Andrew Lass navštívil karvinské knihovníky

  • 29. června 2009,
  • 6:21,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Mezi knihovnice a informační pracovníky karvinské regionální knihovny přijel až ze vzdáleného amerického kontinentu Andrew Lass, který tam přednáší kulturní antropologii.

Reklama

Náplní života Andrew Lasse je přednášet kulturní antropologii na jedné vysoké škole v americkém Massachusetts. A právě díky němu se v Americe mluví o karvinské regionální knihovně a o její virtuálním podobě Second life.

Andrew Lass, přednášející: "To je pro mě nesmírně důležité, že taková knihovna, která je skoro neznámá, slouží tady obci způsobem, který, já věřím, je ten hlavní způsob, jak mají knihovny působit."

Virtuální podoba karvinské knihovny se stala také jedním z předmětů jeho přednášek v Americe. Andrew Lass, přednášející: "A tam se zmiňuji o vaší knihovně zde, protože ona je důkazem toho, že Second life není o nešťastné mládeži, která se ztratila na internetu, že to s tím nějak nesouvisí. A knihovna v Karviné je důkazem toho pozitivního způsobu využití virtuální reality."

Karvinským posluchačům připravil Andrew Lass poutavou přednášku o dějinách tisku. Andrew Lass, přednášející: "Prvotisky v 15. a 16. století nebyly o nic víc věrohodné, než dneska se zabýváme problémem věrohodnosti u elektronických zdrojů. Že ta věrohodnost nebyla dána takzvanou Gutenbergovou revolucí. Obrázky jsem tady měl, které jsem našel, homiliáře a druhého vydání Braného astronomie a ještě několik prvotisků a kopie Lutherovy bible, které jsem našel tady ve státní vědecké knihovně v Olomouci."

Nevšední přednášející a poutavé vyprávění bylo pro přítomné knihovníky přínosem pro jejich další práci.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

GS Caltex Czech, s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu