Nová odlehčovací služba Pohoda v Novém Jičíně je otevřena

Nová odlehčovací služba Pohoda otevřela své brány. V Novém Jičíně ji zřídili pro seniory s omezenou soběstačností. Budou tady mít celodenní péči, stravu a ubytování. A to v době, kdy se o ně jejich nejbližší nemohou starat.

O tuto službu je na novojičínsku zájem. Lidé tady mohou umístit své blízké, ve chvíli, kdy mají například vlastní zdravotní problémy nebo třeba chtějí odjet na dovolenou.

Antonín Urban, vedoucí Odboru soc. věcí, MěÚ Nový Jičín: "Pomůže toto zařízení i při řešení některých přechodných situací, když třeba maminka nebo babička přijde z nemocnice, než se nám podaří sehnat příslušné zařízení."

Nejdůležitější je, aby se klienti Pohody cítili v pohodě a jako doma. V pokoji mohou být najednou dva klienti. Mezi prvními byla Olga Bártková. Pohodu i její personál si nemohla vynachválit.

Olga Bártková, klientka Pohody: "Starají se tady o nás opravdu dobře, jsem velice spokojená."

Alice Hynčicová, vedoucí pečovatelské služby: "24 hodin je přítomen náš pracovník, který se o ně stará, zajišťuje program. Pokud jsou to lidé chodící, mohou si s naším racovníkem zajít do města, třeba nakoupit, sázeli už také kytičky."

Maximální doba pobytu je šest týdnů během jednoho roku. V Pohodě budou přijímat občany z celého kraje, přednost ale mají senioři z Nového Jičína.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 22.11. 17:22
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků