Slezskoostravský miniexpres

Slezská Ostrava dokončuje 24 bytů pro VŠ studenty

Slezská Ostrava dokončuje 24 bytů pro VŠ studenty

Slezská Ostrava chce do obvodu přilákat více mladých lidí. V těchto dnech proto dokončuje rekonstrukci bytového domu, který nabídne 24 malometrážních bytů pro studenty vysokých škol. Investice vyšla obvod i s vybavením na téměř 14,5 milionu korun.

Bytový dům na adrese Dědičná 12 prošel od listopadu loňského roku výraznou proměnou.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Žili zde problémoví nájemníci. Městský obvod se proto rozhodl tyto nájemníky vystěhovat a přistoupil ke kompletní rekonstrukci tohoto bytového domu. V rámci, které byly tedy nejen zrekonstruovány samotné byty, ale došlo i k výměně oken a společných prostor. A vzniklo zde 24 malometrážních bytů, určených pro studenty ostravských vysokých škol."

V rámci rekonstrukce se vyměnila okna, podlahy, rozvody elektřiny, vody i odpadů. Opraveny byly omítky a vyměněny vstupní dveře. Byty mají také nové sociální zařízení i kuchyňské linky s indukčními deskami i ledničkami.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Celková rekonstrukce včetně vybavení nábytkem vyšla městský obvod na 14,5 milionu korun."

21 bytů bude určeno pro jednoho studenta a ve třech bytech mohou bydlet dvojice.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Dlouhodobě sledujeme poptávku po bydlení právě pro mladé lidi. A to jak pro mladé rodiny, tak pro jednotlivce, kteří si nemohou často dovolit bydlení v soukromém nájemním bydlení. Snahou vedení městského obvodu je přitáhnout na Slezskou co nejvíce mladých lidí a pomoci tak rozvoji městského obvodu. I vznik studentských bytů právě na sídlišti Kamenec je tak jednou z cest, jak tohoto cíle dosáhnout."

Nájemníci budou mít k dispozici připojení k internetu a službu praní prádla. V současné době se provádí úklid bytů a vysokoškolským studentům by mohly být nabídnuty ještě v průběhu září. Cena nájmu zatím nebyla stanovena, ale odhaduje se na zhruba 5 tisíc korun za jednolůžkový byt včetně služeb.

---Mohlo by Vás také zajímat


Dnešní premiéry