Reklama

V Havířově řeší, jak zabránit vandalům v ničení parku

  • 22. srpna 2018,
  • 12:37,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Radnice v Havířově řeší zničené osvětlení v lesoparku Krásná rokle za téměř milion korun. Přesto, že je park pojištěný, mohlo by se stát, že po opravě dojde k vandalismu znovu.

Reklama

Ani tyto bezpečnostní kamery nepomohly odhalit vandaly, kteří v lesoparku Krásná rokle v Havířově zničili veškeré osvětlení. Město nyní zvažuje, jak bude situaci řešit.

"Protože veřejné osvětlení bylo už několikrát opraveno, následně bylo opět zničeno. To znamená, že opravit a zachovat stávající ráz veřejného osvětlení v tuto chvíli jako odbor komunálních služeb nedoporučujeme a budeme dávat do porady vedení variantu, aby bylo nahrazeno za jiný typ osvětlení," řekla Nikol Fikáčková z odboru komunálních služeb.

Veškeré tyto aspekty bude muset radnice zvážit i s ohledem na to, že lesopark byl revitalizován z dotačních peněz. Každopádně je pojištěn a zničená světla za téměř milion korun by měla uhradit pojišťovna.

Strážníci rovněž požádali, aby se zlepšil výhled pro kamerových systém.

"V současné době máme v záměru provést ořez zeleně v nejbližším okolí kamerového systému tak, aby strážníci měli lepší výhledové poměry," vysvětlil Boris Břenek z odboru komunálních služeb.

Lidé si také stěžují na nepořádek v lesoparku. Údržbu ale veřejně prospěšní pracovníci provádí téměř denně.

"Čistíme tady dětská hřiště, mobiliáře, odplevujeme průběžně, čistí se odvodňovací žlaby a úklid veřejného prostranství," doplnil vedoucí veřejně prospěšných pracovníků Patrik Zelina.

Za problém s nepořádkem si prý mohou místní obyvatelé sami. Město nemůže veřejné prospěšné pracovníky posílat denně jen do této lokality. 

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu