Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská nemocnice odstavuje na šest týdnů CT přístroje

  • Krnov,

Počítačová tomografie, známější pod zkratkou CT, bude v krnovské nemocnici po dobu šesti týdnů mimo provoz. Důvodem je výměna stávajícího přístroje za nejmodernější typ CT.

Odstávka začne v pondělí 30. ledna.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: "Dosavadní tomograf už dosluhuje a museli jsme u něj zároveň opakovaně řešit poruchy. To jsou dva zásadní důvody, které nás vedly k rozhodnutí pořídit nové CT. Na přístroj, jehož výměna přijde na 20 milionů korun, se nám podařilo získat stoprocentní dotaci z fondu REACT."

Tomograf je v krnovské nemocnici velmi vytížený a jeho odstávka se musela dobře promyslet. Dlouhodobě plánovaná vyšetření budou realizována až po nainstalování nového přístroje, omezení provozu CT ovlivní diagnostiku u akutních pacientů.

Marie Žaloudíková, náměstkyně pro léčebnou péči: "Abychom zmírnili dopady odstavení CT přístroje, dohodli jsme se s nejbližšími nemocnicemi, které budou pacienty k vyšetření přijímat. Spolupráci potvrdila jak Slezská nemocnice v Opavě, tak Podhorská nemocnice v Bruntále, v případě potřeby také Fakultní nemocnice v Ostravě. Samozřejmě pamatujeme i na situace, kdy bude nutné vyšetření již hospitalizovaného pacienta, popř. pacienta, kterého do nemocnice přivezli sami jeho nejbližší. Abychom neztráceli drahocenný čas převozy mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními, v těchto případech využijeme pro vyšetření pacienta magnetickou rezonanci."

Kromě výměny tomografu projde kompletní rekonstrukcí i samotná vyšetřovna. Právě stavební úpravy ordinace jsou důvodem pro šestitýdenní pauzu. Nový přístroj váží více než dvě tuny, je proto potřeba této zátěži uzpůsobit podlahy. Kompletní obnovou musí projít také klimatizace prostor i signalizace, aby odpovídaly nejnovějším požadavkům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy