Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční dárky dostala i nemocnice v Krnově

23. prosince 2023 9:27, Krnov, Libor Běčák

Mnoho větších darů i menších dárků obdržela v prosinci krnovská nemocnice. Část z nich je určena pacientům, další naopak zaměstnancům nemocnice.

Řidiči sanitek krnovské nemocnice absolvovali speciální kurz na sněhu

3. prosince 2023 8:41, Krnov, Libor Běčák

Krnovská nemocnice vyslala sedm řidičů svých sanitek na speciální kurz do Centra bezpečné jízdy LIBROS v Ostravě. Řidiči se ve skutečně extrémním zimním počasí učili ovládat nemocniční sanitky v různých krizových situacích, které je mohou potkat ve skutečném provozu.

V krnovské nemocnici mají urologové nový operační přístroj

29. listopadu 2023 10:03, Krnov, Libor Běčák

Nový elektrochirurgický generátor Thunderbeat USG 410 včetně aktivního odtahu kouře (OR-VAC) získali urologové krnovské nemocnice.

Seděl v dešti na lavičce, strážníkům nadýchal přes 6 promile

16. října 2023 18:53, Krnov, Jiří Cileček

Alkohol jako smysl života? Nebo zkouška, kolik tělo vydrží? Otázky, na které možná nezná odpověď ani sám jistý muž v Krnově. Toho řešili tamní strážníci opilého pod obraz hned dvakrát za dva dny. Poprvé dokonce nadýchal přes 6 promile.

Krnovská nemocnice zahájila očkování nejnovější vakcínou proti covidu-19

14. října 2023 11:02, Krnov, Jiří Cileček

Krnovská nemocnice nabízí opět možnost očkování proti onemocnění covid-19. Zájemci o očkování se nemusí předem objednávat, v infekční ambulanci SZZ Krnov bude pro ně vyhrazen pravidelný termín – vždy ve středu v čase 7:30–9:00.

Díky štědrému dárci má krnovská nemocnice moderní kyslíkové koncentrátory

28. září 2023 9:59, Krnov, Libor Běčák

Krnovská nemocnice získala dva nové moderní modely těchto přístrojů, které nahradí dosavadní problematický transport s nutností manipulace s kyslíkovými lahvemi.

Iktové centrum krnovské nemocnice je mezi nejlepšími pracovišti světa

13. srpna 2023 13:06, Krnov, Jiří Cileček

Iktové centrum krnovské nemocnice je mezi nejlepšími pracovišti světa Diamantový, tedy nejvyšší, status za vynikající péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou (CMP) převzal tým Iktového centra krnovské nemocnice. Prestižní certifikát mezinárodní asociace European Stroke Organisation (ESO) Angels Initiative řadí krnovské iktové centrum mezi světovou špičku.

V krnovské nemocnici odnaučili kouřit už 400 lidí

31. května 2023 16:58, Krnov, Jiří Cileček

Poslední květnový den připadá tradičně Světovému dni bez tabáku. V krnovské nemocnici funguje jako součást plicního oddělení Centrum léčby závislosti na nikotinu. Zdejší tým odborníků pomohl skoncovat se závislostí více než čtyřem stovkám pacientů.

Krnov nabízí až půl milionu korun pro zubaře, který ve městě otevře ordinaci

6. dubna 2023 15:33, Krnov, Jiří Cileček

Až půl milionu korun může od města získat stomatolog, který se rozhodne v Krnově otevřít novou ordinaci, nebo rozšířit či udržet v případě mezigenerační obměny ordinaci stávající. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří schválili vyhlášení dotačního programu Dostupná zdravotní zubní péče ve městě Krnově. V městském rozpočtu je zatím pro tento účel vyčleněn jeden milion korun.

Krnovská nemocnice zavírá odběrové i očkovací centrum COVID-19

25. února 2023 18:32, Krnov, Jiří Cileček

Minimální zájem o PCR testy i očkování proti nemoci covid-19 je důvodem, proč se krnovská nemocnice rozhodla ukončit provoz tzv. covidového centra. Jeho činnost definitivně skončí 28. února 2023.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více