Opava přijde o část dotací na Tyršův stadion

  • 4:50,
  • Opava ,

Již jsme vás informovali o končící rekonstrukci Tyršova stadionu, která je z velké části hrazena z evropských peněz. Kvůli chybě při výběru dodavatele stavby teď ale hrozí, že o minimálně 25 procent z asi 30 milionů korun město přijde. Radní pochybení odmítají.

Tělocvična na Tyršově stadionu má být hotova už v červnu. Její náklady jsou 38 milionů korun. Budova má nové opláštění i střechu, byl přistavěn běžecký tunel pro skoky a největší chloubou je povrch, na kterém mohou atleti běhat i v tretrách. Velká část rekonstrukce, 29 milionů korun, měla být hrazena evropských fondů, ale poskytovatel dotace Úřad regionální rady zjistil, že radnice vybrala špatně dodavatele stavby.

Petr Šnejdar, vedoucí odd. rozvoje města: "Vytýkají nám nedostatečně prokázanou kvalifikaci u vítězného uchazeče. Podle poskytovatele dotace nedostatečně prokázal, že tu stavbu zvládne."

Vedení města ale pochybení odmítá. Podle radních jde o chybu administrativního charakteru, která nijak kvalitu stavby neovlivnila.

Daniel Žídek (ČSSD), náměstek primátora: „My tvrdíme, že jsme nepochybili. Rozhodne do Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Je to rozhodnutí v administrativní rovině."

Vše rozhodne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pokud se podezření regionální rady potvrdí, přijde město minimálně o 7 a půl milionu korun, které musí uhradit z rozpočtu Opavy. Evropské peníze ale městu zůstanou ve fondu a může je použít později na jiný projekt.
Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 19.09. 0:10
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 19.09. 0:10
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 0:10
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků