V karvinské knihovně vyráběli papírové baňky

  • 9. prosince 2014,
  • 11:36,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Pokud hledáte inspiraci na levné a netradiční ozdobení vánočního stromečku, pak je následující reportáž určená právě vám. Ukážeme vám, jak snadno se dají vyrobit baňky z obyčejného papíru. Ozdoby zvládnou vyrobit i malé děti a určitě vám rády pomůžou.

Reklama

Netradiční ozdoby na stromeček – baňky z papíru – vyráběly děti společně se svými rodiči v knihovně v Karviné-Novém Městě.

Yvona Kozubková, knihovnice: “Rozhodla jsem se, že zapojím úplně ty nejmenší děti, zdá se mi tento návrh snazší pro děti, je to vlastně práce s papírem a lepidlem.”

Základem pro výrobu této dekorace je několik vystřižených papírových vzorů,

Anketa, návštěvníci knihovny: “Prvně jsem si museli obkreslit to vykrajovátko, pak to vystřihnout a přilepit to k sobě a pak už to jen dozdobit.” “K tomu není potřeba spoustu pomůcek, ani ten materiál není drahý, stačí balící papír, lepidlo, nůžky a tvar si vymyslet nebo obkreslit. Chodím tady na inspiraci do výtvarného kroužku.”

Náročnější na čas a šikovnost bylo tvoření i adventních věnců. Ty si mohou rodiče s dětmi tady v knihovně vyrábět každoročně.

Anketa, návštěvnice knihovny: “Věnce tady děláme každý rok, dnes jsme použili jiné větve a korpus. Jinak děláme bez korpusu tady s paní knihovnicí.”

Dílničky se tady v této knihovně konají pravidelně a díky nim se mnohé děti stávají pravidelnými návštěvníky a jako čtenáři objevují svět knih.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu