Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

E-aukce energií pro domácnosti brzy i v Novém Jičíně

I v Novém Jičíne se lidé už brzy budou moct zapojit do elektronické aukce energií. Na místní radnici už proběhla první informační schůzka. Zájem lidí byl obrovský.

Elektronické aukce pro domácnosti jsou v podstatě novinkou. Lidé mohou ušetřit peníze za elektřinu nebo plyn.

Alice Mazurková, zástupce společnosti organizující e-aukce pro domácnosti: "Sdružíme co největší počet domácností, oslovíme všechny dodavatele, kteří jsou na trhu, aby se zapojili do té elektronické aukce, kde online potom soutěží o celý ten balíček domácností."

Informační schůzky v Novém Jičíně se zúčastnily desítky zástupců i samotní majitelé nemovitostí. Většina z nich o účasti v elektronické dražbě vážně uvažuje.

Alice Mazurková, zástupce společnosti organizující e-aukce pro domácnosti: "Zájem je skutečně veliký. Je vidět, že si i starostové uvědomují, že to je skutečně služba pro občany."

K elektronickým dražbám energií pro domácnosti se přidávají i další města v kraji, aktuálně například Krnov, Opava nebo Orlová. Čím více lidí se v daném městě podaří dát dohromady, tím víc se většinou podaří snížit stávající cenu.

Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína: "Je to pro občany a občané to tak cítí. Teď už jenom, aby se ta elektronická aukce povedla."

O tom, kolik lidé v Novém Jičíně mohou ušetřit za energie, se dozví už brzy. Elektronická aukce tady proběhne v květnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy