Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Havířova si určili investiční priority

  • Havířov,

Občanské komise v Havířově dostaly za úkol vybrat investiční priority. Město při sestavování rozpočtu pak zváží, které akce podpoří. Obyvatelé nejvíce trápí nedostatek chodníků.

Obyvatelé Dolních Datyní v Havířově už dlouho volají, aby město udělalo něco s ulicí Mezidolí. Silnice je úzká, nelemuje ji žádný chodník. Lidé podepisují dokonce petici. Proto, když radnice chtěla po občanských komisích, aby určily investiční priority, obyvatelé měli jasno.

“Je to pro nás jediná spojnice mezi Havířovem a Datyněmi a my tam musíme, protože tady není ani obchod. Další problém je, že kdo jezdí autobusem, tak na ulici Mezidolí se míjí s auty a autobus má i zpoždění, protože se nedá projet,” řekla předsedkyně občanské komise Dolní Datyně Miroslava Olšáková.

Radnice o problémů ví. Řešení ale není jednoduché.

“Rozšířit cestu jde v podobě nějakých zálivů, ale to už bychom zasahovali do pozemků lidí. A když jsme se ptali, zda nám je odprodají, taj jednoznačně řekli, že ne. Připomíná to situaci na ulici Selská, kde se řešil výkup pozemků od jednotlivých majitelů zhruba šest let,” vysvětlila primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Například občanská komise v Bludovicích má jako jednu ze svých priorit zvýšení bezpečnosti a navrhuje úsekové měření rychlosti na Bludovickém kopci.

“Máme tam stížnosti od obyvatel z příliš vysoké rychlosti, hluku a nebezpečných situací, které tam vznikají u jednotlivých přechodů. Řidiči nezastavují a tohle by mohlo pomoci,” objasnil předseda občanské komise Bludovice Vladislav Josiek.

Bludovičtí by také chtěli pokračování ve výstavbě chodníků na Frýdecké ulici nebo nové dětské hřiště. Na radnici se od komisí sešly desítky různých návrhů.

“Tady my si to zpracujeme a třeba to zapracujeme do rozpočtu na příští rok a možná přehodnotíme naše záměry a upřednostníme záměry komisí,” doplnila primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Radnice bude chtít také rozdělit několik milionů korun mezi občanské komise, kterých je osm. S penězi by si dané lokality hospodařily samy a mohly si určit jejich využití.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy