Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové zničili v lesoparku osvětlení za statisíce

  • Havířov,

Vandalové v jednom z havířovských lesoparků zničili veškeré osvětlení. Škoda jde do statisíců. Místní by uvítali, kdyby v parku na neukázněnou mládež někdo dohlížel.

V roce 2014 radnice v Havířově investovala přes 30 milionů korun do lesoparku na ulici Mládí. Lokalita dostala název Krásná rokle. Přesto, že je v parku kamerový systém, vandalové zničili osvětlení za téměř jeden milion korun.

“Cena jednoho světla je 60 tisíc korun. Odhaduji škodu až k jednomu milionu korun. Tady bych apeloval na všechny občany, kteří chtějí mít město krásné, ať jsou všímaví. Ať to nahlásí, protože za milion korun jsme mohli postavit jiné věci,” uvedl náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD).

Místní občané tvrdí, že se v parku schází mládež, která dělá v lokalitě velké problémy.

“Měl by tady nějaký dozor, aby to tady kontrolovali. Schází se tady místní Romové. Jdete spát, je tady křik z parku,” uvedla místní obyvatelka.

Části lesoparku jsou neudržované, pískoviště je zarostlé trávou, stejně tak prostory, kde mají děti atrakce. Údržba leží na bedrech města, které dá za pomocí veřejně prospěšných pracovníků lokalitu do pořádku.
Slezská důlní díla a.s. - doly OKD
Karviná
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PROFIZA s.r.o.
Karviná
od 21 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Rychvald
Rychvald
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků