Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hostila Mistrovství České republiky družstev ve sportovní gymnastice žen

8. prosince 2023 12:12, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Ostrava hostila Mistrovství České republiky družstev ve sportovní gymnastice žen. Dvoudenního klání v několika kategoriích se zúčastnilo 25 oddílů z celé země. Své výkony předvedly také současné i bývalé olympioničky. Domácí gymnastky skončily nejlépe čtvrté.

Program Ostravských Vánoc propojuje různá místa v centrálním obvodu

1. prosince 2023 13:29, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Po slavnostním zahájení Ostravských Vánoc, které do centra města přilákaly davy návštěvníků se rozjel naplno téměř každodenní program. Čtyři scény nabízejí ideální propojení různých míst centrálního obvodu.

Moravská Ostrava a Přívoz chystá adventní akci Andělé ve Dvoraně

24. listopadu 2023 13:16, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Andělský program před radnicí Moravské Ostravy a Přívozu a také ve Dvoraně. Takové bude zahájení adventu v režii centrálního ostravského obvodu. To plynule naváže také na bohatý program Ostravských Vánoc.

Vandalové počmárali čerstvě zrestaurovanou plastiku Úsvit v centru Ostravy

20. listopadu 2023 13:27, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Sotva byla vrácena na své místo, hned se stala terčem útoku vandalů. Ti se zřejmě chtěli podepsat a počmárat čerstvě zrekonstruovanou plastiku s názvem Úsvit, která stojí před Domem umění v centru Ostravy. Řádění vandalů ale viděl strážník na kamerovém systému a hned poslal na místo kolegy.

O moderní pobočku České pošty i unikátní FilaPoint je v centru Ostravy velký zájem

18. listopadu 2023 10:21, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Česká pošta má na severní Moravě už 4 pobočky v moderním designu. Ta první byla otevřena v létě v centru Ostravy. Od té dobu si do ní našly cestu tisíce klientů měsíčně. Další novinkou pošty v Ostravě je také FilaPoint, který je teprve druhý v republice.

Kokrhel opět pomůže rozvoji lučních trávníků v Ostravě

10. listopadu 2023 11:57, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Moravská Ostrava a Přívoz ukončila letošní proces údržby lučních trávníků. Na posledních místě se vysel kokrhel, který pomáhá biodiverzitě trávníků. Lidé se tak mohou na jaře opět těšit na pestrou paletu květin a hmyzu, která díky trávníkům vzejde.

Hlavní nádraží v Ostravě a zadní Přívoz by mohla v budoucnu propojit lávka

3. listopadu 2023 14:14, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Centrální ostravský obvod rozšířil strategický plán fajnOVA CENTRUM i o celý Přívoz. Otevírá se tady tak spousta možností pro návrhy, jak s lokalitou pracovat a co zlepšit. Jednou z nich je i zajištění lepšího propojení mezi předním a zadním přívozem.

Boxerská legenda Rosťa Osička vystavuje v Ostravě své obrazy

27. října 2023 10:48, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Legendární boxer Rostislav Osička opět zavítal do Ostravy. Na boxerský šampionát a také zde v galerii v budově radnice Moravské Ostravy a Přívozu vystavuje sbírku svých obrazů. Vernisáž výstavy, zahájil osobně i herec Marek Vašut, kterého s boxerskou legendou pojí dlouholeté přátelství.

Ostravská Fiducia oslavila 25 let. Pečuje o památky a řeší i témata k budoucnosti města

20. října 2023 15:49, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Ostravský spolek Fiducia oslavil 25 let své existence. Za tu dobu pomáhá objevovat historii a zachovávat různé památky. Ale také otevírá různá diskuzní témata týkající se budoucnosti města.

Moravská Ostrava rozšiřuje strategický plán k centru o Přívoz

13. října 2023 10:38, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček

Moravská Ostrava a Přívoz rozšířila strategický plán fajnOVA CENTRUM o lokalitu Přívoz. Na projektu spolupracují odborníci z radnice, ostravských univerzit, ateliéru MAPPA, ale své nápady přidala také veřejnost.

Komerční sdělení více

Multivitamín je smysluplný vánoční dárek. Než levný, nekvalitní a neúčinný, to raději žádný

Naturoteka je tým klinických naturopatů a terapeutů Klinické nutriční medicíny, kteří se v praxi věnují konzultacím s klienty, kteří řeší chronické, autoimunitní, civilizační nemoci nebo prevenci. Společně založili eshop NATUROTEKA, kde nabízí pouze čisté, kvalitní, účinné a jejich praxí prověřené doplňky stravy. Kvalitní a dobře sestavený multivitamín dvakrát do roka doporučují všem.

FN Ostrava otevřela nově zrekonstruovanou Ambulanci paliativní péče

Prostory Ambulance paliativní a podpůrné péče FN Ostrava ve 4. patře Polikliniky prošly zdařilou rekonstrukcí. Opravy projektem a následnou realizací podpořila společnost IKEA Ostrava. Ambulance díky tomu může nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám poskytnout kvalitnější služby.

Radegast již 30 let stáčí pivo do nerezových sudů. Některé jsou pořád v oběhu

Pivovar Radegast stačí pivo do nerezových sudů typu KEG již od roku 1993. Mezi jejich hlavní přednosti patří dlouhá životnost a tím šetrnost k životnímu prostředí. Dodnes jsou stále v oběhu sudy, které se používaly při otevření linky před 30 lety. Aktuální kapacita nošovické stáčírny sudů je přibližně 425 sudů za hodinu a v současnosti s manipulací se sudy pomáhá i speciální robot.

Evropští architekti představili rozpracované návrhy mrakodrapu na Nové Karolině

Architekti z pěti mezinárodních studií prezentovali své pracovní návrhy budoucího vzhledu mrakodrapu členům poroty, která bude rozhodovat o vítězném řešení. Workshop se konal v budově GATE Nová Karolina s výhledem na přilehlé území tzv. Slzy, kde bude mrakodrap stát. Finální návrhy musí architekti odevzdat v únoru 2024, v průběhu března pak porota rozhodne o vítězi soutěže nazvané „Ostrava Towers Complex“.

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více