Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní olympiáda v Domovince uvedla do pohybu seniory i děti

Letos se konají letní olympijské hry a staly se inspirací i pro jednu z aktivit denního stacionáře Domovinka. Senioři si tu v dresech s pěti kruhy vyzkoušeli různé disciplíny, sparing partnery jim byli druháci ze školy Jubilejní.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Odmaturoval prací, ve které naučil robota skládat Rubikovu kostku

Rubikova kostka je fenomén, který provází již několik generací. Stala se také inspirací pro maturitní práci jednoho ze studentů novojičínské střední školy. Vytvořil program, na základě kterého kostku poskládá robot.

Výročí Studénky provázejí dvě rozdílné výstavy, historie a budoucnost

Týden oslav 65. výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Žerotínský zámek odkrývá poklady země, Novojičínsko je na ně bohaté

13. června 2024 11:47 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Pod střechou Žerotínského zámku jsou k vidění Poklady země. To je název nové výstavy, která představuje zemské suroviny a jejich dobývání na Novojičínsku. Pojata je zážitkově a potrvá do listopadu.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Absolventi výtvarného oboru vystavují své závěrečné práce na baště

12. června 2024 14:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Výstavní prostory na baště představují absolventské práce žáků výtvarného oboru základní umělecké školy. Sešlo se tu dvacet autorů, mnoho různých technik a témata, kterým dominuje příroda.

Hlavní je udělat cokoliv a situaci neignorovat, radí novojičínským školákům budoucí zdravotnice

První pomoc by měl umět poskytnout každý. To je myšlenka, kterou se žákům novojičínských základních škol snaží vštípit studentky oboru praktická sestra. Kurzy pro děti pořádá jejich Mendelova střední škola řadu let

Začala poslední “kachličková” sezona venkovního bazénu

10. června 2024 16:01 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Venkovní bazén, starý padesát let, zahájil v červnu poslední sezonu s koupací vanou ještě v původní kachličkové podobě. V září začne jeho rekonstrukce za zhruba 80 milionů korun.

Školáci z Galaxie se předvedli jako hvězdy cirkusové manéže

10. června 2024 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Školáci z Galaxie zazářili jako hvězdy cirkusové manéže. Předvedli se jako akrobati, žongléři nebo klauni. Týdenní projekt připravený ve spolupráci s cirkusem Happy kids vyústil ve vystoupení pro veřejnost.

Vědomostní kvíz posadil za herní stoly 32 soutěživých týmů

V sále Střediska volného času Fokus se konala jedna z největších vědomostních soutěží v regionu. Otestovat své znalosti v různých oborech tu dorazilo na MEGA kvíz dvě stě lidí.

Tým vybíjené z Jubilejní je letos republikovým vicemistrem

Loni bramborová medaile, teď už vzácný kov. Žákovské družstvo Základní školy Jubilejní se podruhé po sobě probojovalo do republikového finále turnaje ve vybíjené. Letos našlo jediného přemožitele a vybojovalo stříbro.

V novojičínském Straníku přibudou dvě čističky odpadních vod

Dva objekty v novojičínské místní části Straník, které jsou ve vlastnictví města, letos získají domovní čističky odpadních vod. Ty nahradí dosavadní septiky. Jednou z těchto budov je i ta, ve které mají zázemí hasiči a senioři.

Muzeum Novojičínska popsalo cestu našich předků ke chlebu

6. června 2024 19:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Žerotínský zámek voněl celý týden čerstvým chlebem a plackami. Pracovníci Muzea Novojičínska tu připravili edukační program, ve kterém popsali cestu ke chlebu, od sklizně obilí po jeho pečení.

“Srdce” Straníku získalo čističku odpadních vod, další bude u fotbalového hřiště

6. června 2024 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Dva objekty v části Straník, které jsou ve vlastnictví města, letos získají domovní čističky odpadních vod. Ty nahradí dosavadní septiky. Jednou z těchto budov je i ta, ve které mají zázemí místní hasiči a senioři.

Loni brambora, letos získali novojičínští školáci republikové stříbro

Loni bramborová medaile, teď už vzácný kov. Družstvo z novojičínské Základní školy Jubilejní se podruhé po sobě probojovalo do republikového finále turnaje ve vybíjené. Letos našlo jediného přemožitele a vybojovalo stříbro.

Fokus dětem otevřel své herny, podkroví i ředitelnu

Velký den dětí opět otevřel návštěvníkům všechny prostory budovy Fokusu. Kluci a holky si tu mohli pohrát, objevit nové kroužky volnočasového centra a poptat se na letní tábory.

Cimbalistka přivezla z Číny Zlaté pásmo, podílela se na zápisu do Guinnessovy knihy rekordů

Žákyně novojičínské základní umělecké školy, Johana Demlová, se 10 let věnuje hře na cimbál. Za sebou má úspěchy na celostátní i mezinárodní úrovni. Teď v květnu zazářila na soutěži v Číně a stala se součástí zápisu do Guinessovy knihy rekordů.

Olympijské hry zvládli novojičínští senioři s parťáky ze školy

Letos se konají letní olympijské hry a staly se inspirací i pro jednu z aktivit denního stacionáře Domovinka v Novém Jičíně. Senioři si tu v dresech s pěti kruhy vyzkoušeli různé disciplíny, sparing partnery jim byli druháci ze školy Jubilejní.

Absolventi fotokurzu prezentují svou tvorbu výstavou na Staré poště

Absolventi kurzu fotografování, který pořádá městské kulturní středisko, ukončili svou několikaměsíční práci výstavou na Staré poště. Na čtveřici snímků tu prezentují své pokroky. Řada z nich se do kurzu vrátila opakovaně.

Cimbalistka z novojičínské Základní umělecké školy má světové zlato a účast v rekordu

Žákyně novojičínské základní umělecké školy, Johana Demlová, se 10 let věnuje hře na cimbál. Za sebou má úspěchy na celostátní i mezinárodní úrovni. Teď v květnu zazářila na soutěži v Číně a stala se součástí zápisu do Guinessovy knihy rekordů.

Mega kvíz hrály ve velkém sále dvě stovky soutěživých Novojičíňáků

V sále Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně se konala jedna z největších vědomostních soutěží v regionu. Otestovat své znalosti v různých oborech tu dorazilo na Mega kvíz dvě stě lidí.

Běžci na Skalkách podpořili nemocného Šimonka, rodiče doufají v genovou terapii

Na Skalkách se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporou chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Z Barcelony šli i pro handicapovanou Natálku pěšky 2 350 kilometrů

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. 2 350 kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Městská policie ocenila své nejlepší a věrné pracovníky za rok 2023

Městská policie ocenila své pracovníky za věrnou službu, tedy ty, kteří v uniformě se znakem Nového Jičína strávili 20, 25 a 30 let. Současně vyhlásila nejlepší zaměstnance za rok 2023.