Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Karel Soukop

Lyžaři z Dolní Moravice na Vassově běhu ve Švédsku

2. dubna 2010 21:05 | Bruntál | Karel Soukop

Vassův běh ve Švédsku. Tohoto světového fenoménu běžeckého lyžování se letos zúčastnili také z Radoslav Kaláb a Jan Najdek z Dolní Moravice v okrese Bruntál. Účast v tomto závodě pokládají za životní zážitek.

V Andělské Hoře obnovili tradici velikonočního stromu

1. dubna 2010 18:44 | Bruntál | Karel Soukop

Obnovit tradici zdobení velikonočního stromu se podařilo v Andělské Hoře na Bruntálsku. Děti z místní školy se na ně dlouho připravují, dospělí jim pak při stavění stromu pomáhají, nebo jim přinejmenším fandí.

Otevírání jesenického Klondiku ve Zlatých Horách

30. března 2010 21:14 | Bruntál | Karel Soukop

Zlatokopové z celé České republiky a z Polska se sjeli do Zlatých Hor v okrese Jeseník na 8. ročník soutěže nazvané Otevírání jesenického Klondiku. Letos však Zlaté Hory čeká ještě daleko významnější událost. V polovině srpna se zde uskuteční mistrovství světa v rýžování zlata.

Oblastní kolo ve Street hokeji proběhlo v Břidličné

30. března 2010 10:20 | Bruntál | Karel Soukop

V plném proudu je další ročník turnaje ČEZ street hockey, na jehož pořádání se podílí i televize Polar. Účastní se jej stovky hráčů z desítek škol z celého Moravskoslezského a v poslední době také Olomouckého kraje. Okres Bruntál není výjimkou.

Studenti SPŠ Bruntál mají novou laboratoř počítačových sítí

29. března 2010 8:56 | Bruntál | Karel Soukop

Třemi novými moderními učebnami se může pochlubit Střední průmyslová škola v Bruntále. Studenti si tady zlepší dovednosti v oblasti počítačových sítí, programování, modelování a počítačové grafiky. Takto speciálně vybavených učeben je stále jako šafránu.

Mediální týden v zakladní škole Andělská Hora

25. března 2010 16:54 | Bruntál | Karel Soukop

Na chodbách školy v Andělské Hoře na Bruntálsku se teď běžně potkává scénárista s kameramanem a televizní hlasatelka s fotoreportérem nebo redaktorem. Všechno to ale jsou žáci školy. Ve škole totiž probíhá mediální týden.

Výstava o barvení přírodními barvami v bruntálském Muzeu

24. března 2010 23:27 | Bruntál | Karel Soukop

Blíží se Velikonoce, svátky plné barev. Navýsost aktuální je proto výstava, kterou zejména pro poučení a pro inspiraci nabízí bruntálské muzeum. Výstava přibližuje barvení přírodními barvivy a jejími autorkami jsou pracovnice Výzkumného ústavu rostlinné výroby v Olomouci.

Vedení města jednalo se studenty o vysvědčení zastupitelům

23. března 2010 21:03 | Bruntál | Karel Soukop

Vedení města Bruntálu se setkalo se studenty Základní školy a městského osmiletého gymnázia, kteří vystavili městským zastupitelům vysvědčení. Setkání bylo neformální a jak studenti, tak i představitelé města je považovali za zajímavé a přínosné.

Křenkovi ve Stránském pečou chleba ve vlastní peci

21. března 2010 20:03 | Bruntál | Karel Soukop

Chleba odjakživa býval základem stravy. Nejlepší je pak bezesporu ten, který si upečete sami. Své o tom ví paní Vladimíra Křenková ze Stránského u Rýmařova v okrese Bruntál, která peče chleba v domácí peci pravidelně.

Malá Morávka žádá zrušení vesnické památkové zóny

19. března 2010 8:27 | Bruntál | Karel Soukop

Malá Morávka, malebná horská obec na Bruntálsku, je už více než 15 let památkově chráněná. To s sebou kromě výhod přináší i některá omezení, která se obecním zastupitelům nelíbí. Rozhodli se proto k rozhodnému kroku.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více