Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní školy jsou opět plné dětí. Někteří rodiče mají obavy, že to nebude na dlouho

  • Havířov,

Do lavic se vrátila většina dětí základních škol. Největším oříškem bylo pro ředitele vymyslet, jak zajistit výuku cizích jazyků, aby se děti nemíchaly. Někteří rodiče si myslí, že návrat žáků do škol je předčasný.

Více než 500 dětí přišlo v pondělí ráno do největší školy Havířově, a to na ulici 1. máje. Před školou bylo živo ještě, než se otevřely dveře. Někteří žáci se těšili, jiní ne. Jednotný názor, zda už je ten správný čas opět pro prezenční výuku, neměli ani rodiče.

anketa: “Moc se mi nechce a špatně se mi vstávalo. Byl jsem ještě unavený.”
anketa: “Těším se na kamarády, že se uvidím se všemi kamarády a bude celkem dobré učení. Doma jsem se méně naučil, než ve škole.”
anketa: “Mě se vstávalo dobře a těším se na kamarády a paní učitelku.”
anketa: “Já bych asi raději byla tady ve škole, protože na distanční výuce nás nebylo hodně, protože oni měli problémy a my jsme se nemohli slyšet ani vidět, protože měli vypnutou kameru, nevím proč.”
anketa: “Určitě už je ten čas, aby se děti vrátily do školy, protože doma mám ještě sedmáka, takže je lepší, když jsou děti ve škole.”

Nemáte třeba obavy, že ta nákaza by se zase rozšířila mezi dětmi, učiteli?

anketa: “Určitě, počítáme s tím, že něco ještě přijde.”
anketa: “Klidně, ať jdou do školy, ale stejně budou za chvíli zase doma, myslím, že se ta vlna stejně vrátí.”
anketa: “Není to dobrý čas je pouštět do školy, já bych to nechala do ledna doma a pak bych to pustila.”

Prezenční výuka je nyní povinná pro celý první stupeň a poslední devátý ročník. Žáci šestých až osmých tříd rotují. To znamená, že týden mají distanční výuku a týden jsou ve škole. Nejtěžší pro školu bylo vymyslet systém v družinách a v hodinách cizích jazyků, aby se děti nesetkávaly.

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1. máje: “Volitelné předměty a jazyky - tam jsme museli udělat opravdu velký kompromis. Takže se stane, že pokud se nedostaneme do těch nižších stupňů rizika, tak někteří žáci nebudou mít vůbec své učitele na jazyky, ale budou je vyučovat učitelé z jiných skupin.”

V září, když nastoupily děti do školy, se u vás také objevila nákaza. Nemáte obavy, že se stane to samé?

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1. Máje: “Pravděpodobně se to stane a těmi rozvolněními a předvánočním časem se opravdu lidé trochu méně chrání. Pokud to nastane, tak doufám, že se to nestane ve druhých třídách, protože právě tam jsme byli na podzim svědkem karantén, které se i opakovaly. Věříme, že to dopadne dobře, ale určitě se té nákaze neubráníme, i když podzimní měsíce jsme byli bez roušek ve školách, tak já si myslím, že toto částečně zachrání tu první nákazu, ale uvidíme.”

Ředitelka je jednoznačně pro testování učitelů. Škola si dokonce už jednou antigen testy zajistila a otestovala 50 pracovníků.

Témata: karanténa
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků