Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do základních škol se vrátila většina dětí. Rodiče mají obavy, že to ale nebude na dlouho

  • Havířov,

Do lavic se vrátila většina dětí základních škol. Největším oříškem bylo pro ředitele vymyslet, jak zajistit výuku cizích jazyků, aby se děti nemíchaly. Někteří rodiče si myslí, že návrat žáků do škol je předčasný.

Více než 500 dětí přišlo v pondělí ráno do největší školy na ulici 1. Máje v Havířově. Před školou bylo živo ještě, než se otevřely dveře. Někteří žáci se těšili, jiní ne. Jednotný názor, zda už je ten správný čas opět pro prezenční výuku, neměli ani rodiče.

anketa: “Moc se mi nechce a špatně se mi vstávalo. Byl jsem ještě unavený.”
anketa: “Těším se na kamarády, že se uvidím se všemi kamarády a bude celkem dobré učení.
anketa: “Určitě už je ten čas, aby se děti vrátily do školy, protože doma mám ještě sedmáka, takže je lepší, když jsou děti ve škole.”
anketa: “Klidně, ať jdou do školy, ale stejně budou za chvíli zase doma, myslím, že se ta vlna stejně vrátí.”
anketa: “Není to dobrý čas je pouštět do školy, já bych to nechala do ledna doma a pak bych to pustila.”

Prezenční výuka je nyní povinná pro celý první stupeň a poslední devátý ročník. Žáci šestých až osmých tříd rotují. To znamená, že týden mají distanční výuku a týden jsou ve škole. Nejtěžší pro školu bylo vymyslet systém v družinách a v hodinách cizích jazyků, aby se děti nesetkávaly.

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1. Máje: “Volitelné předměty a jazyky - tam jsme museli udělat opravdu velký kompromis. Takže se stane, že pokud se nedostaneme do těch nižších stupňů rizika, tak někteří žáci nebudou mít vůbec své učitele na jazyky, ale budou je vyučovat učitelé z jiných skupin.” 

Ředitelka je jednoznačně pro testování učitelů. Škola si dokonce už jednou antigen testy zajistila a otestovala 50 pracovníků.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků