Slezskoostravský miniexpres

Slezskou Ostravu povedou dál hnutí ANO, Ostravak i ODS

Slezskou Ostravu povedou dál hnutí ANO, Ostravak i ODS

Slezskou Ostravu povede dál dosavadní trojkoalice. Hnutí ANO, Ostravak a ODS se mezi sebou dohodli na pokračování ve vedení obvodu. ANO posílilo a se svými partnery se nyní chce zaměřit na pokračování ve velkých investicích, bytovou problematiku i veřejná prostranství.

Pro hnutí ANO hlasovalo ve Slezské Ostravě ve volbách přes 42 procent voličů. Díky tomu obsadilo rovnou nadpoloviční většinu v zastupitelstvu, tedy 18 křesel.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci povolebních vyjednávání jsme se rozhodli pokračovat ve stávající koalici s hnutím Ostravak a s ODS. Nicméně hnutí ANO v této koalici posílilo. Máme většinu v radě a od ODS jsme získali také pozici jednoho místostarosty pro oblast dopravy a životního prostředí."

Slezská Ostrava je svou rozlohou přes 41 kilometrů čtverečních největším obvodem ve městě. Má 35 zastupitelů a 11 radních.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Přestože bychom mohli s většinou v zastupitelstvu vládnout jako hnutí ANO sami, tak širší většina, která dnes bude 27 z 35 zastupitelů dává příležitost realizovat lépe dlouhodobé projekty pro které je potřeba širší shoda. A samozřejmě je to i pohodlnější pro práci a pro samotné hlasování v jednotlivých orgánech. Samozřejmě koalice je i o jednotlivých lidech. My jsme si lidsky velmi sedli v rámci vedení obvodu, takže i toto byl jeden z faktorů pro pokračování té stávající koalice."

Nyní chce vedení obvodu pokračovat ve velkých investicích, které jsou už v běhu.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Ať už je to multifunkční dům v Muglinově nebo sportovní hala v Koblově. Chceme dále podporovat byty a věnovat se i veřejným prostranstvím. Velkou výzvou pak pro nás bude vyrovnání se se současnou energetickou krizí. Chceme více investovat do obnovitelných zdrojů energie a snižovat náročnost našich budov."

Mezi priority bude k budování nového bydlení pro mladé rodiny i seniory patřit také modernizace škol nebo revitalizace sídlišť, ale i výstavba nových sportovišť a dětských hřišť.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry