Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé zpívali koledy s tamburaši u sportovního centra

Studénka |

Studénka se připojila k celostátní předvánoční akci Česko zpívá koledy. Lidé si je mohli zazpívat spolu s Tamburašským souborem Brač v areálu u sportovního centra.

Akce Česko zpívá koledy se letos konala po patnácté a Studénka se k ní opět přihlásila po několikaleté pauze. Šest vybraných koled zahráli v areálu u sportovního centra zdejší tamburaši.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Zapojili jsme se do Česko zpívá koledy, řadíme se mezi asi 955 dalších měst a obcí. Jedná se o další adventní akci, kterou vlastně pro občany Studénky chystáme. Už kdysi se zpívaly koledy, většinou to bylo na náměstí, ale potom doba covidu nás zastavila. Teďka jsme po delší době opět na tuto tradici navázali, ale je to v jiných prostorách, protože máme nově vybudované podium u zimního stadionu, takže jsme ho chtěli využít a taky jsme oslovili náš Tamburašský soubor Brač, který bude nás celou dobu provázet.”

Letos se zpívalo šest skladeb: Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši, Půjdem spolu do Betléma, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Tisíc andělů. K dispozici byly jejich tištěné texty.

účastníci akce:
“Těšíme se moc, konečně možnost, si tady zazpívat, takže super.”
“A hlavně je to od té doby, co byl covid, první zpívání vánočních koled tady ve Studénce, tak já jsme se strašně moc těšila. Na svařáček, dát si pár koled a pak jít domů.”
“Já jsem dneska dělala nudle a musela jsem to přerušit a řekla jsem, jdeme na zpívání, To musí být, to člověk načerpá tu vánoční atmosféru a to patří k Vánocům, je to super.”
    Irena Meluzinová, Tamburašský soubor Brač: “My máme aktuálně za sebou řadu koncertů, od září až po prosinec jsme toho měli opravdu moc. Zrovna teď o víkendu jsme absolvovali dva koncerty adventní, jeden byl v Dělnickém domě ve Studénce, druhý byl potom v Mostech u Jablunkova. A tady toto je pro nás zase další příležitost, kde jsme ještě nehráli, takže SAK nás oslovil, jestli bychom tedy zahráli Česko zpívá koledy. Tak jsme se toho chopili a dneska teda zahrajeme. A co je ještě teda v letošním roce, a je to naprosto úžasná příležitost, tak si zahrajeme v Malostranské besedě 28. prosince s našimi novými kamarády ukulelisty.”

    Další akcí, ještě v adventním čase, na kterou lze ve Studénce vyrazit, jsou v sobotu 20. prosince vánoční trhy s dílničkou, například se zdobením baněk. Novinkou bude přítomnost Wood trucku, kde si zájemci budou moci vyrobit ozdoby ze dřeva a mistr řezbář bude na místě vytvářet originální sochu.



    Nahlásit chybu


    K tématu

    Studénka zpívala koledy s Tamburašským souborem Brač

    12. prosince 2025 11:00 | Studénka | Petra Dorazilová

    Studénka se připojila k celostátní předvánoční akci Česko zpívá koledy. Lidé si je mohli zazpívat spolu s Tamburašským souborem Brač v areálu u sportovního centra.

    Léto ve Studénce vyplní prázdninový festival, nabízí téměř třicet akcí

    4. července 2025 13:37 | Studénka | Petra Dorazilová

    Letní festival je prázdninová programová série určená dětem i dospělým. Letos pořadatelé z organizace Sport a kultura avizují téměř třicítku akcí. Na většinu je vstup zdarma.

    Počasí zamíchalo s dětským programem Letního festivalu

    15. července 2025 9:10 | Studénka | Petra Dorazilová

    Prostor uvnitř sportovního centra se proměnil v kreativní dílnu, a to v rámci programu Letního festivalu. Dovnitř účastníky zahnalo špatné počasí. I tak si tu několik dětí přišlo vyrobit svou originální zahradní lucernu.


    Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

    Dnes 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

    Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

    Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

    Dnes 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

    Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

    Dnes 12:04 | Havířov | Libor Běčák

    Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

    Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

    Dnes 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

    Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

    Drama s dobrým koncem – tak vypadal závěr Dnů města v Bruntále

    Dnes 13:08 | Bruntál | Karel Soukop

    Historicky dosud nevídaný zážitek měli pořadatelé i návštěvníci Dnů města v Bruntále. To, že nelze poručit větru ani dešti, zažili na místě při vrcholu oslav.

    Dětská skupina při MŠ Volgogradská v Ostravě-Zábřehu funguje už rok

    Dnes 9:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Dětská skupina, která vznikla při základní a mateřské škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uzavírá první rok svého fungování. Kapacita se naplnila a nyní přijímají nové zájemce. Mezistupeň vzdělávání mezi mateřskou a základní školou zde poté doplňuje přípravná třída.

    Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

    Včera 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

    Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

    Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

    Dnes 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

    Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

    Tropický víkend zaměstnal záchranáře. Vyjížděli ke stovce kolapsům kvůli horku

    Včera 14:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Uplynulý víkend přinesl do Moravskoslezského kraje úmorná vedra, která se okamžitě projevila na vytíženosti záchranné služby. Během tří dnů musely posádky ošetřit více než stovku lidí, kteří zkolabovali v důsledku přehřátí a dehydratace. Nejčastěji šlo o seniory a osoby, které podcenily pobyt na přímém slunci nebo kombinaci horka s alkoholem.

    Dobrovolní hasiči Havířov Město velkolepě oslavili 70 let

    Dnes 10:29 | Havířov | Bára Kelnerová

    Oslavy 70. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Havířov Město nabídly nejen setkání členů a hostů, ale také ukázky techniky a zásahů. Zástupci radnice zároveň ocenili jejich práci a ujistili, že město bude sbor podporovat i v dalších letech.

    Pokojská

    Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

    Senior na Novojičínsku pět let odebíral plyn na černo. Způsobil škodu přes jeden a půl milionů korun

    Dnes 9:10 | Nový Jičín | Anna Břenková

    Majitel palírny dlouhých pět let nelegálně odebíral zemní plyn. Pomocí tzv. bypassu obcházel plynoměr, aby zvýšil zisk. 69letý muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun a může jít do vězení až na 8 let.

    Technické služby ukázaly lidem svou všestrannost

    Technické služby města Nový Jičín připravily pro veřejnost Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout zázemí organizace a techniku, kterou pracovníci využívají při péči o město.

    Turnaj ve streetballu má za sebou třicet let

    Včera 13:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Konal se jubilejní 30. ročník streetballového turnaje. Nepříznivé počasí ovšem nedovolilo organizátorům uspořádat jej v kulisách historického centra města. Akci museli přesunout do sportovní haly a školní tělocvičny.

    Den Loučky zpříjemnil odpoledne dětem, večer rockerům

    Včera 13:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Venkovní areál u Orlovny je místem, kde se Loučka opět rozhodla oslavit svůj den obce. Organizátoři připravili program, který tentokrát více zaměří i na děti. Spojili se s volnočasovým střediskem a rodinným centrem.

    Falešný zástupce energetických firem obral desítky lidí po celé republice, hrozí mu osm let vězení

    Včera 13:01 | Nový Jičín | Anna Břenková

    Pod záminkou řešení smluv o dodávkách energií vymáhal od obětí vysoké poplatky. Podvodník pod falešnými jmény oslovil nejméně 17 lidí, které zastrašoval smyšlenými pokutami a dluhy. Kriminalisté z Nového Jičína muže po rozsáhlém vyšetřování dopadli a obvinili z podvodu.

    Fulnecké městské slavnosti nabídly program pro děti i dospělé

    Včera 10:39 | Fulnek | Libor Běčák

    Spoustu vystoupení místních dětí nabídly letošní městské slavnosti. Den města Fulneku se konal v zahradě kulturního domu. Vedle programu na pódiu byly v areálu různé atrakce pro děti, stánky s občerstvením a v parném dni lidé využívali i možnost ochlazení.

    Lidé zpívali koledy s tamburaši u sportovního centra
    Vydáno 17. prosince 2025 11:20, Studénka, Petra Dorazilová
    Studénka se připojila k celostátní předvánoční akci Česko zpívá koledy. Lidé si je mohli zazpívat spolu s Tamburašským souborem Brač v areálu u sportovního centra.

    Akce Česko zpívá koledy se letos konala po patnácté a Studénka se k ní opět přihlásila po několikaleté pauze. Šest vybraných koled zahráli v areálu u sportovního centra zdejší tamburaši.

    Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Zapojili jsme se do Česko zpívá koledy, řadíme se mezi asi 955 dalších měst a obcí. Jedná se o další adventní akci, kterou vlastně pro občany Studénky chystáme. Už kdysi se zpívaly koledy, většinou to bylo na náměstí, ale potom doba covidu nás zastavila. Teďka jsme po delší době opět na tuto tradici navázali, ale je to v jiných prostorách, protože máme nově vybudované podium u zimního stadionu, takže jsme ho chtěli využít a taky jsme oslovili náš Tamburašský soubor Brač, který bude nás celou dobu provázet.”

    Letos se zpívalo šest skladeb: Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši, Půjdem spolu do Betléma, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Tisíc andělů. K dispozici byly jejich tištěné texty.

    účastníci akce:
    “Těšíme se moc, konečně možnost, si tady zazpívat, takže super.”
    “A hlavně je to od té doby, co byl covid, první zpívání vánočních koled tady ve Studénce, tak já jsme se strašně moc těšila. Na svařáček, dát si pár koled a pak jít domů.”
    “Já jsem dneska dělala nudle a musela jsem to přerušit a řekla jsem, jdeme na zpívání, To musí být, to člověk načerpá tu vánoční atmosféru a to patří k Vánocům, je to super.”
      Irena Meluzinová, Tamburašský soubor Brač: “My máme aktuálně za sebou řadu koncertů, od září až po prosinec jsme toho měli opravdu moc. Zrovna teď o víkendu jsme absolvovali dva koncerty adventní, jeden byl v Dělnickém domě ve Studénce, druhý byl potom v Mostech u Jablunkova. A tady toto je pro nás zase další příležitost, kde jsme ještě nehráli, takže SAK nás oslovil, jestli bychom tedy zahráli Česko zpívá koledy. Tak jsme se toho chopili a dneska teda zahrajeme. A co je ještě teda v letošním roce, a je to naprosto úžasná příležitost, tak si zahrajeme v Malostranské besedě 28. prosince s našimi novými kamarády ukulelisty.”

      Další akcí, ještě v adventním čase, na kterou lze ve Studénce vyrazit, jsou v sobotu 20. prosince vánoční trhy s dílničkou, například se zdobením baněk. Novinkou bude přítomnost Wood trucku, kde si zájemci budou moci vyrobit ozdoby ze dřeva a mistr řezbář bude na místě vytvářet originální sochu.



      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000052217/lide-zpivali-koledy-s-tamburasi-u-sportovniho-centra