Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská nemocnice zavírá odběrové i očkovací centrum COVID-19

  • Krnov,

Minimální zájem o PCR testy i očkování proti nemoci covid-19 je důvodem, proč se krnovská nemocnice rozhodla ukončit provoz tzv. covidového centra. Jeho činnost definitivně skončí 28. února 2023.

Zatímco ke konci loňského roku projevily o očkování zájem ještě stovky lidí, v novém roce se počet zájemců snížil na jednotky. Téměř zcela také vymizely žádosti o PCR testy. Provoz covidového centra tak již není relevantní.

Marie Žaloudíková, náměstkyně pro léčebnou péči: "Pokud budou mít lidé i nadále zájem o PCR test nebo očkování, nebudou už volat do nemocnice, ale svému praktickému lékaři. Ti mají možnost objednat si jak očkovací látky, tak výtěrový set."

Samostatné očkovací a odběrové místnosti byly v krnovské nemocnici zřízeny s nástupem covidové pandemie. Jejich vytíženost v letech 2020–2021 byla enormní.

Marie Žaloudíková, náměstkyně pro léčebnou péči: "V dobách nejsilnějšího provozu jsme očkovali denně 500 lidí, dvě očkovací místnosti byly otevřené 28 dní v měsíci. Odběrové centrum bylo v těchto časech v provozu pět dní v týdnu, testy každý den podstoupilo 150 až 180 osob."

Uvolněné prostory bývalé lékárny nyní prošly rekonstrukcí, zázemí zde najde ambulance chronické bolesti, včetně infuzní terapie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy