Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovská počítačová škola Net Office se představuje

  • Orlová,

V současné době se stále ještě žáci devátých tříd základních škol rozhodují, na kterou střední školu budou docházet po skončení základní školní docházky. Právě pro ně a jejich rodiče je připraven i náš nový miniseriál, který mapuje jednotlivé střední školy v Orlové. V druhém dílu seriálu vám představíme počítačovou školu Net Office.

Škola Net Office působí v Orlové od roku 1994. Už od počátku se profilovala jako škola zaměřená na počítačové disciplíny.

Pavel Johansohn, ředitel školy: "Škola patří mezi zakladatele oboru informační technologie. Ten obor jsme dlouhodobě testovali, máme s ním dlouhodobé zkušenosti. Máme kvalifikované profesory a myslím si, že o tom, že svou práci vykonávají kvalitně, svědčí i úspěchy našich žáků v soutěžích. Pravidelně se umísťují na čelních místech v regionálních soutěžích. Máme v celkem krátké historii školy, myslím, i velké úspěchy, protože z našich řad vzešli i dva mistři republiky, kteří se následně stali mistry světa v disciplíně Word Processing."

Výhodou je i to, že jde o školu takřka rodinného typu. To přináší individuální přístup ke studentům.

Pavel Johansohn, ředitel školy: "Učíme žáky v malých skupinkách, ty třídy v podstatě čítají 25 dětí maximálně a neustále se dělí na poloviny do odborných předmětů, do jazyků a podobně. Samozřejmě, my jsme školou soukromou, což čítá i nějakou finanční zátěž pro rodiče. My se jim ale snažíme vyjít vstříc a za školné nabízíme dětem bezplatné poskytnutí učebnic do všech předmětů."

Malá, moderní počítačová škola s kvalitním a přívětivým pedagogickým sborem a dobrým klima pro samotné studenty. Takto školu popisují i ti, kdo zde již studují.

Anketa, studenti: 1. "Ta škola je opravdu malá a je nás tady málo. Je to tady ale přátelské, přístup učitelů je opravdu dobrý. Na to, že jsem holka, tak zvládám docela dobře i všechny předměty. Pro kluky to opravdu není až tak těžké. Učíme se například programování, což není až tak těžké a stačí to pochopit. Opravdu se mi tady líbí a žáci i učitelé jsou dobří." 2. "Škola má budoucnost a určitě bych ji všem doporučil. Je tady dobrá atmosféra, učitelé vám všechno vysvětlí." 3. "Na té škole se mi líbí, že je takto zaměřená na počítače a my se tak naučíme vše kolem nich. To znamená od programování až po základy, jako je Word. Je tady navíc opravdu přátelské prostředí."

Bližší informace a kontakty získáte na webové adrese: www.nosch.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy