Vandalové zničili v lesoparku osvětlení za statisíce

Vandalové v jednom z havířovských lesoparků zničili veškeré osvětlení. Škoda jde do statisíců. Místní by uvítali, kdyby v parku na neukázněnou mládež někdo dohlížel.

V roce 2014 radnice v Havířově investovala přes 30 milionů korun do lesoparku na ulici Mládí. Lokalita dostala název Krásná rokle. Přesto, že je v parku kamerový systém, vandalové zničili osvětlení za téměř jeden milion korun.

“Cena jednoho světla je 60 tisíc korun. Odhaduji škodu až k jednomu milionu korun. Tady bych apeloval na všechny občany, kteří chtějí mít město krásné, ať jsou všímaví. Ať to nahlásí, protože za milion korun jsme mohli postavit jiné věci,” uvedl náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Místní občané tvrdí, že se v parku schází mládež, která dělá v lokalitě velké problémy.

“Měl by tady nějaký dozor, aby to tady kontrolovali. Schází se tady místní Romové. Jdete spát, je tady křik z parku,” uvedla místní obyvatelka.

Části lesoparku jsou neudržované, pískoviště je zarostlé trávou, stejně tak prostory, kde mají děti atrakce. Údržba leží na bedrech města, které dá za pomocí veřejně prospěšných pracovníků lokalitu do pořádku.
DEFENDIT SECURITY s.r.o. - Havířov bezp. centrum
Havířov
od 15 740 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

RESIDOMO, s.r.o. - Karviná
Karviná
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků