Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boccia je oblíbeným sportem mezi hendikepovanými. Sbírku pod názvem Ukaž koule podpořilo mnoho lidí

  • Havířov,

Handicap sport club Havířov uspořádal měsíční kampaň na podporu boccistů pod názvem Ukaž koule! Celkem se vybralo 100 tisíc korun. Peníze pomohou sportovcům a jejich doprovodu při výjezdech na turnaje, nebo soustředění.

Boccia je sport, který mnohým hendikepovaným lidem změnil život. Našli si nové kamarády, cestují na turnaje a ti nejlepší se mohou dostat i na paralympiádu. Boccia je ale také nákladným sportem. Proto se Handicap sport club Havířov rozhodl uspořádat veřejnou sbírku s názvem Ukaž koule!

Kateřina Šajnarová, předsedkyně Handicap sport clubu Havířov: "Boccia je finančně nejnáročnějším paralympijským sportem, protože naši sportovci vyžadují 24hodinovou asistenci jiné osoby. Takže náklady na tréninky, výjezdy do zahraniční, národní turnaje, soustředění se zdvojnásobují. Proč Ukaž koule? Tak to je jednoduché. Protože boccia se hraje s koulemi, s modrými a červenými míči. A také, protože naši sportovci mají nejtěžší druhy tělesných handicapů. A to, že mohou sportovat, že mohou žít takový svobodný život, potřebovalo hodně odvahy a vzít koule, jít do toho a nebát se.”

Tvářemi kampaně se stali tři členové klubu. Jednou z nich je i 20letá Bára, která se svým postižením žije už od narození. Mladá dívka má dva sny. Dostat se jednou na paralympiádu, dostudovat vysokou školu a získat slušně placenou práci.

Barbora Skopalová, sportovkyně: "Boccia pro mě znamená hlavně začlenění do kolektivu, protože na závodech se potkám s mnoha jinými lidmi s postižením a většinou si s těmi lidmi rozumím víc než s těmi, co postižení nemají. Ale není to pravidlem. Záleží na člověku. Podle mě je to super, protože aspoň se co nejvíce lidí dozví, co to vlastně boccia je, protože když někomu řeknu, že hraji bocciu, tak neví, co to je, co si má pod tím představit. A proto jsem do toho i šla, protože chci, aby se o tom společnost dozvěděla a zjistila, že náš sport není ničím podřadným, ale že je to normální paralympijský sport, jako každý jiný.”

Během měsíční kampaně se podařilo vybrat od dárců 100 tisíc korun. Podpořili ji jednotlivci, ale také sportovní kluby, kapely i firmy.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků