Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová odlehčovací služba Pohoda v Novém Jičíně

Pečovatelská služba Nový Jičín už brzy otevře novou odlehčovací službu s názvem Pohoda. Tato novinka bude sloužit seniorům s omezenou soběstačností a také lidem, kteří o ně pečují. Přípravy jsou teď v plném proudu - otevírá se totiž pětadvacátého června.

Zřízením odlehčovací služby se zabývá komunitní plán města už několik let i na základě poptávky. V Pohodě budou mít senioři celodenní péči, stravu a ubytování po dobu, kdy se o ně jejich nejbližší nemohou starat - například kvůli vlastním zdravotním problémům nebo třeba dovolené.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: „Odlehčovací služba by měla co nejvíce připomínat domácí prostory. Bude to v podstatě garsonka. Budou tady postele, skříň šatní - klasická. Nic nebude připomínat zdravotnické zařízení. Bude tady kuchyňská linka, včetně vybavení, to znamená, že pokud budou chtít, můžou si sami uvařit kávu nebo ohřát vajíčka. Je to na nich. Součástí je samozřejmě i bezbariérová koupelna, vany, sprchový kout."

Maximální doba pobytu je šest týdnů během jednoho roku. V Pohodě budou přijímat občany odkudkoliv, přednost ale mají senioři z Nového Jičína a jeho místních částí.

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: „Ideálně se zajistit dostatečně dopředu, protože předpokládáme, že kapacita bude poměrně plná. Žádost bude možno stáhnout z internetu nebo projednat s naší sociální pracovnicí. Přesný ceník najdete na internetu, ale zase je to tak, že je to péče podle potřeby. To znamená, že ten člověk, který je samostatný, většinu věcí kolem sebe udělá sám, samozřejmě zaplatí méně než člověk, který potřebuje větší péči."

Pokoj Pohody bude v domě s pečovatelskou službou na ulici Pod Lipami, kde sídlí i denní stacionář. Klienti mohou využívat i místní knihovnu, společenské hry, cvičební pomůcky a pokud jim to jejich stav dovolí, mohou vyrazit i ven na procházku nebo na posezení. Domluvit termín pro své blízké už můžete klidně hned, při otevření Pohody už mají rezervaci rovnou dva klienti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy