věží byla stržena už dříve, v minulých týdnech byly demolovány zbývající dvě.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Probíhají poslední práce v areálu lokality 9. květen, kdy bude položená poslední betonová vrstva, která jámu definitivně uzavře.”

David Hájek, ředitel provozu OKD: “Těžba na Dole 9. květen byla ukončena v roce 2016, protože tam byly vydobyty všechny zásoby určené k vytěžení. 56 let těžby, 73 milionů tun uhlí, 608 kilometrů vyražených chodeb. První těžba byla ještě bez úpravny, v roce 1964 byla zprovozněna úpravna na 9. květnu a postupně tam pracovalo čím dál víc lidí. V 80. letech až 2,5 tisíce lidí a těžby se špičkově v tomto období pohybovaly kolem dvou milionů tun ročně.”

Obě jámy byly postupně zasypány a na povrchu po nich zůstanou jen mohutné betonové ucpávky. Přibližně z poloviční hloubky jámy vede na povrch potrubí, kterým je čerpán metan k energetickému využití.

David Hájek, ředitel provozu OKD: “Právě od toho roku 2016 až do dneška byla prováděna takzvaná technická likvidace dolu, kdy byly postupně uzavírání okruhy v podzemí, důlní chodby a nakonec likvidována svislá důlní díla, což znamená jámy. Co se týká budoucnosti areálu Dolu 9. květen, tak určitě tam bude probíhat těžba plynu metanu, protože jedna z jam je zlikvidovaná takovým způsobem, aby sloužila jako jáma plynová, která tu těžbu umožňuje. A co se týká zbytku, tak je možné tam provozovat nějakou průmyslovou zónu výroby, ale to je ještě všechno otázka budoucnosti.”

Po Dole 9. květen je nyní na řadě likvidace Dolu Lazy v Orlové.

---

Do pálenic se začínají sjíždět milovníci pálenek

V pálenicích se teď dveře téměř nezastaví. Lidé do nich vozí nejen loňské kvasy, ale také ty letošní. Nejčastěji se letos pálí jablka, hrušky a švestky. Naopak počasí moc nepřálo třešním a rybízu, jejichž úroda byla velmi malá.

Tekutého ovoce bude letos dostatek. Urodilo se nejen hodně švestek, ale také hrušek a jablek. Pálenicím tak začala sezóna. Stačí dodat kvas a za pár hodin odjíždíte s vlastní slivovicí, hruškovicí, nebo calvadosem.

Anketa: jeden z klientů pálenice: “Přivezli jsme na calvados jablka. Přijeli jsme z Rudné, je to kousek. Máme 150 litrů, tak uvidíme. Kdyby bylo 10 litrů, tak jsme spokojeni."

Pavel Kubeša spolumajitel pálenice: “Nejčastěji mají kolem 200 litrů kvasu, což je na jeden kotel. Ale máme tu několikrát ročně i zákazníky, kteří třeba mají 2 tisíce litrů, takže jsou tady dva dny. Ten proces spálení toho jednoho kotle trvá 3 až 4 hodiny.”.

Základem dobré pálenky je zralé, zdravé a čisté ovoce a dobře založený kvas, do kterého by se nemělo vůbec nic přidávat.

Pavel Kubeša spolumajitel pálenice: “Když nasbíráte ovoce, tak zhruba do 14 dnů se do toho kvasu můžete podívat a po 14 dnech to nechte uzavřené 8 týdnů, 10 týdnů, 12 týdnů, prostě vůbec do toho nekoukejte.”

Nejlepší sezónou za historii pálenice byl rok 2018/2019, kdy se pálilo až do konce června.

Naopak nejhorší byla ta loňská, kdy se s pálením skončilo už na začátku ledna, protože téměř všechno ovoce pomrzlo a nebylo téměř co pálit.

---

V Suchdole n. O. vybudovali nadšenci trail pro horská kola

Náš kraj je rájem pro horskou cyklistiku a nemusíte ani vyrážet do hor. Oblíbené traily sice vznikají nejčastěji v lyžařských střediscích, ale nadšenci v Suchdole nad Odrou ukázali, že to jde i na rovině. Nová dráha pro horská kola má 4 kilometry a bude se na ní i závodit.

Cow trail tedy Kraví stezka - to je název úplně nové dráhy pro horská kola, která byla vybudována v Suchdole nad Odrou - Kletné. Je v mnoha směrech unikátní. Její převýšení je na 4 kilometrech pouhých 100 metrů, ale přesto je prý zábavná. Vybudována byla cyklistickými nadšenci bez jakýchkoliv dotací. Pomohly prý díry po kráterech bomb z války, poddolovaná krajina i kamarádův traktor. 

Radovan Šťastný, stavitel Cow trailu: "Když jsem jednou venčil psa a říkal jsem si, že by tady bylo fajn postavit nějakou tréninkovou trať, protože se věnuju dětem v Ostravě."

Cow trail přišli pokřtít i profesionální závodníci, kteří parametry stezky pochválili. Jak jinak než mlékem od krav ze zdejších pastvin.

Matěj Průdek, reprezentant ČR v MTB: "Mě se líbí, že je to namotané na jednom plácku, takže i pro trénink dětí je to dobře udělané. Obhospodaří to jeden trenér a může tady mít i 5 dětí." 

Žádný trail ale není nikdy zcela hotov a i tento se bude dále vylepšovat. Pomoci je připraven krajský úřad, který cyklistiku podporuje na všech úrovních. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: "Kraj podporuje nejen silniční cyklistiku, ale i tuto trailovou. V dnešní době jsem velmi rád, protože děti sedí jen u počítačů a je dobré, že po kraji vznikají taková místa." 

V příštím roce už se na Cow trailu možná pojedou i první závody Českého poháru horských kol. 

---

Bezpečnost v Jablunkově hlídají další tři kamery

K 8 kamerám v centru Jablunkova přibyly v minulých dnech další 3. Moderní dohlížecí systém využívá městská policie k nepřetržitému monitorování problémových míst.

Ve městě Jablunkově je zase o něco více bezpečněji. Strážníkům městské policie pomáhají tři nové kamery. Jedna z nich už brzy po instalaci pomohla dopadnout zloděje.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Vybavili jsme další tři kamerové body. Jeden je u autobusového stanoviště, druhý je na ulici Mlýnská a třetí monitoruje hřbitov, parkoviště u městského úřadu a u smuteční obřadní síně. Je na bývalém hotelu Horal, dneska tam sídlí Fabos.”

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Záleží vlastně, který prostor je monitorován, ale když se vezme Mariánské náměstí, tak hlavně dopravní přestupky. Toto se vlastně děje i na té druhé kameře, která vlastně snímá z kostela křižovatku Nádražní s Bukoveckou. Co se týče těch dalších, tak jak zmínil už pan starosta, tak je to hlavně o nějakém vandalismu, bezdomovcích a vlastně problémy momentálně téhle té doby.

Kamery pomáhají strážníkům odhalovat například nepřístojné chování bezdomovců nebo dohlížejí na pořádek u autobusového stanoviště.

Jedna z nově nainstalovaných kamer už strážníkům pomohla v rychlém dopadení zloděje.

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Dohledal se zloděj, který z Fabosu na Polní ulici i s tím lupem nám utekl na hřbitov. Takže tam pomocí té kamery se ho podařilo dohledat. Vytrasovalo se, kde vlastně ten dotyčný zloděj utíkal.”

Kamerový systém by v budoucnu měly doplnit ještě další dvě kamery.

---

VŠB-TUO hledá jméno pro zbrusu nový superpočítač

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava bude mít zbrusu nový superpočítač. Pyšnit se bude svým špičkovým výkonem. Pro Vaši představu. Bude tak velký jako 150 tisíc notebooků dohromady. Půjde tak o nejvýkonnější superpočítač v Česku a jeden z nejvýkonnějších v Evropě.

V IT4Innovations národním superpočítačovém centru VŠB-Technické univerzity Ostrava bude už brzy umístěn nový superpočítač. Doplní tak tři superpočítače, které v něm byly instalovány v minulých letech.

Vít Vondrák, ředitel IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Nový superpočítač bude mít nesrovnatelně větší výkon a hlavně bude mít zcela nové technologie, což vlastně umožní mnohem náročnější počty, řešit nové problémy a tím pádem přilákat mnohem více uživatelů.”

Zuzana Červenková, tisková mluvčí IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Právě se nacházíme na místě, kde bude nový superpočítač stát a zprovozněn bude zhruba v první polovině roku 2021.”

Nejstarší superpočítač má 8 let a jmenuje se Anselm, nejmladší je loňská Barbora a pro zbrusu nový se jméno teprve hledá.

Vít Vondrák, ředitel IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Náš nejstarší počítač Anselm vlastně vychází z našeho regionu, byl to samozřejmě důl a kromě toho to byl samozřejmě syn Salomona Rothschilda, který je samozřejmě úzce spjat s naším regionem. Náš druhý superpočítač byl Salomon, což souvisí se Salomonem Rothschildem, ale taktéž to byl důl. No a Barbora rovněž důl.

Technická univerzita by v této tradici chtěla pokračovat, jméno nového superpočítače by tak mělo navazovat na ta předchozí. Není to ale podmínkou.

---

Ukaž koule! Sbírku pro boccisty podpořilo mnoho lidí

Handicap sport club Havířov uspořádal měsíční kampaň na podporu boccistů pod názvem Ukaž koule! Celkem se vybralo 100 tisíc korun. Peníze pomohou sportovcům a jejich doprovodu při výjezdech na turnaje, nebo soustředění.

Boccia je sport, který mnohým hendikepovaným lidem změnil život. Našli si nové kamarády, cestují na turnaje a ti nejlepší se mohou dostat i na paralympiádu. Boccia je ale také nákladným sportem. Proto se Handicap sport club Havířov rozhodl uspořádat veřejnou sbírku s názvem Ukaž koule!

Kateřina Šajnarová, předsedkyně Handicap sport clubu Havířov: "Boccia je finančně nejnáročnějším paralympijským sportem, protože naši sportovci vyžadují 24 hodinovou asistenci jiné osoby. Proč Ukaž koule? Tak to je jednoduché, protože boccia se hraje s koulemi, s modrými a červenými míči, a také protože naši sportovci mají nejtěžší druhy tělesných handicapů. A to, že mohou sportovat a to, že mohou žít takový svobodný život, potřebovalo hodně odvahy a vzít koule, jít do toho a nebát se.”

Tvářemi kampaně se stali tři členové klubu. Jednou z nich je i 20letá Bára, která se svým postižením žije už od narození. 

Barbora Skopalová, sportovkyně: "Když někomu řeknu, že hraji bocciu, tak neví, co to je, co si má pod tím představit. A proto jsem do toho i šla, protože chci, aby se o tom společnost dozvěděla a zjistila, že náš sport není ničím podřadným, ale že je to normální paralympijský sport, jako každý jiný.”

Během měsíční kampaně se podařilo vybrat od dárců 100 tisíc korun. Podpořili ji jednotlivci, ale také sportovní kluby, kapely i firmy.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy VÍKEND
21. listopadu 2020, 14:00

Tuny betonu jako tečka za těžbou uhlí v Dole 9. květen

Přibližně 18 tisíc kubických metrů cementopopílkové směsi a 90 tun armovaného betonu uzavřelo poslední těžní jámu bývalého Dolu 9. květen ve Stonavě. Za několik dnů už se bude z podzemí těžit jen důlní plyn. Metanu je v hlubině několik milionů kubíků. Využívat se bude k výrobě elektřiny nebo tepla.

Z horizontu Ostravsko-karvinského černouhelného revíru zmizely další těžní věže. Tentokrát se k zemi poroučely věže Dolu 9. květen ve Stonavě. Šachta ukončila provoz po 56 letech v roce 2016. Jedna ze tří věží byla stržena už dříve, v minulých týdnech byly demolovány zbývající dvě.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Probíhají poslední práce v areálu lokality 9. květen, kdy bude položená poslední betonová vrstva, která jámu definitivně uzavře.”

David Hájek, ředitel provozu OKD: “Těžba na Dole 9. květen byla ukončena v roce 2016, protože tam byly vydobyty všechny zásoby určené k vytěžení. 56 let těžby, 73 milionů tun uhlí, 608 kilometrů vyražených chodeb. První těžba byla ještě bez úpravny, v roce 1964 byla zprovozněna úpravna na 9. květnu a postupně tam pracovalo čím dál víc lidí. V 80. letech až 2,5 tisíce lidí a těžby se špičkově v tomto období pohybovaly kolem dvou milionů tun ročně.”

Obě jámy byly postupně zasypány a na povrchu po nich zůstanou jen mohutné betonové ucpávky. Přibližně z poloviční hloubky jámy vede na povrch potrubí, kterým je čerpán metan k energetickému využití.

David Hájek, ředitel provozu OKD: “Právě od toho roku 2016 až do dneška byla prováděna takzvaná technická likvidace dolu, kdy byly postupně uzavírání okruhy v podzemí, důlní chodby a nakonec likvidována svislá důlní díla, což znamená jámy. Co se týká budoucnosti areálu Dolu 9. květen, tak určitě tam bude probíhat těžba plynu metanu, protože jedna z jam je zlikvidovaná takovým způsobem, aby sloužila jako jáma plynová, která tu těžbu umožňuje. A co se týká zbytku, tak je možné tam provozovat nějakou průmyslovou zónu výroby, ale to je ještě všechno otázka budoucnosti.”

Po Dole 9. květen je nyní na řadě likvidace Dolu Lazy v Orlové.

---

Do pálenic se začínají sjíždět milovníci pálenek

V pálenicích se teď dveře téměř nezastaví. Lidé do nich vozí nejen loňské kvasy, ale také ty letošní. Nejčastěji se letos pálí jablka, hrušky a švestky. Naopak počasí moc nepřálo třešním a rybízu, jejichž úroda byla velmi malá.

Tekutého ovoce bude letos dostatek. Urodilo se nejen hodně švestek, ale také hrušek a jablek. Pálenicím tak začala sezóna. Stačí dodat kvas a za pár hodin odjíždíte s vlastní slivovicí, hruškovicí, nebo calvadosem.

Anketa: jeden z klientů pálenice: “Přivezli jsme na calvados jablka. Přijeli jsme z Rudné, je to kousek. Máme 150 litrů, tak uvidíme. Kdyby bylo 10 litrů, tak jsme spokojeni."

Pavel Kubeša spolumajitel pálenice: “Nejčastěji mají kolem 200 litrů kvasu, což je na jeden kotel. Ale máme tu několikrát ročně i zákazníky, kteří třeba mají 2 tisíce litrů, takže jsou tady dva dny. Ten proces spálení toho jednoho kotle trvá 3 až 4 hodiny.”.

Základem dobré pálenky je zralé, zdravé a čisté ovoce a dobře založený kvas, do kterého by se nemělo vůbec nic přidávat.

Pavel Kubeša spolumajitel pálenice: “Když nasbíráte ovoce, tak zhruba do 14 dnů se do toho kvasu můžete podívat a po 14 dnech to nechte uzavřené 8 týdnů, 10 týdnů, 12 týdnů, prostě vůbec do toho nekoukejte.”

Nejlepší sezónou za historii pálenice byl rok 2018/2019, kdy se pálilo až do konce června.

Naopak nejhorší byla ta loňská, kdy se s pálením skončilo už na začátku ledna, protože téměř všechno ovoce pomrzlo a nebylo téměř co pálit.

---

V Suchdole n. O. vybudovali nadšenci trail pro horská kola

Náš kraj je rájem pro horskou cyklistiku a nemusíte ani vyrážet do hor. Oblíbené traily sice vznikají nejčastěji v lyžařských střediscích, ale nadšenci v Suchdole nad Odrou ukázali, že to jde i na rovině. Nová dráha pro horská kola má 4 kilometry a bude se na ní i závodit.

Cow trail tedy Kraví stezka - to je název úplně nové dráhy pro horská kola, která byla vybudována v Suchdole nad Odrou - Kletné. Je v mnoha směrech unikátní. Její převýšení je na 4 kilometrech pouhých 100 metrů, ale přesto je prý zábavná. Vybudována byla cyklistickými nadšenci bez jakýchkoliv dotací. Pomohly prý díry po kráterech bomb z války, poddolovaná krajina i kamarádův traktor. 

Radovan Šťastný, stavitel Cow trailu: "Když jsem jednou venčil psa a říkal jsem si, že by tady bylo fajn postavit nějakou tréninkovou trať, protože se věnuju dětem v Ostravě."

Cow trail přišli pokřtít i profesionální závodníci, kteří parametry stezky pochválili. Jak jinak než mlékem od krav ze zdejších pastvin.

Matěj Průdek, reprezentant ČR v MTB: "Mě se líbí, že je to namotané na jednom plácku, takže i pro trénink dětí je to dobře udělané. Obhospodaří to jeden trenér a může tady mít i 5 dětí." 

Žádný trail ale není nikdy zcela hotov a i tento se bude dále vylepšovat. Pomoci je připraven krajský úřad, který cyklistiku podporuje na všech úrovních. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: "Kraj podporuje nejen silniční cyklistiku, ale i tuto trailovou. V dnešní době jsem velmi rád, protože děti sedí jen u počítačů a je dobré, že po kraji vznikají taková místa." 

V příštím roce už se na Cow trailu možná pojedou i první závody Českého poháru horských kol. 

---

Bezpečnost v Jablunkově hlídají další tři kamery

K 8 kamerám v centru Jablunkova přibyly v minulých dnech další 3. Moderní dohlížecí systém využívá městská policie k nepřetržitému monitorování problémových míst.

Ve městě Jablunkově je zase o něco více bezpečněji. Strážníkům městské policie pomáhají tři nové kamery. Jedna z nich už brzy po instalaci pomohla dopadnout zloděje.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Vybavili jsme další tři kamerové body. Jeden je u autobusového stanoviště, druhý je na ulici Mlýnská a třetí monitoruje hřbitov, parkoviště u městského úřadu a u smuteční obřadní síně. Je na bývalém hotelu Horal, dneska tam sídlí Fabos.”

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Záleží vlastně, který prostor je monitorován, ale když se vezme Mariánské náměstí, tak hlavně dopravní přestupky. Toto se vlastně děje i na té druhé kameře, která vlastně snímá z kostela křižovatku Nádražní s Bukoveckou. Co se týče těch dalších, tak jak zmínil už pan starosta, tak je to hlavně o nějakém vandalismu, bezdomovcích a vlastně problémy momentálně téhle té doby.

Kamery pomáhají strážníkům odhalovat například nepřístojné chování bezdomovců nebo dohlížejí na pořádek u autobusového stanoviště.

Jedna z nově nainstalovaných kamer už strážníkům pomohla v rychlém dopadení zloděje.

Martin Lysek, strážník MP Jablunkov: “Dohledal se zloděj, který z Fabosu na Polní ulici i s tím lupem nám utekl na hřbitov. Takže tam pomocí té kamery se ho podařilo dohledat. Vytrasovalo se, kde vlastně ten dotyčný zloděj utíkal.”

Kamerový systém by v budoucnu měly doplnit ještě další dvě kamery.

---

VŠB-TUO hledá jméno pro zbrusu nový superpočítač

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava bude mít zbrusu nový superpočítač. Pyšnit se bude svým špičkovým výkonem. Pro Vaši představu. Bude tak velký jako 150 tisíc notebooků dohromady. Půjde tak o nejvýkonnější superpočítač v Česku a jeden z nejvýkonnějších v Evropě.

V IT4Innovations národním superpočítačovém centru VŠB-Technické univerzity Ostrava bude už brzy umístěn nový superpočítač. Doplní tak tři superpočítače, které v něm byly instalovány v minulých letech.

Vít Vondrák, ředitel IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Nový superpočítač bude mít nesrovnatelně větší výkon a hlavně bude mít zcela nové technologie, což vlastně umožní mnohem náročnější počty, řešit nové problémy a tím pádem přilákat mnohem více uživatelů.”

Zuzana Červenková, tisková mluvčí IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Právě se nacházíme na místě, kde bude nový superpočítač stát a zprovozněn bude zhruba v první polovině roku 2021.”

Nejstarší superpočítač má 8 let a jmenuje se Anselm, nejmladší je loňská Barbora a pro zbrusu nový se jméno teprve hledá.

Vít Vondrák, ředitel IT4Innovations národního superpočítačového centra: “Náš nejstarší počítač Anselm vlastně vychází z našeho regionu, byl to samozřejmě důl a kromě toho to byl samozřejmě syn Salomona Rothschilda, který je samozřejmě úzce spjat s naším regionem. Náš druhý superpočítač byl Salomon, což souvisí se Salomonem Rothschildem, ale taktéž to byl důl. No a Barbora rovněž důl.

Technická univerzita by v této tradici chtěla pokračovat, jméno nového superpočítače by tak mělo navazovat na ta předchozí. Není to ale podmínkou.

---

Ukaž koule! Sbírku pro boccisty podpořilo mnoho lidí

Handicap sport club Havířov uspořádal měsíční kampaň na podporu boccistů pod názvem Ukaž koule! Celkem se vybralo 100 tisíc korun. Peníze pomohou sportovcům a jejich doprovodu při výjezdech na turnaje, nebo soustředění.

Boccia je sport, který mnohým hendikepovaným lidem změnil život. Našli si nové kamarády, cestují na turnaje a ti nejlepší se mohou dostat i na paralympiádu. Boccia je ale také nákladným sportem. Proto se Handicap sport club Havířov rozhodl uspořádat veřejnou sbírku s názvem Ukaž koule!

Kateřina Šajnarová, předsedkyně Handicap sport clubu Havířov: "Boccia je finančně nejnáročnějším paralympijským sportem, protože naši sportovci vyžadují 24 hodinovou asistenci jiné osoby. Proč Ukaž koule? Tak to je jednoduché, protože boccia se hraje s koulemi, s modrými a červenými míči, a také protože naši sportovci mají nejtěžší druhy tělesných handicapů. A to, že mohou sportovat a to, že mohou žít takový svobodný život, potřebovalo hodně odvahy a vzít koule, jít do toho a nebát se.”

Tvářemi kampaně se stali tři členové klubu. Jednou z nich je i 20letá Bára, která se svým postižením žije už od narození. 

Barbora Skopalová, sportovkyně: "Když někomu řeknu, že hraji bocciu, tak neví, co to je, co si má pod tím představit. A proto jsem do toho i šla, protože chci, aby se o tom společnost dozvěděla a zjistila, že náš sport není ničím podřadným, ale že je to normální paralympijský sport, jako každý jiný.”

Během měsíční kampaně se podařilo vybrat od dárců 100 tisíc korun. Podpořili ji jednotlivci, ale také sportovní kluby, kapely i firmy.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-vikend-21-11-2020-14-00