Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Kolega zachránil policistovi po zásahu bleskem život
  • MS kraj zdarma zpřístupní vybrané atraktivity
  • Unikátní basketbalová hala ve Frýdku-Místku už stojí, otevřít by se mohla během několika měsíců
  • Na Karvinském moři se prezentoval projekt POHO 2030
  • Tábor pro novojičínské děti jako odměna a motivace

Kolega zachránil policistovi po zásahu bleskem život

K práci policistů patří i to, že jim někdy jde o život. Je ale naprosto ojedinělé, že to způsobí příroda, jak se to stalo v případě dvou policistů pořádkové jednotky z Frýdku-Místku do kterých při výkonu služby v Beskydech uhodil blesk. Naštěstí se jeden z mužů probral z bezvědomí a tak díky němu přežil i druhý policista.

Na konci července měli členové pořádkové jednotky policie hlídku na čtyřkolce v Beskydech v oblasti Bílého kříže. Kontrolovali dodržování zákazu vjezdu vozidel na lesní stezky. Pak začalo pršet a slyšeli i hřmění. Proto se začali strojit a chtěli sjet z hřebenu do bezpečí. To už ale nestihli. 

Martin Žebrok, PČR Frýdek-Místek: "Začali jsme se oblékat a zčistajasna udeřil blesk, který jsme vůbec neviděli. Oba nás to odhodilo od čtyřkolky."

Oba policisté byli v bezvědomí, ale Radim Bílý se naštěstí probral a ihned začal kolegu oživovat. 

Radim Bílý, PČR Frýdek-Místek: "Ležel jsem na zemi. Když jsem vstal, viděl jsem kolegu, jak leží pod čtyřkolkou. Tak jsem ho vytáhl a začal s první pomocí." 

Turisté z blízké chaty brzy policistovi přišli na pomoc a pokračovali v resuscitaci až do příletu záchranářského vrtulníku.

Martin Štěpánek, svědek: "Měl sice otevřené oči, ale nedýchal a ani jsme nenahmatali puls. Začali jsme s masáží srdce a umělým dýcháním. Po nějaké době se chytil a my jsme byli strašně rádi." 

Martin Žebrok se na druhý den v nemocnici probudil. Měl popáleniny a neurologické problémy ho trápí dodnes. I když je stále na nemocenské věří, že už se brzy vrátí do práce. A jak se smíchem řekl, ani teď se bouřky nebojí. 

---

MS kraj zdarma zpřístupní vybrané atraktivity

Moravskoslezský kraj chce přilákat další turisty. Vybrané památky proto zpřístupní zcela zdarma. Bez vstupného je budete moci navštívit během září a října. Turistické atraktivity kraje propaguje i vlak, který jezdí několikrát denně.

Z Bohumína vyjel vlak, který propaguje turistické atraktivity MS kraje. Ty budou po celé září a říjen přístupné zcela zdarma. Půjde o více než 30 hradů, zámků, muzeí a dalších atraktivit, které se do projektu zapojily.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Takže začneme na Sovinci na Bruntálsku, budeme končit v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.Tento projekt byl vyhlášen jako dotační titul, do kterého se mohly veškeré atraktivity přihlásit.”

Na turistické atraktivity MS kraje bude vlak lákat turisty nejen z ČR, ale také Polska a Slovenska

Beata Okenica Maierová, vedoucí oddělení cestovního ruchu: “Jde nám o to, abychom přilákali i lidi z jiných krajů právě k nám do našeho kraje a proto nám vyhovuje, že ten vlak jede jak přes Olomoucký, tak může vzít turisty z Prahy, nebo i Polska a ze Slovenska.”

Anketa:obyvatelé MS kraje: “Asi nějaké hrady, zámky, zříceniny, je toho tady docela dost. Hukvaldy třeba.”

“Do Beskyd jezdíme, ale památky, spíš do přírody jezdíme.”

Vysoká návštěvnost v současné době panuje v Beskydech i v Jeseníkách, kde jsou hotely a penziony obsazeny z 90 procent.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Co se týká měst jako je Ostrava, Opava a jiná větší města, tak je to tam horší. Taková ta obchodní turistika, zahraniční turistika u nás opravdu není a ty hotely fungují na nějakých 30 procent ve městech.”

Nejnavštěvovanějšími atrakcemi MS kraje jsou Dolní oblast Vítkovic a stezka Valaška na Pustevnách.

---

Unikátní basketbalová hala ve Frýdku-Místku už stojí, otevřít by se mohla během několika měsíců

Už brzy se ve Frýdku-Místku otevře úplně nová basketbalová hala. V Česku půjde navíc o unikát, protože se staví po vzoru japonských tělocvičen u základních škol. Magistrát na její výstavbu přispěl částkou 17 milionů korun.

Hrubá stavba nové basketbalové haly za pátou základní školou už stojí. O její výstavbu se ve městě zasadil předseda klubu Basketpoint Zdeněk Navrátil, město tak dalo zelenou projektu partnerství veřejného a soukromého sektoru.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Jsme ve fázi, kdy hala měla být dokončená, měly v ní děti už hrát, ale nastalá situace, kterou všichni znají, to neumožnila. Sníme si o tom, že bychom do konce října mohli uvést halu do provozu."

Miroslav Sněhota, sádrokartonové konstrukce: "Děláme tady stropy, podhledy, bude to Era design. No a říkám, nějaké zkušenosti s tím máme, dělali jsme například halu v Třinci."

Předseda klubu nedávno s průběhem stavby seznámil na tříhodinovém workshopu také zastupitele města.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Informoval nás o svých záměrech, co kde bude, to znamená, jaké je kde zázemí, čím ta hala bude zajímavá, čím bude prostě netypická a jedinečná."

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Má plnohodnotná dvě basketbalová hřiště, to znamená ten prostor, který je bezbariérový v rozměru 45 x necelých 34 metrů umožňuje v podstatě provozování jakéhokoliv sportu. Kopírovala se architektura tělocvičen v základních školách v Japonsku a věřím, že to bude velmi užitečné řešení."

Stavba má vyjít na zhruba 71 milionů korun. Město na ni přispělo částkou 17 milionů, stejnou měrou se podílel i kraj a dalších 30 milionů se podařilo klubu získat z ministerstva školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "64 milionů v této chvíli je zajištěno z veřejných prostředků, zbytek peněz hradím já."

Zdeněk Navrátil na celou realizaci osobně dohlížel a se stavebními firmami jednal doslova o každé položené cihle. Zároveň dokázal, že kvalitní sportovní hala nemusí stát stamiliony a projekt dal veřejně k dispozici Národní sportovní agentuře i ministerstvu školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Kdokoliv, kdo má zájem třeba z neziskových organizací a územně správních celků zájem něco podobného realizovat, postavit a provozovat, tak se na mě může kdykoliv obrátit, veškerá autorská práva jsou plně k dispozici."

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Neustále slýcháváme, že je tady málo toho sportovního zázemí. Takže když tady vznikne hala, ve které budou dva kurty, nebo ve které budou dvě hřiště, tak je to fantazie."

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Těším se na to, že nejen děti a rodiče, kteří jsou samozřejmě jejich přirození podporovatelé najdou zálibu v dětském a mládežnickém sportu. To, co jsem zažil s dětmi na trénincích ve školách, hlavně v Japonsku, částečně v Americe, bych chtěl, ať zažijí děti i u nás ve Frýdku-Místku."

Basketpoint vychovává v současnosti na 300 aktivně sportujících dětí v mládežnických týmech a skoro 200 dětí v předškolním věku.

---

Na Karvinském moři se prezentoval projekt POHO 2030

Karvinské moře se stalo vyhledávaným místem odpočinku místních obyvatel i návštěvníků z okolí. Ještě před prázdninami se městu podařilo zatraktivnit toto místo písečnou pláží s moly, lavičkami a vybudovalo i cyklostezku. V rámci projektu POHO2030 se tady také o víkendu uskutečnila exhibice na motorových surfech.

Návštěvníci Karvinského moře měli v sobotu jedinečnou možnost seznámit se s krajským projektem POHO2030 a také se podívat na exhibici závodníků na motorových surfech. Projekt POHO2030 má za cíl kompletní transformaci pohornické krajiny.

Jiří Staš, projektový manažer, Moravskoslezské Investice a Development: "Máme velké projekty typu transformace energetiky, dopravy atd., tak i využití potenciálu krajiny sportovní, kulturní a dalších témat. Plány máme jak v souladu s územním plánem, tak i s představami města o využití toho prostoru. Naší snahou a úkolem je transformovat prostředí tak, aby se stalo investorsky tak společensky atraktivní. Při příležitosti těchto akcí si vážíme spolupráce s městy, v tomto případě je to Karviná."


Karvinské moře je příkladem postupné přeměny pohornické krajiny na místo k relaxaci a odpočinku.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Pohornická krajina POHO2030 má ve svém portfoliu několik míst v kraji. Karvinské moře je jeden z objektů zájmu, kříží i cyklotrasy a je to vhodné místo k odpočinku a rekreaci. Chceme na Karvinském moři rozšiřovat služby pro naše spoluobčany a a dnešní den je ukázkou toho, že Pohornická krajina chce ukázat, že i na takových místech se dá i sportovat."



Karvinské moře nabídlo i ukázku nového vodního sportu a nabídlo zázemí i jezdcům na motorových surfech.



Daniel Kolek, provozovatel Jetsurf Silesia
: "Funguje to tak, že nalijete do nádrže benzín, je tady motor, celé srdce toho surfu. Je tady páčka, používáte k nastartování tento magnet. Abyste mohli stát na jetsurfu, používáte vázání. Vložíte nohu dovnitř a pohybujete se nakláněním těla. Jetsurf se na vodě pohybuje až 60km/h."

O ukázku na Karvinském moři se postarali jezdi světového žebříčku. Součástí akce byla i ukázka činností složek integrovaného záchranného systému, přítomni byli například vodní záchranáři nebo hasiči. Postupná přeměna Karvinského moře sklidila u obyvatel města velký ohlas, město bude v úpravách pro velký zájem pokračovat.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Budeme se snažit, abychom v příštím roce rozšířili pláž nebo prostranství, aby se tady občané měli dobře."

---

Tábor pro novojičínské děti jako odměna a motivace

Léto na táboře si užily také novojičínské děti, jejichž rodiče by sami finančně tento pobyt nezvládli. Podpořilo je město a pětadvacet kluků a holek tak strávilo deset dní v malé chatové osadě v podhůří Beskyd.

Pětadvacet novojičínských dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí strávilo ve dvou turnusech část prázdnin v rekreačním areálu na Frýdecko-místecku. Pobyt pro ně připravilo město, které zafinancovalo i většinu nákladů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Jsou prázdniny a každé dítě by si mělo užít léta. Jsou to zkrátka děti, které mají svůj osobitá příběh a těmto dětem město tímto způsobem pomáhá.”

anketa: účastník tábora:  “Jsou tu pěkné chaty, hrajeme hry, třeba fotbal bez bot.”

anketa: účastník tábora: “Jsou tu dobří kámoši a je tu sranda.”

Marcela Petrášová, vedoucí táborového oddílu: “Pršelo nám, takže jsme museli trávit čas i tady pod pergolou. Jinak chodíme ven, chodíme na výlety.”

Náplní tábora jsou ale kromě běžných her a zábavy také terapeutická sezení a vzdělávací aktivity.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Součástí týmu je třeba také psycholog, terapeut a jsou tam i různé odborné práce s těmi dětmi.”

Pobyty pro děti, které v životě ovlivňují převážně negativní faktory, pořádá novojičínská radnice už od roku 2003. Pomocnou ruku tak podala už více než dvěma stovkám kluků a holek a jejich rodinám.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
24. srpna 2020, 16:00

Kolega zachránil policistovi po zásahu bleskem život

K práci policistů patří i to, že jim někdy jde o život. Je ale naprosto ojedinělé, že to způsobí příroda, jak se to stalo v případě dvou policistů pořádkové jednotky z Frýdku-Místku do kterých při výkonu služby v Beskydech uhodil blesk. Naštěstí se jeden z mužů probral z bezvědomí a tak díky němu přežil i druhý policista.

Na konci července měli členové pořádkové jednotky policie hlídku na čtyřkolce v Beskydech v oblasti Bílého kříže. Kontrolovali dodržování zákazu vjezdu vozidel na lesní stezky. Pak začalo pršet a slyšeli i hřmění. Proto se začali strojit a chtěli sjet z hřebenu do bezpečí. To už ale nestihli. 

Martin Žebrok, PČR Frýdek-Místek: "Začali jsme se oblékat a zčistajasna udeřil blesk, který jsme vůbec neviděli. Oba nás to odhodilo od čtyřkolky."

Oba policisté byli v bezvědomí, ale Radim Bílý se naštěstí probral a ihned začal kolegu oživovat. 

Radim Bílý, PČR Frýdek-Místek: "Ležel jsem na zemi. Když jsem vstal, viděl jsem kolegu, jak leží pod čtyřkolkou. Tak jsem ho vytáhl a začal s první pomocí." 

Turisté z blízké chaty brzy policistovi přišli na pomoc a pokračovali v resuscitaci až do příletu záchranářského vrtulníku.

Martin Štěpánek, svědek: "Měl sice otevřené oči, ale nedýchal a ani jsme nenahmatali puls. Začali jsme s masáží srdce a umělým dýcháním. Po nějaké době se chytil a my jsme byli strašně rádi." 

Martin Žebrok se na druhý den v nemocnici probudil. Měl popáleniny a neurologické problémy ho trápí dodnes. I když je stále na nemocenské věří, že už se brzy vrátí do práce. A jak se smíchem řekl, ani teď se bouřky nebojí. 

---

MS kraj zdarma zpřístupní vybrané atraktivity

Moravskoslezský kraj chce přilákat další turisty. Vybrané památky proto zpřístupní zcela zdarma. Bez vstupného je budete moci navštívit během září a října. Turistické atraktivity kraje propaguje i vlak, který jezdí několikrát denně.

Z Bohumína vyjel vlak, který propaguje turistické atraktivity MS kraje. Ty budou po celé září a říjen přístupné zcela zdarma. Půjde o více než 30 hradů, zámků, muzeí a dalších atraktivit, které se do projektu zapojily.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Takže začneme na Sovinci na Bruntálsku, budeme končit v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě.Tento projekt byl vyhlášen jako dotační titul, do kterého se mohly veškeré atraktivity přihlásit.”

Na turistické atraktivity MS kraje bude vlak lákat turisty nejen z ČR, ale také Polska a Slovenska

Beata Okenica Maierová, vedoucí oddělení cestovního ruchu: “Jde nám o to, abychom přilákali i lidi z jiných krajů právě k nám do našeho kraje a proto nám vyhovuje, že ten vlak jede jak přes Olomoucký, tak může vzít turisty z Prahy, nebo i Polska a ze Slovenska.”

Anketa:obyvatelé MS kraje: “Asi nějaké hrady, zámky, zříceniny, je toho tady docela dost. Hukvaldy třeba.”

“Do Beskyd jezdíme, ale památky, spíš do přírody jezdíme.”

Vysoká návštěvnost v současné době panuje v Beskydech i v Jeseníkách, kde jsou hotely a penziony obsazeny z 90 procent.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Co se týká měst jako je Ostrava, Opava a jiná větší města, tak je to tam horší. Taková ta obchodní turistika, zahraniční turistika u nás opravdu není a ty hotely fungují na nějakých 30 procent ve městech.”

Nejnavštěvovanějšími atrakcemi MS kraje jsou Dolní oblast Vítkovic a stezka Valaška na Pustevnách.

---

Unikátní basketbalová hala ve Frýdku-Místku už stojí, otevřít by se mohla během několika měsíců

Už brzy se ve Frýdku-Místku otevře úplně nová basketbalová hala. V Česku půjde navíc o unikát, protože se staví po vzoru japonských tělocvičen u základních škol. Magistrát na její výstavbu přispěl částkou 17 milionů korun.

Hrubá stavba nové basketbalové haly za pátou základní školou už stojí. O její výstavbu se ve městě zasadil předseda klubu Basketpoint Zdeněk Navrátil, město tak dalo zelenou projektu partnerství veřejného a soukromého sektoru.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Jsme ve fázi, kdy hala měla být dokončená, měly v ní děti už hrát, ale nastalá situace, kterou všichni znají, to neumožnila. Sníme si o tom, že bychom do konce října mohli uvést halu do provozu."

Miroslav Sněhota, sádrokartonové konstrukce: "Děláme tady stropy, podhledy, bude to Era design. No a říkám, nějaké zkušenosti s tím máme, dělali jsme například halu v Třinci."

Předseda klubu nedávno s průběhem stavby seznámil na tříhodinovém workshopu také zastupitele města.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Informoval nás o svých záměrech, co kde bude, to znamená, jaké je kde zázemí, čím ta hala bude zajímavá, čím bude prostě netypická a jedinečná."

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Má plnohodnotná dvě basketbalová hřiště, to znamená ten prostor, který je bezbariérový v rozměru 45 x necelých 34 metrů umožňuje v podstatě provozování jakéhokoliv sportu. Kopírovala se architektura tělocvičen v základních školách v Japonsku a věřím, že to bude velmi užitečné řešení."

Stavba má vyjít na zhruba 71 milionů korun. Město na ni přispělo částkou 17 milionů, stejnou měrou se podílel i kraj a dalších 30 milionů se podařilo klubu získat z ministerstva školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "64 milionů v této chvíli je zajištěno z veřejných prostředků, zbytek peněz hradím já."

Zdeněk Navrátil na celou realizaci osobně dohlížel a se stavebními firmami jednal doslova o každé položené cihle. Zároveň dokázal, že kvalitní sportovní hala nemusí stát stamiliony a projekt dal veřejně k dispozici Národní sportovní agentuře i ministerstvu školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Kdokoliv, kdo má zájem třeba z neziskových organizací a územně správních celků zájem něco podobného realizovat, postavit a provozovat, tak se na mě může kdykoliv obrátit, veškerá autorská práva jsou plně k dispozici."

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Neustále slýcháváme, že je tady málo toho sportovního zázemí. Takže když tady vznikne hala, ve které budou dva kurty, nebo ve které budou dvě hřiště, tak je to fantazie."

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Těším se na to, že nejen děti a rodiče, kteří jsou samozřejmě jejich přirození podporovatelé najdou zálibu v dětském a mládežnickém sportu. To, co jsem zažil s dětmi na trénincích ve školách, hlavně v Japonsku, částečně v Americe, bych chtěl, ať zažijí děti i u nás ve Frýdku-Místku."

Basketpoint vychovává v současnosti na 300 aktivně sportujících dětí v mládežnických týmech a skoro 200 dětí v předškolním věku.

---

Na Karvinském moři se prezentoval projekt POHO 2030

Karvinské moře se stalo vyhledávaným místem odpočinku místních obyvatel i návštěvníků z okolí. Ještě před prázdninami se městu podařilo zatraktivnit toto místo písečnou pláží s moly, lavičkami a vybudovalo i cyklostezku. V rámci projektu POHO2030 se tady také o víkendu uskutečnila exhibice na motorových surfech.

Návštěvníci Karvinského moře měli v sobotu jedinečnou možnost seznámit se s krajským projektem POHO2030 a také se podívat na exhibici závodníků na motorových surfech. Projekt POHO2030 má za cíl kompletní transformaci pohornické krajiny.

Jiří Staš, projektový manažer, Moravskoslezské Investice a Development: "Máme velké projekty typu transformace energetiky, dopravy atd., tak i využití potenciálu krajiny sportovní, kulturní a dalších témat. Plány máme jak v souladu s územním plánem, tak i s představami města o využití toho prostoru. Naší snahou a úkolem je transformovat prostředí tak, aby se stalo investorsky tak společensky atraktivní. Při příležitosti těchto akcí si vážíme spolupráce s městy, v tomto případě je to Karviná."


Karvinské moře je příkladem postupné přeměny pohornické krajiny na místo k relaxaci a odpočinku.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Pohornická krajina POHO2030 má ve svém portfoliu několik míst v kraji. Karvinské moře je jeden z objektů zájmu, kříží i cyklotrasy a je to vhodné místo k odpočinku a rekreaci. Chceme na Karvinském moři rozšiřovat služby pro naše spoluobčany a a dnešní den je ukázkou toho, že Pohornická krajina chce ukázat, že i na takových místech se dá i sportovat."



Karvinské moře nabídlo i ukázku nového vodního sportu a nabídlo zázemí i jezdcům na motorových surfech.



Daniel Kolek, provozovatel Jetsurf Silesia
: "Funguje to tak, že nalijete do nádrže benzín, je tady motor, celé srdce toho surfu. Je tady páčka, používáte k nastartování tento magnet. Abyste mohli stát na jetsurfu, používáte vázání. Vložíte nohu dovnitř a pohybujete se nakláněním těla. Jetsurf se na vodě pohybuje až 60km/h."

O ukázku na Karvinském moři se postarali jezdi světového žebříčku. Součástí akce byla i ukázka činností složek integrovaného záchranného systému, přítomni byli například vodní záchranáři nebo hasiči. Postupná přeměna Karvinského moře sklidila u obyvatel města velký ohlas, město bude v úpravách pro velký zájem pokračovat.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Budeme se snažit, abychom v příštím roce rozšířili pláž nebo prostranství, aby se tady občané měli dobře."

---

Tábor pro novojičínské děti jako odměna a motivace

Léto na táboře si užily také novojičínské děti, jejichž rodiče by sami finančně tento pobyt nezvládli. Podpořilo je město a pětadvacet kluků a holek tak strávilo deset dní v malé chatové osadě v podhůří Beskyd.

Pětadvacet novojičínských dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí strávilo ve dvou turnusech část prázdnin v rekreačním areálu na Frýdecko-místecku. Pobyt pro ně připravilo město, které zafinancovalo i většinu nákladů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Jsou prázdniny a každé dítě by si mělo užít léta. Jsou to zkrátka děti, které mají svůj osobitá příběh a těmto dětem město tímto způsobem pomáhá.”

anketa: účastník tábora:  “Jsou tu pěkné chaty, hrajeme hry, třeba fotbal bez bot.”

anketa: účastník tábora: “Jsou tu dobří kámoši a je tu sranda.”

Marcela Petrášová, vedoucí táborového oddílu: “Pršelo nám, takže jsme museli trávit čas i tady pod pergolou. Jinak chodíme ven, chodíme na výlety.”

Náplní tábora jsou ale kromě běžných her a zábavy také terapeutická sezení a vzdělávací aktivity.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Součástí týmu je třeba také psycholog, terapeut a jsou tam i různé odborné práce s těmi dětmi.”

Pobyty pro děti, které v životě ovlivňují převážně negativní faktory, pořádá novojičínská radnice už od roku 2003. Pomocnou ruku tak podala už více než dvěma stovkám kluků a holek a jejich rodinám.

---

Zdroj: https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-24-08-2020-16-00