Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky novele zákona může radnice zatočit s autovraky i auty s prošlou technickou známkou

  • Havířov,

Havířov vyhlásil válku autovrakům, vozidlům bez registrační značky i těm s prošlou technickou kontrolou. Pokud provozovatel nereaguje na výzvy, je vůz odtažen, nebo může skončit v dražbě.

Automobilů stále přibývá a parkovacích stání je málo. I Havířov bojuje s tímto problémem. O to víc radnici štve, když místa blokují autovraky, vozidla bez registrační značky, nebo s prošlou technickou známkou. V letošním roce se rozhodla zakročit.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “30.4. byl novela zákona č. 13 z roku 1997 o pozemních komunikacích, kde nám městům umožňuje tento problém řešit. A já jsem vděčný odboru komunálních služeb i městské policii, občanům, kteří dávají podněty na autovraky a my je můžeme odstraňovat. Takových podnětů už jsme měli 60 a 40 z nich už je v řešení a ta auta byla stažena z komunikací. Teď jsme viděli názorně příklad, jakým způsobem to probíhá a jsem za to rád, protože parkování je problém, my ho chceme řešit a teď k němu máme nástroj, kterým ho řešit můžeme.”

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: “V podstatě jsou tři kategorie. První kategorie jsou vozidla autovraky, což jsou vozidla, kterým chybí podstatná část, evidentně nejsou schopna provozu na pozemních komunikacích. Potom jsou to vozidla, která jsou bez registračních značek a třetí kategorie jsou vozidla, která nemají déle než šest měsíců platnou technickou kontrolu. Při těch třech případech se vždy řeší dohledání provozovatele vozidla, který je opakovaně vyzýván, aby napravil závadný stav a v případě, že se jedná o autovrak, což bylo dnes na ulici J. Hory, tak bylo odtaženo a následně je ekologicky zlikvidováno. Obdobný postup máme v případě, že je vozidlo, které má delší dobu než šest měsíců prošlou technickou kontrolu. V tom případě opět vyzýváme provozovatele, opakovaně mu jde výzva, aby závadný stav napravil a v případě, že nereaguje, tak to může končit až veřejnou dražbou.”

Souběžně je nerespektování zákonných povinností řešeno ve správním řízení.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků