Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odlehčovací službu Pohoda budou v Novém Jičíně rozšiřovat

Je to zhruba pět měsíců, kdy v Novém Jičíně začala fungovat odlehčovací služba Pohoda. Využívají ji senioři se sníženou soběstačností v době, kdy se o ně jejich nejbližší nemohou starat. O službu je velký zájem, v brzké době tady proto musí rozšířit kapacitu.

Celodenní péči, stravu a ubytování, to vše mají v Pohodě starší lidé, o které se rodina z jakéhokoliv důvodu nemůže postarat. Mohou tady být ale maximálně šest týdnů v roce. Po spuštění museli některé klienty odmítnout - nebylo pro ně místo.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: "Stávající kapacitu máme plnou, je plně obsazena."

Doslova Pohodovým klientem je i devětaosmdesátiletý Narcis Vilímek. Je tady spokojený.

Narcis Vilímek, klient Pohody: "Pečovatelky se o nás starají ve dne i v noci. Při každé bolesti dovedou ihned zasáhnout, pečlivě nám připravují snídaně, obědy i večeře, takže nevím, na co bych si mohl stěžovat. Zdejší služba je opravdu na úrovni."

Další dvě místa budou v novém pokoji, do původního už by se nevešly. Rozšíření kapacity bude stát zhruba 50 tisíc a v této chvíli je už téměř vše hotovo, zbývají prakticky jen postele.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: "Je hotová rekonstrukce, teď dovybavíme místnost, ale počkáme na souhlas kraje s rozšířením, případně splníme podmínky, které kraj pro rozšíření registrované služby dá."

V Pohodě přijímají občany z celého kraje, přednost ale mají senioři z Nového Jičína. Od začátku fungování prošlo zařízením už 8 klientů.

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy