Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Pavel Straka

Vítkovická atletika má 100 let. Její historii mapuje nová kniha

13. března 2024 10:50 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka | Vítkovický miniexpres

Vítkovická atletika slaví neuvěřitelných 100 let své existence. Dnes se pyšní krásnou moderní halou. Ne vždy však sportovci měli tak dokonalé zázemí a trénovat museli spíše ve spartánských podmínkách.

SSK Vítkovice slaví 100 let

12. března 2024 14:50 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka | Vítkovický miniexpres

Vítkovická atletika slaví neuvěřitelných 100 let své existence. Dnes se pyšní krásnou moderní halou. Ne vždy však sportovci měli tak dokonalé zázemí a trénovat museli spíše ve spartánských podmínkách.

Sportovní hala v Ostravě-Svinově hostila turnaj ve stolním tenise.

6. března 2024 9:51 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka | Svinovský miniexpres

Svinovská minipálka, jeden z šesti republikových bodovacích turnajů pro hráče do 11 let, který se uskutečnil na konci února v krásné sportovní hale v Ostravě Svinově.

Ve Svinově zmizí křižovatka častých nehod na výjezdu z Polanecké ulice. Nahradí ji okružní křižovatka

8. listopadu 2023 16:18 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

V Ostravě-Svinově se blíží zahájení důležitých oprav na páteřních komunikacích. Začne se budovat kruhový objezd na Polanecké ulici a v příštím roce pak začne také nutná oprava mostu I/138 na Rudné ulici.

Chystá se oprava mostu I/138 a taky přestavba rizikové křižovatky v Ostravě-Svinově

7. listopadu 2023 11:18 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

V Ostravě-Svinově se blíží zahájení důležitých oprav na páteřních komunikacích. Začne se budovat kruhový objezd na Polanecké ulici a v příštím roce pak začne také nutná oprava mostu I/138 na Rudné ulici.

Tradiční drakiáda na Městském stadionu ve Vítkovicích přilákala desítky rodin s dětmi

25. října 2023 15:59 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka

Už po osmé se uskutečnila ve Vítkovicích tradiční Drakiáda. Její hlavní myšlenkou bylo, aby rodiče spolu se svými dětmi trávili více času.

V Ostravě-Vítkovicích byla dokončena nová smuteční síň. Ta původní musela být odstraněna

27. září 2023 16:44 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka

Ostravská část Vítkovice se může pochlubit novou moderní smuteční síní, která je důstojným nástupcem té původní, která už byla ve špatném stavu. Jeden z největších projektů v historii obvodu byl realizován s podporou magistrátu.

3. ročník Dne Vítkovic nabídnul prezentace, výstavy i komentované prohlídky

13. září 2023 10:19 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka

Den Vítkovic. To jsou prezentace, výstavy i komentované prohlídky. 8. září 2023 proběhl už jeho 3. ročník

Dobrá zpráva pro životní prostředí: V Ostravě-Svinově pokračují v modernizaci kanalizace

6. září 2023 10:45 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Městský obvod Ostrava-Svinov vždy bojoval, aby odkanalizování jeho území bylo co největší. Díky velké investici Magistrátu města Ostravy by od příštího roku měly být vodoteče svinovského okolí mnohem čistější.

Komerční sdělení více

Start tuning a drift sezóny 2024 Ostrava

Nekonečná zima s upravenými vozy zamknutými v garáži je u konce. Je čas odstartovat sezónu na velkém Zahájení sezóny od Sníženo.cz a Lower United. Tradiční akce s mnohaletou tradicí zaplní ostravské Centrum bezpečné jízdy Libros upravenými tuningovými vozidly, kterou doplní obrovská zóna amerických vozů a supersportů. Pro tento rok se můžete těšit na několik obdivuhodných upravených trucků a také novou offroad exhibici upravených terénních vozidel.


Mezinárodní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku připomněl 30 let operací slzných cest

Osm desítek odborníků z České republiky a Německa přijalo pozvání na dvoudenní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU. V jeho průběhu mohli účastníci sledovat v přímém přenosu z operačních sálů ostravské fakultní nemocnice také 14 výkonů v oblasti nosu, vedlejších nosních dutin a slzných cest. V posledně jmenované problematice patří FN Ostrava k nejvýznamnějším evropským pracovištím.

Společnost Huisman představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Český Bazar - Online inzerce zdarma

Český Bazar je nově vzniklá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely. Inzerci založil v roce 2023 její majitel, Jaroslav Průcha z Čeladné, s cílem nabídnout soukromou i komerční inzerci na jednom místě.

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Bílovec neměl kata, ale popravy se tu konaly. Přijďte na výstavu Zločin a trest

Od 12. dubna bude v Muzeu Bílovec zpřístupněna výstava Zločin a trest, která návštěvníky seznámí se zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století. Až do 9. června bude možné vidět například věrnou repliku pranýře, který na dnešním Slezském náměstí v Bílovci stál do poloviny 18. století.

kRok za kRokem VUS Ondráš naposledy v Krnově

Hudební výlety SHF přiváží derniéru výjimečného hudebně-tanečního projektu Jiřího Slavíka kRok za kRokem do Městského divadla Krnov. Folklorní příběh o lásce i smíření ztvární Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš ve čtvrtek 18. dubna.

Více