Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města nemohou kvůli nedostatku firem rozjet zakázky

  • Havířov,

Města nemohou kvůli nedostatku firem rozjet zakázky. Na stavby vyhlašují opakovaně výběrová řízení. Například v Havířově se to dotklo i parkoviště u vlakového nádraží, které si město nakonec udělá zřejmé svépomocí.

Peníze na stavby máme, ale práce nemá kdo provést, protože se firmy nehlásí do výběrových řízení.Tak na to si stěžuje havířovská radnice. Postavit se měl například nový skatepark, hokejbalové hřiště nebo areál volného času. Zakázky přitom radnice začala soutěžit už na jaře.

"Nic jiného nám nezbývá, než vyhlašovat nová výběrová řízení. Například skatepark, na který čeká také spoustu mladých lidí, tak už v pátek vyhlašujeme potřetí. Doufejme, že nějaké firmy se nám přihlásí,” uvedl náměstek havířovské primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Město chtělo začít i s dlouho plánovanou výstavbou parkoviště u vlakového nádraží. Nakonec se o stavbu budou muset postarat pracovníci technických služeb.

Tento problém však neřeší jen v Havířově, ale také například sousední v Karviné.

"V Karviné se rovněž potýkáme jak s nedostatkem kapacit stavebních firem, tak i projekčních firem. Samotnou kapitolou je i technický dozor. Pokud nemáme uzavřené smlouvy dopředu, tak těžce hledáme zhotovitele staveb. A je jedno, zda se jedná o větší či menší zakázku,” uvedl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Městům dělá vrásky i to, že v dnešní době požadují firmy za odvedenou práci vyšší ceny. Při velkých zakázkách se jedná i o miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy