Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Dvorského se jako první v Ostravě zapojila do projektu EU Den zdraví v rodinách

19. září 2023 16:41, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese se zaměřila na prevenci. Ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, VZP, krevním centrem FNO a policií uspořádala Den zdraví, který byl určen pro žáky 2. stupně.

Obyvatelé Ostravy-Jihu si veškeré informace o dění v obvodu zjistí i na elektronických úředních deskách

19. září 2023 16:27, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Radnice Ostravy-Jihu jde veřejnosti naproti. Pro lepší informovanost pro ně zřídila dvě elektronické desky. Jednu před nedávnem v přízemí úřadu, druhou v těchto dnech před Obchodním centrem Kotva.

Kostel sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu patřil vedení a klientům sociálních služeb

19. září 2023 16:18, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Kostel sv. Ducha v Ostravě Zábřehu zhruba před 3 lety získal relikvie matky Terezy, která je patronkou všech lidí, kteří působí v sociální oblasti a starají se o nemocné a o lidi v seniorském věku a zdravotně postižené. Teď pro ně uspořádala pouť matce Tereze.

Na zanedbanou a chátrající lokalitu naproti radnice Ostravy-Jihu upozorní technoparty ve velkém stylu

12. září 2023 16:11, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Betonovo-travnatá plocha u Sousoší komunistů naproti radnice Ostravy-Jihu se promění ve velkou taneční párty. Stane se tak v sobotu 23. září a hlavní hvězdou bude anglický DJ, který momentálně žije v Německu Mark Reeve. Smyslem události je zviditelnit tuto lokalitu, která je v současné době zanedbaná, chátrá a zaslouží si oživení.

V K-triu v Hrabůvce mění vzduchotechniku a postupně zprovozňují hotové části budovy

12. září 2023 16:00, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Více než dva měsíce byla mimo povoz pobočka Knihovny města Ostravy na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. a to kvůli rekonstrukci vzduchotechniky v celém objektu kulturního domu K-trio, ve kterém sídlí.

Umělečtí kováři vytvářejí památník Gustavu Eiffelovi. Zdobit bude Jubilejní kolonii v Hrabůvce

12. září 2023 14:05, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Umělecká škola AVE ART uspořádala už tradiční sympozium prostorových forem. Umělečtí kováři v rámci něj letos tvoří dvě plastiky. Jedna z nich bude po dokončení umístěna v Jubilejní kolonii v Hrabůvce.

Nové multifunkční hřiště pro dobrovolné hasiče ze Zábřehu bylo slavnostně otevřeno

5. září 2023 22:07, Ostrava-Jih, Tomáš Tikal

Dobrovolní hasiči z Ostravy-Zábřehu mají nové hasičské hřiště. Jde o moderní hřiště se zázemím, kde bude možné pořádat nejrůznější hasičské závody a soutěže, včetně profesionálních.

Nevyužívané a zchátralé tenisové areály v Ostravě-Jihu nahradí zeleň

5. září 2023 16:49, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

V Ostravě-Jihu likvidují plochy, o které se nikdo nestará a jsou tak ve velmi špatném stavu. Jde především o bývalá sportoviště, která lidé využívali před vznikem moderních víceúčelových hřišť.

Rybolovná technika je baví. Sourozenci Dreslerovi z Ostravy-Jihu sbírají medaile z domácího i světového mistrovství

5. září 2023 16:21, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Dominik Dresler zazářil na Mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo v Českých Budějovicích. Získal celkem 5 medailí, z toho 3 zlaté a 2 stříbrné a stal se tak mistrem světa juniorů v rybolovné technice pro rok 2023.

Dobrovolní hasiči ze Zábřehu se dočkali. Po dlouhých letech mají multifunkční víceúčelové hřiště

29. srpna 2023 18:29, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová

Dobrovolní hasiči z Ostravy-Zábřehu mají nové hasičské hřiště. Jde o moderní hřiště se zázemím, kde bude možné pořádat nejrůznější hasičské závody a soutěže, včetně profesionálních.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více