Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: AUTO IMPORT

Aktuálně z Karviné 30.1.2016

30. ledna 2016 14:09 | Karviná | AUTO IMPORT

1. Informace k realizaci III.etapy opravy ul. Mickiewiczova
2. Začala kampaň ke kotlíkové dotaci

Instruktorka z Karviné už naučila plavat třicet tisíc dětí

30. ledna 2016 12:51 | Karviná | AUTO IMPORT

Teď vás seznámíme s šedesátiletou paní Jarmilou Kulhánkovou, která už skoro třicet let učí plavat děti z mateřských škol z celého Karvinska. Za tu dobu naučila plavat více než třicet tisíc dětí a mnohým z nich pomohla překonat strach z vody, což ji těší ze všeho nejvíc.

Při otřesu na Darkově zemřel horník, další byl vážně zraněn

30. ledna 2016 10:53 | Karviná | AUTO IMPORT

Při důlním otřesu v podzemí Důlního závodu 1, lokality Darkov přišel v úterý o život mladý polský horník. Jeho kolega byl s vážnými zraněními převezen do Městské nemocnice v Ostravě.

V Karviné začne fungovat žákovská fotbalová akademie

30. ledna 2016 10:50 | Karviná | AUTO IMPORT

V Karviné se už v září letošního roku otevře krajská fotbalová akademie pro talentované žáky. Fotbalová asociace České republiky totiž podepsala memorandum o spolupráci s dalšími třemi regiony, kromě Karviné začne fungovat nově i v Olomouci a Pardubicích.

Frýdek-Místek odkoupí akcie Frýdecké skládky

28. ledna 2016 20:42 | Frýdek-Místek | AUTO IMPORT

Město Frýdek-Místek odkoupí akcie Frýdecké skládky od společnosti OZO Ostrava. Na posledním jednání zastupitelstva odkup schválili jeho členové. Město se tak stane jediným vlastníkem této strategické společnosti.

Město F-M postupně rozšiřuje kamerový systém

28. ledna 2016 20:41 | Frýdek-Místek | AUTO IMPORT

V průběhu loňského roku došlo ve Frýdku-Místku k masivnímu rozšíření kamerového systému. Nové digitální kamery jsou nyní umístěny u všech velkých křižovatek, ale také v různých lokalitách města. Další kamery přibudou v ulicích i v tomto roce.

Frýdeckomístecká nemocnice otevřela nové bistro

28. ledna 2016 20:39 | Frýdek-Místek | AUTO IMPORT

Pacienti, návštěvníci i zaměstnanci frýdeckomístecké nemocnice mají k dispozici nové bistro. Bylo otevřeno v hlavním monobloku nemocnice. Lidé si zde mohou koupit občerstvení, zákusky, chvíli posedět a odpočinout si.

Závod 24 hodin na Lysé hoře našel svého mistra

28. ledna 2016 20:37 | Frýdek-Místek | AUTO IMPORT

V uplynulém víkendu proběhl už pátý ročník jednoho z nejnáročnějších zimních závodů u nás 24 hodin na Lysé hoře. Na start se postavila téměř tisícovka závodníků. Po mnoha výstupech na nejvyšší vrchol Beskyd extrémní horský závod našel svého vítěze.

Karviná rozjíždí informační kampaň ke kotlíkové dotaci

26. ledna 2016 17:14 | Karviná | AUTO IMPORT

Město rozjíždí velkou informační kampaň ke kotlíkové dotaci. Tu totiž v minulosti karvinští domkaři téměř nevyužívali. A nejen to. Zastupitelé budou už příští týden jednat o návrhu radních půjčovat lidem na nové kotle peníze než dostanou dotace proplaceny.

Statistika karvinské MP za rok 2015

26. ledna 2016 16:13 | Karviná | AUTO IMPORT

Zkusili byste si tipnout, kolik událostí řešili karvinští městští strážníci za celý loňský rok? Kde byli nejvíc potřební a u kolika případů museli zasahovat? Určitě vás konečné číslo překvapí, podívejte se na následující reportáž.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více