Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárce zakoupil havířovské nemocnici přístroje za 840 tisíc korun, ty ulehčí práci zdravotníkům

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově dostala na infekční oddělení od soukromého dárce přístroje za více než tři čtvrtě milionů korun. Technika, kterou nemocnice neměla, usnadní zdravotníkům práci.

Čechy vždy jakákoliv krize stmelí a prokáží svou solidárnost. Situace kolem nákazy není lhostejná ani podnikateli z Havířova, který se rozhodl zakoupit pro infekční oddělení nemocnice přístroje za 840 tisíc korun.

"Ono v této těžké době je třeba všem pomáhat. Vnímám to tak, že naše země, která  je srdcem Evropy, si vždy uměla pomáhat. A přál bych si, aby to co nejdříve pomáhalo našim lidem, kteří onemocní na koronavirus. Jde o to, že naše infekční oddělení  je spádově celý kraj skoro,” řekl dárce Vojtěch Filsák.

Ihned po vybalení přístrojů došlo k jejich instalaci na infekčním oddělení a proškolení personálu.

"Jsou pro nás velice důležité, protože usnadní personálu práci, jsou to lineární dávkovače infuzní pumpy, to znamená jsou to přístroje k přesnému dávkování infuzí a léčiv. Tím pádem sestrám ušetří jednoznačně čas,” řekl náměstek pro léčebnou péči Martin Sedláček.

"Máme málo personálu, jsou enormně vytížení a právě infuzní pumpy a lineární dávkovače pomůžou zkrátit proces ošetřovatelské péče podání toho léčiva. "My na infekčním oddělení jsme takové technické prostředky neměli. Takže děkujeme firmě Vinamet, která je dlouhodobým sponzorem nemocnice, že takhle rychle v podstatě řádu hodin reagovala a dokázala nemocnici pomoci,” dodal ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Nemocnice ještě od dárce dostane speciální nemocniční lůžko.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků