V Karviné se senioři učí tvořit s předními výtvarníky

  • 17. června 2015,
  • 11:37,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Středisko hudby a umění karvinské regionální knihovny začalo v loňském roce realizovat arteterapeutické dílny pro seniory. A protože se setkaly s mimořádným úspěchem, rozhodli se organizátoři v projektu pokračovat i letos. Dílny dávají seniorům jedinečnou příležitost nejen nahlédnout pod ruce předních regionálních výtvarníků a umělců, ale mohou se od nich i něco nového naučit.

Reklama

Arteterapeutické dílny dávají karvinským seniorům jedinečnou příležitost naučit se nejrůznější výtvarné techniky přímo od předních regionálních výtvarníků. Loni se senioři setkali s pěti umělci jako například Jarka Rybová, Jitka Gřešková nebo řezbář Stanislav Filip. Letos už proběhlo druhé setkání a to s výtvarnicí Karin Križkovou, které seniory učila techniku drátkování.

Karin Križková, výtvarnice: „ Drátkování to je taková tradiční technika, kdy dráteníci obráželi vesnice, spravovali hrnce, takže se používá takový klasický vázací drát a člověk se snaží trochu recyklovat, tak využíváme plastu z lahví.”

Z barevnách plastů , drátků a korálků pak touto technikou vznikají například takové krásné květiny.

Anketa, seniorky: “Náročné to není, ale trochu zručnosti je k tomu třeba.” “Je to pěkné, je to jako by to bylo skleněné.” “Prozatím mi to jde, až se divím.”

Denisa Machů, knihovnice: “Chceme podpořit jemnou motoriku u seniorek, a to je takové gró, co nás napadlo, abychom tvořili něco.”

Do konce roku se uskuteční ještě tři arteterapeutické dílny s předními výtvarníky.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu