Slezskoostravský miniexpres

  • Slezská Ostrava realizuje řadu investičních akcí
  • Slezská Ostrava realizuje řadu velkých investic

Slezská Ostrava realizuje řadu velkých investic

Nová veřejná prostranství, důležité regenerace bytových domů i rekonstrukce kulturního domu. Slezská Ostrava realizuje řadu investic, které přispějí k lepšímu životu v obvodu. Nejvíce prací probíhá právě v letních měsících. Obvod letos proinvestuje přes 200 milionů korun.

Řadu míst ve Slezské Ostravě zaplnily během prázdnin stavební stroje a dělníci. Opravují se školy, a hlavně veřejná prostranství.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Kromě řady investičních akcí a oprav na školských zařízeních, která jsou samozřejmě v letních měsících prázdná, a proto se v nich nejlépe v těchto měsících pracuje, běží také řada prací na veřejných prostranstvích, komunikacích a chodnících. Kdy právě v létě je ideální počasí na jejich opravy. Jedná se o velké investiční akce na sídlišti Muglinov, kde se dokončuje poslední etapa regenerace kolem ulice Vdovská. Také o zdejší regeneraci sídliště Mírová osada, kde jsme letos zahájili první etapu regenerace, ale také řadu oprav chodníků a komunikací, například na ulici Na Baranovci nebo Vrbická."

V Heřmanicích vzniká před kostelem svatého Marka nové náměstíčko, kde bude parkoviště i plnohodnotné místo k setkávání, odpočinku a různým akcím. Vysadí se alej stromů, instalují se nové lavičky, koše, i osvětlení.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Největší investiční akcí je aktuálně rekonstrukce Kulturního domu Heřmanice, který prochází komplexní rekonstrukcí. Získá novou střechu, zateplení, hydroizolaci a kompletně bude opravený také interiér, kde najde nové prostory i heřmanická knihovna. Většina akcí má být hotová s koncem léta, v srpnu, případně začátkem září. Celkově městský obvod v letošním roce prostaví přes 200 milionů korun."

V rámci postupné regenerace zrekonstruoval obvod za necelé dva roky v Mírové osadě přes 50 bytových domů. Dostaly zateplení, opravily se střechy a další. Aktuálně probíhají ještě dokončovací práce na ulici 8. března.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry