Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Mateřské škol ČSA se mohly opět vrátit do budovy. Školku v létě postihla havárie vody

  • Havířov,

V polovině července došlo v Mateřské škole ČSA v Havířově k havárii vody. Škody byly tak velké, že opravy trvaly několik měsíců. Děti musely dočasně navštěvovat jiné mateřinky ve městě. Nyní jsou práce téměř u konce a děti se mohly vrátit.

Doslova zkáza. Promočené stropy, zničený nábytek, hračky, koberce, prostě vše. Učitelkám v MŠ ČSA v Havířově zbyly v létě oči jen pro pláč. V prvním patře v koupelně došlo k havárii. Bylo jasné, že školka v září neotevře. Po několika měsících rekonstrukce se nyní děti mohly opět vrátit.

Dana Tomicová, ředitelka MŠ ČSA Havířov: “To byla úplně kompletní generální oprava. Tady se strhávaly stropy, strhávaly se podlahy, zdi až pod omítku. Prostě úplně všechno. Nová elektroinstalace, nová vodoinstalace se udělala. Musím říct, že máme úplně novou školičku. Bylo to strašné ty první dny, ale teď jsem ráda, že máme novou školku.”

Kdo vám s tou rekonstrukcí pomáhal?

Dana Tomicová, ředitelka MŠ ČSA Havířov: “Majitelem budovy je Heimstaden, takže ti a musím říct, že hodně zřizovatel. Zřizovatel nám dal hodně penízků na vybavení školičky.”
Iveta Šintajová, učitelka MŠ ČSA Havířov: “Je pravda, že já jsem tady byla hned ten první den, kdy se to vytopilo. Bylo to hrozné. Na nás to všechno kapalo, když jsme to uklízely. Moc jsme nevěřily, že to tak rychle zpraví, protože, když jsme tady chodily mezi tím, tak jsme viděly, že nejsou některé věci udělané. Jsme strašně šťastné, že tady můžeme být.”

O hrubou práci se postaral vlastník budovy. S úklidem pomáhali všichni, včetně rodičů.

Lenka Přibylová, učitelka MŠ ČSA Havířov: “Hodně maminek nám pomohlo bez problémů, samy nám nabízely pomoc. A mi se zdá, že jsme tady udělaly strašnou spoustu práce. Je to tady nové, dětem se tady líbí, nám se tady líbí. Teď se snažíme, abychom to vyzdobily, aby to bylo veselé pro všechny i pro děti.”

Po dobu rekonstrukce většina dětí dojížděla autobusem na Mateřskou školu Přímá.

anketa: “Ono se to tady totiž vytopilo a my jsme museli jezdit na jinou školku, protože tady se musely utírat dveře a dávat se tady nové věci.”
anketa: “Nám se tady vytopila školka a mohlo by na nás něco spadnout a mohli bychom si ublížit a teď to tu je fajné.”
anketa: “Mohli bychom tu zavazet, mohly by zakopnout paní učitelky.”

Školku mrzelo, že voda poničila i hudební nástroje, včetně klavírů. Podařilo se je však zachránit.

Dana Tomicová, ředitelka MŠ ČSA Havířov: “Vlastně všechny tři klavíry a vůbec hudební nástroje. Kytary, flétny, všechno jsem myslela, že se bude vyhazovat, ale ne. Pozvali jsme si pana ladiče a ten nám opravil všechny tři klavíry.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků