Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie v Novém Jičíně vystavuje fotky a výrobky

Letošní výstavní sezónu v Galerii na Staré poště zahajuje prezentace Slezské diakonie, která v Novém Jičíně dosud provozuje sociálně-terapeutické dílny a denní stacionář. Lidé se mohou ve výstavní síni seznámit s fotografiemi, kresbami a také výrobky postižených lidí.

Šikovné ruce klientů Slezské diakonie v krátké ukázce pletení košíků v Galerii na Staré poště. V komorní atmosféře tam začala výstava dvou poboček známé neziskové organizace v Novém Jičíně. Denního stacionáře Eden a sociálně-terapeutických dílen Effatha.

Eva Švagerová, vedoucí střediska Slezské diakonie: "Napadlo nás to tak, že jsme si říkali, jak jinak se mají ostatní dozvědět o tom, že tady Slezská Diakonie působí a má nějaké uživatele, kteří jí důvěřují a jejich služeb využívají. A že ti uživatelé jsou schopni, ač mají mentální a kombinované postižení a někdy poměrně hodně těžké, jsou schopni vytvářet věci, které jsou zajímavé, hezké a mohou zaujmout běžného člověka. Můžete si je dát do domácnosti, vyzdobit si s nimi byt a brát je jako plnohodnotné."

V galerii na Staré poště jsou k vidění ruční práce z obou poboček Slezské diakonie ve městě, které vznikly během uplynulého roku. Výstavu se symbolickým názvem Ohlédnutí pak doplňují i desítky fotografií z akcí.

Služby Slezské diakonie v současné době denně využívá 15 uživatelů denního stacionáře na Beskydské ulici, do sociálně-terapeutických dílen v budově školy Dlouhá 54 nepravidelně chodí zhruba 40 lidí.

Eva Švagerová, vedoucí střediska Slezské diakonie: "Já myslím, že snad mohu říct, že se daří, že máme klientů dostatek jak v denním stacionáři, tak vlastně stále přibývají do sociálně-terapeutických dílen. Od února letošního roku bychom měli zprovoznit úplně naplno chráněné bydlení v Novém Jičíně v městské části Žilina v budově u kostela. Takže uvidíme, jak se bude dařit nové službě, určitě rozjezdy budou pomalejší, ale věříme, že se to rozběhne dobře."

Výstava Ohlédnutí je k vidění v pracovní dny od devíti do jedenácti a od půl třetí do pěti až do pátku 28. ledna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy