Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodinní příslušníci uvidí po mnoha týdnech opět své blízké v domovech seniorů. Zájem je velký

  • Havířov,

Jakmile se rozhodlo, že vláda umožní návštěvy v domovech seniorů, začali lidé ihned volat a zjišťovat podmínky. Domovy se ale musely vypořádat během krátké doby s nákupem nových testů, i co dělat, pokud chtějí vzít rodinní příslušníci za svým seniorem děti.

Vymyslet během tří dnů organizační systém, tak aby se vše zvládlo, bylo pro domovy náročné. I v Havířově chtěli od soboty začít bezpečně pouštět ke klientům návštěvy. Do toho ještě museli nakoupit nové antigen testy, protože se nedoporučuje kvůli vyúčtování používat ty stávající. Na Heliosu se musí nejdříve návštěvy telefonicky objednat.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Na sobotu je kapacita vyčerpána, ale lidé se průběžné hlásí na další dny. Antigenní test nemůže být starší 48 hodin, takže co tři dny, co se týká antigenního testu. Pokud prodělali covid infekci, tak je to 90 dnů. V podstatě mohou bez testu chodit na návštěvy."

Paní Eva Wojnarová před několika týdny prodělala infekci. Už si vyžádala lékařské potvrzení.

Eva Wojnarová, dcera klienta: “Chce se mi plakat, nechci ani na to myslet. Myslím, že se už těšíme obě strany. Ne jen já, ale i má sestra a všechny naše děti."

Lidé, kteří chtějí vzít do domova na návštěvu děti do 15 let, musí postupovat jinak.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Nedoporučujeme návštěvy dětí do 15 roků. Nejsme schopni udělat testy u těchto dětí. Ani ze zákona bychom neměli, nesmíme odebírat vzorky. Tady bych byl opravdu opatrný a pokud by někdo s dětmi chtěl, tak prosím, aby šli na odběrové místo."

Testování návštěv v domově Helios budou probíhat v budově. Lidé tak nebudou muset čekat venku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy