Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské knihovně vyráběli papírové baňky

  • Karviná,

Pokud hledáte inspiraci na levné a netradiční ozdobení vánočního stromečku, pak je následující reportáž určená právě vám. Ukážeme vám, jak snadno se dají vyrobit baňky z obyčejného papíru. Ozdoby zvládnou vyrobit i malé děti a určitě vám rády pomůžou.

Netradiční ozdoby na stromeček – baňky z papíru – vyráběly děti společně se svými rodiči v knihovně v Karviné-Novém Městě.

Yvona Kozubková, knihovnice: “Rozhodla jsem se, že zapojím úplně ty nejmenší děti, zdá se mi tento návrh snazší pro děti, je to vlastně práce s papírem a lepidlem.”

Základem pro výrobu této dekorace je několik vystřižených papírových vzorů,

Anketa, návštěvníci knihovny: “Prvně jsem si museli obkreslit to vykrajovátko, pak to vystřihnout a přilepit to k sobě a pak už to jen dozdobit.” “K tomu není potřeba spoustu pomůcek, ani ten materiál není drahý, stačí balící papír, lepidlo, nůžky a tvar si vymyslet nebo obkreslit. Chodím tady na inspiraci do výtvarného kroužku.”

Náročnější na čas a šikovnost bylo tvoření i adventních věnců. Ty si mohou rodiče s dětmi tady v knihovně vyrábět každoročně.

Anketa, návštěvnice knihovny: “Věnce tady děláme každý rok, dnes jsme použili jiné větve a korpus. Jinak děláme bez korpusu tady s paní knihovnicí.”

Dílničky se tady v této knihovně konají pravidelně a díky nim se mnohé děti stávají pravidelnými návštěvníky a jako čtenáři objevují svět knih.
VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků