Odlehčovací službu Pohoda budou v Novém Jičíně rozšiřovat

Je to zhruba pět měsíců, kdy v Novém Jičíně začala fungovat odlehčovací služba Pohoda. Využívají ji senioři se sníženou soběstačností v době, kdy se o ně jejich nejbližší nemohou starat. O službu je velký zájem, v brzké době tady proto musí rozšířit kapacitu.

Celodenní péči, stravu a ubytování, to vše mají v Pohodě starší lidé, o které se rodina z jakéhokoliv důvodu nemůže postarat. Mohou tady být ale maximálně šest týdnů v roce. Po spuštění museli některé klienty odmítnout - nebylo pro ně místo.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: "Stávající kapacitu máme plnou, je plně obsazena."

Doslova Pohodovým klientem je i devětaosmdesátiletý Narcis Vilímek. Je tady spokojený.

Narcis Vilímek, klient Pohody: "Pečovatelky se o nás starají ve dne i v noci. Při každé bolesti dovedou ihned zasáhnout, pečlivě nám připravují snídaně, obědy i večeře, takže nevím, na co bych si mohl stěžovat. Zdejší služba je opravdu na úrovni."

Další dvě místa budou v novém pokoji, do původního už by se nevešly. Rozšíření kapacity bude stát zhruba 50 tisíc a v této chvíli je už téměř vše hotovo, zbývají prakticky jen postele.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: "Je hotová rekonstrukce, teď dovybavíme místnost, ale počkáme na souhlas kraje s rozšířením, případně splníme podmínky, které kraj pro rozšíření registrované služby dá."

V Pohodě přijímají občany z celého kraje, přednost ale mají senioři z Nového Jičína. Od začátku fungování prošlo zařízením už 8 klientů.

 
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 22.11. 17:21
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků