Reklama

Rekonstrukce Kulturního domu Družba v Karviné pokračuje

  • 18:37,
  • Karviná ,

Rekonstrukce Kulturního domu Družba je v plném proudu. Dělníci intenzivně pracují na tom, aby se zde už na podzim mohly uskutečnit první plesy a taneční zábavy.

Stáhnout video
Reklama

Jan Wolf (ČSSD), náměstek primátora: „Objekt prochází komplexní rekonstrukcí. Od rekonstrukce střechy, přes fasády, výměny oken, budova dostane nový plášť, bude to hodně krásná stavba."

Uvnitř se nyní pracuje na nových rozvodech vody i elektřiny. Jan Wolf (ČSSD), náměstek primátora: „Budova se zmenšila, v zadní části stavby došlo k odstranění dílu, který byl nepotřebný. Připravujeme nové interiéry a také výpočetní techniku, která by měla zmodernizovat tento objekt. Tím, jak se ta stavba otevřela, se samozřejmě zjišťují nové skutečnosti, dochází k drobným změnám, ale na druhou stranu hledáme úspory v jiných částech stavby, takže se snažíme držet rámce, který byl vysoutěžen."

Časově jde vše podle plánu. Jan Wolf (ČSSD), náměstek primátora: „Stavební firmy se snaží. Je to trochu na úkor občanů, kteří bydlí v blízkém okolí, protože dělníci se někdy snaží své pracovní směny prodloužit až do pozdních večerních hodin. Tímto se občanům omlouváme. Věříme, že to už nebude mít dlouhodobého trvání, že stavba bude brzy ukončena a ulice Fryštátská se vrátí k normálnímu životu."

Ohlasy obyvatel města na tuto investici jsou velmi pozitivní. Jan Wolf (ČSSD), náměstek primátora: „Myslím si, že sousta lidí si chce připomenout doby, kdy byl Kulturní dům Družba v provozu a jsem toho názoru, že sezóna 2011 bude hodně nabitá a že lidé budou spokojeni."

Anketa, obyvatelé města: 1. „To tady scházelo, kdysi jsme tady chodívali na zábavy, na plesy." 2. „ Je to dobré, než se to udělá, musíme být trpěliví." 3. „Aspoň tady bude něco pro lidi, nevím sice, co všechno objekt nabídne, ale aspoň se ulice oživí, v současnosti je to tady takové mrtvé." 4. „Máme tady pěkné vzpomínky a těšíme se, až bude kulturní dům otevřený."

Stavba bude stát kolem 140 milionů korun. Větší část nákladů pokryjí dotace z EU a zbytek peněz použije radnice ze směny pozemku s OKD.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu