Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oblíbená orlovská umělkyně se rozloučila výstavou

  • Orlová,

Mezi vznikem a zánikem. Takový nese název výstava výtvarných prací orlovské rodačky a profesorky gymnázia Jindřišky Růžičkové, která se koná v domě kultury. Známá výtvarnice a oblíbená profesorka se takto zároveň symbolicky loučí se svým působením v Orlové

Orlovská rodačka učí na zdejším gymnáziu od roku 2000 a patří k tamním nejoblíbenějším profesorům. Zároveň se věnuje své výtvarnické kariéře. Výtvarničina pokračuje. Působení paní profesorky na gymnáziu ale s letošním školním rokem končí. A jak říká ona sama. Vzpomínat bude jen v dobrém.

Jindřiška Růžičková: „Byl to můj nejhezčí dárek v penzijním a předpenzijním věku a je to mé nejšťastnější životní období. Chtěla bych, aby to věděli hlavně studenti. Byli pro mě dárkem."

Její studenti toto ale jistě dobře vědí. Mnozí z nich se také díky jejímu vlivu úspěšně věnovali třerba studiu oborů, jako je architektura. A mnohé do života si odnášejí také její letošní maturanti.

Anketa, studenti: 1. „Především je na nás hrozně hodná, má k nám takový specifický přístup a určitě nám dala i hodně do života." 2. „Paní profesorka nám dala hodně moc a díky ní vím, co budu jednou dělat."

A není divu. Paní profesorka totiž nejen učila. Zároveň se podílela na mnoha nekonvečních a zajímavých projektech. Díky ní tak mnozí studenti pronikli do světa abstraktního a moderního umění. Jiný projekt je zase zavedl do světa seniorů. A bylo jich mnohem více.

Jindřiška Růžičková: „Vystoupení rockových kapel na gymnáziu doprovázené akční malbou, nebo nekonečný proud, malba na nekonečném papíru a jeho předání dalším generacím."

Vraťme se ale k samotné výstavě výtvarnice, o jejíž kvalitách svědčí i účasti na mezinárodních plenérech a setkáních. Výstava nabízí nejen abstraktní umění, které v podání malířky zachází do konstruktivní ale i velmi expresivní malby.

Jindřiška Růžičková: „I když vypadám a jsem klidový člověk, ve výtvarné tvorbě je to o něčem jiném. Pak je tady také cyklus, který bych nazvala Black pictures, tedy Černé obrazy, kde vkládám to zlé, co zasahuje mne ale i celou naši společnost. A dále jsou tady filozofické obrazy, které v chaosu světa hledají nějaký řád a světlo."

Výstava orlovské umělkyně a profesorky potrvá do konce června.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy