Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Dolní Suché v Havířově dlouho volali po novém multifunkčním hřišti. Nyní se dočkali

  • Havířov,

Obyvatelé Dolní Suché v Havířově roky volali po vybudování multifunkčního hřiště. Před dvěma roky se konečně podařilo městu koupit vhodný pozemek a projekt realizovat. Nové hřiště vzniklo přímo před mateřskou školou.

Více než deset let padala na každé občanské komisi v Dolní Suché v Havířově otázka: Kdy konečně bude i v naší části hřiště? Místní se dočkali. Stavba za šest milionů korun začala v létě a nyní už je hřiště v provozu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Problém byl v tom, že nebyl vhodný pozemek pro umístění hřiště. To hřiště nemůže být někde na okraji, mělo by být v centru místní části, nebo v návaznosti třeba na školku. To má tu logiku. Kdybychom ho vybudovali někde, kde lišky dávají dobrou noc, tak to nemá tu logiku a lidé tam nebudou chodit.”

Vhodný pozemek město koupilo před dvěma roky.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Hřiště bude dostupné široké veřejnosti. Jsou tady prvky jak pro malé děti, tak se tady některé prvky najdou třeba pro seniory. Já si myslím, že jde vidět na těch hřištích, která stavíme, že myslíme na všechny generace a je to dobře.”
anketa: "Máme rády přírodu a tady je to velmi pěkné i na procházky a jsme sportovci, takže nás i ty cvičící stroje zaujaly. A v přírodě je to krásná vsuvka toto hřiště.”
anketa: “Naše děti už se těšily až se to hřiště otevře. Chodili jsme tady kolem. Už byly natěšené. 

Radnice v nedávné době investovala také do rekonstrukce budovy přilehlé mateřské školy.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků